bicarburation gpl?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 16:53

jakoś nie zwróciłem na to nigdy uwagi.. ale na jednej tabliczce w forku 2.0x 2003 poza VINem i masami widnieje napis "BICARBURATION GPL". zrobiłem małe lingwistyczne rozeznanie i wygląda na to, że chodzi o LPG. nie jestem jednak pewien - czy ktoś może ktoś potwierdzić lub wytłumaczyć co oznacza ten zapis?
Załączniki
IMG_20170123_104316.jpg



BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:26

carburator = gaźnik, starzy spece u nas też tak mówią. Gpl= lpg w językach romańskich. Skąd forek pochodzi?

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:29

BiP, ale "carburation" to nie o gaźniku :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:34

Musisz zgłębić źródłosłów karburatora, najlepiej przez translatora, wtedy zrozumiesz sens.
Uprzedzając Twoje rozterki, wiem, że ostatni gaźnik w subaru to by koło 1992r.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:38

BiP pisze:carburator = gaźnik, starzy spece u nas też tak mówią. Gpl= lpg w językach romańskich. Skąd forek pochodzi?
BiP, forek jest z Francji, jestem drugim właścicielem w Polsce. jak go kupowałem to miał zamontowane LPG. podobno tak było od początku. jeśli ten zapis oznacza LPG to czy jest możliwe aby w tym egzemplarzu były wzmacniane gniazda zaworowe? ewentualnie czy można to jakoś sprawdzić?

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:48

Mi się coś kojarzy, kod silnika ej20f, ale pewny nie jestem.

Instalacje "fabryczne", to inicjatywa importerów. Tabliczkę z takim wpisem widzę pierwszy raz. Niemcy przez jakiś czas wstawiali do H6 lpg w salonach i zdobili je naklejkami bi-fuel. Jak się okazało, że to sie nie gazuje tak jak 2,0 czy 2,5 to z wielkim hukiem te instalki ściągali, nawet wiercone kolektory wymieniali na nowe.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: bicarburation gpl?

Post 23 sty 2017, o 17:52

BiP pisze:Mi się coś kojarzy, kod silnika ej20f, ale pewny nie jestem.

Instalacje "fabryczne", to inicjatywa importerów. Tabliczkę z takim wpisem widzę pierwszy raz. Niemcy przez jakiś czas wstawiali do H6 lpg w salonach i zdobili je naklejkami bi-fuel. Jak się okazało, że to sie nie gazuje tak jak 2,0 czy 2,5 to z wielkim hukiem te instalki ściągali, nawet wiercone kolektory wymieniali na nowe.
EJ20F chyba nie mam, na innej tabliczce jest engine type: EJ201NWUAB...

ODPOWIEDZ