Pytania po zakupie pierwszej imprezy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Wretched
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pytania po zakupie pierwszej imprezy

Post 15 lut 2017, o 16:15

Siema wszystkim na niektóre z nurtujących mnie pytań znalazłem już odpowiedzi jednak jest kilka dotyczących konkretnie mojego egzemplarza które dalej mnie nurtują. Pozwolę wspomóc się zdjęciami.

1. Pierwszy temat, czym że jest króciec/rura zaznaczona na zdjęciu? Dopatrzyłem się że jest puszczona w atmosferę i chyba nie do końca tak powinno być, jeżeli się mylę niech mnie ktoś proszę oświeci.
Obrazek

Obrazek


2. Następny temat jakiego się dopatrzyłem to rozerwana osłona przegubu przy skrzyni, i pytanie z tym związane bo mam dostęp do części z IC. Czy wszystkie przeguby w takich imprezach były takie same, czy występowały jakieś różnice i bez uprzedniego zdemontowania przegubu nie ustalę jaką osłonę kupić? Numer skrzyni biegów to TY752VN3AA, nie jestem pewny co do tej 3 bo jest średnio czytelna.
Obrazek

3. Z forum wyczytałem że najlepszym olejem dla mnie będzie SHELL HELIX ULTRA 5w40 i na taki wymienie obecny, czy filtr oleju BOSCH będzie ok czy też imprezy wymagają jakiś bardziej cudacznych rozwiązań?

4. Kolejna pewnie banalna kwestia związana z układem chłodzenia, jak sprawdzić czy zalana jest odpowiednia ilość chłodziwa? Czy lać do zbiorniczka jak na foto czy w okolicach akumulatora? Mam na myśli to miejsce:
Obrazek

5. Subarak ma też sporo przewodów wymienionych na silikony, ale jest jedna kwestia która budzi moje obawy. Auto ma założony wskaźnik doładowania auto gauge, wiem że z wielkiej precyzji one nie słyną ale podczas gwałtowniejszego przyspieszania pokazuje on doładowanie na poziomie 1,2-1,3 BAR co jest chyba nie do końca zdrowe, czy któreś z "rzeczy" podpiętych do wężyków mogą mieć wpływ na wartość doładowania? Jak ewentualnie wrócić do seryjnych parametrów? Dość kontrowersyjnie wygląda też wężyk od czujnika doładowania, czy może to mieć wpływ na zawyżone wskazania?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

6. I chyba na tą chwilę ostatnie pytanie, auto ma założone cudaka jak na zdjęciu, wywalić czy zostawić? Jeżeli wywalić to czym go zastąpić ?
Obrazek



ODPOWIEDZ