check engine bugeye

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
tima42
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

check engine bugeye

Post 16 lut 2017, o 17:43

witam.
Jadąc autostrada 140km/h zapaliła mi się kontrolka check engine. Moc bez zmian, temperatura silnika i oleju też ok. Zgasła po ok 200km. 2 dni później znowu się zapaliła wiec pojechałem na odczyt błędów:
P0301
P0302
P0303
P0304

błędy skasowane i kontrolka już sie nie pali (przejechane 500km)
Czy może to być spowodowane tym, że zatankowałem słabą 95 (nie mieli na stacji 98) ?
Auto świeżo po wymianie oleju i filtra. Poprzedni właściciel remontował silnik 25tys km temu.

czy mam się martwić?
proszę o pomoc



arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: check engine bugeye

Post 16 lut 2017, o 18:36

Wiesz co oznaczają te błędy? Może być cewka, świece, przewody albo poważniej, duuużo poważniej. Oby nie.
Sprzedam bandita 1200

Konto usuniete
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: check engine bugeye

Post 20 lut 2017, o 19:37

miałem P0303. w salonie po odczycie powiedzieli, że to wypadanie zapłonu na 3 cylindrze i że mogą to być swiece lub cewki. kupiłem 4 nowe świece dedykowane do mojego auta, wymieniłem i więcej się nie zapaliło ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: check engine bugeye

Post 21 lut 2017, o 03:03

tima42, napiszę coś na co nie mam potwierdzenia w fachowej wiedzy, a tylko we własnym doświadczeniu (4x sub turbo).
Jeżeli kontrolka zaświeci się w trasie, zwykle _po_ przejechaniu około 200km* i nie towarzyszy temu żaden niepokojący objaw to zwykle jest to niewielka i dość tania usterka... no czasami tania jak na subaru ;-)

* w każdym miałem w pewnym momencie eksploatacji checka w mniej więcej połowie trasy między Warszawą a Bielawą (~200km).

Jedź do serwisu ogarniającego Subaru.

tima42
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: check engine bugeye

Post 21 lut 2017, o 16:33

Alan, Alan, Alan! pisze:tima42, napiszę coś na co nie mam potwierdzenia w fachowej wiedzy, a tylko we własnym doświadczeniu (4x sub turbo).
Jeżeli kontrolka zaświeci się w trasie, zwykle _po_ przejechaniu około 200km* i nie towarzyszy temu żaden niepokojący objaw to zwykle jest to niewielka i dość tania usterka... no czasami tania jak na subaru ;-)
.
i co to była za usterka?

Jak narazie po skasowaniu błędów kontroka się nie pali a przejechałem już ponad 1000km.
Zacznę od wymiany świec i przeczyszczeniu cewek.
czy ktoś ma może jakieś inne pomysły?

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: check engine bugeye

Post 21 lut 2017, o 19:04

Kontrola zapal się jak komputer dostanie "niestandardowe" dane z jakiegoś sensora. Nie od razy oznacza to awarię. Przyczyną może być np.: wilgoć, kuna, zapominalski mechanik i kilka innych.
Tak że sprawdź czy kody zgadzają się z objawami bo może masz fałszywy alarm. I popraw wtyczki. Sensory/Czujniki też padają :)
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ