Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
dawid51dd
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 8 maja 2009, o 19:20

Witam!
Właśnie mi ''umarło '' wpomaganie w GTku , więc poszukuje pompy.Moje auto to IMPREZA GT 96 (93-96)
i właśnie mam pytanie bo ze 3 GTki dzisiaj widziałem i w każdym pompa taka sama , ale inna .Napewno
kształt zbiorniczka może być rózny ale to nie problem , Moja ma wąż ciśnieniowy podłączony tak kakby
baryłkowo (coś jak w hamulcach czy LPG) a inne ten sam wąz mają podłączony tak ''ciśnieniowo'' takie specjalne śróby
do hydrauliki (myśle że zorientowani wiedzą o co chodzi.) Pytanie czy jak dostane pompe do auta po 96r to
mój strego typu wąż wkreci się w tą ''nowszą rocznikowo'' pompe .Poprostu nie rozkręcałem bo unieruchomie
sobie auto .Wiem że może być róznica w drugim wężyku (ale to raczej nie problem) i jak ogólnie z pasowaniem
do silnika 93-96 nowszych pomp .

Prosze o pomoc .
Dziękować
PS.Wwa i okolice jak ktos ma taką pompe mam nadzieje w
rozsądnej cenie to ja bardzo chętnie przygarne



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 8 maja 2009, o 20:06

Przewody wspomagania i tak będziesz miał do wymiany pewnie niedługo (masowo ciekną w GTekach) to najwyżej sobie przerobisz pod nowszy typ.

dawid51dd
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pompa wspomagania do GTka jaki typ / model

Post 9 maja 2009, o 01:04

Ok !
Czyli nie bedzie super szybko :( , jak patrzae na te pompy moja i inne to sama wyglada identycznie nie chce sobie az
tak nadziei robic ale chyba otwór/gwint na barylke/srube to jest ten sam . Ale jezeli nawet dojda te przewody
czy sama pompa (oczywiscie z kólkiem i zbiorniczkiem ) normalnie pasuje na miejsce mojej to dla mnie istotne
info bo zaprawic przewód tez nawet jutro moge szybko ale jak jeszcze ma byc przerabianie montazu uchwytów to
na F1 jutro czasu nie bedzie i polowe soboty strace I jeszcze jedno bo zerknalem tez na pompe ssaka 97 to raczej podobna jak reszta - musi
byc od turbo ?

Bardzo dziekowac
Pytanie do zorientowanych od pewnego czasu jakos mi te polskie znaki na kompie nie ida
wie moze ktos o co chodzi ?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 9 maja 2009, o 11:03

Moim zdaniem pompy są zamienne w sensie mocowań.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 9 maja 2009, o 11:08

Pompy są zamienne, np. Aflinta miał w Legasiu pompę od WRXa, kiedyś był temat, pomijając przewody to plug and play raczej jest.

A polskie znaki Ci nie idą bo sobie układ klawiatury przestawiłeś zapewne. Wciśnij lewy Alt + Shift i zobacz wtedy.

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 9 maja 2009, o 11:31

Pompę mogę w poniedziałek wrzucić do auta które jedzie do Wa-wy do Jako-możesz podjechać do Niego i sprawdzić czy Ci pasuje.

dawid51dd
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 9 maja 2009, o 23:47

forek2 pisze:Pompę mogę w poniedziałek wrzucić do auta które jedzie do Wa-wy do Jako-możesz podjechać do Niego i sprawdzić czy Ci pasuje.
Dzieki Panowie
no zdechlo calkiem wpomaganie , dzisiaj wykrecam jak auta z L na dachu zawsze sie tocze :)
Generalnie jak juz sie czlowiek przyzwyczaji do tego ze jest ciezko , to fajnie sie smiga innaczej
czuc auto (i niestety jakosc naszych tzw dróg)

forek2 - wyslalem maila - moze nie dotarl daj znac co i jak z ta pompa przesylana do Wwy

[email protected] .

Pozdrawiam

Pies
0 gwiazdek
Lokalizacja: Sanok
Auto: Impreza Kombi GT 218PS, Polonez 1.8 K16
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Pompa wpomagania do GTka jaki typ / model

Post 2 sty 2017, o 18:44

Ja też mam pytanie dot. przewodów. Cieknie mi jeden w GTeku 99r. czy reszta z wolno ssaków będzie pasować? znalazłem aukcje: http://allegro.pl/przewod-przewody-weze ... 78629.html
http://allegro.pl/przewody-wspomagania- ... 82979.html

Niby podobne, ale nie widzę czy takie same bo swoje mam na aucie. Czytam, że są nowszy i stary typ - idzie to jakoś na pierwszy rzut oka rozpoznać?

ODPOWIEDZ