Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 12 sty 2010, o 15:40

Bosko :-d :-d dobra a jest jeszcze szansa na zdjęcie od spodu jak wygląda ten łacznik między kolektorem a katalizatorem :whistle:

eri
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 sty 2010, o 07:57

No jasne, zrobię kilka fotek do wglądu jak tylko zwolni się kanał bo obecnie stoi na nim inna imprezka :)
Tu jest jeszcze jeden filmik z dźwiękiem imprezy 1.6 http://www.fotosik.pl/video/2a9c7251f88d4081.html

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 14 sty 2010, o 21:00

No to czekam na jakieś zdjęcia :thumb:

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 16 sty 2010, o 22:15

To jak będziesz robił zdięcia to ja jeszcze poproszę o info dotyczące seryjnej średnicy zewnętrznej wydechu 1.6 tak w jak najbardziej seryjnym miejscu zaraz za katalizatorem. Zdaje się że kolektor który założyłeś ma trochę większe kanały.
B Group , WRC fun

Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 sty 2010, o 10:08

Podczepię się pod temat, a co? :-) Mam GX kombi z 2001r. na standardowym wydechu, który troche niebardzo pasuje do tego auta... Dlatego mam prośbę do Was(jako, ze jestem dopiero na etapie nauki o Subaru) napisalibyście co musiałbym zakupic do mojej Imprezki, zeby chodziła jak na Subaru przystało?
P.S. Wiem, że trochę na łatwiznę, ale wybaczcie :-)
Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 sty 2010, o 20:36

Nierównoodległościowy kolektor wydechowy.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 sty 2010, o 21:40

Tylko tyle? Ten kolektor ponoc ma byc z jakiegoś starego legaca, tak? Cała reszta seria? Znalazłem na You fajny filmik jak gościu z Holandii ma we 1.8 zmontowany ciekawy wygar.
Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 sty 2010, o 22:45

Wg mnie lepiej dać sobie spokój ze starym kolektorem od legaca. Różnica długości rur jest za mała nie osiągniesz odpowiedniego efektu.Za oceanem robią specjalne kolektory do tego celu ,informacje i zdięcia masz na początku .Kopię takiego kolektora mozna kupić na ebay ,napewno pasuje do 2.0 i napewno zwiększa się moc bo seria ma pewne wady ,ale żeby bulgotało musisz zastosować jakąś końcową puszkę.
B Group , WRC fun

Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 sty 2010, o 09:52

No, ładnie to coś wygląda. Jakby tak więcej osób to chciało zakupic, to wtedy wyszłoby to dużo taniej(przesyłka). Pisałbym się na taki kolektor!
Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 28 sty 2010, o 01:32

Kolektor robiony pod 2.5 niewiadomo jak sie sprawdzi w 2.0 - zewnętrzną średnicę znamy

Jeśli ktoś moze to niech zmnierzy i poda średnicę wydechu u siebie w 2,5 wystarczy w byle którym miejscu może być przy puszce.
B Group , WRC fun

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 28 sty 2010, o 16:53

O ile dobrze pamiętam w mojej Imprezie 2.5rs wydech ma średnicę 2,5 cala, postaram się zmierzyć przy jakiejś okazji; a wracając do tematu kolektora od GTka czyli ogólnie od turbo to co zrobić z sondą, która jest w pierwszym kacie (który zastępujemy złączką hand-made)??? O drugą (w drugim kacie) nie pytam, bo rozumiem, że normalnie zostaje.
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 sty 2010, o 00:57

Masz dwie sondy wiec zaczynaja się schody. Raczej musi być katalizator lub możesz spróbować bez niego ale tylnią sondę trzeba oddalić specjalną mufką o jakieś 5 centymetrów, wtedy niby ma nie wywalać błędu.
6,3 cm średnicy zewnętrznej? trochę dużo. W 2.0 jest niecałe 5 cm zewnętrznej średnicy przy puszcze i między katami, napewno miałeś seryjny wydech w 2,5 rs?
B Group , WRC fun

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 10 lut 2010, o 21:11

Ostatnio pojeździłem z Pablonasem GTkiem i tak mi się zachciało bulgotu, że znalazłem na allegro kolektor ze starego Legacy 2.2 93r. czyli bazę do założenia tego tematu :idea: Paczka powinna być jutro u mnie i jak nie wysypie mi się 10kg ziemniaków to zobaczę widok następujący :arrow:
Obrazek
Po lewej mój aktualny spód a po prawej "bulgot edition" :cool: Z tego co poczytałem powinien pasować w miejsce aktualnego kolektora P&P (tak na oko nawet widać, że wywalam swój kolektor i katalizator i przykręcam "bulgota").
Pytanie 1 :arrow: Czy katalizator (sprzedający zapewniał, że sprawny) z Legaca będzie bez problemów dla silnika spełniał funkcję w Imprezie :?: Pytanie 2 :arrow: Czy sondę lambda mogę wykręcić swoją i podpiąć bez problemów do Legasowego katalizatora czy lepiej tą zakupioną zostawić (nie wiem czy jest sprawna). Idziemy po rurkach dalej i mamy kolejny katalizator... Czy w nim też siedzi jakaś sonda czy po prostu sam kat. ? Pytanie 3 :arrow: Jeśli wystarczy 1 katalizator z sondą lambda to jakie mam opcje?... zostawić go i tyle... wywalić i zastąpić... no właśnie czym ?
Dawno zdjęcia nie było więc :mrgreen:
Obrazek
Lecimy teraz od tyłu :wink: Tłumik końcowy (puszka) jest standardowa ale zeżarta bardzo mocno więc chcę ją zastąpić czymś co podkreśli bulgot.... czyli jakaś większa puszka basowa :oops: Trochę mi to wsią zalatuję ale http://allegro.pl/item902632158_tlumik_ ... _film.html :?: Cena ma być pasztet więc żadne końcowe Prodrive i H&S nie wchodzą w grę. Pytanie 4 :arrow: Czy taka duża końcowa basówka coś jest w stanie dać jeśli zostawię drugi katalizator i kolejny tłumik z tą 2 rurką bez zwiększania jej średnicy... standardowy ma nie więcej jak 5cm średnicy wiec niecałe 2 cale :roll:
To takie podsumowanie ostatnich moich 2 dni kiedy to czekam bulgoczącą przesyłkę :evil:
Z chęcią posłucham porad technicznych jak i tych mniej techn. :wink:

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 08:34

Wełniacz, nie chce cię straszyć ale chyba to nie o ten kolektor chodziło :o na pierwszej stronie masz jak wygląda kolektor ze starego legaca, ma trochę inny kształt i pucha też jest inna ale może się myle :whistle:

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 16:43

Kolektor pasuje wymiarami idealnie w miejsce oryginalnego ale pojawiły się problemy z przejściem dalej...jak to mechanicy nazwali "flansza" na 3 jest w Legacy a u mnie na 2 i pospawana dziwnie także miało być P&P a jest grubsza robota :(

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 19:49

Od dłuższego czasu chce zmienić kolektor w mojej Imprezie 2.0 N/A, przy pomocy kolegi Presidenta udało się znaleźć takie coś...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Subaru-9 ... 27af2a200a

Myślę , że powinny pasować do Imprez 2.0/2.5 do roczników 96- 2000 bez problemu, jednak nie jestem na 100% pewien i mogę się mylić, więc jak by co to proszę prostować.
Sprawa jest wstępnie ugadana i sprzedający zgodził się ponegocjować cenę przy większej ilości.
Jeśli znajdzie się co najmniej 4 chętnych to cena będzie oscylować w okolicy 600zł /szt.
Osoby , zdecydowane na wspólny zakup proszę o kontakt.

Pozostaje jeszcze tylko jedna sprawa, być może ktoś jest lepiej zorientowany, jak to wygląda z opłatami za takie towary z USA chodzi o cło i podatek ??

Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 20:14

No wszystko jest ok, cena również mi się widzi. tylko czy to pasuje do GX-a? To już są jak wiadomo roczniki 01- do góry. Trzeba jeszcze do tego zamontowac katalizator. Zorientuj się co i jak i napisz.
Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 20:47

Najpoźniej w sobotę albo i nawet jutro zmierzę dokładnie odległości tych kolektorów i wszystko będzie jasne. Najważniejszy te rozstaw tych 2x2 dziur które podłączamy do silnika... 50cm. Wejście do kolektora ważne żeby było na flansze z 2 srubami, bo ja na to nie zwróciłem uwagi i mam na 3 i trzeba przerabiać. Trochę jest z tym zabawy ale jak już powiedziałem A i chcę bulgotu to powiem i B jak bulgot :lol:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 21:43

Wełniacz, daj jeszcze jeszcze raz, jak na krpoce, fotki takiej fajnej panny z rozmiarem 75D, za który miałeś dostac wpier.... :mrgreen:
Acha. Przez jakis strumyk przechodzila...
Dolce far niente ;-)

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 11 lut 2010, o 22:49

FUX pisze:Wełniacz, za który miałeś dostac wpier.... :mrgreen:
Acha. Przez jakis strumyk przechodzila...
Boje się, że dotrze do 2 brzegu strumyka i dostane obiecane wpier :o :whistle:

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 12 lut 2010, o 18:57

Dla takich chwil warto żyć :twisted: :cool: Kolektor z Legaca 93r. drugi katalizator wywalony i duża tylnia puszka i efekt miazga ale tak szczerze to silencera musze wrzucić bo mi dowód zabiorą :evil: Ale banan na gębie taki, że mi ciężko jeść spóźniony obiad :mrgreen:

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 lut 2010, o 01:36

Markus_SK pisze:No wszystko jest ok, cena również mi się widzi. tylko czy to pasuje do GX-a? To już są jak wiadomo roczniki 01- do góry. Trzeba jeszcze do tego zamontowac katalizator. Zorientuj się co i jak i napisz.
Markus SK - ten kolektor powinien pasować do GX-a z 2001r. Montujesz go i łączysz z seryjnym katalizatorem, jedyna różnica jest ponoć w wielkości flanszy łączącej kolektor z katalizatorem, tutaj jest większa niż w serii.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 lut 2010, o 01:44

H&S końcowy dla n/a w przyzwoitej cenie jest http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 13 lut 2010, o 15:26

pas_ti pisze: Sprawa jest wstępnie ugadana i sprzedający zgodził się ponegocjować cenę przy większej ilości.
Jeśli znajdzie się co najmniej 4 chętnych to cena będzie oscylować w okolicy 600zł /szt.
Wszystko fajnie tylko te obliczenia trochę nie takie. Licząc dolara po załóżmy 3 złote plus wysyłka do Europy (100$ za jedną sztukę, jak w aukcji) to wychodzi 360 PLN. A biorąc pod uwagę zakup grupowy to przynajmniej za sam towar może by policzyli taniej. No chyba że kolega coś dla siebie jeszcze liczy :-p ?
Ja byłbym na tak. Tylko jeszcze zapytam czy do Imprezy 2.5rs pasuje plug&play, bo nie chcę wywalać katalizatorów, sond i ogólnie grzebać, żeby potem jakieś checki mnie nękały :razz:
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

ODPOWIEDZ