Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 maja 2010, o 12:52

A może kolega Zeed by się podjął stworzenia czegoś pięknego do naszych wolnych ssaków :?:

P.S. Urlop spędzam pod Limanową więc może bym do Krosna kiedyś podskoczył? :mrgreen:
Mam w planie wycieczkę do Bóbrki, więc zboczą trochę z kursu... :->


Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 26 maja 2010, o 15:14

-dycha- to gratulacje, widzę, że moja ex teraz do Ciebie ładnie bulgocze. Musimy się w taki razie spotka c i pobulgotac razem. Pozdr.
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 26 maja 2010, o 16:56

Markus_SK pisze: A może kolega Zeed by się podjął stworzenia czegoś pięknego do naszych wolnych ssaków :?:
Niestety nie posiadam warunków ani sprzętu na takie rzeczy.
Markus_SK pisze: P.S. Urlop spędzam pod Limanową więc może bym do Krosna kiedyś podskoczył? :mrgreen:
Mam w planie wycieczkę do Bóbrki, więc zboczą trochę z kursu... :->
Zapraszam jak najbardziej :drunk:
volny vydeh klub polzka

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 28 maja 2010, o 00:02

Moja stara Impreza kombi 1.8GL super bulotala, kolektor zrobilem na wzor tego z legacy ale bez kata tylko z puszka rozprezna za 350zl, 2 kat tez zostal wywalony, a koncowa puszke mialem przelotowa dosc duza (podobna jak H&S) po przerobce moc wzrosla, auto bylo bardziej elastyczne a dzwiek byl podobny jak w GTeku. Poza kolektorem na bulgotanie wplyw ma tez koncowa puszka bo mialem przez jakis czas koncowy (podobny jak w Poldku) i dzwiek byl sredni (w srodku ladnie, na zewnatrz troche ryczalo) pozniej kupilem za 70zl jaka uzywke podobna ksztaltem do H&Sa i juz bylo super.

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 31 maja 2010, o 21:19

Moje filmiki z pobytu w Krakowie i fajnego tunelu koło Łuczanowic :twisted: :arrow:



Na żywo ten dźwięk jest nie do porównania. Brzmi to jak nadlatujący tunelem samolot :wink:

pylu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Auto: Impreza kombi, 2.0 N/A, 96'
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 6 cze 2010, o 21:10

Upieram się przy zmianie samego backboxa... Czy to podejdzie do 1996, 2,0 bez turbiny? http://www.adverts.ie/222107/boats-and- ... haust-box/ I czy efekt jakis zadowalający bedzie? Dzięki.

eri
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 16 cze 2010, o 20:06

Witam ponownie, kilka zdjęć kolektora od GT rok 96 założony do 1.6 z 2000r Kolektor wszedł praktycznie na styk, tyle co zrobiłem to zdjąłem jedną osłonę termiczną.
Załączniki
kolektor.JPG
kolektor2.JPG
kolektor1.JPG

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 16 cze 2010, o 20:17

i jakie wrazenia?

falcoo
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 lip 2010, o 13:56

Powiedzcie mi czy jak założę coś takiego do mojego wolnego ssaka 2.0 to będzie jakiś problem, bo wszędzie piszą, że jest do 2.5, a wizualnie nie różni się od tych ze zdjęć z początkowych stron tego tematu, może chodzi o średnicę rury??. Pozdr ;-)

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/97-05-98 ... ccessories

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 lip 2010, o 12:11

eri, Mógł byś jeszcze pokazać połaączenie wylotu z koletora i rurę dystansową do dalszych tłumików

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 4 sie 2010, o 18:58

Uwaga!! wlasnie zalozylem nierownoleglosciowy kolektor z legacy 2.2 caly seryjny, ale z wydlubanym katem (seryjna obudowa kata zostala). Niestety dzwiek jest bardzo kiepski ;-( nawet auta nie odebralem, bo maja mi zamontowac tlumik przelotowy w miejscu kata tuz zaraz za laczeniem rur. Takze informuje ze kupno kolektora z legacy z wybitym katem nie ma sensu nie bedzie bulgotu :evil: Lepiej zrobic kolektor na zamowienie z puszka przelotowa, tak jak mialem to w czarnym kombi 1.8

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 sie 2010, o 16:23


Link: http://www.youtube.com/watch?v=kPr-RT5TKqA

Wymieniony kolektor na nierównoodległościowy, zrobiony u krawca. :) Środkowy tłumik został, bo chciało puszkę wydmuchać, puszka od WRXa 2001, po remku znaczy.

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 sie 2010, o 19:27

citan, masz moze zdjecia swojego kolektora? jak sie wydech sprawuje na dlugiej trasie?
u mnie siedzi nierownoleglosciowy zrobiony u Kochanowie oraz back box H&S i o ile w miescie jest super,szczegolnie jak sie szybko jezdzi to na trasie tragedia nie da sie jechac stala predkoscia w przedziale 80-140 bo dzwiek jest za glosny i meczy :evil:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 18 sie 2010, o 22:27

graf pisze: citan, masz moze zdjecia swojego kolektora?
Niestety nie, kolektor jest oczywiście różnoodległościowy, rury zchodzą się w jedną dość późno (jakieś 50cm po tym jak idą już równolegle).
graf pisze: jak sie wydech sprawuje na dlugiej trasie?
Szybko nie jeżdżę. Niskie buczenie słychać trochę w zakresie obrotów 1500-2000, używany podczas spokojnej, równej jazdy 60km/h. Mnie nie przeszkadza, ale na razie jestem zbyt podjarany, żeby stwierdzić, czy to może być uciążliwe. Ogólnie jest cicho właśnie, spodziewałem się, że w środku będzie głośniej. Ale zależy mi na bulgocie i na tym, żeby nie było za głośno, więc nie ma problemu.

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 6 wrz 2010, o 23:30

panowie ten kolektor z Legasia to byle jaki z silnika 2.2 czy jest jakaś granica wieku np. do `92 :?:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 7 wrz 2010, o 08:58

burat ponoć najlepiej pasuje taki z Legasia 2.2 z 93r..., tak mówili mi w MTS-ie jak byłem na etapie poszukiwań.

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 7 wrz 2010, o 15:21

kolektor z legacy musi byc nierownoleglosciowy i chyba tylko do 93r legacy takie mialy, trzeba sprawdzic dokladnie
i co najwazniejsze kolektos musi miec pelny katalizator jak bedzie wydlubany to dzwiek bedzie kiepski metaliczny :idea:

ja mam na sprzedaz jak cos kolektor zrobiony na zamowienie z puszka rozprezna zamiast katow, z koncowym H&S pieknie gadal

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 04:43

graf pisze: i co najwazniejsze kolektos musi miec pelny katalizator jak bedzie wydlubany to dzwiek bedzie kiepski metaliczny
Ale nie będzie to wina kolektora, tylko nieprzelotowej puszki końcowej. Coś musi hamować pęd spalin (np. katalizator), bo będzie klepać. Albo przelot, i po sprawie. :evilgrin:

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 10:25

citan pisze:
graf pisze: i co najwazniejsze kolektos musi miec pelny katalizator jak bedzie wydlubany to dzwiek bedzie kiepski metaliczny
Ale nie będzie to wina kolektora, tylko nieprzelotowej puszki końcowej. Coś musi hamować pęd spalin (np. katalizator), bo będzie klepać. Albo przelot, i po sprawie. :evilgrin:
myslisz to bedzie wina kolektora z wydlubanym katem, zamienilem ta puszke z ktorej wydlubano kat na przelotowy maly tlumik i dzwiek zmienil sie nie do poznania :idea: wolnossak to nie turbo gdzie sie robi przelot 2.5cala z jedna koncowa puszka przelotowa bo traci sie moment i moc

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 11:37

Chodzi o to ze jak zdemontujesz/wydłubiesz kata, to pęd spalin pierwszą przeszkodę napotka w nieprzelotowym końcowym tłumiku. Dzwoni jak w starym fiacie wiem bo tak mam. Po drodze dobrze jest czymś to wyhamować i nie zawsze musi to byc katalizator. Załozenie przelotowej puszki tez pozwoli na pozbycie sie tego metalicznego dzwonienia.

ToudiQn
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Subaru Legacy 2.0GL 95r Sedan/Limuzyna
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 12:49

Ja się pochwale swoim filmikiem jakoś zaraz po 15września:) , co prawda wizyta w firmie motorsport nie będzie za tania ale Bulgot musi być :cofee: :giggle:

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 14:38

l_ewy pisze:Chodzi o to ze jak zdemontujesz/wydłubiesz kata, to pęd spalin pierwszą przeszkodę napotka w nieprzelotowym końcowym tłumiku. Dzwoni jak w starym fiacie wiem bo tak mam.... Załozenie przelotowej puszki tez pozwoli na pozbycie sie tego metalicznego dzwonienia.
nic nie daje przelotowa puszka w takim wypadku - ja to juz przerabialem auto (Impreza 1.8) darlo ryja jak fiat 125p przy 6 tys obr :mrgreen:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 15:10

graf pisze: nic nie daje przelotowa puszka w takim wypadku
A jak była zbudowana?

graf
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: co chwile inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 8 wrz 2010, o 19:06

citan pisze:
graf pisze: nic nie daje przelotowa puszka w takim wypadku
A jak była zbudowana?
jak luneta dla przedszkolaka :mrgreen: dalo sie patrzec przez nia jak przez kazdy przelotowy tlumik

karol45451
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 10 wrz 2010, o 10:16

Witam> Wydłubałem kat(obudowa została) w swoim legacy 2,2 93r. Dźwięk jest trochę metaliczny, słychać jakieś brzęczenie jak opada tak ok 4000 obr. Co tam wstawić zamiast obudowy tego kata?? Strumienice??

ODPOWIEDZ