żarówki(H4) Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 16:21

czy ktoś ma doswiadczenia z używania żarówek Philips NIGHT GUIDE, GT 150, czy faktycznie poprawia to nocną skuteczność forkowych lampionów

może jakies inny producent i model żarówek H4 ?

hę?



pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 16:58

Testuję teraz w motocyklu Philipsa NG,powiem szczerze że daje radę choć trzeba się przyzwyczaić.Generalnie świeci w trzech strefach od lewej masz światło koloru żółtego/nie razi jadących z naprzeciwka/,po środku czyli to co najbardziej interesuje kierującego daje bardzo mocne białe światło no i po prawej stronie/oświetlające pobocze/koloru białego tzw.zimna biel czyli stonowana.Obiektywnie stwierdzając chyba jestem jedyny na swoim terenie który dba o to żeby nie oślepiać jadących z naprzeciwka bo gównarzeria montuje do swoich raszpli Philipsa Extream Power ,nie ustawiają świateł,i dają tak po oczach że człowieka szlag trafia a milicja jak zwykle nic nie robi.Te philipsy ep dają bardzo mocne białe z poświatą niebieskiego światło coś ala xenony dla ubogich.
PAWKA

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 20:31

pawka35w motocyklu masz inny klosz? Mam te żarówki w aucie i nie zauważam żadnych stref :-)
Moje doświadczenie jest następujące: świecą odrobinke lepiej od zwykłych osramów w czasie gdy jeszcze jest widno, ale wspomagamy się światłami, taki półmrok, w nocy jest zdecydowanie lepiej doświetlone pobocze. Opłaca się inwestować.
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 21:29

założyłem do OBK xterme power i są ok. Swiecą dużo lepiej niż stockowe. Testowałe też blue vision, ale te co mam teraz wydają się lepsze
Rzeźnik zbereźnik:)

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 21:53

gimof nawet jak wezmiesz żarówkę do ręki to zobaczysz z boku na bańce dwa paski kolorowe żółte i niebieskie tak jest w nihgt guide i nawet jak patrzysz się w klosz to świecą z żółtą poświatą a w motocyklu mam klosz pod H4 :-p , a po za tym poczytaj recenzje w mądrych gazetach gdzie dokładnie opisali właśnie te strefy :-p
PAWKA

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 22:12

esilon pisze: czy ktoś ma doswiadczenia z używania żarówek Philips NIGHT GUIDE
Ja chyba kiedyś to miałem, albo coś podobnego, ogólnie świeciło niby trochę lepiej, ale bez szału i do tego po miesiącu padła jedna żarówka

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 22:15

pawka35 pisze:gimof nawet jak wezmiesz żarówkę do ręki to zobaczysz z boku na bańce dwa paski kolorowe żółte i niebieskie tak jest w nihgt guide i nawet jak patrzysz się w klosz to świecą z żółtą poświatą a w motocyklu mam klosz pod H4 :-p , a po za tym poczytaj recenzje w mądrych gazetach gdzie dokładnie opisali właśnie te strefy :-p
To chyba mam zepsute żarówki i samochód, albo trochę ślepy jestem - Nie mniej nie żałuję zakupy i moge polecić. A Radka nie słuchaj, on zawsze na nie. :mrgreen:
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 22:23

gimof pisze: A Radka nie słuchaj, on zawsze na nie. :mrgreen:
Gimof jest mały, rudy i piegowaty, więc pomyśl kogo wolisz słuchać :razz: :giggle:

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 22:27

radekk pisze:
gimof pisze: A Radka nie słuchaj, on zawsze na nie. :mrgreen:
Gimof jest mały, rudy i piegowaty, więc pomyśl kogo wolisz słuchać :razz: :giggle:
Nie powiem gdzie Ty jesteś mały rudy i piegowaty :-p Nie chcesz wiedzieć kto mi o tym opowiadal ;-)
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 mar 2008, o 23:25

gimof może Ty masz te GT150?na moich jest nawet bita nazwa NG
radekk to dziwne bo we wszystkich testach mają wyniki pt.super trwałe
a poza tym to ładne komplementy sobie prawicie :giggle: :lol:
PAWKA

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 16 mar 2008, o 00:04

gimof pisze: Nie powiem gdzie Ty jesteś mały rudy i piegowaty
Chodzi Ci o pięty? :razz:
pawka35 pisze: radekk to dziwne bo we wszystkich testach mają wyniki pt.super trwałe
No to może spodobały się chłopakom w serwisie i powiedzieli że się jedna przepaliła i mi wymienili. Choć w moim przypadku jest wszystko możliwe, ponoć wahacze też się nie urywają, ale jakoś moje się urywają :wall:
pawka35 pisze: a poza tym to ładne komplementy sobie prawicie :giggle: :lol:
Miłym trzeba być :mrgreen:

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 16 mar 2008, o 06:27

radekk pisze: gimof napisał(a):Nie powiem gdzie Ty jesteś mały rudy i piegowaty


Chodzi Ci o pięty? :razz:
:thumb:
pawka35 pisze: gimof może Ty masz te GT150?
Dziś obkukam. Używam krótki czas więc nie wiem jak z trwałością.
radekk pisze: pawka35 napisał(a):a poza tym to ładne komplementy sobie prawicie :giggle: :lol:


Miłym trzeba być :mrgreen:
grunt to komplement :giggle: ;-)
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 22 mar 2008, o 14:15

esilon pisze:czy ktoś ma doswiadczenia z używania żarówek Philips NIGHT GUIDE, GT 150, czy faktycznie poprawia to nocną skuteczność forkowych lampionów
może jakies inny producent i model żarówek H4 ?
hę?
Mam Night Guide w sluzbowce, (H7 pod soczewke) po zmianie swieci troche lepiej (gdzies mam zdjecia przed i po wymainie pod ta sama sciana ;-) Ale ostatnio kolega zakupil nastepujacy zestaw:
http://www.allegro.pl/item324192671_now ... k_hid.html
Po zamontowaniu (a mamy blizniacze auta) zaczelismy testowac oswietlenie i powiem jedno moje auto bez podejscia, bylem bardzo sceptycznie nastawiony do Xenonow za 240 zl ale to co zobaczylem przeszlo moje najsmielsze oczekiwania, piekna barwa swiatla (wybieral barwe 4300 czyli biala neutralna) rownomiernie rozlozona, zdecydowanie lepiej wybiera przedmioty w blizszym i dalszym otoczeniu, jak stanelismy rownolegle, zgaszenie moich swiatel i ponowne zapalenie nie dawalo zadnego efektu, (zreszta tez mam gdzies zdjecia) acha i rzecz wazna nie wiem jakim cudem ale te swiatla wcale nie oslepiaja, jechal za mna i z naprzeciwka i nie oslepial.

Acha od razu mowie zeby nie bylo ze cos reklamuje, nie mama nic wspolnego z zestawami z allegro ani z tym sprzedawca. Po prostu jestem pod wrazeniem, takim ze chyba sam sobie taki zestaw kupie (ma jedna wade, zarowka zespolona z zestawem, wiec przy przepaleniu trzeba wymienic jedna strone, choc przy cenie 240 zl nie robi jakiejs wielkiej roznicy w kontekscie wymiany na markowa zarowke ksenonowa, nie wiem natomiast jak w przyszlosci bedzie z dostepnoscia tych zestawow zeby wrazie czego zakupic). Acha i sprzedawca ma tex biksenony pod H4.
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: żarówki(H4) Forester

Post 22 mar 2008, o 17:04

esilon pisze:może jakies inny producent i model żarówek H4 ?
hę?
Hella Light Power ?

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 08:09

Czy pod te ksenony z allegro coś trzeba przerabiać w aucie żeby pasowały ?
pozdrawiam
Grzegorz

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 10:36

ostrzegam przed OSRAM Night Braker.
obydwie padly po max 6 tygodniach.
:x

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 11:59

gregski pisze:padly po max 6 tygodniach.
Ostatnio będąc na Shellu, podszedł do mnie facet i pyta czy to możliwe żeby żarówka przepaliła się po pół godzinie od założenia :razz: Mogłem spytać co za wynalazek miał

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 12:48

radekk pisze:
gregski pisze:padly po max 6 tygodniach.
Ostatnio będąc na Shellu, podszedł do mnie facet i pyta czy to możliwe żeby żarówka przepaliła się po pół godzinie od założenia :razz: Mogłem spytać co za wynalazek miał
hehe :-)
miales koszulke z wielkim napisem PHILIPS ? lub co ciekawsze OSRAM ?

:lol:

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 12:54

gregski pisze: hehe :-)
miales koszulke z wielkim napisem PHILIPS ? lub co ciekawsze OSRAM ?
Nie ale koleś już jak stał to wyglądał na takiego co bardzo by chciał się podzielić jakąś swoją historią

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 13:24

radekk pisze: Nie ale koleś już jak stał to wyglądał na takiego co bardzo by chciał się podzielić jakąś swoją historią

wiec wysluchales litosciwie :lol:
super :-)

oczywiscie zartuje, sam jestem potworna gadula i gadam z ludzmi przy kazdej okazji :-)

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 21:30

Grzegorz pisze:Czy pod te ksenony z allegro coś trzeba przerabiać w aucie żeby pasowały ?
Plug and play, instalacja w 20 minut, przynajmniej tyle zajelo to mojemu koledze.
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 28 mar 2008, o 22:05

Grzegorz pisze:Czy pod te ksenony z allegro coś trzeba przerabiać w aucie żeby pasowały ?
imho auto powinno miec co najmniej uklad spryskiwaczy reflektorow, automatyczne poziomowanie reflektorow (ew. samopoziomujace nadwozie) oraz gladkie szkla reflektorow.

fajnie jak reflektor jest soczewkowy jak w outbacku - nie razi tak i jesli palniki sa precyzyjnie wykonane pod H7 w tym przypadku to calosc pieknie swieci.

ja zalozylem to>

http://www.allegro.pl/item330856686_xen ... denso.html

radekk

widze, ze mamy podobny zestawik..
szuwar i miatka..
co masz za miatke?

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 29 mar 2008, o 08:54

Interceptor pisze: Plug and play, instalacja w 20 minut, przynajmniej tyle zajelo to mojemu koledze.
No to pięknie. Wybaczcie lamerstwo ale czym się różni biksenon od ksenona ? Tzn. rozumiem że ksenon to tylko światła mijania a biksenon to mijania i drogowe ale właśnie nie rozumiem bo przecież jak przełączam - mając ksenona - na światła drogowe to co się dzieje (czegoś nie rozumiem) ?
pozdrawiam
Grzegorz

forek2
1 gwiazdka
Auto: forester 2.0 T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 29 mar 2008, o 09:21

No to pięknie. Wybaczcie lamerstwo ale czym się różni biksenon od ksenona ? Tzn. rozumiem że ksenon to tylko światła mijania a biksenon to mijania i drogowe ale właśnie nie rozumiem bo przecież jak przełączam - mając ksenona - na światła drogowe to co się dzieje (czegoś nie rozumiem) ?[/quote]

Witaj,bixenon,to np.H4 -jedna żarówka,ze specjalną przesłoną która przesuwając się uruchamia "długie"
pozdrawiam

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 29 mar 2008, o 09:34

forek2 pisze: Witaj,bixenon,to np.H4 -jedna żarówka,ze specjalną przesłoną która przesuwając się uruchamia "długie"
A żarnik ksenon H4 to co jest ? Tylko mijania ? W normalnej żarówce H4 mam funkcjonalność mijania+drogowe, w biksenonie też, a w ksenonie ? Ciągle nie rozmiemiem :(
pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ