żarówki(H4) Forester

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 29 mar 2008, o 12:09

forek2 pisze: ixenon,to np.H4 -jedna żarówka
Lampa ksenonowa to nie żarówka. Samochód wyposażony w ksenony ma ksenon jako światła mijania, drogowe realizowane są przez zwykłą żarówkę i w tym przypadku przeważnie ksenon zostawał wyłączany, przynajmniej pamiętam że tak było, a biksenon to jedna lampa z przysłoną która dla funkcji drogowej otwiera się mocniej. Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi :razz:
gregski pisze: widze, ze mamy podobny zestawik..
szuwar i miatka..
co masz za miatke?
Miatkę mam model 2007 wersję ze składanym elektrycznie metalowym dachem. A Twoja?



Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 30 mar 2008, o 01:13

radekk pisze:
forek2 pisze: ixenon,to np.H4 -jedna żarówka
Lampa ksenonowa to nie żarówka. Samochód wyposażony w ksenony ma ksenon jako światła mijania, drogowe realizowane są przez zwykłą żarówkę i w tym przypadku przeważnie ksenon zostawał wyłączany, przynajmniej pamiętam że tak było, a biksenon to jedna lampa z przysłoną która dla funkcji drogowej otwiera się mocniej. Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi :razz:
Ksenonowe zarowki H7 obsluguja tylko swiatlo imijania, do swiatel drogowych masz osobna zarowke (h7 lub inna i tu tez mozesz sobie zamontowac zestaw jesli chcesz ale osobny) Natomiast zarowki h4 obsluguja i mijania i drogowe, jak w to miejsce wsadzisz zwykla zarowke ksenonowa h4 bedziesz mial tylko swiatla mijania, jesli wsadzisz zarowki biksenonowe wtedy bedzie obslugiwane i mijania i po przelaczeniu mocniej drogowe, jasno pisze? :mrgreen:
gregski pisze: imho auto powinno miec co najmniej uklad spryskiwaczy reflektorow, automatyczne poziomowanie reflektorow (ew. samopoziomujace nadwozie) oraz gladkie szkla reflektorow.

fajnie jak reflektor jest soczewkowy jak w outbacku - nie razi tak i jesli palniki sa precyzyjnie wykonane pod H7 w tym przypadku to calosc pieknie swieci.
Auto teoreycznie powinno miec samopoziomowanie (choc ono na naszych drogach i tak nie daje rady, znam i pzretrenowalem, jak dla mnie przerost formy nad trescia bo auto z poziomowaniem i bez zachowuje sie na naszych drogach tak samo. Spryskiwacze? Tez niekoniecznie, wystarczy dbac o czystosc reflektorow, rownie dobzre mozna przecierac szmatka jak komus brud nie straszny ;-)

Gladkie szkla reflektorow pomagaja ale nie sa konieczne (patrz starsze eklasy z ryflowanymi lampami i ksenonami.

Z soczewka fakt ladnie swieci, ale na przyklad amerykanski STi 2005 z ksenonem tez bardzo ladnie swiec, nie widze roznicy z soczewka w 2006. Tyle od emnie ;-)
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 30 mar 2008, o 01:23

Interceptor pisze: Ksenonowe zarowki H7
:x



:mrgreen: :razz:

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 30 mar 2008, o 01:36

radekk pisze:
Interceptor pisze: Ksenonowe zarowki H7
:x

:mrgreen: :razz:
Oj tam taki skrot myslowy :-p
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 30 mar 2008, o 01:38

Interceptor pisze: Oj tam taki skrot myslowy :-p
Wiem, ja też czasami się na tym łapię że powiem żarówka ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 31 mar 2008, o 20:03

Interceptor pisze: Ksenonowe zarowki H7 obsluguja tylko swiatlo imijania, do swiatel drogowych masz osobna zarowke (h7 lub inna i tu tez mozesz sobie zamontowac zestaw jesli chcesz ale osobny) Natomiast zarowki h4 obsluguja i mijania i drogowe, jak w to miejsce wsadzisz zwykla zarowke ksenonowa h4 bedziesz mial tylko swiatla mijania, jesli wsadzisz zarowki biksenonowe wtedy bedzie obslugiwane i mijania i po przelaczeniu mocniej drogowe, jasno pisze?

Bardzo jasno i o takie wytłumaczenie mi chodziło - dzięks.
Czyli u mnie w grę wchodzi tylko biksenon. Tylko nie wiem jaką barwę wybrać...
pozdrawiam
Grzegorz

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 1 kwie 2008, o 01:18

Grzegorz pisze: Czyli u mnie w grę wchodzi tylko biksenon. Tylko nie wiem jaką barwę wybrać...
4300 to barwa o jakiej pisalem u kolegi (chyba vite jeden z pierwszych postow), jest biala. Jak dla mnie najlepiej "wybiera" otoczenie i nie zmienia barw tegoz otoczenia, po prostu jest najjasniesza a do tego najbardziej neutralna. Taka moja opinia.
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: żarówki(H4) Forester

Post 1 kwie 2008, o 08:54

Mam te nightguide, świeci toto lepiej niż standard, gorzej niż ksenon. Generalnie jestem z nich zadowolony, w trasie spisują się całkiem dobrze.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 1 kwie 2008, o 09:47

no to GT 150 zakupiłem, czas zamontować...... tylko nasadka 10mm potrzebna do zamontowania żarówki prawego reflektora :mrgreen:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 5 kwie 2008, o 20:38

no to mam za sobą pierwsza nocną jazdę z GT 150 i ....... lipa jakaś, żaróweczka za 10 PLN świeciła chyba nieco lepiej, (po wymianie żarówek ustawiali prawidłową pozycję w stacji diagnostycznej ). Może to efekt "szczególnego zwracania uwagi" i oczekiwania cudu :oops: , ale cudu brak......... :mrgreen:

mówiąc krótko lampionowi nawet lepsza żarówka nie pomoże stać sie reflektorem :wall:

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 14 sty 2017, o 23:23

jakie możecie polecić z własnego doświadczenia żarówki H4 do Forestera, które dobrze/mocno świecą i są dość trwałe?

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 sty 2017, o 03:31

geos, do GT-eka założyłem tydzień temu Osram Night Breaker. Jest duza róznica na plus tylko nie wiem jak z trwałością.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 15 sty 2017, o 22:18

Z mojego doświadczenia - OSRAM Night Breaker fajnie świecą, ale bardzo szybko się przepalają. No i są drogie. Dużo lepsze są Tungsram Megalight Ultra +120%. H4 to jakieś 3 dychy na Allegro za dwie sztuki.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 16 sty 2017, o 00:31

Godlik, a jak z trwałością tych tungsramów?

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 16 sty 2017, o 05:15

lepiej niż OsramNajtBrejków czy innych boszuf... ale cudów nie ma....

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: żarówki(H4) Forester

Post 16 sty 2017, o 10:03

No właśnie nie pamiętam kiedy je wsadziłem... Ale pamiętam, że przy Osramach strasznie się wkurzałem, bo przepalały mi się bardzo często. Tu jest wyraźnie lepiej. I taniej.

ODPOWIEDZ