hamulce forester xt

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 28 cze 2010, o 15:04

A czy forek 2.0 XT i 2,5 XT ma takie same klocuchy ? Czy różnią się ze względu na: EU-USA, pojemność silnika a moze rocznikowo jakas zmiana byla ? Bo np. te Hawki to widzę tylko do 2,5



kiepuczi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Eagle Talon TSI AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 29 cze 2010, o 16:35

jmiciuk pisze:A czy forek 2.0 XT i 2,5 XT ma takie same klocuchy ? Czy różnią się ze względu na: EU-USA, pojemność silnika a moze rocznikowo jakas zmiana byla ? Bo np. te Hawki to widzę tylko do 2,5

takie same symbol hawka to HB432F.661 mieszanka HPS i HB432N.661 - HP+
Racing Parts Distributing
Rally Armor,Hawk Performance,Exedy,ACT,ARP,Cometic,Kelford,Mahle,Borla,Invidia..
http://www.topendpower.pl/

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 28 wrz 2010, o 13:47

kiepuczi
...no klocki i tarcze przed zima musze wymianic. kontynuujmy rozmowe by dobrac skuteczny zestaw na przod i tyl za tzw. rozsadna cene w przedziale 1000-1500 za cale auto (bez montazu i geometrii)...
...co proponujesz ???

tomasz p.
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

kitewinger
2 gwiazdki
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 29 wrz 2010, o 14:24

Ja do mojego do 2.0xt wymieniałem teraz klocuchy przód na jakieś wzmacniane ferrodo (kupione w Intercarsie) i szczerze mówiąc to przez pierwsze 1000km miałem problem z hamowaniem do momentu aż układ się nie rozgrzał. Teraz jest już lepiej, być może powodem była też wymiana płynu hamulcowego.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 29 wrz 2010, o 15:11

kitewinger,
...no to mam dylemata, gdyz pieniazkow nie za duzo bo czeka mnie jeszcze AC+OC a to cos kolo 3000pln wiec zaboli.
pomyslalem wiec o takim zestawie:

przod tarcze BREMBO+ klocki FERODO PERFORMANCE (lub oryginaly SUBARU)

tyl tarcze BREMBO+ klocki FERODO PREMIER

...bo chcialbym zamknac sie do 1500pln

JAKAS PROPOZYCJA ???
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

kitewinger
2 gwiazdki
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 29 wrz 2010, o 17:46

Generalnie wszyscy chwalą sobie Ferrodo. U mnie problem może wynikać z faktu, że o ile z tyłu mam oryginalne tarcze subaru o tyle z przodu nie mam pojęcia jakiej firmy bo zostały wymienione przez poprzedniego własciciela a nie chciało mi się tego dochodzić. Może po prostu w moim przypadku ten zestaw nie halo ale tylko na zimnym na początku.
Teraz wszystko się już ładnie ułożyło. Generalnie przestały mi się na tych klockach grzać tarcze- na poprzednich przy hamowaniu na autostradzie po chwili była już trzęsawka i przegrzane tarcze. Teraz brak tego zjawiska. To co też zauważyłem to zdecydowanie mniejsze zużycie samych tarcz.

jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 29 wrz 2010, o 22:49

A te ferodo to mowisz o "premier" czy są tez jakieś lepsze (do cywilnej jazdy a nie rajdowej) ?

kitewinger
2 gwiazdki
Auto: Forester 2.0 XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 30 wrz 2010, o 08:49

jmiciuk pisze:A te ferodo to mowisz o "premier" czy są tez jakieś lepsze (do cywilnej jazdy a nie rajdowej) ?

Nie pamiętam jaki to był model ale ja płaciłem za klocki coś w okolicach 250 PLN więc wygląda na to że są to właśnie te Premier. Ale tak jak pisałem wg mnie w tej chwili problem u mnie leży albo w płynie hamulcowym albo w pompie hamulcowej - jakby gdzieś był problem z ciśnieniem.
Natomiast same klocki to w moim przypadku uważam że całkiem, całkiem-zniknęło przegrzewanie się tarcz na autostradzie, nie kwiczą, mniejsze zużycie tarcz.

BTW jmiciuk widzę, że mamy takie same forki (model, rok i kolor) trzeba by się w końcu kiedyś spoktać, bo mijać to się pewnie już kilka razy mijaliśmy ( a przynajmniej moi znajomi mrugali do Ciebie myślać, że to ja, tylko że ty nie masz chyba oświniaczonego forka ;) ).

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 30 wrz 2010, o 09:57

jmiciuk pisze:A te ferodo to mowisz o "premier" czy są tez jakieś lepsze (do cywilnej jazdy a nie rajdowej) ?
lepsze od premiera są performance, potem DS2500, DS3000 i coś tam jeszcze pewnie. ;-)
czarne jest piękne...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: hamulce forester xt

Post 30 wrz 2010, o 10:04

vibowit pisze: potem DS2500

ale na tych klockach tarcze jakby szybciej się cienkowały w Forku ;-)

jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 30 wrz 2010, o 15:59

A to ja takie jakiś standardowe Ferodo mam (a tarcze Zimmerman czy jakośtak) i rewelacji nie ma a pare razy przy ostrym hamowaniu chyba sie zagrzaly bo cos dziwnego tam sie dzialo. Wiec rozgladam sie za czyms fajniejszym ale w normalnej cenie


kitewinger, ja mam oswiniaczonego(ale fakt ze tylko na lusterku kierowcy) ale jest jeszcze w okolicy conajmniej jeden(a pewnie jeszcze wiecej) bo chyba nawet Ty kiedys w jakims temacie (chyba o swoim forku tam co foty wrzucałeś) pisales ze widziales w ASO a moj to to nie byl. A przejezdzales kiedys koło mojego domu jak ja mialem samochod u mechaniora i moja kobieta do mnie :x :x ze kto jezdzi naszym forkiem i czemu nie mowilem ze juz naprawiony :lol:

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 4 paź 2010, o 13:49

no i wtopa pan z BREMBO nie ma dla mnie klocuszkow na tyl, zajzalem wiec do ZIMMERNANNA tez jakas posucha coz wymienic na ATE ??? a coz to takiego SP PERFORMANCE warte wiecej niz garsc klakow ???

prosze o propozycje dla mojego forka do max.1500 dla kopletu tarcza+ klocek: przod i tyl ...

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 4 paź 2010, o 13:50

...przepraszam chodzilo o tarcze :wall: BREMBO i ZIMMERMANN, SP PERFORMANCE !!!
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 11:39

...no dobra zamowilem tyl + przod BREMBO, tyl klocek FERODO PREMIER... ale na przod DS2500 kosmicznie drogie czy ktos ma moze dojscie by nabyc taniej ???

POMOZCIE PROSZE bo redstuffy- u mnie odpadaja !!! co sadzicie o serii SUBARU dla mojego 2,5xt ??? gorsze od PREMIEROW? HAWK HPS-ow? prosze o dobra propozycje...
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 13:27

...aha cena za jaka mam nabyc DS2500 to 450pln, gdzie znajde taniej ???
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 14:55

tadaoando, moim zdaniem to całkiem dobra cena za DS2500.
Premiery są porównywalne z seryjnymi Subaru. Hawk HPS powinien być nieco lepszy. Piszę powinien, bo tak słyszałem, ale nie wiem na pewno.
czarne jest piękne...

deLux
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: X.X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 16:03

vibowit pisze: Hawk HPS powinien być nieco lepszy

IMO jest znacznie lepszy. 2 forki jeden na dba + hps, drugie seria + seria.
ten drugi dymił z klocków po przejechaniu tego samego odcinka z porównywalnym zaangażowaniem :mrgreen:

kiepuczi
0 gwiazdek
Lokalizacja: Puławy
Auto: Eagle Talon TSI AWD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 16:06

tadaoando pisze:witam!

do niedawna bylem/zylem w swiadomosci iz tzw. tarcze OEM-owe i klocki OEM-owe w foresterze 2,5 xt to bryndza i nyndza a tu po powaznej rozmowie ze zbyszkiem z bajecznej dochodzi do mnie iz oryginalne klocki od 2,5xt to naprawde dobry produkt dla takich uzytkowanikow jak ja.
oraz iz aden produkt pokroju red stuff-ow nie ma porownania z porzadnymi klockami subarowskimi...
...skad ta nagla zmiana jakosci ??? a moze stara maksyma punkt widzenia zalezy od ...punktu siedzenia (czyt. sprzedajacego)???

tomasz

Bo obraliście sobie taki produkt jak EBC RED jako punkt odniesienia, Red Stuff kiepsko się sprawdza ma ulicy nie mówiąc o sportowym stylu jazdy klocki są za twarde, nie dają w pełno kontrolowanego poczucia pedału hamulca i nie dostajesz nic poza produktem który drze tarcze.
Racing Parts Distributing
Rally Armor,Hawk Performance,Exedy,ACT,ARP,Cometic,Kelford,Mahle,Borla,Invidia..
http://www.topendpower.pl/

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: hamulce forester xt

Post 11 paź 2010, o 16:12

tadaoando pisze:POMOZCIE PROSZE bo redstuffy- u mnie odpadaja !!!
To badziew jest przecież. Koło porządnego klocka to to nawet na półce nigdy nie leżało.


tadaoando pisze:...aha cena za jaka mam nabyc DS2500 to 450pln, gdzie znajde taniej ???
To świetna cena. Taniej to chyba jedynie takie, co z TIRa spadły ;-)

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 15 paź 2010, o 09:02

vibowit pisze: Hawk HPS powinien być nieco lepszy. Piszę powinien, bo tak słyszałem, ale nie wiem na pewno.

...no dobra tarcze przyjechaly, klocki na tyl ferodo tez, ale skoro HPSy kosztuja kolo 360-380pln a DS2500to koszt 450pln to pytanie brzmi czy warto zaoszczedzic te ok. 70-90 pln ???

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 15 paź 2010, o 09:12

tadaoando, nie wiem, gdzie znalazłeś DSy za 450, ale jeśli różnica jest tak mała to nie warto oszczędzać.
Oczywiście liczysz się z tym, że te DS zjedzą Ci tarcze dużo szybciej.
czarne jest piękne...

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 3 lis 2010, o 08:49

witam!

...no to czas sie pochwalic choc moze i nie ma czym ale, kupilem tarcze na przod i tyl BREMBO gladkie.
klocuszki na przod FERODO DS2500 na tyl PREMIER, ale najwazniejsze SAM WSZYSTKO WYMIENILEM !!! a musicie wiedziec iz moja wiedza mechaniczna jest a jakby jej nie bylo (po prostu sie nie znam). pomyslalem iz powinno sie udac wkoncu PIERWSZY RAZ BYWA CIEKAWY...

...ale do brzegu odkrylem po zdjeciu tylnej tarczy ze sa tam jakies dodatkowe graty takie dociski polksiezyce , to tez pewnie powinienem wymienic ??? co ile km albo jak gruba powinna byc okladzina ???
tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: hamulce forester xt

Post 3 lis 2010, o 09:42

tadaoando pisze: ...ale do brzegu odkrylem po zdjeciu tylnej tarczy ze sa tam jakies dodatkowe graty takie dociski polksiezyce , to tez pewnie powinienem wymienic ??? co ile km albo jak gruba powinna byc okladzina ???

A działa Ci ręczny? Bo jak nawet nie wiesz co to jest to na pewno nie wyregulowałeś szczęk ręcznego...

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 3 lis 2010, o 09:56

tadaoando pisze: takie dociski polksiezyce

O żesz Tomek właśnie wykonałem wypad z kapciochów. ROTFL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To są, tak jak pisze Azrael, szczęki ręcznego. Z tyłu masz po prostu tarczo-bęben. Sprawdź ręczny, ten od półksiężyców :-)



Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: hamulce forester xt

Post 3 lis 2010, o 10:36

Grzesiek_67,

...a obiecywales nie nasmiewac sie z kolegi laika :-)
a i owszem sprawdze te dzwigienke z pod prawej reki to chyba ona jest od tych polksiezycow...

pozdrawiam tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

ODPOWIEDZ