Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
arosiak
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warszawa - Halinów
Auto: WRX, SVX, OBK
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 20 kwie 2008, o 23:16

a tak przy okazji to musimy się zespotować jakoś.
Może we wtorek????? jest rallysprint pod stadionem.



LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 20 kwie 2008, o 23:38

ja tak czytam i se mysle ze na miejscu Jako to bym was pogonil kijem dopoki byscie nie wrocili z odetkanym wydechem i pompa

powtarzam kolejny raz - wystarczy na prawde niedluga chwila z zamalym cisnieniem paliwa i tloczek sie robi mieciutki

Robert wez porzadna pale i wlej tym losiom po glowach coby ogarneli te auta i potem mapowali bo z tego nic dobrego nie wyjdzie

a i powiedzcie mi jak mierzyliscie AFR i EGT - bo jezeli z czujek w aucie to mozna sobie te pomiary w buty wsadzic :roll:

wezcie pod uwage ze seryjna pompa - jeszcze po takim przebiegu czasami podaje za malo, np MAPTEK nie zrobi nic z autem dopoki nie bedzie pompy i uwolnionego wydechu

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 00:26

LORD VADER, reklama dźwignią handlu. :giggle:

Po ile masz te pompki? Cena forumowa mnie interesuje a nie detaliczna ;-)

Katy jeszcze siedzą.
Jak uwolnię wydech, udam się z Jako do Tomaracing zrobić dokładne pomiary włącznie z AFR.
Na seryjnych odczytach EGT miałem w granicach 730-770 stopni, przedtem koło 800.

arosiak pisze: a tak przy okazji to musimy się zespotować jakoś.
Może we wtorek????? jest rallysprint pod stadionem.
Mogę podjechać.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 08:08

LORD VADER pisze:ja tak czytam i se mysle ze na miejscu Jako to bym was pogonil kijem dopoki byscie nie wrocili z odetkanym wydechem i pompa

powtarzam kolejny raz - wystarczy na prawde niedluga chwila z zamalym cisnieniem paliwa i tloczek sie robi mieciutki

Robert wez porzadna pale i wlej tym losiom po glowach coby ogarneli te auta i potem mapowali bo z tego nic dobrego nie wyjdzie

a i powiedzcie mi jak mierzyliscie AFR i EGT - bo jezeli z czujek w aucie to mozna sobie te pomiary w buty wsadzic :roll:

wezcie pod uwage ze seryjna pompa - jeszcze po takim przebiegu czasami podaje za malo, np MAPTEK nie zrobi nic z autem dopoki nie bedzie pompy i uwolnionego wydechu
Gonię ich gonię.
Maptek oferuje też mapowanie Foresterów na seryjnym wydechu i gratach. Przyrost od 15-20KM w zależności od modelu.

Pozdrawiam
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 09:32

Jako pisze: Gonię ich gonię.
Maptek oferuje też mapowanie Foresterów na seryjnym wydechu i gratach. Przyrost od 15-20KM w zależności od modelu.

Pozdrawiam

Tak Robercie. Ale :
- pompę paliwa zalecają zamonotować nową (zawsze !). Mięli przypadek, że gościu chciał na tym niby duperelu przyoszczędzić (przecież to są żadne osczędności - ok. 400PLN) i dwa tygodnie po mapowaniu mu się WRX rozmył..., popłynęły tłoki. Wzięli ściągnęli furę i pierwsze co zrobili sprawdzili pompę - miała wydajność 50% nowej, seryjnej pompy (nie mówiąc już o procentowej wydajności w porównaniu do Walbro) ,
- z tego co opisuje Hogas, to Twoje mapy nie oferują przyrostu 15-20 KM (a znacznie więcej) bo ten byłby prawie nieodczuwalny (no chyba, że wypłaszczona krzywa momentu i moment dostępny od niższych wartość obrotów - choć z drugiej bez uwolnienia wydechu i poszerzenia kołnierza downpipe wydaje się to mało prawdopodne).

Goń ich Robert - wpis Adama uważam ze wszechmiar za rozsądny, wart przeczytania i wyciągnięcia wniosków. Oczywiście Maptek bierze skandalicznie duże pieniądze ale jeżeli chcecie panowie aby banan na twarzy (z powodu poprawy dynamiki silniczka) zagościł dłużej na mordce, musicie chociaż trochę zainwetować. No ta pompa i uwolniony wydech to moim zdaniem niezbędne minimum dla zachowania bezpieczeństwa eksploatacji silnika. Koszt w sumie ok. 2500 PLN (2100 wydech + 400 pompa) a pewność, że nic się tajemniczego nie wydarzy wzrasta niebagatelnie.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 09:51

Cześć Grześ.
Generalnie w junkersie Hogiego jest już dobra pompa paliwa, nazywa się reduktor-parownik Bigas Doblo (wydatek do około 380KM) ;-)

Wydech oraz uppipe zostanie zmieniony.
Pompa? wszystko w rękach Vadera.

Pozdrawiam,
jako
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 10:06

Jako pisze: Generalnie w junkersie Hogiego jest już dobra pompa paliwa, nazywa się reduktor-parownik Bigas Doblo (wydatek do około 380KM)

Muszę go mieć, czerwony, jak cegła, rozgrzany jak piec - muszę mieć, muszę go mieć :mrgreen:

Wiem, wiem, też mi się taki marzy. Mniam, mniam ;-)

Robercie, przy okazji 12 maja nie mogę - wysyłają mnie do Wrocławia w jakąś delegację, trza będzie spotkanko przełożyć. Gdybyś miła jeszcze wolny termin to przełóżmy wizytę na 16 maja.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 10:18

16 mam zajęte stanowiska.
Jakiś inny termin. Np15?
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 10:37

Ok, 15 maja. Dzięki.

Grzegorz
Brak podpisu.

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 12:55

Jako pisze:Cześć Grześ.
Generalnie w junkersie Hogiego jest już dobra pompa paliwa, nazywa się reduktor-parownik Bigas Doblo (wydatek do około 380KM) ;-)

Wydech oraz uppipe zostanie zmieniony.
Pompa? wszystko w rękach Vadera.

Pozdrawiam,
jako
a po co uppipe :?: na tej dychawicznej turbince tylko pogorszy - niech hogulec zalozy dp 2,5" plus reszta 2,35" ale na jednym lub dwoch PRZELOTOWYCH tlumikach i to bedize najlepsze rozwiazanie jezeli nie chce wiekszej turbiny zakladac do siebie

a co do pompy to na PW poszlo do hogulca

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 15:39

Jako pisze: Cześć Grześ.
Generalnie w junkersie Hogiego jest już dobra pompa paliwa, nazywa się reduktor-parownik Bigas Doblo (wydatek do około 380KM) ;-)
Właśnie o to mi chodziło. :mrgreen:

A zwykła pompka jest używana do rozruchu. :-p

Dzięki za PW.
Zastanowię się.
Hej! Robimy zakup grupowy u Garnkogłowego? :razz:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 16:46

ja tak czytam i se mysle ze na miejscu Jako to bym was pogonil kijem dopoki byscie nie wrocili z odetkanym wydechem i pompa

powtarzam kolejny raz - wystarczy na prawde niedluga chwila z zamalym cisnieniem paliwa i tloczek sie robi mieciutki

Robert wez porzadna pale i wlej tym losiom po glowach coby ogarneli te auta i potem mapowali bo z tego nic dobrego nie wyjdzie

a i powiedzcie mi jak mierzyliscie AFR i EGT - bo jezeli z czujek w aucie to mozna sobie te pomiary w buty wsadzic :roll:

wezcie pod uwage ze seryjna pompa - jeszcze po takim przebiegu czasami podaje za malo, np MAPTEK nie zrobi nic z autem dopoki nie bedzie pompy i uwolnionego wydechu

Jako jak to się ma do mojego WRXa w którym chciałbym zrobić delikatny przyrost bez odtykania wydechu (tzn. koniec jest już przelot ale katy mają zostać). Głownie zależy mi na poprawie przebiegu momentu, jak przy okazji przybędzie 15 czy 20 koni to pretensji mieć nie będę. Oczywiście strojenie pod PB98.
pzdr
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

LORD VADER
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: WuWuA
Auto: 3TURBO
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 17:38

lukass pisze:
ja tak czytam i se mysle ze na miejscu Jako to bym was pogonil kijem dopoki byscie nie wrocili z odetkanym wydechem i pompa

powtarzam kolejny raz - wystarczy na prawde niedluga chwila z zamalym cisnieniem paliwa i tloczek sie robi mieciutki

Robert wez porzadna pale i wlej tym losiom po glowach coby ogarneli te auta i potem mapowali bo z tego nic dobrego nie wyjdzie

a i powiedzcie mi jak mierzyliscie AFR i EGT - bo jezeli z czujek w aucie to mozna sobie te pomiary w buty wsadzic :roll:

wezcie pod uwage ze seryjna pompa - jeszcze po takim przebiegu czasami podaje za malo, np MAPTEK nie zrobi nic z autem dopoki nie bedzie pompy i uwolnionego wydechu

Jako jak to się ma do mojego WRXa w którym chciałbym zrobić delikatny przyrost bez odtykania wydechu (tzn. koniec jest już przelot ale katy mają zostać). Głownie zależy mi na poprawie przebiegu momentu, jak przy okazji przybędzie 15 czy 20 koni to pretensji mieć nie będę. Oczywiście strojenie pod PB98.
pzdr
na prawde daj sobie spokoj ze strojeniem bez wywalenia katow - jest to bez sensu bo auto jest przytkane - a strojenie polega na zwiekszeniu dawki paliwa - im wiecej mozesz paliwa spalic tym wieksza moc - a produktem spalania co jest :?:.....spaliny :idea: i tak jak w porzadnym piecu - zeby sie dobrze palilo to co musi byc....:?:......cug :idea: nie ma cugu nie ma dobrego spalania - a temperatura rosnie i wszystko sie tam kisi i w koncu pieknie plynie tlok :roll:
wywal ten wydech i jezeli chcesz miec kat to kup ze sportowym katalizatorem i juz - ale go odetkaj

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 20:10

Grzesiek_67 pisze:Robercie, przy okazji 12 maja nie mogę - wysyłają mnie do Wrocławia w jakąś delegację, trza będzie spotkanko przełożyć.
Przyjezdzasz lodowka?
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

jako
2 gwiazdki
Lokalizacja: wawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 21:31

Adamus mam wrażenie, że przy tej turbinie to wydech nie wiele zmieni. (samochód hogiego).
Turbosprężarka jest po prostu cienka. 1,1 bara ledwo osiąga. Przy takim ciśnieniu i wysileniu sprężarki podejrzewam, że realnie ilość tlenu jest porównywalna może z ciśnieniem 0,9 bara lub niższym dla td04l. Wkręca się i tak szybko.

Strojenie nie polega na zwiększaniu dawki paliwa. To było by zbyt proste.

Lukaszz, wydech w wrx daje na prawdę dużo. Znam takich, którzy mogą przerobić twój aktualny za mniej zł. Pompka od vadera może się przydać. Auto na pewno zyska proporcjonalnie do wyłożonych nakładów.

Pozdrawiam
http://subarulpg.pl
tel. +48 692 325 541

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 21:59

Olleo,
mit dem Zug fahren. Będę w niedzielę, nocka w la hotel, poniedziałek prezentacja i powrót. Jakby co to wrzucę Ci na priv moją komórkę. ;-)


Grzegorz
Brak podpisu.

Olleo
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 21 kwie 2008, o 22:32

Grzesiek_67 pisze:Olleo,
mit dem Zug fahren. Będę w niedzielę, nocka w la hotel, poniedziałek prezentacja i powrót. Jakby co to wrzucę Ci na priv moją komórkę. ;-)


Grzegorz
Szkoda, ze nie lodowka, ale spotkac sie bardzo chetnie. Mozemy sie na jakies dobre papu w niedziele wieczorem wybrac =)
Największą przyjemność w życiu sprawia robienie tego, co zdaniem innych jest niewykonalne.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 22 kwie 2008, o 02:12

Grzesiek_67 pisze: Olleo,
mit dem Zug fahren. Będę w niedzielę, nocka w la hotel, poniedziałek prezentacja i powrót. Jakby co to wrzucę Ci na priv moją komórkę. ;-)
Wrzuci razy dwa ;-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 22 kwie 2008, o 08:48

A tam priv, proszę :
+48 691 402 999


Ło, i ile roboty mniej :mrgreen:

Grzegorz
Brak podpisu.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 22 kwie 2008, o 09:51

Grzesiek_67, no to teraz będzie HotLine. :mrgreen:
czarne jest piękne...

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 22 kwie 2008, o 11:11

vibowit pisze: Grzesiek_67, no to teraz będzie HotLine.

Nareszcie. :-p


Starszy (radio-) telefonista
Gwidek
Brak podpisu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 22 kwie 2008, o 11:16

od i do której czynne? :whistle:



:mrgreen:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 23 kwie 2008, o 08:36

hogi, to napisz jeszcze jak tam konsumpcja po modach :whistle:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 23 kwie 2008, o 10:41

20/100 LPG :thumb:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester 2.0T 177 KM powered by Jako.

Post 23 kwie 2008, o 11:01

hogi pisze: 20/100 LPG
che he a w "normalnej walucie" 8-) ???

ODPOWIEDZ