Impreza 1.8 - osłony tarcz hamulcowych

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
dzibi
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: ok. Wrocławia
Auto: Chrysler Grand Voyager 3.3
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.8 - osłony tarcz hamulcowych

Post 14 kwie 2008, o 19:27

jako że jestem w posiadaniu czternastoletniego Subaru, mam problem z osłonami tarcz hamulcowych. Czas je trochę już strawił, zwłaszcza tylne, na których widać, że woda, błoto, skrajne różnice temperatury działają na kawałek blachy dokładnie tak, jak trzeba. Osłonki są, a jakże, dostępne w ASO. Cena jaka? Prawie 900zł - za sztukę! Myślałem o wymianie tylko tylnych osłon, wraz z zaciskami - cena w ASO ok. 2500zł (sic!), za części tylko. Ech... jest szansa dopasować taką osłonę (dajby Bóg od jakiegoś golfa, czy passata)? Jeśli nie ma takiej opcji w ogóle (używanych nie chcę, bo i tak będą w takim samym stanie), to planuję zapłacić ślusarzowi za dorobienie takiego czegoś (pewnie młotkiem i imadłem). Dużo bardziej interesuje mnie zakład, gdzię mogą mi to wytłoczyć, ale dla dwóch sztuk to się kompletnie nie opłaca, rozumiecie o co mi chodzi? :) ktoś respektuje?


savoir vivre szachisty:
Dżentelmen nie mówi "szachuje", tylko "ciszej panowie"
http://pl.youtube.com/watch?v=rs-jAImScms

mtsmarek
1 gwiazdka
Auto: GC8 Type-R by Roger Clark
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: osłony tarcz hamulcowych.

Post 14 kwie 2008, o 19:56

sprubuj sobie dostac osłony od forka lub imprezy te które są na zacisku pływającym tychże aut ze stanów w miare jak naj młodszych można dostać bedzie orginał i swieży ;-)

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: osłony tarcz hamulcowych.

Post 15 kwie 2008, o 17:02

Marek, mam podobny problem - nie mógłbyś wskazać, gdzie, oprócz xbike'a, czegoś takiego szukać?
Czy osłony z najmłodszych aut będą pasować do kilkunastoletnich zabytków?

mtsmarek
1 gwiazdka
Auto: GC8 Type-R by Roger Clark
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: osłony tarcz hamulcowych.

Post 15 kwie 2008, o 19:27

Tak beda pasowac z tych słabszych wersji ponieważ zwrotnica jest taka sama zobacze co da sie zrobic w temacie albo zgłoszenie do xbike'a bedzie grało ;-)

dzibi
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: ok. Wrocławia
Auto: Chrysler Grand Voyager 3.3
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: osłony tarcz hamulcowych.

Post 17 kwie 2008, o 20:29

Dziękuję za odpowiedź Panie Marku :)
okazało się, że tylne osłony są zepsawane razem piastą, więc problem dopasowania może się pogorszył. Przednie można odkręcić, więc pójdę za radą i spróbuję dopasować. Jutro będę się widział z mechanikiem i przy okazji odbiorę auto, może mi doradzi co zrobić z tym tyłem...
savoir vivre szachisty:
Dżentelmen nie mówi "szachuje", tylko "ciszej panowie"
http://pl.youtube.com/watch?v=rs-jAImScms

ODPOWIEDZ