Nieszczelny szyberdach

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 12:45

Przypadłość jak w temacie cokolwiek denerwująca i drogie bravo co z tym robić?
Znaczy chodzi co mogę sam w sobotę wymodzić, czy trzeba drzeć całą podsufitkę czy zakleić ustrojstwo do wiosny na amen. Jakieś uszczelki da się same kupić?
Pacjent oczywiście legaś antyk.


Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 12:52

A gdzie ta woda cieknie?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 17:48

Eee. zaspawaj.
Dolce far niente ;-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 20:51

Azrael, Ano zbiera się gdzieś w prowadnicy bo przy ruszaniu chlupnie na głowę a teraz jak auto stoi przodem lekko pod górkę to na tylne siedzenie kapie.
FUX, zastanawiałem się nad silikonem bo estetą nie jestem ale jako palaczowi ten wynalazek się przydaje, zwłaszcza w zimie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 21:19

Może warto udrożnić odwodnienie? :whistle:
Szyberdach fabryczny nigdy nie jest idealnie szczelny, przeciekająca woda zbiera się w obrzeżu i ma trafić do rurek i wylecieć bokami tylnych błotników za zderzakiem - tak jest w OBK '03-
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 22:03

Jak dla mnie zatkane odwodnienie albo pęknięta rurka odwadniająca, trzeba rozebrać i wyczyćić na początek i zobaczyć czy wszystkie 4 odpływy są drożne.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 23:30

Azrael pisze: Jak dla mnie zatkane odwodnienie albo pęknięta rurka odwadniająca, trzeba rozebrać i wyczyćić na początek i zobaczyć czy wszystkie 4 odpływy są drożne.
Da się to jakoś sposobem czy trzeba podsufitkę od razu ściągać i nie kombinować?
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 25 lis 2010, o 23:35

Na początek odsunąłbym dach na maksa i zajrzał co też tam mieszka.

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 10 lis 2012, o 18:49

Poradziłeś sobie z tą niedogodnością? W moim Leśniku zaczyna sączyć się z podsufitki i muszę szybko coś zdziałać. Wiem gdzie są przednie odpływy ale nie widzę tylnych a podejrzewam że to one są zapchane. Ma ktoś może jakiś rysunek lub sugestie?
Obrazek

anpart
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wa-wa Mińsk Maz.
Auto: Forester MY04 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 10 lis 2012, o 19:41

Do tylnych dostaniesz się po zdjęciu listwy podsufitki z tyłu samochodu.W ubiegłym tygodniu zwalali mi cały szyber dach i trwało to ok 8 godzin.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 10 lis 2012, o 22:48

Forek nowszy ale trudno mi sobie wyobrazić żeby taka operacja trwała 8 godzin, w tym wątku napisałem co nieco o zdejmowaniu http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=3&t=9649
Jak faktycznie można się dostać po zdjęciu listwy to podłącz sprężarkę. Ja tak swoje przepchałem.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

anpart
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wa-wa Mińsk Maz.
Auto: Forester MY04 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 11 lis 2012, o 11:30

8 godzin trwała cała operacja z wyjęciem,zamontowaniem, czyszczeniem prowadnic i naprawą pozrywanych linek.

roweroholik
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żolisady
Auto: Forester 2.0 X rok2001
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 11 lis 2012, o 12:40

Ok to zacznę od podsufitki ale najpierw skonsultuję to z moim mechanikiem. Gość zna się na rzeczy więc coś poradzi konkretnie a jutro wymieniam świece i kable. Dzięki za podpowiedzi puki co radzę sobie stając na krawężniku;-) woda spływa z dachu i nie ma czasu się nazbierać :giggle:
Pozdrawiam.
Obrazek

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 11 lis 2012, o 18:14

serwisy zajmujące się szyberdachami dysponują czymś na rodzaj wężownicy kompaktowej (długi wąż z magnesem na końcu), którą (bez zdejmowania podsufitki) udrażnia się cały układ odprowadzający
u mnie zajęło im mniej niż 2 godzinki na udrożnienie wszystkich 4 odpływów, a mnie kosztowało 100 zł - nie ma co się bawić
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Bleys
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback H6 2003, Forester IV 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 21 lut 2017, o 11:24

Odkopuje temat, bo od pewnego czasu mam podobny problem w moim OBK. Po każdym deszczu podsufitka mokra. Miałem dać sobie spokój i zmienić samochód, ale za dobrze się nim jeździ :-) Nowy samochód będzie za miesiąc, a OBK chyba zostanie jako rezerwa. Czy ktoś mógłby polecić jakiś sumienny warsztat w Warszawie/okolicach, który by tym się zajął? Byłem już na udrażnaniu i nic nie pomogło, a nawet się pogorszyło. Obawiam się, że całkowicie rozwalili układ odprowadzający.

Ayu
2 gwiazdki
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nieszczelny szyberdach

Post 21 lut 2017, o 11:39

Polecam: http://www.szyberdachy.waw.pl/szyberdachy.html

Dawno temu w Fiacie Tempra naprawili jak trzeba.
Obrazek

ODPOWIEDZ