Nawigacja - temat wałkowany

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania

Jaka nawigacja?

SIP z GP mapa
12
17%
Nawigacja sklepowa
59
83%
 
Liczba głosów: 71

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 12 kwie 2015, o 17:03

Polecam mapy here na ajfona, za free w dodatku mozna zaladowac offline. Automapa to nie moj swiat, tomtoma nic nie przebije. Yanosik nie dziala przy streamingu muzy z telefonu do radia po blutku - wyrzucony z ekranu w tlo wylacza dzwiek.



gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 kwie 2015, o 11:54

No dobra, a uzywa ktos Waze w PL? Google ich kupil i uzywaja tego do info o korkach na google maps...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 kwie 2015, o 13:22

Koło mojej miejscówki byki.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 kwie 2015, o 14:14

Jakie?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 kwie 2015, o 14:37

Zakończona droga w polu, zła nazwa ulicy.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 09:33

Ktoś używa ostatnio Waze w omijaniu korków? Kilka razy musiałem szybko przejechać przez zatłoczone miasto i jestem pod wielkim wrażeniem sprawności Waze. W porównaniu do Yanosika zrobili jakiś gigantyczny skok naprzód...

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 10:04

Konto usunięte pisze:Ktoś używa ostatnio Waze w omijaniu korków? Kilka razy musiałem szybko przejechać przez zatłoczone miasto i jestem pod wielkim wrażeniem sprawności Waze. W porównaniu do Yanosika zrobili jakiś gigantyczny skok naprzód...
Ja ostatnio częściej włączam Waze niż Yanosika, z kilku powodów: działa mi stabilniej na smartfonie, dokładniej aktualizuje informacje o natężeniu ruchu no i przede wszystkim działa nie tylko w Polsce ale również w tych wszystkich krajach, gdzie ostatnio jeździłem i już kilka razy mi to pomogło.

A i jeszcze taka sytuacja sprzed kilku dni: poszukiwałem adresu przy ul Grottgera w miejscowości Złotokłos. Yanosik mnie wywiódł w pole (zgubił się), wtedy włączyłem Waze i zaprowadziło mnie prościutko.
Nawigacji MB nawet nie pomyślałem żeby włączyć, bo wpisanie takiego celu zajęłoby mi z 10 minut, jeśli w ogóle udałoby mi się to wpisać :giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 10:21

No mam podobne odczucia. Yanosik jest nieoceniony w kwestii policji i fotoradarów. Ale nawigacyjnie Waze po prostu widzę, że wymiata.
Лукашэнка pisze: Nawigacji MB nawet nie pomyślałem żeby włączyć, bo wpisanie takiego celu zajęłoby mi z 10 minut, jeśli w ogóle udałoby mi się to wpisać

Ja wiedziałem, że tak będzie. Dobrze, że jej nie zamawiałem.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odp: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 10:53

Konto usunięte pisze:Ktoś używa ostatnio Waze w omijaniu korków? Kilka razy musiałem szybko przejechać przez zatłoczone miasto i jestem pod wielkim wrażeniem sprawności Waze. W porównaniu do Yanosika zrobili jakiś gigantyczny skok naprzód...
No zrobili, bo kupił ich Google, w związku z czym korzystają z map Googla i ich informacji o natężeniu ruchu. :mrgreen:
Ja do Waze miałem kilka podejść, ale zawsze wracam do Googla. Google ma jedną rzecz, której mi brakuje we wszystkich innych. Na żywo pokazuje czas przejazdu drogami alternatywnymi.
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 10:56

vibowit, mówisz o zwykłych mapach Google i tej standardowej nawigacji, która się wtedy odpala? Czy to znaczy, że google i waze korzystają z tych samych danych traffic?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 10:58

Лукашэнка pisze: Ja ostatnio częściej włączam Waze niż Yanosika, z kilku powodów: działa mi stabilniej na smartfonie, dokładniej aktualizuje informacje o natężeniu ruchu

Yanosika włączam do nawigacji kiedy muszę (czytaj: jadę w trasie z włączonym Y i nie mam drugiej nawigacji, a odpalanie drugiej apki na smartfonie jest bez sensu bo komunikaty się nakładają), ale jakoś tam sobie radzi. Waze używałem przy okazji korków podczas remontu mostu Łazienkowskiego i niestety podawał bzdury. Najaktualniejsze informacje korkowe są w Google Maps (co nie znaczy że aktualne), ale najlepiej obejrzeć GM i W i wyciągnąć średnią.

Ze wszystkich programów warto korzystać o tyle, że każdy ma inny algorytm wyznaczania trasy i w sytuacji mocno podbramkowej dobrze jest obejrzeć więcej podpowiedzi.
Лукашэнка pisze: Nawigacji MB nawet nie pomyślałem żeby włączyć, bo wpisanie takiego celu zajęłoby mi z 10 minut, jeśli w ogóle udałoby mi się to wpisać

Wolę nawigacje ze sklepu - częstsza aktualizacja, lepszy interfejs, szybsze wpisywanie...

Nawet jak kupowałem AR to dealer odradzał mi nawigację - powiedział że drogo i bez sensu.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 11:02

Zawsze można sprawdzić jaka nawigacja jest montowana w aucie. Z tego co pamiętam Mazda, Peugeot (może też inni) oferują Tom-Toma. Można go aktualizować kupując mapy od TT. Inną opcją jest np. Astra V z dużym wyświetlaczem do którego podłącza się smartfona. To ostatnie rozwiązanie wydaje mi się najsensowniejsze.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 11:17

Chloru pisze: Inną opcją jest np. Astra V z dużym wyświetlaczem do którego podłącza się smartfona. To ostatnie rozwiązanie wydaje mi się najsensowniejsze.

Oooo, nie słyszałem o takim rozwiązaniu - to rzeczywiście świetne!

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 11:32

"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:12

kurcze, poszliby tą drogą, rozwiązanie jest idealne. Tylko kto by potem kupował nawigację i jakieś debilne aplikacje pt. "przepisy drogowe"

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odp: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:19

Konto usunięte pisze:vibowit, mówisz o zwykłych mapach Google i tej standardowej nawigacji, która się wtedy odpala? Czy to znaczy, że google i waze korzystają z tych samych danych traffic?
Dokładnie
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:26

A to dziwne, bo kiedy rankami podczas remontu mostu Łazienkowskiego sprawdzałem obie aplikacje żeby zobaczyć gdzie są korki to pokazywały różne dane (np co do natężenia korka czy występowania na pewnych ulicach).

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:40

BTW, gdzieś czytałem, że od niedawna nawigacja google może działać na danych offline. To nieco uatrakcyjnia ją za granicą

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:42

Konto usunięte, od jakiegoś czasu możesz lokalnie zapisać kawałek mapy. JEst jakieś ograniczenie na obszar/pojemność. Na 2 tygodniowe wakacje bez dostępu do sieci w dużym kraju średnio się nadaje. Do zwiedzania małej wyspy może być.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:43

Konto usunięte pisze:Nawet jak kupowałem AR to dealer odradzał mi nawigację - powiedział że drogo i bez sensu.
Dzięki, gdyby mi się kiedyś zdarzyło kupować AR, to mi się ta wiedza przyda.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 12:47

Chloru, to jest dostępne od bardzo dawna. Od nie dalej niż miesiąca google potrafi po tym nawigować - wcześniej to było niemożliwe. Dużą stolicę daje się zapisać offline.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 13:41

Лукашэнка pisze: Konto usunięte napisał(a):
Nawet jak kupowałem AR to dealer odradzał mi nawigację - powiedział że drogo i bez sensu.

Dzięki, gdyby mi się kiedyś zdarzyło kupować AR, to mi się ta wiedza przyda.

Do usług, jeżeli jednak lubisz wbudowane nawigacje to warto zawsze sprawdzić czy coś się akurat nie zmieniło

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 14:07

Konto usunięte pisze: Ja wiedziałem, że tak będzie. Dobrze, że jej nie zamawiałem.
Tym Ce, co jechałem, nie było karty pamięci. W broszurze piszą, że nawi Garmina, więc lipy nie powinno być.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 14:18

FUX pisze:W broszurze piszą, że nawi Garmina, więc lipy nie powinno być.
Niestety ten Garmin to jest lipa.
Ale niedługo to sie zmieni, bo MB, BMW i Audi kupili sobie na spółkę producenta map do nawigacji sat.
Więc na dzisiaj, gdybyś miał dopłacać, to nie kupuj tego Garmina bo nie warto.
A jak dostaniesz "gratis" tak jak to było u mnie, to oczywiście żaden problem.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 14:20

FUX pisze:
Konto usunięte pisze: Ja wiedziałem, że tak będzie. Dobrze, że jej nie zamawiałem.
Tym Ce, co jechałem, nie było karty pamięci. W broszurze piszą, że nawi Garmina, więc lipy nie powinno być.
Miałem nadzieję, że to zhackuję jakby co. Ale jak nie zamówisz navi, to nie masz slotu na kartę pamięci. Być może gdzieś pod obudową jest, ale wbudowana navi mnie aż tak nie kręci, żeby rozpruwać Mietka.
Лукашэнка pisze: Niestety ten Garmin to jest lipa.

Mapy chyba są od tych samych producentów, kiedyś Gal tłumaczył. Zaletą garmina jest to, że jest dobrze rozpoznany i łatwo go zupdate'ować, zwłaszcza jeśli producent woła za to jakieś chore pieniądze. Natomiast pewnie interfejs jest za murzynami

ODPOWIEDZ