Nawigacja - temat wałkowany

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania

Jaka nawigacja?

SIP z GP mapa
12
17%
Nawigacja sklepowa
59
83%
 
Liczba głosów: 71

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 14:46

Ja od lat na place za tomtom traffic live w telefonie, choc jest juz w zasadzie to samo w mapach appla. Aktywnie informuje jesli znajdzie szybsza droge i pyta czy nie chce zmienic trasy..



Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 15:05

Konto usunięte pisze:Mapy chyba są od tych samych producentów, kiedyś Gal tłumaczył. Zaletą garmina jest to, że jest dobrze rozpoznany i łatwo go zupdate'ować, zwłaszcza jeśli producent woła za to jakieś chore pieniądze. Natomiast pewnie interfejs jest za murzynami
Konto usunięte,
- od jakich "tych samych" producentów?
- nie wiem czy tak łatwo jest to zupdate'ować. Odbierając merca w czerwcu 2015 (jeszcze był ciepły z fabryki), dostałem z nim mapy, które nazywały się 2014, ale de facto w paru miejscach, które dobrze znam, przedstawiały sytuację z roku 2013.
- nie mają (przynajmniej w Polsce) żadnego odniesienia do aktualnej sytuacji na drodze, a na przykład wbudowana navi w Toyocie dostaje informacje o natężeniu ruchu.
-interface jest kompletnie pozbawiony jakiejkolwiek "inteligencji", nic ci nie podpowie
- ale co gorsza również sama aplikacja wytycznia tras jest słaba, zgubiła mi się parę razy nawet w Warszawie. W małych miejscowościach jest bardzo słabo, dużo błędów w mapie.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 15:05

gregski pisze:Ja od lat na place za tomtom traffic live w telefonie, choc jest juz w zasadzie to samo w mapach appla. Aktywnie informuje jesli znajdzie szybsza droge i pyta czy nie chce zmienic trasy..
W Polsce też Ci się tak dobrze sprawdza?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 15:12

Лукашэнка pisze: od jakich "tych samych" producentów?

Nie wiem jak teraz, bo nie śledzę. Ale kilka lat temu to był Navteq i Tele Cośtam. To drugie chyba zostało przejęte przez TOM TOMa.
Лукашэнка pisze: - nie wiem czy tak łatwo jest to zupdate'ować.

Przetestuj i ściągnij image z chomikuj, potem będziesz mógł go sobie kupić jak Ci się spodoba.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 16:14

Slot na kartę był chyba w środkowej skrytce.
Robi wrażenie duża navi w bawarce. Mazda fajniejsza od disco, merola nie testowałem.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2015, o 16:56

Лукашэнка pisze:
gregski pisze:Ja od lat na place za tomtom traffic live w telefonie, choc jest juz w zasadzie to samo w mapach appla. Aktywnie informuje jesli znajdzie szybsza droge i pyta czy nie chce zmienic trasy..
W Polsce też Ci się tak dobrze sprawdza?
Za rzadko bywam by oceniac, ale kilka razy uratowala mi tylek np na A2 - w pore ucieklem.
Tutaj mozesz podejzec "co widzi":

http://livetraffic.tomtom.com

Ktos jeszcze tego uzywa w pl?

BARTEK_poz
0 gwiazdek
Auto: Patrol
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 7 gru 2015, o 22:01

HERE MAPS to jest najlepsza nawigacja. Pracuje on-line i off-line. Jest za darmo i bardzo precyzyjna

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

lechu32
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Outback 3,6R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 4 lut 2016, o 22:05

Witam serdecznie,
nowy na forum, trochę zielony a raczej "niebieski" ;)
pytanie czy płyty z mapami od legacy 2010 pasują do forester 2006?
po zainstalowaniu płyty, mapy się wyswietlają, (chociaż przy zmianie kraju na POL (polska) na mapce poglądowej podświetlają się Czechy, podobnie z innymi państwami), ale nie można wyszukać adresu,
czy to może być problem z czytnikiem płyty dvd, płyta z 2010 jest chyba dwuwarstwowa, a nie wiem jakie dvd było w 2006.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 lut 2016, o 22:11

Chyba nic z tym nie zrobisz.
Mam ten sam problem w OBK 2009 (wersja US) - w przypadku nowszych map (też dwuwarstwowe DVD) nie da się wyszukiwać adresu. Widać mapę, można wybrać cel przez kliknięcie na mapie, ale nie działa wyszukiwarka.

lechu32
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Outback 3,6R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 lut 2016, o 22:53

Godlik pisze:Chyba nic z tym nie zrobisz.
Mam ten sam problem w OBK 2009 (wersja US) - w przypadku nowszych map (też dwuwarstwowe DVD) nie da się wyszukiwać adresu. Widać mapę, można wybrać cel przez kliknięcie na mapie, ale nie działa wyszukiwarka.
dzięki za słowo Godlik.

mam płyty od wersji EU, ale możliwe że mapy są na pierwszej warstwie, natomiast dane adresowe na drugiej i stąd problem.
może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tą "zagwozdką", jaki czytnik dvd Kenwood jest w modelach 2004 - 2009?

twkw
0 gwiazdek
Auto: Outback MY15
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 11 lut 2016, o 12:08

BARTEK_poz pisze: HERE MAPS to jest najlepsza nawigacja. Pracuje on-line i off-line. Jest za darmo i bardzo precyzyjna


HERE mapy są w Subaru OBK MY15 a to wręcz żenująca rekomendacja. Jeśli HERE jest takie dobre niech się wycofa ze współpracy z Subaru bo co prawda samochód dobry ale mapy w nim są poniżej.......Rowu Mariańskiego

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 12 lut 2016, o 17:27

Pierwszy post i taki zal? Rowniez witamy :) Here moze kazdy wlasciclem smarkofona przezestowac za free, imho calkiem dobre, subaru musialo cos skaszanic.

Elimin
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 6 kwie 2016, o 13:46

Hej,

Mam w Legacy MY06 monitor do nawigacji: FGZ204ELF2
Czy można taki monitor bezproblemowo zamienić na inny, podobny, kupiony np. z allegro czy ebay?
Chciałbym swój monitor podmienić na taki z wejściem rca.

Czy taki monitor z podpiętą nawigacją da się uruchomić "na biurku" tylko podając 12v?

adasch
0 gwiazdek
Auto: FXT 2.5T MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 4 gru 2016, o 23:31

lechu32 pisze:
Godlik pisze:Chyba nic z tym nie zrobisz.
Mam ten sam problem w OBK 2009 (wersja US) - w przypadku nowszych map (też dwuwarstwowe DVD) nie da się wyszukiwać adresu. Widać mapę, można wybrać cel przez kliknięcie na mapie, ale nie działa wyszukiwarka.
dzięki za słowo Godlik.

mam płyty od wersji EU, ale możliwe że mapy są na pierwszej warstwie, natomiast dane adresowe na drugiej i stąd problem.
może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tą "zagwozdką", jaki czytnik dvd Kenwood jest w modelach 2004 - 2009?
nie, czytnik jest dwuwarstwowy, odczytuje + i - 8,5GB sprawdzone organoleptycznie. Można samemy zrobić iso na 4,7GB i też nie działa. Może za mało pamięci?

trochę sie na tym znam ale i tak nie mogę sobie na razie z typ poradzić

co do sedna

to w starych navi (do 2007 np forek II) jest stary loader.kwi i się nie zgadzają rejony z adresami. Wybierz na nowej nie działającej płytce Serbię lub Czarnogórę i zadziała bo się zgadzaj rejony.
Mam też impreże 2009 i tam wszystko działa chociaż sama navi mnie doprowadza do szału (mechanizm płyt) Płyty memorex mają jakiś problem gabarytowy i ledwo je oddaje.

Prawdopodobnie najnowsza w miarę działająca mapa jest od jaguara, bo na wersji 4 płytowej na 4 płycie są Niemcy i Polska i coś tam jeszcze 2014 i 2015. Po włożeniu jest aktualziacja systemu i mi nie dizała ten tilt z panelem itd ale to w ogóle od początku mi nie działało. Na Niemieckim ebay albo jest jakiś magik albo oszust, który sprzedaje europę wschodnią do Volvo 2016 gdzie wg volvo tego nie ma, bo nowsze są na SD. Być może gość umie skompilować z danych z SD i plików na płycie aktualną wersję 2016.

dzisiaj mi się już nie chce bo raz się nie udało przez tego memorexa, ale teoretycznie plik loader.kwi z imprezy 2009 (gen 2, (większy plik) plus płyta od jaguara i może zadziałać bo działa w imprezie czyli regiony pasują. W forku wynaga to wiecznego rozłączania akumulatoa aby navi wczytała ponownie plik loader.KWI. W imprezie nie dotykam, bo już kilka razy musiałem rozkładać ją w drobny mak jak zeżarło płytę i nie chciał oddać i żedne trzymanie przycisku w rogu nie pomagało. Z resztą, żona się wścieka na mnie jak jak się wkurzam na tą navi z imprezy. Skoro działa to po co ruszam :x

teoretycznie, płyta od jaguara plus nowy plig kwi z gen 2 i powinno zadziałać albo wcale bo plik loader.kwi nie będzie pasować do forkowego kenwooda. Jak się uda, to zrobię iso.

na razie tyle, pozdrawiam

Piotrekmm
0 gwiazdek
Auto: Forester SF, Legacy BP H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 22 sty 2017, o 19:49

aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj, jaka jest najświeższa mapa do Legasia MY04?

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 7 kwie 2017, o 19:41

Czy ktoś mógłby potwierdzić czy w wersji EU przed załadowaniem map z Volvo, Toyoty itd muszę wpierw załadować oryginalny program z płyty?
Zassałem mapy Volvo z 2014 DVD4, wypaliłem obraz na płycie DVD-R DL Maxwell, najniższą prędkością jaka była możliwa i po włożeniu do czytnika wyskakuje na chwilkę komunikat żeby czekać bo trwa ładowanie a potem że zły dysk itd.
No chyba że w tym obrazie mi czegoś brakuje?

Obrazek

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 14:56

Mały update, udało mi się zassać mapy z 2013 i nawigacja się odpaliła. Póżniej jeszcze dorwałem mapy 2015 EU (bez PL) i zrobiło mi update softu z 3300 na 3800
20171220_143114.jpg
20171220_162339.jpg
20171228_205805.jpg
20171230_123949.jpg

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 15:22

lutek34, szacun, że Ci się chce. Mapy z 2013 to raczej mało wartościowe będą w PL. Ale 2015 to już trochę lepiej

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 16:03

Dasz namiar na te mapy? I co masz na myśli bez PL, że tylko po angielsku czy nie ma pokrycia Polski?

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 17:14

Konto usunięte pisze:lutek34, szacun, że Ci się chce. Mapy z 2013 to raczej mało wartościowe będą w PL. Ale 2015 to już trochę lepiej
Głównie mi chodziło, żeby w ogóle odpalić navi zanim zacznę kupować coś aktualniejszego, zdawałem sobie sprawę że są mało pożyteczne. Są już mapy 2017, koszt 26GBP, może się skrzykniemy w kilku i dokonamy zakupu?
http://www.satnavupdatestore.co.uk/suba ... -267-p.asp

Link z którego ściągałem 2013 jest już nieaktywny, można je ściągnąć z mojego chomika http://chomikuj.pl/lutek34/Dokumenty/Su ... ne+Tribeca

Wersja 2015 a tak naprawdę 2014 według tego co pisze w ustawieniach jest bez mapy PL. Obie wersje jako język maja angielski i francuski.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 17:31

2013 mam u siebie, szukam czegoś nowszego co działa. Testowałem jakieś Volvo z netu ale nic nie działało.
Pomysł z kupnem ciekawy, tylko pytanie czy ktoś w PL już ich nie ma.

EDIT: Zrobiłem szybki research, te mapy z 2017 to tak naprawdę jest 2014 z pakietu Volvo RTI MMM2 2017. Płytka z mapą Polski nie została zaktualizowana przez nich.
P.S. Z jakiej płyty zaktualizowałeś soft do 3800?

Czujnik
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mannheim
Auto: obk diesel byl - forester i bmw do upalania
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 17:59

lutek34 pisze: Są już mapy 2017...

ostrzegam, na dysku d sa mapy polski z 2013

tapatalked

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 18:10

lutek34 pisze: Są już mapy 2017, koszt 26GBP,

Tylko 26 funtów? To chyba was 2 wystarczy ;-)

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 18:44

skwaro pisze: EDIT: Zrobiłem szybki research, te mapy z 2017 to tak naprawdę jest 2014 z pakietu Volvo RTI MMM2 2017. Płytka z mapą Polski nie została zaktualizowana przez nich.
P.S. Z jakiej płyty zaktualizowałeś soft do 3800?
No właśnie się tego obawiałem, gdzieś czytałem że mapy 2015 też zawierają mapy PL 2013, czyli powtórka z rozrywki.
Aktualizacje softu do 3800 zrobiłem z tej wersji
Obrazek

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Nawigacja - temat wałkowany

Post 2 sty 2018, o 19:55

Dzięki, też sobie w wolnej chwili zaktualizuję. Sprawdzam temat map co jakiś czas i niestety Core 1 dla Polski jest tylko 2013 dostępne, mimo że sprzedawcy twierdzą że nowsze.

ODPOWIEDZ