Mocowanie isofix

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:05

Konto usunięte pisze: wioząc wózek
Hmmm, ciekawe sformułowanie :-)
Konto usunięte pisze: Do dziś się zastanawiam czy jestem złym ojcem, że nie zadbałem właściwie o jego bezpieczeństwo...
Sugerujesz, że wózki powinny być wyposażone w foteliki, (najlepiej z isofixem) ? :-d


"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:07

rrosiak pisze: Sugerujesz, że wózki powinny być wyposażone w foteliki, (najlepiej z isofixem) ? :-d

Tak by było najbardziej idealnie w dzisiejszym sterylnym i nasyconym urządzeniami do poprawy bezpieczeństwa świecie ;-)

helo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Outback 2.5 '08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:09

Ma to być fotelik w przedziale 9-36kg.
Np:http://cybex-online.com/pl/carseats/pallas-fix.html
lub ten sam tylko z isofix:
http://cybex-online.com/pl/carseats/pallas.html
Oba maja taka samą ocenę 4 w ADAC.
Przymierzałem mniejszy rozmiarowo fotelik tej firmy, bez isofix i tez z oceną 4. Bez isofix moim zdaniem jest bardzo niestabilny.

Czy w nowszych Subaru tylne pasy maja blokadę rozwijania po wysunięciu około polowy długości i rozpoczęciu zwijania?
Pozwala to napiąć i zblokować pas bez obciążenia.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:16

helo pisze:
Czy w nowszych Subaru tylne pasy maja blokadę rozwijania po wysunięciu około polowy długości i rozpoczęciu zwijania?

Po rozwinięciu do końca (byłem przekonany, że wszystkie tak mają).
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:46

rrosiak pisze: Po rozwinięciu do końca (byłem przekonany, że wszystkie tak mają).
Niestety. Np. GTek tego nie ma.

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 20:57

Moje 3 grosze......
W okresie do ok. roku woziłem dzieci w foteliku/nosidełku MaxiCosi mocowanym tyłem do kierunku jazdy, dziecko ma wtedy słaby brzuch i masywną głowę, tylko podparcie plecków i głowy zapewnia bezpieczeństwo. Do ok. roku, cóż moi chłopcy byli wyrośniętymi niemowlętami i w wieku 10 miesięcy nie mieścili się w foteliku MaxiCosi- producent nie przewidział dużych niemowląt :wall:
Następnym krokiem był fotelik 9-36kg, który można było mocować basem biodrowym (najpewniejsze mocowane, brak ryzyka rozwinięcia zwijacza pasa, ponieważ pas ustawiało się na odp. długość) i trójpunktowym (fotelik miał u góry stelaża blokadę taśmy pasa). Używałem go w czterech samochodach, żaden nie miał isofix. Fotelik faktycznie nie był sztywno zamocowany do fotela, ale najważniejsze jest aby nie poleciał do przodu poprawnie zapięty pasem.
Pediatrzy przekonali mnie, że najlepsze jest pięciopunktowe przypięcie dziecka, dzieci mają delikatne brzuszki i całkiem mocne ramiona, jest to lepsze niż poprzeczka na brzuch.
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 21:03

gebolp pisze: najlepsze jest pięciopunktowe przypięcie dziecka

Tego chyba nikt nie neguje i wszystkie foteliki z pierwszej (0-13) oraz drugiej (9-18) grupy wagowej mają takie pasy.

Doprecyzowałem określenie grup wagowych, bo jakiś idiota wymyślił numerację od zera.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, o 21:56 przez rrosiak, łącznie zmieniany 3 razy.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 21:37

rrosiak, pozwól, że zacytuję link z postu helo,
http://cybex-online.com/pl/carseats/pallas-fix.html
gdzie tu pasy? :-p

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 21:44

Oqrek, masz mnie :lol:

Chociaż nie, bo to jest fotelik multi obejmujący 3 grupy :razz:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 21:53

rrosiak, stawiasz to co pijesz :-)
oj raczej nie jest to kompocik

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 21:53

rrosiak, nie wykręcaj się

helo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Outback 2.5 '08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 10 paź 2012, o 22:40

rrosiak nie będzie musiał stawiać, 9-18kg:
http://cybex-online.com/pl/carseats/juno-fix.html

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mocowanie isofix

Post 11 paź 2012, o 07:34

Boombastic pisze: Szanowny kolego, nie pisz bzdur. Oczywiście że fotelik jest przymocowany praktycznie na stałe do siedzenia niezależnie czy dziecko w nim siedzi czy nie. Dziecko jest przypinane pasami szelkowymi fotelika a nie pasem samochodu. A fotelik jeździ przypięty pasem cały czas w samochodzie, bo wiesz, ja taki głupi jestem, że dziecko zawsze wiozę w foteliku, a sam fotelik jest zawsze przypięty pasem.
Jak napisał kolega marcyś bzdur nie piszę. Do pewnego wieku jest 5-punktowy, ale pokaż mi 6-latka który jeździ w takich pasach? Może istnieją, nie kwestionuję ale większość producentów mówi - jak wyprowadzenie górych szelek jest niżej niż linia barku to wtedy wypinamy szelki i stosujemy pas biodrowy idący przez fotelik. Przypięty fotelik a następnie pasy szelkowe już miałem ale teraz inny etap.
Co do fotelików 9-36 to jestem mocno sceptyczny. Miałem takie coś i szybko wylądowało u rodziców jako fotelik do przewiezienia na dystansie 4 km w razie jakby co. Nie jest dobry ani jako 9-18, ani jako 18-25. Pewnie pokaże co potrafi jako poddupnik 25-36 ;-) Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Jakby te foteliki były dobre to, przy całym szacunku, producenci nie wypuszczaliby nic innego.
Miałem też fotelik rzekomo 13-25 czyli najpierw szelki a tył mocowany pasem a później sam pas. Jak młody doszedł do 18 kg to się zlitowałem i kupiłem następny, bo rozmiar na boki, szczególnie zimą pozostawiał wiele do życzenia.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 11 paź 2012, o 09:48

Oqrek pisze:rrosiak, stawiasz to co pijesz :-)
oj raczej nie jest to kompocik
No to poszalejecie. :giggle:
czarne jest piękne...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Mocowanie isofix

Post 11 paź 2012, o 11:26

vibowit pisze: No to poszalejecie. :giggle:
Boguś wpadnij. Możesz przyjechać autem :giggle:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

bzikus7
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Legacy MY06 2.0 165KM kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 23 paź 2012, o 10:58

Może ja dorzucę swoje 3 grosze jeżeli chodzi o foteliki. Jestem właśnie na etapie zmiany fotelika na większy.
Pierwszy fotelik to Maksi cosi z bazą na isofix i powiem szczerze nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż taki (prze okres 3 dni nie miałem bazy i przypinałem fotelik pasami i myślałem że mnie szlag trafi)
Teraz zdecydowałem się na takie rozwiązanie:
http://www.britaxusa.com/car-seats/boulevard-70-g3
Fotelik może być mocowany przodem i tyłem do kierunku jazdy jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to wiem nie było badań w europie a te w USA to tylko homologacja ale są jeszcze inne komercyjne badania coś jak ADAC i tam fotelik wypadł super. Możliwość mocowania i pasami i isofix więc dla każdego coś dobrego.

OT: Ceny fotelików w Polsce to jakiś koszmar w porównaniu do innych państw europy czy USA.
Pozdrawiam. Bzikus7.

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 27 mar 2015, o 23:53

A propo mocowania fotelików. Jestem na etapie poszukiwań fotelika 0-13. Na razie mierzyłem 2 typy i średnio mi pasowały.
Jeden nie stabilny, a w drugim brakowało pasa na tylnej kanapie (z przodu pasował w sumie spoko).
Możecie mi podpowiedzieć z jakich fotelików 0-13 korzystacie lub korzystaliście u siebie?
Interesują mnie opinie użytkowników Legacy i Outback.
Mam Legacy Kombi MY04.
Korzystał ktoś z tego:
http://osiemgwiazdek.pl/besafe-izi-go.html

sredniaq
2 gwiazdki
Lokalizacja: 34-480, 54-134 Polska , 2054 Norway
Auto: Turboforek i turbodziad
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mocowanie isofix

Post 28 mar 2015, o 13:59

Miałem dokładnie taki sam. Córka raczej nie marudziła, baza ISO-fix stabilna, byłem zadowolony. Używany w foresterze :)


Sent with Tapatalk

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mocowanie isofix

Post 7 gru 2016, o 16:12

legacy MY 01 miały isofixa w opcji ?? w instrukcji był opisany ale czy ktoś się spotkał z takim ustrojstwem i ma na sprzedanie może :-d 507304269 jak coś 8-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ODPOWIEDZ