Ubezpieczenie auta, jaka firma

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 12:13

Godlik,
barbie pisze: 0 udziału w szkodzie


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 12:26

sprawdź czy opcja warsztat czy kosztorys (AC)
właśnie ostatnio wyceniałem mojego w Linku4 - a mam nieco starsze auto, ale w pełnej opcji jaką chciałem z rabatem na necie wyszło mi ponad 2200 (zniesienie amortyzacji, udziały wszystkie zdjęte do 0 zł, NNW podniesione do wyższej kwoty itp) więc jeśli za Twoje auto proponują 1000 zł - to gdzieś tu jest mega kwas
Zdecydowałem się na Hestię - za podobną polisę zapłaciłem niecałe 1400 zł. Mam fajnego gościa od Hestii - jakby co to daj znac na PW podeślę Ci namiary

Edytka: Aviva wpisuje wartośc rynkową zawsze, więc nie wiesz ile dostaniesz w chwili szkody - niestety
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 17:27

Udział własny 0 w obu wypadkach. Kwota nie mam pojęca, bo w Avivie napisali "wartość rynkowa samochodu" tylko w Linku podali mi kwotę. Szyby ani tu ani tu.
Amortyzacja części w Linku jest, a Avivie nie napisali (ale gdyby nie było to by na pewno napisali, więc pewnie też jest).
Stąd moje zdziwienie bo naprawdę wszystko wskazuje na to, że zakres ubezpieczenia jest właściwie taki sam.
Konto usunięte pisze: doubezpieczenie po szkodzie?
co to takiego?
busik pisze: więc jeśli za Twoje auto proponują 1000 zł - to gdzieś tu jest mega kwas
no właśnie mocno podejrzane mi się to wydaje, dlatego się zastanawiam. A strzyżonego Pan Bóg strzyże ;-) , więc nie wiem czy te 900zł na polisie warte późniejszej walki jak się okaże, że ew. odszkodowanie mogę sobie narysować. Z drugiej strony 900zł piechotą nie chodzi, więc jeśli mam je wyrzucić tylko dlatego że być może coś jest nie tak, to też żal :-|

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 17:41

Chyba coś znalazłam. W Avivie w Assistance jest jakieś idiotyczne "assistance Akademia bezpiecznej jazdy"
UBEZPIECZENIE ASSISTANCE AKADEMIA BEZPIECZNEJ JAZDY
§1. PRZEDMIOT I ZAKRES UBEZPIECZENIA
1. Przedmiotem ubezpieczenia assistance Akademia bezpiecznej jazdy jest organizacjai pokrycie kosztów jednodniowych zajęć w Akademii bezpiecznej jazdy lub 6 (sześć) godzin kursu jazdy doszkalającej dla osoby kierującej pojazdem w momencie zderzenia, które miało miejsce na terenie Polski lub innych krajów Europy, z wyłączeniem Rosji.

Na cholerę mi coś takiego?
Ciekawe ile osób doczytuje że płaci za taki bullshit. Ja tam chcę assistance co mi otworzy auto, jak zamknę w nim kluczyki, a nie co mnie będzie uczyć jeździć :wall:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 19:14

barbie pisze: Konto usunięte napisał(a):doubezpieczenie po szkodzie?
co to takiego?
Jeśli zrobisz szkodę, którą wycenią Ci na np. 60% wartości ubezpieczenia, to przy kolejnej szkodzie w ramach tego samego ubezpieczenia nawet, gdyby była całkowita wypłaca tylko pozostałe 40%. Chyba, że po każdej szkodzie uzupełnisz składkę.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 20:07

barbie, Chloru mi kiedyś podesłał namiary na brokera. Skorzystałem i juz drugi rok ubezpieczam u niego OBK. Jak dotrę do kompa, poszukam namiarow i Ci podeślę. A nóż widelec znajdzie coś fajnego

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 21:10

barbie pisze:Ja tam chcę assistance co mi otworzy auto, jak zamknę w nim kluczyki, a nie co mnie będzie uczyć jeździć :wall:
weź oddzielnie Startera - nie płac za assistance w polisie, bo to jest tylko w razie wypadku, innych przypadków najczęściej nie obejmuje
barbie pisze: 900zł piechotą nie chodzi, więc jeśli mam je wyrzucić tylko dlatego że być może coś jest nie tak, to też żal :-|
nikt Ci nie każe brac Avivy - kiedyś korzystałem z AllianzDirect, było ok, teraz mam Hestię - przy aucie nie korzystałem jeszcze (moja siostra się na nich obraziła, bo nie zapłacili jej za wybitą szybę bo kosztowała 350 zł, a z AC wypłacają od 500 zł jak ponoc wszyscy), ale przy zalaniu mieszkania wypłacili szybko i bardzo ok. Porównaj z innymi firmami a takiej różnicy na pewno nie będzie. Najlepiej przez zaufanego brokera, który wyjaśni Ci różnice pomiędzy polisami. Dzwonienie do ubezpieczalni jest do d... bo tylko zachwalac będą swoje, a brokerzy porównają Ci kilka i dobiorą tak, żebyś Ty była zadowolona. Na PW wysyłam Ci mojego, weź też namiary od Godlika - telefon mniej szkodzi i nie kosztuje 900 zł :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

rafpie
0 gwiazdek
Lokalizacja: Powiat Żywiecki
Auto: Subaru Impreza WRX kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 21:53

Zobacz w ofercie, czy naprawa jest możliwa w ASO na oryginałach, czy proponują zamienniki. To ma duży wpływ na kwotę ubezpieczenia.
----------------
Spóźnione. Już było :-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 24 mar 2015, o 21:17

Po ostatnich wakacjach (padnięty silnik w aucie brata na wakacjach w Chorwacji, uszkodzone auto kolegi przy okazji wyjazdu nad morze) zrewidowałem moje assistance (bo mi się wydawało że mam i mogę być spokojny) i się okazało że mam g** a nie assistance. Tzn. jakiś standard, który w wypadku podobnych zdarzeń jakie spotkały moich bliskich byłby nic nie wart.
Czy ktoś "przerabiał" temat? Przyznam, że przebrnięcie przez setki stron owu różnych towarzystw zajmuje mnóstwo czasu i jest cholrenie nudne. Do tej pory nie znalazłem towarzystwa, które oferuje holowanie z miejsca awarii pojazdu w Europie - bez limitu kilometrów. Ponadto często, żeby móc kupić assistance w jakimś towarzystwie trzeba mieć tam conajmniej OC.
pozdrawiam
Grzegorz

altanin
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 24 mar 2015, o 23:08

Nie wiem, po prostu nie wiem, w czym,kim i jakiej firmie mam ubezpieczenie.
Nie wzięło się to z niczego,a z doświadczeń,głównie innych ( i na szczęście).
Mianowicie-
-rozmawiam niegdyś z klientem PZU,opowiada historię jak to miał wypadek nie z jego winy gdzie jednym ze świadków był patrol Policji-coś rok załatwiania,opowiadał mniej więcej jak to szło,w każdym razie najdłuższa zryta telenowela się umywa.
Innym razem dowiaduje się o podobnej sprawie,ubezpieczyciel bardziej lub mniej znany,i znowu gehenna pod szyldem <Ubezpieczenia made in PL>
Do tego można dodać jeszcze kilka przypadków,które tylko ja znam,a to świadczy o skali ignorancji,o skali problemu.

Jak go więc rozwiązałem ? (tak myślę :whistle: )-
-udałem się do centrum ubezpieczeń (jestem tam klientem od zawsze) i poprosiłem o całościowy pakiet w najniższej cenie,OC,AC i NW być może jeszcze coś tam (do 500zł koszt własny).
Miła pani postukała w klawiaturę i znalazła ,za coś 1200zł.
I tutaj meritum-ani sekundy się nie zastanawiałem co to za firma,z góry bowiem zakładam że niejako z automatu sprawę będę musiał oddać w ręce adwokata,dlatego też już oszczędzam na to pieniądze,nie ładując obłędnych sum na dokładnie tyle samo warte ubezpieczenie w firmie X,Y ,Krzak,Uduś i wszystkie inne.
I tak adwokat i tak.
Po prostu na dzień dobry pozbyłem się rozczarowań i żali (i tanio).
Polecam. :giggle:
Polecam.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 5 wrz 2016, o 14:17

dla użytkowników firmy Starter
ja od paru dobrych lat (chyba już 3 auto) u nich ubezpieczałem w Assistance - skorzystałem parę razy (szczególnie pamiętam jedną interwencję jak parę lat temu OBK "przymarzł" do chodnika po tygodniowym postoju w ulewach i mrozie).

Na ich stronie już nie zakupi się polisy rocznej, nie można się dodzwonić, temat przejęła Concordia
taką dostałem odpowiedź mailowo:
Jeśli chodzi o wznowienie polisy na ubiegłorocznych warunkach niestety na tą chwilę nie jest ono możliwe ponieważ firma starter zawiesiła możliwość oferowania swoich produktów.
pamiętam parę lat temu że narzekali, że ludzie potrafią do nich dzwonić codziennie rano, żeby im auto odpalić, bo nie chce im się akumulatora wymieniać... no i pękła bańka niestety
więc szukam assistance działającego podobnie
znalazłem cosik na stronie PZMotu, ale tam trzeba być członkiem czynnym :cofee:

Więc jak ktoś ma jeszcze polisę Startera - to zalecam szukanie nowej opcji z odpowiednim wyprzedzeniem

a jak ktoś zna jakąś podobną opcję - będę dźwięczny za sugestie
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 5 wrz 2016, o 16:19

ADAC?

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 5 wrz 2016, o 16:21

w niemczech ubezpieczyć na polskie drogi?
a jak starter za chwilę padnie, to kto pomoże, bo starter był ich przedstawicielem na PL
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 5 wrz 2016, o 16:31

Mozna, ale to nie jest ubezpieczenie, a assistance. Polecam, to dziala na osobe nie pojazd, wiec obejmuje nawet wynajmowane auta czy motocykl. Jak cos to pomoge wypelnic papiery, dostajac od nich w zamian jakis upominek, za nowego klienta.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 7 wrz 2016, o 09:43

dostałem właśnie wycenę assistance od Concordii
Starter przestał sprzedawać polisy, ale obsługę serwisową nadal świadczy - ceny tu lepsze niż były w Starterze
chyba się skuszę :-)
Załączniki
Assistance.jpg
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 1 lis 2016, o 01:37

Źle się dzieje, dostałem ofertę przedłużenia OC (teraz AXA) ponad 100% droższą niż stawka za zeszły rok. Jak rozmawiałem w pracy to wszyscy dostają teraz sporo więcej, średnia około 50%. Mimo pełnych zniżek i bezszkodowej jazdy od wielu lat.
Ubezpieczyciele odbijają sobie chude lata, ponoć też w tle jest plan aby był to motywator do kupowania nowszych aut, dla tych starych % zwyżki są relatywnie większe :wall:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

maup
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tarnów
Auto: Osiołek II - Subaru Outback MY05 2,5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 1 lis 2016, o 15:03

noo troszkę stara gwardia ubezpieczeniowa ucywilizowała tych świeżych na rynku co mieszali i zaniżali ceny.
straszniem ciekaw , czy jest jakiś legalny sposób, żeby wykupić sobie ubezpieczenie zarejestrowanego w PL wózka np. na Słowacji. Albo w którymkolwiek z krajów UE.
=== czym lepsze auto terenowe ===========
=== tym dalej trzeba iść po ciągnik ========

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 2 lis 2016, o 14:50

założyć tam firmę.

edit: i zarejestrować tam auto, oczywiście.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 14:27

Pewnej wrześniowej nocy, pewien pan, najprawdopodobniej pod wpływem będąc, podczas wyprzedzania zahaczył swoim golfem o mój samochód i trochę mi przestawił zderzak, reflektor, grill i jakieś tam elektroniki. I pojechał sobie dalej.

Dzielne Bagiety, dzięki nagraniu z kamery samochodowej, znaleźli winowajcę i ukarali go mandatem.

I tu zaczynają się jaja, bo chciałbym teraz, aby:

a) panu polecieli po zniżkach z OC (o ile ma), za to że się tak brzydko zachował;
b) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.

Tymczasem ubezpieczalnia Axa direct z uporem nie odbiera telefonów ani nie reaguje na moje maile. Byłem w siedzibie "Axa ubezpieczenia" i odesłali mnie, bo "to nie ta spółka".

Wiem, że są kancelarie, które biorą takie rzeczy na klatę, za odpowiednią prowizję. Czy ktoś może jakąś polecić? Piter? Siewcu?

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 21:55

Bergen pisze:I tu zaczynają się jaja, bo chciałbym teraz, aby:
a) panu polecieli po zniżkach z OC (o ile ma), za to że się tak brzydko zachował;
b) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.
ale konkretnie to co właściwie chcesz zrobić? jeśli nie ma ochrony składek to mu polecą po składkach. ale ogólnie nic ci do tego, to sprawa między nim a ubezpieczalnią. z jego ubezpieczenia będziesz miał samochód doprowadzony do stanu wyjściowego, więc chyba ok? koleś dostał mandat więc też chyba ok? z opisu wynika, że wszystko jest zgodnie z prawem i wystarczająco dostanie po dupsku, a i będziesz ukontentowany. szukasz jakiejś vendetty czy jak?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 21:58

geos, z tego co zrozumiałem, to jego ubezpieczyciel się wypina i udaje, że się nic nie stało

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 22:04

geos, oddychaj spokojnie. Zechciej mi wytłumaczyć - bo ja może za głupi jestem - w jaki sposób jego ubezpieczalnia się dowie o szkodzie i naprawi mi samochód? Sami się do mnie zgłoszą i to zaproponują? Nic nie muszę robić?

Bo jak do tej pory, gdy wcześniej miałem podobne przygody, to JA musiałem wokół tego chodzić - załatwiać z zakładem ubezpieczeniowym sprawcy, przesyłać kwity itd.

NO ALE MOŻE SIĘ POZMIENIAŁO I WIESZ LEPIEJ.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 22:15

zrozumiałem, to co napisałeś: że jego ubezpieczalnia - Axa Direct - zasponsorowała ci przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego. z tego wynika, że chyba wiedzą.. oświeć mnie czego nie zrozumiałem? może faktycznie trzeba coś czytać między wierszami. jeśli tak to może po prostu wyślij do nich pismo poleconym z potwierdzeniem odbioru wraz z wszelkimi potrzebnymi dokumentami? na gębę się takich rzeczy nie załatwia.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 22:23

geos pisze: oświeć mnie czego nie zrozumiałem?
Tego:
Bergen pisze: chciałbym teraz, aby: (...) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.
I tego:
Bergen pisze: Axa direct z uporem nie odbiera telefonów ani nie reaguje na moje maile
---
geos pisze: wyślij do nich pismo poleconym z potwierdzeniem odbioru wraz z wszelkimi potrzebnymi dokumentami?
Jakie to są "wszelkie potrzebne dokumenty"?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 10 sty 2017, o 22:29

Przecież zgłaszasz u swojego ubezpieczyciela szkodę i podajesz wiadome ci dane. Resztę informacji dostaną od policji a potem obciążą AXA i nastąpi cała procedura.
Musiał byś kontaktować się z AXA gdyby nie było kontaktu bezpośredniego obu pojazdów, ale tu takiej sytuacji nie było. Gdyby np. odpadło koło i uderzyło w Twoje auto, to nie ma kontaktu bezpośredniego i likwidatorem szkody jest wtedy AXA. W każdym innym przypadku zgłaszasz szkodę u swojego ubezpieczyciela.

ODPOWIEDZ