Ubezpieczenie auta, jaka firma

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 11 sty 2017, o 21:27

Konto usunięte pisze:
Kubik1 pisze: Skoro masz sprawcę i został ukarany mandatem, to zgłoś szkodę do swojego ubezpieczyciela

Bergen napisał, że nie ma AC. Więc porada chyba nieaktualna
Jak najbardziej aktualna. Poczytaj co napisałem jeszcze wcześniej.

Jeśli dwa pojazdy miały ze sobą kontakt, to możesz zgłosić u swojego ubezpieczyciela, a on jest zobowiązany zebrać dokumentację i zlikwidować szkodę. Od poszkodowanego zależy czy zgodzi się na likwidację szkody przez ubezpieczyciela sprawcy. Towarzystwa ubezpieczeniowe sprawy załatwiają między sobą. Przerabiałem to od września do grudnia. Nie mam AC. Jak złożysz wniosek o odszkodowanie, to ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź lub likwidacje szkody
W przypadku, gdy nie było kontaktu pojazdów (np spadł ładunek na inny pojazd), likwidatorem szkody jest z ustawy ubezpieczyciel sprawcy.



gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 11 sty 2017, o 22:18

l_ewy pisze:
Bergen pisze: 4,76 Korwin
:thumb:
Musialem googlac, dobry jest :)

Bergen, to wszystko przez mape, przy dobrej navi bys sie nie zatrzymywal by wyhaczyc tego nawalonego.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 12 sty 2017, o 08:49

Zmotywowalem sie i zalozylem wczoraj kamerke w aucie :)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 12 sty 2017, o 10:14

A w NRD można nagrywać?
http://www.auto-swiat.pl/prawo/kamera-w ... y%20dotyczące%20używania%20kamery%20w%20aucie

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 12 sty 2017, o 10:23

Nie mam i nie zamierzam mieć takiej kamery.Nie zamierzam pomagać Wielkiemu Bratu w szpiegowaniu, a tak to się skończy.
Pamietajmy o Wołyniu.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 12 sty 2017, o 10:29

Kubik1 pisze:
Konto usunięte pisze:
Kubik1 pisze: Skoro masz sprawcę i został ukarany mandatem, to zgłoś szkodę do swojego ubezpieczyciela

Bergen napisał, że nie ma AC. Więc porada chyba nieaktualna
Jak najbardziej aktualna. Poczytaj co napisałem jeszcze wcześniej.

Jeśli dwa pojazdy miały ze sobą kontakt, to możesz zgłosić u swojego ubezpieczyciela, a on jest zobowiązany zebrać dokumentację i zlikwidować szkodę. Od poszkodowanego zależy czy zgodzi się na likwidację szkody przez ubezpieczyciela sprawcy. Towarzystwa ubezpieczeniowe sprawy załatwiają między sobą. Przerabiałem to od września do grudnia. Nie mam AC. Jak złożysz wniosek o odszkodowanie, to ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź lub likwidacje szkody
W przypadku, gdy nie było kontaktu pojazdów (np spadł ładunek na inny pojazd), likwidatorem szkody jest z ustawy ubezpieczyciel sprawcy.
W takim razie to cenna porada. Nie zdawałem sobie sprawy, że mając tylko OC można zgłaszać się do swojego ubezpieczyciela. Ten na pewno przynajmniej podejmie dialog.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Targ niewolników, czyli

Post 12 sty 2017, o 10:34

gregski pisze:Zmotywowalem sie i zalozylem wczoraj kamerke w aucie :)
A ja przedwczoraj słyszałem autentyczną historię gościa, który jechał sobiejakiś czas temu autem w pobliżu Tomaszowa Lubelskiego, został zatrzymany przez dwa samochody, z których wysiedli barczyści jegomoście, wywalili go z auta, i dokładnie przeszukali mu samochód, łącznie z rozpruciem maskotki dziecka, która leżała na tylnej kanapie. Na koniec zostawili gościa z tym bałaganem i nic nie wyjaśniając pojechali.
Gość podjechał roztrzęsiony na posterunek policji i tam mu zasugerowali, że to prawdopodobnie byli ludzie w gangu przemytniczego, którzy szukają jakiegoś człowieka, który miał podobno nagrywać kamerką samochodową ich kurierów.
W tym dniu brak rejestratora uratował człowiekowi skórę.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 18:08

Konto usunięte pisze: Nie wiem jednak czy mądrze, bo przy aktualnych stawkach OC to może zrujnować budżet. Mój stary autobus, którego mijające OC kosztuje mnie ca 500zł rocznie, teraz będzie kosztować pomiędzy 1200zł a 2500zł (25% wartości auta - sic!).
właśnie wyliczyłem dla STI. Prawdę mówiąc obawiałem się, że znacząco wzrosło, ale wychodzi mi OC+AC 1800 pln, w tym OC 570. W poprzednim roku miałem 2400 pln.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 18:19

Przy takich różnicach to bym bardzo dokładnie upewnić się ze zakres ac jest taki sam. Kalkulatory w sieci zazwyczaj sprytnie ten temat pomijają.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 18:22

Miejsce zamieszkania i garażowania robi robotę

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 18:46

Alan, Alan, Alan! pisze:
Konto usunięte pisze: Nie wiem jednak czy mądrze, bo przy aktualnych stawkach OC to może zrujnować budżet. Mój stary autobus, którego mijające OC kosztuje mnie ca 500zł rocznie, teraz będzie kosztować pomiędzy 1200zł a 2500zł (25% wartości auta - sic!).
właśnie wyliczyłem dla STI. Prawdę mówiąc obawiałem się, że znacząco wzrosło, ale wychodzi mi OC+AC 1800 pln, w tym OC 570. W poprzednim roku miałem 2400 pln.
Kto daje takie dobre stawki? To naprawdę dobra oferta. OC za 570? Ja z kompletem zniżek mam co najmniej 2 razy tyle

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 19:01

Konto usunięte pisze: Ja z kompletem zniżek mam co najmniej 2 razy tyle
Ale masz za to kartę Warszawiaka ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 19:15

Chloru pisze: Przy takich różnicach to bym bardzo dokładnie upewnić się ze zakres ac jest taki sam. Kalkulatory w sieci zazwyczaj sprytnie ten temat pomijają.
To samo ubezpieczenie. Z tym, że moje kończy się w kwietniu a kalkulator nie pozwala na tak duże wyprzedzenie. Możliwe, że wycena do tego czasu będzie inna, a teraz mogą liczyć jakieś stare stawki.

A, spadł mi udział własny. Oraz chyba nie mam już jakiejś magicznej kary za moc :mrgreen:

Za Wiśnię płaciłem 1500pln rocznie, naprawy na oryginalnych częściach etc. Mają za to dość poważną wadę. Nigdzie nie jest napisane na ile jest ubezpieczone auto. Jest wzmianka, że wartość rynkowa - ale nic więcej.
l_ewy pisze: Miejsce zamieszkania i garażowania robi robotę
To prawda, Marcie też taniej wyszło.
Konto usunięte pisze: Kto daje takie dobre stawki?
Aviva

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 19:56

No to fakt - miejsce garazowania i używania pojazdu plus niejasności związane z wartością ubezpieczenia mogą powodować takie zmiany.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 21:29

AAA, Aviva znacznie zaniza wartosc auta - beczka u nich ma wartosc 10kpln nizsza niz w Hestii. Przywiazaliscie sie do nich :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 23 sty 2017, o 23:50

busik, tak jest dla Hestii wygodniej do ustalania składki :giggle:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 02:28

Prawda jest taka, że każdy ubezpieczyciel zaniża co tylko się da. Z czegoś muszą żyć. Ale na szczęście zawsze można się kłócić ;-)

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 06:59

barbie pisze: można się kłócić ;-)
negocjować

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 10:06

So What! pisze:busik, tak jest dla Hestii wygodniej do ustalania składki :giggle:
ale że jak? stawki dostaję od nich niższe niż Link4 oferuje i inne firmy, więc w czym wyższa wartość auta im ułatwia?
:cofee:
barbie pisze:Prawda jest taka, że każdy ubezpieczyciel zaniża co tylko się da. Z czegoś muszą żyć. Ale na szczęście zawsze można się kłócić ;-)
można, ale liczą na to, że wielu się nie będzie chciało na to marnować czasu

Taki paradoks - kupiliśmy auto dla Nuli, przejęliśmy OC poprzedniego właściciela. AXA do nas się odezwała, że muszą nam na nowo skalkulować OC za okres pozostały do końca umowy obecnej (łacznie 3,5 miesiąca). Pytam się o podstawy takiego działania, bo mój doradca mówi mi, że wg prawa mogę jeździć na poprzedniej polisie OC, bylebym miał ze sobą umowę kupna (zmiana danych itp). Na co AXA mówi, że im prawo daje możliwość rekalkulacji oferty przy zmianie właściciela - więc oni z tego prawa korzystają. Te same maksymalne zniżki - a muszę dopłacić do samego OC 150 zł :wall:
dlaczego? bo polisa zawarta była w 2016 roku na starych stawkach, a teraz mamy 2017 i ja mam dopłacić zmianę stawek. I co im zrobisz?
Nie mogę jeździć na starej polisie, bo wtedy rezygnacja wysłana przeze mnie z OC nie byłaby skuteczna - więc czy zapłacę teraz, czy w kwietniu - jeden pies. Tak jadą z nami w wała :x

Po takim zachowaniu AXA - na pewno u nich nie przedłużę polisy - dla 150 zł stracili klienta na trochę większą kasę. Krótkowzroczność niestety kosztuje :cofee:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 10:44

busik pisze: więc w czym wyższa wartość auta im ułatwia?

ułatwia zdobycie klienta który wyobraża sobie( :lol: ) że dostanie większe odszkodowanie w razie w

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 12:01

esi ale ja na nich nie narzekam - przy zalaniu mieszkania wypłacili szybko i więcej niż się spodziewaliśmy
za naprawę lapka zapłacili bez mrugnięcia okiem

ja naprawdę nie mam podstaw do narzekania na nich

ale dla ludzi z rynku, może być tak jak mówisz - nie zaprzeczę
jednak lepiej mieć pomniejszaną stopniowo (z biegiem umowy) wartość auta od wyższej kwoty niż niższej. A jak wykupisz stałą wartość na całą umowę, to chyba tym bardziej lepiej, nie sądzisz?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 12:05

busik pisze: chyba tym bardziej lepiej, nie sądzisz?

sądze jedno: największe znaczenie ma sposób( podejście do poszkodowanego) likwidacji szkody a tego żadna porównywarka nie powie ;-)
busik pisze: ja naprawdę nie mam podstaw do narzekania na nich
to siedź u nich :-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 14:21

busik pisze: ale że jak? stawki dostaję od nich niższe niż Link4 oferuje i inne firmy, więc w czym wyższa wartość auta im ułatwia?
stawka AC to procent wartości auta zdaje się ;-)

Wartość auta, o ile nie wyliczona jakoś wyjątkowo złodziejsko, nie ma aż tak dużego znaczenia, bo ubezpieczyciele mają setki sposobów jak ją ubić przy najbliższej okazji. Jak sam mówisz większości się nie chce. Ileż to po necie lata narzekań na mega zaniżone wyceny napraw... ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 14:30

Alan, Alan, Alan! pisze: Wartość auta, o ile nie wyliczona jakoś wyjątkowo złodziejsko, nie ma aż tak dużego znaczenia, bo ubezpieczyciele mają setki sposobów jak ją ubić przy najbliższej okazji. Jak sam mówisz większości się nie chce. Ileż to po necie lata narzekań na mega zaniżone wyceny napraw...

Dlatego tak ważne są szczegóły - utrzymanie wartości auta w trakcie trwania umowy, zniesienie amortyzacji, udziału własnego, naprawa na oryginalnych i nowych częściach, brak konieczności doubezpieczenia auta po szkodzie, netto/brutto i pewnie jeszcze kilka innych o których jako laik zapomniałem.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Post 24 sty 2017, o 14:37

Chloru, ale w zasadzie o co chodzi? Nie mam zamiaru robić za marketing ubezpieczyciela :mrgreen:

Amortyzacji brak, udział włąsny jest 1.5k (nieistotny), naprawa na nowych oem, zstępcze etc etc.
Średnia wartość auta, dzwoniłem przed chwilą, 54k. Moim zdaniem pewno podobnie jak gdzie indziej.

ODPOWIEDZ