Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 11:22

Taką stronkę znalazłem

http://droginaeuro.pl/strona/priorytety-euro-2012

Wynika z niej, że już za 3 lata będziemy mogli śmigać po praktycznie całym kraju :?

Oczywiście jest w tym zapewne kupa propagandy, i "obiektywne czynniki" spowodują że jakaś tam część prac nie zostanie wykonana, ale z drugiej strony mamy teraz kryzys więc może tym bardziej warto wziąć się do roboty - większe bezrobocie :arrow: mniejszy problem z zapewnieniem siły roboczej, pewnie i niższe ceny można wynegocjować...

Martwi mnie tylko, że nie przewiduje się żadnej drogi w relacji równoleżnikowej na północy. Moim zdaniem taka droga Szczecin - Gdańsk - Olsztyn - Ełk jest bardzo potrzebna. A teraz pewnie przyciśnięci potrzebą nasi rządowcy budują drogi "pod Euro", a po mistrzostwach już się nie da nic wytargować...

Co myślicie?



devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 11:33

Pierwsza myśl jest taka, że papier wszystko zniesie.
Druga jest taka, że się pod tym Gdaka podpisała, co czyni całą sprawę jeszcze mniej wiarygodną.
Trzecia jest taka, że coś tam dłubią, więc kto wie.

Generalnie - trzymam kciuki.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 12:48

Konto usunięte pisze: Taką stronkę znalazłem
Mam rozumieć, że jesteś w fabryce i znalazleś ja w ramach obowiązkow...
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 12:51

FUX pisze: jesteś w fabryce

jestem
FUX pisze: znalazleś ja w ramach obowiązkow

Nie. Nie mam siły czytać tego bełkotu, który leży przede mną na biurku :cofee:

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 12:51

Fux, obawiam się, że Funky sam sobie wyznacza obowiązki, więc wiesz...
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 13:02

Właśnie sobie wyznaczył... :giggle:
Dolce far niente ;-)

Gość
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 16:02

Konto usunięte pisze:Martwi mnie tylko, że nie przewiduje się żadnej drogi w relacji równoleżnikowej na północy. Moim zdaniem taka droga Szczecin - Gdańsk - Olsztyn - Ełk jest bardzo potrzebna. A teraz pewnie przyciśnięci potrzebą nasi rządowcy budują drogi "pod Euro", a po mistrzostwach już się nie da nic wytargować...

Co myślicie?
Mnie martwi też to, że nie ma zaplanowanej żadnej autostrady przebiegającej z północy na południe przez Polskę B, czyli na wschód od trasy Gdańsk-Toruń-Łódź-Katowice.
Niestety ta sieć jest żenująca i bazuje głownie na tym co już jest.
Szkoda, bo Polsca zaprzepaszcza ogromną szansę na rozwój nie budując z determinacją odpowiednio gęstej sieci dobrych dróg. Już nie wspomnę o tym jak Panstwo traktuje tych obywateli, którym pod oknami przejeżdżają codziennie tysiące TIRów. To jest jakieś średniowiecze. :-|

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 16:12

gootek, tam jest planowana S19 od Kuźnicy Białostockiej do Barwinka, tylko na tej mapce jest zaznaczony odcinek tylko przy słowackiej granicy.

W sumie, to może póki co ekspresówka wystarczy.

Motor miał kiedyś dobry pomysł, jak usprawnić sieć drogową. Najpierw wybudować drugą jezdnię równolegle do istniejącej drogi. Potem podciągnąć standard do ekspresówki, a na koniec do autostrady. Tak stopniowo można by zwiększyć jakość podróżowania w miarę szybko, a taniej niż stawiając od razu autostrady...

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 19:22

A4 raczej nie zdążą doprowadzić do granicy przed Euro, ekspresówka na tzw ścianie wschodniej też ma kiepskie notowania bo ten pomysł forsowała poprzednia ekipa.

A co do budów http://wiadomosci.onet.pl/1902825,11,ni ... ,item.html , niestety swojego czasu wszyscy chwycili się wpisywać co się da do Natury 2000 i teraz sama papierologia to wieloletnia droga przez mękę a ekoterroryści nie przepuszczają żadnej okazji aby coś dla siebie wygospodarować :x
Konto usunięte pisze: Motor miał kiedyś dobry pomysł, jak usprawnić sieć drogową. Najpierw wybudować drugą jezdnię równolegle do istniejącej drogi. Potem podciągnąć standard do ekspresówki, a na koniec do autostrady. Tak stopniowo można by zwiększyć jakość podróżowania w miarę szybko, a taniej niż stawiając od razu autostrady...
Takie rozwiązania jakoś nie przechodzą, jeszcze by się okazało że porządne ekspresówki w wielu miejscach wystarczą. A trasy tylu W-wa - Lublin wystarczyłoby przerobić z 1,5 pasa w jedną stronę na 2 pasy bez pobocza na początek.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 19:49

inquiz pisze: jeszcze by się okazało że porządne ekspresówki w wielu miejscach wystarczą.
Pełna zgoda!
Jest taki odcinek między Kornikiem a prawie Poznaniem. Pas awaryjny, dwa pasy w te i wewte, bezkolizyjne skrzyżowania, ekrany, siatki na zwierzaki, etc..
Mi pasuje!

Natknął się może ktoś na porównanie, jaka jest różnica w cenie?
inquiz, jest tylko jeden dynks....
Jak politycy mają sie wywiązać z obietnic "dania zarobić" swoim darczyńcom w kampaniach wyborczych...
Ten numer jednak nie przejdzie... :-(
Dolce far niente ;-)

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 23 sty 2009, o 20:27

Panowie a jechaliście drogą z Krościenka do Lwowa :?: jeżeli tam zdążą z remontem przed Euro to ja będę prezydentem a widzieliście Lwów przecież tam jest kosmos jeżeli my raczej nie dopniemy wszystkiego na ostatni guzik to jak Ukraina ma tego dokonać :?: Tam czas się zatrzymał po wojnie i do tej pory nic się nie dzieje ja jestem przyzwyczajony do różnych ciekawych rzeczy ale widziałem naszych rodaków jadących do Lwowa którzy oczy przecierali ze zdumienia po przekroczeniu granicy.Nie mówię tu o łapówkach które są na każdym kroku pobierane ,czy też o pijaństwie na każdym kroku wypić każdy lubi no ale bez przesady .Piszę to dlatego aby ostudzić zapał EUROENTUZJASTÓW :o Jeżeli Ukraina nie otrzyma potężnego zastrzyku gotówki z Unii nie sądzę że podoła temu wyzwaniu jakim jest Euro kryzys dotknął całą Unię Europejską więc wątpię czy będzie taka szczodra w stosunku do Ukrainy.Oligarchowie Ukraińscy też raczej poprzestaną na finansowaniu stadionów aż tacy bogaci nie są żeby wszystko zasponsorować.Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz nasza tania siła robocza w dupie ma Euro :-( chyba każdy z nas zna ludzi którzy nie pracują ale jak ktoś im daje możliwość zarobienia oni usłyszawszy ile mogą zarobić odwracają się na pięcie i odchodzą wolą kuroniówkę niż uczciwie zarobione pieniążki .No i najważniejsze dróg nie budują ludzie zarejestrowani w Urzędzie Pracy więc oni raczej za grosze nie zbudują Autostrad a jak zbudują to już je widzę za kilka nawet nie za kilkanaście lat :-p No cóż życzę sobie i wam drodzy forumowicze udanego EURO 2012 POLAND -UKRAINE :wall:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 24 sty 2009, o 13:06

Wszystko ładnie pięknie, a tu rzeczywistość skrzeczy http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... skiej.html

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 24 sty 2009, o 14:00

He he he, typowo polskie. Budowa nieskończona, a auta jeżdżą, droga źle poprowadzona ale nic nie możemy zrobić bo tak było w projekcie - to przy odbiorze kierownik robót i projektant powinni wsiąść naprzeciw siebie w auta i wio - zobaczymy, czy im do śmiechu będzie... :evil:

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 25 sty 2009, o 11:22

oj tam... postawi się fotoradar i będzie po kłopocie... :giggle: (ludzie będą wolniej jeździć i ich nie zaskoczy to "nowoczesne" rozwiązanie drogowe) ;-)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 25 sty 2009, o 12:26

Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie prace ostro poruszają się do przodu :-d Za 2-3 lata mają skończyć wschodnią obwodnicę (będzie to połączenie S-1 i S-69), która tym razem (w przeciwieństwie do zachodniej, która leci przez osiedla) będzie całkowicie odłączona od ruchu miejskiego - będą tylko 4 wloty przez całe miasto więc raczej nikt tam lokalnie nie będzie jeździł do sklepu oddalonego o 500m, pójdzie tam cały tranzyt Katowice-Żywiec-Zwardoń itp. Tak więc będzie można sobie w kilka minut śmignąć przez Bielsko bo będzie to espresówka. Może prędkość ograniczą do 90 czy 100 w obrębie miasta ale na pewno nie będzie tam żadnych skrzyżowań kolizyjnych, świateł czy przejść dla pieszych, większość obwodnicy poleci estakadą nad kilkoma dzielnicami Bielska!!! W każdym razie jak mówię na tej budowie dzieje się sporo, maszyny tam ciągle pracują a w lokalnej prasie co tydzień piszą co jest zrobione i co będzie następne 8-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 25 sty 2009, o 13:09

U mnie w tym roku ma ruszyć budowa obwodnicy drogi nr 5...
no i wreszcie 5km droga dla rowerów...
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 25 sty 2009, o 15:59

No proszę - od razu update :-(
Budowę podzielono na trzy etapy. Stryków - Tuszyn (41 km) oraz Tuszyn - Częstochowa (82 km). Powstaną one do 31 maja 2012 r. Ostatni fragment, Częstochowa - Pyrzowice (57 km), zostanie oddany rok później.
Tu więcej: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,61 ... da_A1.html

Czyli nie w 2012 jak obiecywano :x

Gość
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 08:51

"Nie będzie dróg na Euro - 2008 rok okazał się klapą"

"bilans 2007 roku był obiecujący. Pierwszy raz państwowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała na inwestycje ponad 10 miliardów, a znaczące budowy zakończyła w większości w terminie."

"W 2008 roku miała ruszyć budowa 642 km nowych autostrad i 946 km dróg ekspresowych. Skończyło się na podpisaniu umów na ponad 210 kilometrów autostrad i 321 kilometrów dróg ekspresowych."

http://wiadomosci.onet.pl/1908425,11,drukuj.html

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 11:03

He he, właśnie miałem o tym pisać. :x

"Nie będzie dróg na Euro 2012

Budowa nowych autostrad i dróg ekspresowych znów się ślimaczy. Nie będzie szlaków na Euro 2012. Inwestycje drogowe nie pomogą też w walce z kryzysem, bo po prostu jest ich za mało

Do czerwca 2012 r. powstanie w Polsce ponad 700 km nowych autostrad, a sieć dróg ekspresowych wydłuży się aż o 2,1 tys. km - zapowiadał przed rokiem minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, potwierdzając plany poprzedników z PiS. Już wiadomo, że to były nierealne plany."

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _2012.html

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 16:14

Moim zdaniem Bin Laden zrobił błąd mógł przypier...........lić w nasz Sejm a nie w World Trade Center i Pentagon :x byłby święty spokój i porządek z tą bandą patafianów.
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 16:20

Konto usunięte pisze: Już wiadomo, że to były nierealne plany.
Uff.
Przynajmniej się wyjaśniło; plany były złe - nie realizacja. :-d
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 16:28

i najwazniejsze, ze katowcka na zamkna i zrobia z niej przez 4 lata autostrade, proponuja chyba objazd przez krakow... HA HA HA
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

adam.str
2 gwiazdki
Lokalizacja: ..
Auto: GiejTek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 18:05

Obrazek
pewnie tak wyjdzie :lol:

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 20:09

O kur.....a posikałem się :lol:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 2 lut 2009, o 20:30

Gump pisze:O kur.....a posikałem się :lol:
nie wiem, dlaczego... :razz:
Przecież u Ciebie, w tych kniejach, żadnych nie będzie, to skąd ta ekscytacja... :-p
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ