Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 276 razy

Wuhan

Post 13 cze 2021, o 21:38

bojar pisze:Dziś znowu wkurw.
Byłem z wnukiem na turnieju tańca. Covidu nie ma. :evilgrin: Szatnie pełne narodu, :wall: rzadko kto w maseczce. Jeszcze rano było ok. ludzie przychodzili stopniowo. Po zakończeniu masakra. Zabrałem rzeczy wnuka, przebierał się na zewnątrz. Na trybunach bezhołowie.
Na basen pojechałem wczoraj pierwszy raz od września 2020. W maseczce byłem tylko ja. Obrazek
Wirus w odwrocie.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 17 razy
Polubione posty: 68 razy

Wuhan

Post 13 cze 2021, o 22:16

Ten cov się cofnął. Jak bokser zanim p...

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 1750 razy
Polubione posty: 102 razy

Wuhan

Post 14 cze 2021, o 05:34

bojar pisze:
13 cze 2021, o 21:06
Byłem z wnukiem na turnieju tańca.
Taki dziadek to prawdziwy skarb :thumb:
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 240 razy
Polubione posty: 268 razy

Wuhan

Post 19 cze 2021, o 12:53

KOT MOŻE ZOSTAĆ

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 2
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 380 razy

Wuhan

Post 19 cze 2021, o 15:55

Miałeś tam prelekcje? Obrazek
KONSTYTUCJA

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 19 cze 2021, o 23:20

Jeśli chcemy przyjmować gości, to musimy wiedzieć o tym, że gość przyjeżdżający do właściciela małego hotelu czy pensjonatu, który nie jest wyszczepiony, może później w przypadkach skrajnych, kiedy zostanie zainfekowany w trakcie pobytu albo kiedy zachoruje jego nieszczepione dziecko, występować na drogę prawną w stosunku do właściciela pensjonatu - nadmienił gość TOK FM.
Kiedyś był przypadek, że matka podała do sądu biuro podróży, bo jej córka wróciła z wakacji w ciąży 😂

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 05:17

stach22 pisze:
19 cze 2021, o 15:55
Miałeś tam prelekcje?
Omijam ten region skutecznie od wielu lat. Parafrazując nie cierpię Zakopca i góralskiej muzyki. :-p
KOT MOŻE ZOSTAĆ

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 06:06

Specjalnie dla stach22, wieści z modelowego kraju w temacie szczepionek. :thumb:
The corona crisis might be over, but all over Israel adults and children are getting sick with viral infections in a phenomenon that is unprecedented for this time of the year, according to several medical professionals.
“We have never seen anything like this,” said Dr. Tal Brosh, head of Infectious Disease Unit at the Samson Assuta Ashdod Hospital. “We’ve been monitoring viral infections in the hospital, which of course is just the tip of the iceberg of what is going on in the community, as for each hospitalized patient, there are many more out there. Since the spring, we have been seeing an increasing number of respiratory diseases, and since May there has been a surge in RSV cases.” RSV, or respiratory syncytial virus, usually appears in the winter together with the influenza, and is especially serious for very young children and older, vulnerable adults.
“We usually see it disappearing in the summer, but if we consider the numbers now, it looks like winter in previous years,” said Brosh. “During the winter 2020-2021, we did not see one individual case of RSV.”
RSV is not the only virus that is widely circulating – other diseases that are currently infecting a growing number of people are a type of adenovirus, the human metapneumovirus (HMPV), and the rhinovirus. All of them are associated with respiratory symptoms and other symptoms similar to those of a severe cold. At the same time, influenza has not hit the country since the winter previous to the pandemic.
https://www.jpost.com/health-science/co ... ing-671354
:whistle:
KOT MOŻE ZOSTAĆ

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 07:29

Jaca68 pisze:Specjalnie dla stach22, wieści z modelowego kraju w temacie szczepionek. :thumb:
The corona crisis might be over, but all over Israel adults and children are getting sick with viral infections in a phenomenon that is unprecedented for this time of the year, according to several medical professionals.
“We have never seen anything like this,” said Dr. Tal Brosh, head of Infectious Disease Unit at the Samson Assuta Ashdod Hospital. “We’ve been monitoring viral infections in the hospital, which of course is just the tip of the iceberg of what is going on in the community, as for each hospitalized patient, there are many more out there. Since the spring, we have been seeing an increasing number of respiratory diseases, and since May there has been a surge in RSV cases.” RSV, or respiratory syncytial virus, usually appears in the winter together with the influenza, and is especially serious for very young children and older, vulnerable adults.
“We usually see it disappearing in the summer, but if we consider the numbers now, it looks like winter in previous years,” said Brosh. “During the winter 2020-2021, we did not see one individual case of RSV.”
RSV is not the only virus that is widely circulating – other diseases that are currently infecting a growing number of people are a type of adenovirus, the human metapneumovirus (HMPV), and the rhinovirus. All of them are associated with respiratory symptoms and other symptoms similar to those of a severe cold. At the same time, influenza has not hit the country since the winter previous to the pandemic.
https://www.jpost.com/health-science/co ... ing-671354
:whistle:
Wnioskujesz, że wyeliminowanie covid 19 dzięki szczepieniom spowodowało falę innych zakażeń wirusowych w Izraelu?
Czyli masz powód żeby się nie szczepić? :D „jacy” mądrzy ci nasi górale :p

———-

System kodu „QR” przy podróżowaniu do Hiszpanii działa bardzo sprawnie. Wystarczy aplikacja w smartfonie i to w zasadzie tyle przy przekroczeniu granicy. Oczywiście pod warunkiem zaszczepienia. Wcześniej skrupulatnie wypełniony wniosek z hiszpańskich stron rządowych.
KONSTYTUCJA

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 07:50

stach22 pisze:
20 cze 2021, o 07:29
Wnioskujesz, że wyeliminowanie covid 19 dzięki szczepieniom spowodowało falę innych zakażeń wirusowych w Izraelu?
Nic nie wnioskuje. To ty zawsze próbujesz mi wmawiać różne wnioski. Letnia fala zakażeń w Izraelu jest, niespotykana wcześniej. Co jest przyczyną? Ja nie wiem, ale jakiś związek z epidemią Covid i/lub szczepieniami wydaje się prawdopodobny. Czy to przez szczepionki, czy przez maski i wielomiesięczną izolację? A może przez plamy na słońcu??? Ja nie wiem i nie wnioskuje.
stach22 pisze:
Oczywiście pod warunkiem zaszczepienia.
To testu PCR już nie wymagali od Ciebie? Bo ten kod QR to już ze dwa razy w tym roku testowałem, bez szczepienia z testem i też działa. :-p
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (20 cze 2021, o 09:56)
KOT MOŻE ZOSTAĆ

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 07:59

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
Nic nie wnioskuje. To ty zawsze próbujesz mi wmawiać różne wnioski. Letnia fala zakażeń w Izraelu jest, niespotykana wcześniej. Co jest przyczyną? Ja nie wiem, ale jakiś związek z epidemią Covid i/lub szczepieniami wydaje się prawdopodobny. Czy to przez szczepionki, czy przez maski i wielomiesięczną izolację? A może przez plamy na słońcu??? Ja nie wiem i nie wnioskuje.
stach22 pisze:
Oczywiście pod warunkiem zaszczepienia.
To testu PCR już nie wymagali od Ciebie? Bo ten kod QR to już ze dwa razy w tym roku testowałem, bez szczepienia z testem i też działa. :-p
Nie, testu PCR nikt od nas nie wymagał. Przy kilku stolikach przed odebraniem bagażu siedza po dwie panie pielęgniarki, skan kodu QR z hiszpańskiego dokumentu kontrolnego wygenerowanego wcześniej na podstawie EU Digital COVID Certificate w którym zawarta jest informacja i szczepieniu i „miłego pobytu w Hiszpanii”.
Sytuacja zmieniła się od zdaje się 07.06.

Ad artykuł- Ok, nie wnioskujesz, tylko się zastanawiasz ;-)
A więc nie, masowe szczepienia na covid w Izraelu nie spowodowały fali innych zakażeń wirusowych.
Moim zdaniem spowodowało to magle zniesienie obostrzeń. Zjawisku trzeba się dobrze przyjrzeć.
KONSTYTUCJA

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 300 razy
Polubione posty: 293 razy

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 11:50

:mrgreen:
Załączniki
pasy.jpg
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 6):
bojar (20 cze 2021, o 12:01) • Jaca68 (20 cze 2021, o 13:20) • Doxa (20 cze 2021, o 13:42) • rrosiak (20 cze 2021, o 13:46) • ptk22 (20 cze 2021, o 17:44) • Gump (21 cze 2021, o 15:33)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 13:58

inquiz pisze::mrgreen:
Jeśli wiezie osoby trzecie, np. Taksówkarz to jest to nie tylko uzasadnione, ale i nieodzowne.
Samemu w aucie w masce to już obsesja.
KONSTYTUCJA

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 20 cze 2021, o 17:10

Trzeba będzie obejrzeć, jak big farma dba o nasze dobro:
ptk22 (20 cze 2021, o 17:44)
KOT MOŻE ZOSTAĆ

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 1
Auto: XU10J4RS
Polubił: 175 razy
Polubione posty: 374 razy

Wuhan

Post 21 cze 2021, o 15:20

Certyfikat przychodzi szybciutko.

@ptptk22, polecam. Będziesz miał co najwyżej traumę, że zostałeś oszukany i nie zauważyłeś kiedy podali zastrzyk. Pełna profeska. 8-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 37 razy

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 01:13

Być może wsadzam kij w mrowisko (przyznaję się bez bicia, że dawno nie czytałam forumowego wuhana), ale huk:

Tytułem komentarza. Moja mama właśnie miała udar. Lat 70+. Poprzedni udar 2018. Szczepiona na covid niedawno. Teraz zator - czy po szczepieniu??? Leży w: szpital konowalski-bielański Warszawa (proszę się nie oburzać, panowie lekarstwo, ale mam swoje zdanie na temat tego szpitala). Nikogo nie wpuszczają: szczepieni, nieszczepieni. A dlaczego? Skoro lekarze szczepieni, chora szczepiona, członkowie rodziny szczepieni, to co? Szczepionka nie działa??? Goniec z rzeczami dla chorej (szczotka do zębów, szczotka do włosów) za 5 zeta??? Toż to czyste łapówkarstwo!!!

A jak działa na chorą osobę wsparcie psychiczne bliskich? Czy ktoś mi odpowie rzetelnie?
damazie chodzą parami

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 08:16

damazia pisze:
22 cze 2021, o 01:13
Nikogo nie wpuszczają: szczepieni, nieszczepieni. A dlaczego?
Jak to czemu ? Posłuchali tego pana z Twojego linku i nie chcą wprowadzać apardheidu szczepieniowego.

Zdrowia dla mamy życzę !

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: TriBeca powered by Jako
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 86 razy

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 09:40

Jaca68 pisze:
20 cze 2021, o 17:10
Trzeba będzie obejrzeć, jak big farma dba o nasze dobro:
dziwne jest to, że u nas nikogo nie razi że przedstawiciele medyczni jeżdżą po lekarzach i im płacą za wystawiane recepty
tam to jest złamanie prawa, u nas norma
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 14:34

Chloru, ha ha ha. A do czego mi ten certyfikat? Jestem minimalistą, nie lubię zbędnych rzeczy ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 17:23

To dobrze bo wrażenia w trakcie i po szczepieniu są minimalne.
ptk22 (22 cze 2021, o 17:58)

jarmaj
6 gwiazdek
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 46 razy
Polubione posty: 282 razy

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 18:10

Chloru pisze:
22 cze 2021, o 17:23
po szczepieniu są minimalne.
Nie ma reguły. U jednych minimalne, a u innych podobne do jednodniowego przechodzenia covidu. Telepaczka, gorączka, osłabienie, ból głowy, mięśni i skóry.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 22 cze 2021, o 18:12

jarmaj pisze:
Chloru pisze:
22 cze 2021, o 17:23
po szczepieniu są minimalne.
Nie ma reguły.
Jest reguła.
Są wyjątki.
KONSTYTUCJA

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 24 cze 2021, o 07:43

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 17 razy
Polubione posty: 68 razy

Wuhan

Post 24 cze 2021, o 08:45

Ja zauważam coś innego. Równie niepokojące !! Suchość pochwy u brunetek po 40. ...Strach się bać co jeszcze. Zaczynam jądra oglądać bo a nuż zanik ?

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 24 cze 2021, o 08:56

stefanekmac pisze:Ja zauważam coś innego. Równie niepokojące !! Suchość pochwy u brunetek po 40. ...Strach się bać co jeszcze. Zaczynam jądra oglądać bo a nuż zanik ?
Z treści twojego postu wnioskuję, że to raczej to o czym podlinkował chlor- ubytek istoty szarej.
KONSTYTUCJA

ODPOWIEDZ