pytania z cyklu "dziwne"

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 26 maja 2011, o 23:22

vibowit pisze: Może jakiś obiad? :)

jestem za!


poczekam na potwierdzenie godziny i wtedy będę się martwił jak się tam zdesantować



srnk
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WAW
Auto: Forek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 27 maja 2011, o 10:27

j33mbo pisze:
Chloru pisze: Powiedz lepiej gdzie masz byc w Wawie o 9:00 - to dosc istotne.
racja, ul.Domaniewska

o tu
O! To dokładnie tu gdzie moja fabryka :-) Potwierdzam, dojazdu brak :-(
fitter happier more productive

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 27 maja 2011, o 12:23

srnk pisze:
j33mbo pisze:
Chloru pisze: Powiedz lepiej gdzie masz byc w Wawie o 9:00 - to dosc istotne.
racja, ul.Domaniewska

o tu
O! To dokładnie tu gdzie moja fabryka :-) Potwierdzam, dojazdu brak :-(
Dokładnie, do niedawna również mój biurowiec. Ty z Wro będziesz jechać?
Ja jakiś czas temu trenowałam dojazd z Gliwic prosto do pracy (też jakoś w środku tygodnia). Wyjechałam o 6:00, a w robocie byłam grubo po 10:00.
Do Janek spoko (wtedy jeszcze nie było pernamentnego zwężenia od Piotrkowa do Mszczonowa jak teraz - też weź pod uwagę to, że będziesz jechać w tępie najwolniej jadącego akurat TIRa), ale później hardcore - godzina od Janek. Faktycznie może skorzystaj z pilotażu Konto usunięte, On zna tam różne skróty. A sam dojazd w Warszawie to najlepiej, jak pisał rrosiak, czyli od Racławickiej.
Bo uwaga :!: Nie ma skrętu z Marynarskiej w Suwak - mimo iż na mapach tam jest skrzyżowanie (wtedy też był zakaz skrętu w lewo), to od kilku miesięcy ul. Suwak jest ślepa i nie dochodzi w ogóle do Marynarskiej. :idea:
Czarownica prawdę Ci powie :D

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 27 maja 2011, o 12:52

j33mbo, koncept z noclegiem w Warszawie jest zdecydowanie najbardziej racjonalny. My mieszkamy niedaleko, możemy Cie przekimać. Wtedy wyjdziesz o 8.15 i spokojnie dojedziesz i zaparkujesz. Za tym budynkiem, do którego jedziesz jest parking płatny, na którym powinieneś znaleźć miejsce (chyba 5zł/h).
Z doświadczenia - jak jeszcze nie było zwężek to kurs w odwrotną stronę DK8 żeby być w Bielawie o 10 (1h drogi dalej niż do Wro) należało rozpocząć najpóźniej o 4 rano. Teraz przy zwężkach należałoby pewnie ok 3. Mocno karkołomne wyzwanie.
Ale jeśli się upierasz, to i tak myślę że droga przez Magdalenkę-Piaseczno będzie sensowniejsza o tyle, że Puławska stoi podobnie do Janek-Raszyna, ale już nie będziesz musiał stać kolejnej godziny na Marynarskiej, bo z Puławskiej skręcisz w Domaniewską i przejedziesz do końca w miarę bezkolizyjnie. Ja ostatnio tak przejechałam w 15 minut w to miejsce, co Ty (na 10 rano).

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 07:15

ok, wyjazd mi się przełożył :wall:
dzięki za podpowiedzi i gotowość pomocy :-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 11:24

j33mbo, to dobrze, bo tym razem i tak bym się nie wyrwał. :-)
czarne jest piękne...

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 11:33

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-w ... omosc.html

cytuję fragment:
w Niemczech trwa walka z wirusem EHEC. Źródło infekcji pozostaje nieznane, ponieważ testy laboratoryjne wykazały, że typ bakterii EHEC, wykryty na sprzedawanych w Hamburgu ogórkach z Hiszpanii, raczej nie jest przyczyną fali zatruć pokarmowych w Niemczech.

I teraz moje pytanie, czy biologia nadal jest częścią programu nauczania w szkołach? :roll:


Najlepsza jest ta zbitka w tytule:
Niemcy walczą z wirusem. "To może irytować"
- to są niezłe jaja :wall:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 11:39

Лукашэнка pisze: czy biologia nadal jest częścią programu nauczania w szkołach?

Dziwne pytanie ;-)

srnk
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WAW
Auto: Forek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 13:09

Konto usunięte pisze:
Лукашэнка pisze: czy biologia nadal jest częścią programu nauczania w szkołach?
Dziwne pytanie ;-)
Czyli tak jak trzeba...
W linkowanym artykule wirusa zmienili już w bakterię :thumb:
fitter happier more productive

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 1 cze 2011, o 13:18

srnk pisze:
Konto usunięte pisze:
Лукашэнка pisze: czy biologia nadal jest częścią programu nauczania w szkołach?
Dziwne pytanie ;-)
Czyli tak jak trzeba...
W linkowanym artykule wirusa zmienili już w bakterię :thumb:
Właściwie to nawet odwrotnie. To jest bakteria i zmutowali ją w wirusa ;-)

maka
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: FORESTER MY'09 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 10 cze 2011, o 17:50

Nie wiedziałam gdzie wrzucić to pytanie, więc wrzucam do tego wątku ;-) Stoję obecnie przed wyborem płyty indukcyjnej i mam ogromny mętlik w głowie jaką firmę wybrać :? . Wstępnie zastanawiam się nad Samsungiem CTN364N006 lub Mastercook IDE64ZS. Może ktoś z szacownych forumowiczów jest szczęśliwym posiadaczem płyty indukcyjnej i może coś polecić? Jakieś wskazówki czym się kierować przy wyborze płyty także mile widziane.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 10 cze 2011, o 17:55

Ceną szyby w serwisie.... :mrgreen:

Piszę to całkiem poważnie.
Dolce far niente ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 10 cze 2011, o 20:41

Kup tą, która ma najdłuższą gwarancję i rozsądną cenę, wszystkie wyglądają przecież niemal identycznie. Części i szyby i tak produkuje max dwóch producentów.
Droższe ("bardziej prestiżowe" marki) będą też miały droższy serwis i części

W mojej Amice po 3 latach padł jakiś tam moduł, tzn. jeden mały elektroniczny pierdułek na tym module, ale wymiana oczywiście całości, kosztowało mnie to ponad 700 zł. Po pół roku ten sam moduł też padł - na szczęście był na gwarancji więc wymienili mi gratis.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 11 cze 2011, o 00:26

Gdybym teraz kupował, szukałbym czegoś sterowanego pokrętłami (o dziwo zdarzają się takie cuda, niestety głównie dwupolowe, chociaż Siemens robi coś, co się nazywa ,,discControl''). Nie ma nic bardziej wkurzającego od kipiącego mleka, bo płyta nie reaguje na próbę wyłączenia pola grzejnego np. mokrymi palcami (to dziwne, że w kuchni możesz mieć mokre palce, prawda?).

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Dido
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Z tej samej wsi
Auto: To samo stado
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 12 cze 2011, o 00:02

maka, ja zdecydowałam się na rozwiązanie łączone indukcja +gaz, bo jak wyłączą prąd na wsi, to szybko nie włączą niestety i obiadu nie będzie. Wybrałam Siemensa serię Domino, bo 3 lata temu była to jedyna firma (z tych bardziej przystępnych cenowo) mająca spójne stylistycznie moduły: indukcja (4,3 lub 2 "palniki"), ceramika (2), gaz (2 lub 1 wok). Jak jest teraz nie wiem a jak się sprawdza to rozwiązanie to też nie wiem, bo projekt czeka na realizację w bliżej nieokreślonym czasie :mrgreen:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 12 cze 2011, o 00:35

Dido pisze: maka, ja zdecydowałam się na rozwiązanie łączone indukcja +gaz, bo jak wyłączą prąd na wsi, to szybko nie włączą niestety i obiadu nie będzie.
A sprawdziłaś, czy płyta nie ma elektrycznego zabezpieczenia przeciwwypływowego? ;)))

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Dido
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Z tej samej wsi
Auto: To samo stado
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 15 cze 2011, o 23:18

ky pisze: A sprawdziłaś, czy płyta nie ma elektrycznego zabezpieczenia przeciwwypływowego? ;)))
ky, nigdy nie miałam kuchenki z czymś takim, więc nie wiem, jak to działa. Jeżeli jest tak, jak z elektryczną zapalarką (jak nie ma prądu to zapalarka nie działa ale można odpalić zapałkami) czyli czujnik od zabezpieczenia nie działa ale można zapalić gaz to nie ma się czym martwić a jeżeli brak zasilania zabezpieczenia nie pozwala włączyć kuchenki, to UPS powinien pociągnąć na tyle, by ugotować obiad.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 10:27

Dido pisze: to UPS powinien pociągnąć na tyle, by ugotować obiad.
Wyobrażam sobie ów UPS, pod który można podłączyć kuchenkę :o

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 10:32

Bergen, ten ups ma tylko wyłączyć zabezpieczenie kuchenki gazowej.
czarne jest piękne...

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 11:11

Bergen pisze:
Dido pisze: to UPS powinien pociągnąć na tyle, by ugotować obiad.
Wyobrażam sobie ów UPS, pod który można podłączyć kuchenkę :o
Dido mieszka na wsi, ma miejsce na małą elektrownię :giggle:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 11:27

vibowit pisze: ten ups ma tylko wyłączyć zabezpieczenie kuchenki gazowej.

Jeśli wszystko będzie w zabudowie, to dość upierdliwe może być podłączanie kuchenki do UPSa za każdym razem gdy akurat pradu zabraknie ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 12:19

To znaczy, że trzeba sobie zmajstrować kilka obwodów z podtrzymaniem i trzymać nieco większego UPS-a w garażu ;))

I to nie są żarty: u moich rodziców na działce prąd wyłączają, gdy tylko gdzieś na horyzoncie się błyśnie czy grzmotnie. Regularne życie tam bez UPS-a czy generatora może być upierdliwe bo:

- instalacja CO potrzebuje prądu do sterowania,
- kuchenka z zapalarką/zabezpieczeniem może potrzebować prądu do jej odpalenia,
- instalacja alarmowa też mogłaby działać,
- repeater GSM mógłby działać, żeby nie trzeba było biec na najbliższy pagórek ;)
- i pewnie znajdzie się jeszcze z tona innych rzeczy, które nie lubią, jak im się prąd spod tyłka zabiera (bo gubią ustawienia, wstają w jakiś dziwnych stanach, etc).

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Dido
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Z tej samej wsi
Auto: To samo stado
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 12:36

Piec gazowy mamy już podpięty na stałe do UPSa i samo się przełącza, gdy nie ma prądu. Może i z płytą gazową tak się da :->
A jak nie, to na ognisku będę pichcić i zaoszczędzę na sprzętach i miejsca w kuchni będzie więcej :-)

Czy teraz wszystkie płyty gazowe mają takie elektryczne zabezpieczenie wypływu gazu?
barbie pisze: Dido mieszka na wsi, ma miejsce na małą elektrownię :giggle:
Generator już mamy ale to nie dla mnie zabawka, trzeba się namęczyć, żeby zapalił i smrodzi toto i hałasuje, masakra :-(
ky pisze: i pewnie znajdzie się jeszcze z tona innych rzeczy, które nie lubią, jak im się prąd spod tyłka zabiera

U nas dodatkowo instalacja wodna, bo mamy własne ujęcie i pompa głębinowa, hydrofor, wszystko na prąd i spod tyłka woda nie poleci bez ciśnienia :mrgreen:


P.S. A w ogóle, to Konto usunięte już dawno w tym wątku technicznym powinien się odezwać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 12:39

Kurcze, to ja żyję jak troglodyta. Wszystko na prąd, a UPSa się nie dorobiłem jeszcze. Taki jestem nieodpowiedzialny. Za każdym razem jak zabiorą prąd to trzeba zegarek w piekarniku ustawiać.
czarne jest piękne...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: pytania z cyklu "dziwne"

Post 16 cze 2011, o 12:48

Dido pisze: trzeba się namęczyć, żeby zapalił i smrodzi toto i hałasuje, masakra
Dido pisze: Piec gazowy mamy już podpięty na stałe do UPSa i samo się przełącza, gdy nie ma prądu. Może i z płytą gazową tak się da

W przypadku pieca zasilania potrzebuje sterowanie i pompka, więc niewielki UPS daje radę. W przypadku kuchenki trzeb uwzględnić moc pobieraną przez płyty grzejne, a maly UPS tego nie pociągnie nawet w trakcie pracy sieciowej.
Dido pisze: Czy teraz wszystkie płyty gazowe mają takie elektryczne zabezpieczenie wypływu gazu?
No właśnie, bo być może wszelkie dywagacje są bez sensu :giggle:

Dido pisze: trzeba się namęczyć, żeby zapalił i smrodzi toto i hałasuje, masakra

No to trzeba kupić jakiegoś porządnego diesla z automatycznym rozruchem (najlepiej sprężonym powietrzem, bo akumulatory są zawodne) ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ODPOWIEDZ