Subaru Impreza Concept

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 18:14

mi się podoba, wnętrze tylko powinno być jak w imprezie.

Impreza ma prowokować do drapania się po jajach, do polowań na mamuty, a nie jopienia się w ekrany. Przyjemne wnętrza zostawmy włoskim projektantom dla metrosexsualistów :evilgrin:



Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 173 razy
Polubione posty: 104 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 18:27

remek pisze:
Impreza ma prowokować do drapania się po jajach, do polowań na mamuty, a nie jopienia się w ekrany. Przyjemne wnętrza zostawmy włoskim projektantom dla metrosexsualistów
Pięknie powiedziane :thumb: , za to lubię swoje GT :idea:

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 18:50

remek pisze: Impreza ma prowokować do drapania się po jajach, do polowań na mamuty
:mrgreen: :mrgreen: remek, nie myślałeś czasem o jakiejś rubryczce w jakimś magazynie, do którego pisałbyś felietony? :-)

A tak poza tym, to w sumie chyba zgadzam się z barbie :roll:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 19:25

barbie pisze: Subaru już dawno nie jest tym Subaru którym było na początku. Ale taki jest świat, wszystko się zmienia. Wreszcie zrobili auto, na które można w ogóle popatrzeć. Jest to fajne sportowe autko, takie jak Nissan GT-R, w którym jakoś nikt nie ma musu zakładania wielkiego skrzydła. Gdzie jest powiedziane że Subaru już na zawsze ma być takie samo? :roll:


Co ja na to poradzę, że każda Impreza od 2007 roku jest brzydka? Dlaczego mam twierdzić, że mi się podoba jak mi się nie podoba? Nie lubię futurystycznych aut, wyglądających jak wozy opancerzone. Bardzo rzadko jakieś nowe auto mi się podoba. Nie odpowiada mi się ten styl. Rozumiem, że mam kłamać, że jest inaczej bo tak jest modne, a jeśli nie idzie się z modą to zostaje się nazwanym "fujkrzykaczem"?


P.S. Nissan GT-R ma całkiem duże skrzydło. Są auta, które od 60 lat są takie same, więc dlaczego musi mi się podobać, że Subaru tak nie postępuje?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 19:36

Witek pisze: Są auta, które od 60 lat są takie same,
10 przykladów proszę...
Tylko nie wpisuj Zaporożca, Urala, Kraza, etc.....
Kup sobie komp, żelazko, pralkę, golarkę z tamtych czasow, to pogadamy...
Dolce far niente ;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:15

FUX, 500 jest ciągle kultowym abarfem. :mrgreen:

Witek, a Ty nie możesz poprostu napisać, że koncept jest ...ujowy? :mrgreen:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:37

FUX pisze: 10 przykladów proszę...


Do niedawna Morgany. Lotus Seven zwany teraz Caterhamem. Lotus Esprit produkowany przez prawie 30 lat, Lambo Countach niewiele mniej. Defender, Klasa G. Garbus, Morris/Austin (oba wbrew pozorom zakończono produkować nie tak dawno). Hindustan Ambassador. No i auto baaardzo związane z Subaru. Porsche 911.

To tak z głowy. Wystarczy Ci?

Fakt, nie wszystkie były produkowane te 60 lat, ale były produkowane dłużej niż Impreza, a raczej niż 3 kompletnie różne Imprezy (z czego dwie są do siebie podobne - ta sama klasa, "target" - trzecia już zupełnie odstaje, prawie tak jak Lancia Delta z lat 80-90 i obecna :giggle: ).

remek pisze: Witek, a Ty nie możesz poprostu napisać, że koncept jest ...ujowy? :mrgreen:

Przecież piszę to od początku tego wątku, tylko bez używania słowa ...ujowy. Naprawdę jesteś tak mało spostrzegawczy? :?

:-p

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:42

Witek, zauważyłem. Widzę jednak, że wyraz temu będziesz dawać przez następne 5 stron :mrgreen:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:43

remek, no pewnie! Bo co kupię sobie jak mnie już będzie stać? Ty mogłeś kupić... samochód, Imprezę, a ja? Jakiś komputeroodkurzacz. :wall:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:50

Witek, to, że teraz nie podoba Ci się np. impreza wcale nie oznacza, że za parę lat nie polecisz po nówkę do sklepu. Nie bądź krowa. Nawet ja nie jestem. ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:51

remek, jestem mniejsza niż Ty. Jeżdżę fiatem, którego od czasów uno w ogóle na oczy nie chciałem oglądać. :-p

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:53

Witek, nie martw się będzie lepiej.





:mrgreen:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 20:55

remek, to mają wznowić produkcję poloneza? :?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 21:06

Witek pisze: Defender, Klasa G. Garbus, Morris/Austin
Poprzednio wymienionych nie chce mi sie szukać.
Z klasy tzw. G został jakis tam kształt nadwozia; reszta dopasowana do plebsu, ktory kupuje toto za furmanki kasy zaciągniete w chomatach do salonu.
Defender dziebko mniej skazony.
Garbus nijaki technicznie i wizualnie.
Mini? Nie rób jaj...
Dolce far niente ;-)

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 22:55

FUX pisze:
Garbus nijaki technicznie i wizualnie.

Oooooj bluźnisz kolego :x

Barbie ma racje !!! chociaż spróbujcie Ją zrozumieć :thumb:

bardzo mi się podobał ten film, a szczególnie ptak z piórami ... wycieraczek - super pomysł :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 23:11

piotruś pisze: Oooooj bluźnisz kolego
Co, obecny jest nice???
Dolce far niente ;-)

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 20 lis 2010, o 23:28

FUX pisze: Co, obecny jest nice???

obecny, oczywiście nie :!: Nie sądziłem, że myślisz o beatle'u ;-)

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 01:38

FUX pisze: Mini? Nie rób jaj...
Do 2000 roku produkowane w klasycznej formie...

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 03:39

Witek pisze: Oczywiście, ale w tej starej łatwo było coś zmienić.

A w tym koncepcie nie? Użyj wyobraźni.
barbie pisze: I pomyśleć że mi Pan z Socjologii odrzucił projekt badania "Dlaczego Subaromaniacy negują każdy nowy model" :wall:
A to by mogło być ciekawe. Jeszcze by się okazało, że to dokładnie ten sam mechanizm obronny, który jest odpowiedzialny za uprzedzenia rasowe/płciowe i temu podobne ;)))

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 04:09

Witek pisze: Do niedawna Morgany.
Morgan produkuje kilkaset aut rocznie. Może sobie pozwolić na produkcję 600 skamienielin dla koneserów. Tak jak i nasz Leoś z Mielca.
Lotus Seven zwany teraz Caterhamem.
Ci produkują specyficzne auta do zabawy w ilościach skromnych (w 2009 roku wyprodukowali podobno 450 aut). Poza tym przez czterdzieści lat siódemka zmieniła się i to bardzo mocno, to już nie jest ta sama taczka na kołach od ,,Syreny'' z Kentem pod maską i sztywnym mostem pod dupskiem.
Lotus Esprit produkowany przez prawie 30 lat,
To dlatego Lotus obecnie należy do Protona? :P Możesz jeszcze wyciągnąć zza pazuchy Rovera 200/25/RoeweCośtam, ale źle odczytujesz trwającą od lat zadyszkę brytyjskiego przemysłu samochodowego.
Lambo Countach niewiele mniej.
I nie produkowany już od dwudziestu lat. Dobrze, że VAG sypnął kasą, bo kto wie, czy oglądałbyś dzisiejsze kanciaki, czy raczej Countach stałby w jednym rzędzie np. z Cizetą Moroder.
Defender, Klasa G.
Specyficzna grupa pojazdów użytkowych, z czego G-klasa weszła też na rynek luksusu, ale chyba nie wytrzymała próby czasu, skoro powstały M, GL i GLK.
Garbus, Morris/Austin (oba wbrew pozorom zakończono produkować nie tak dawno). Hindustan Ambassador.
Jeszcze pewnie jakiś Otosan by się znalazł i Zastava/Yugo. PF126p też zakończono produkować niedawno. Wszystkie produkowane z tych samych powodów, z takich samych co Astra Classic, Punto II/Zastava 10 czy Octavia Tour.
No i auto baaardzo związane z Subaru. Porsche 911.
Wiedziałem, wiedziałem. Znajdź pięć różnic:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 06:19

barbie pisze: Subaru już dawno nie jest tym Subaru którym było na początku.


Zgadzam się, obecne Subaru to niestety szrot.

Zresztą moje na tle konkurencji również.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

house
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: narazie brak
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 14:14

ky. auta przez Ciebie przedstawione mają na pewno więcej niż pięć różnic. Są podobne, ale nie są takie same. Coś w stylu cinquecento i seicento. Bardzo podobne auta, ale jednak inne.
Subaryna jak malina
Moje wzory dokumentów

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 16:30

House, one mają tylko ten sam numerek (ten handlowy), producenta i historyjkę, poza tym dzieli je kilkudziesięcioletnia przepaść.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 17:16

ky pisze:House, one mają tylko ten sam numerek (ten handlowy), producenta i historyjkę, poza tym dzieli je kilkudziesięcioletnia przepaść.

r.
ky, wydaje mi się, że dyskusja (oryginalnie) dotyczyła wyglądu. to wygląd obecnych aut się Witkowi nie podoba. a jeśli mowa tylko o wyglądzie, to jednak i G klasa i 911 i tych parę innych wymienionych pilnuje wzorca sprzed kilkudziesięciu lat. nieśmiało przypomnę zjebkę, jaką Porsche dostało za wstawianie do 911 świateł innych niż okrągłe.

dygresja: są dwie "linie" Gelendy. jedna to znany wszystkim czarny kredens za pińcet, ale jest też - od czasu do czasu dostępna w ofercie cywilnej - linia zupełnie użytkowa.


a co do konceptu Subaru, to mi też wydaje się ciężki, chociaż na pewno ładniejszy niż lanos. pierwsze wrażenie jakie w ogóle mi się nasunęło po zdjęciach bryły i wnętrza: to samochód elektryczny jest.



przy okazji: FHI odchodzi od "Think Fill Drive" na rzecz "Confidence in Motion". po przeczytaniu stosownej notki prasowej wyszło mi, że FHI zamienia target z takiego, który "Think" na taki, który ma "confidence" w inżynierów FHI. ergo: wszystkie PTSy znane z innych marek zostaną wstawione do Subaru. ciekawość, czy ten nowy koncept sam parkuje? :evilgrin:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Subaru Impreza Concept

Post 21 lis 2010, o 20:47

damaz pisze: ky, wydaje mi się, że dyskusja (oryginalnie) dotyczyła wyglądu. to wygląd obecnych aut się Witkowi nie podoba. a jeśli mowa tylko o wyglądzie, to jednak i G klasa i 911 i tych parę innych wymienionych pilnuje wzorca sprzed kilkudziesięciu lat. nieśmiało przypomnę zjebkę, jaką Porsche dostało za wstawianie do 911 świateł innych niż okrągłe.


Przynajmniej choć jeden potrafi czytać ze zrozumieniem. :thumb: Wszakże rozmowa była o spójnym wyglądzie modeli na przestrzeni lat, czego Subaru "troszkę" brakuje, zwłaszcza patrząc na kolejne Imprezy. :giggle: Ktoś z ulicy pozna, że 908 i 997 to auta tej samej firmy, a Impreza? Np. lanos i ten koncept? :giggle:

ODPOWIEDZ