Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Auto dla dziada

Post 5 lut 2022, o 15:50

Chloru pisze:
5 lut 2022, o 14:23
To i tak nieźle. Jak ktoś może podładować pod pracą albo w domu oznacza, że do pracy w mieście turla się dużą krową prawie za darmo a na stację jeździ po płyn do spryskiwacza.

Volvo chyba odświeżyło teraz swoje plug-iny i deklarują chyba coś 100+ km na prądzie w V60. W suvach trochę mniej.
Gdzieś kiedyś czytałem podsumowanie raportu jakiejś organizacji która zrobiła badania, chyba w Niemcowni, n/t sposobu użytkowania przez ludność z tych plug inów. I wyszło, że niemal nikt nie korzysta z opcji ich ładowania, szczególnie tych największych, najdroższych. Ludzie kupują je, bo chcą duże luksusowe auto z mocnym silnikiem, a takich jest coraz mniej na rynku w opcji nie-hybryda.
Więc mają wywalone bieganie z przedłużaczem wkoło samochodu, a te wspaniałe niemal-nic-nie-palące w katalogu hybrydy palą jak smoki, bo trzeba ze sobą ciągnąć ten zbędny elektryczny balast.

Producenci robią te auta tylko po to, aby zmniejszyć spalanie na papierze, tak żeby brukselscy euro eko idioci byli usatysfakcjonowani :giggle:



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Auto dla dziada

Post 5 lut 2022, o 16:16

Może tak być. Firmy też chcą być zielone i wymuszają takie zakupy polityka flotową.

Z drugiej strony gdybym miał w prywatnym garażu to pewnie bym ładował. Na większym osiedlu gdzie trzeba albo się ustawić w kolejce albo dodatkowo zapłacić, pewnie zdecydowanie rzadziej. O ile bym w ogóle taki wynalazek kupil/dostał w użytkowanie...
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 5 lut 2022, o 17:28

Żona ma ładowarek od cholery w garażu w pracy. A jak zacznie jeździć do biura regularnie to jej założą osobistą na jej miejscu parkingowym… Tam się w tańcu raczej nie pierdolą :mrgreen:
Zastanawiałem się czy nie założyć przy domu ale po dwóch nieodebranych telefonach do Webasto się poddałem. Skoro nie chcą zarobić…
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 15:51

Kurcze, przeglądam sobie testy Formentora 310hp i powiem szczerze, że to może być faktycznie bardzo ciekawa propozycja. Trzeba by się przejechać i samemu pomacać.

Tak dla rozluźnienia obecnej smutnej sytuacji.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 15:58

stach22 pisze:
6 mar 2022, o 15:51
Kurcze, przeglądam sobie testy Formentora 310hp i powiem szczerze, że to może być faktycznie bardzo ciekawa propozycja. Trzeba by się przejechać i samemu pomacać.

Tak dla rozluźnienia obecnej smutnej sytuacji.
Koniecznie stach22, . Tez słyszałem dużo zachwytu. Sprawdź i kupuj póki jest w sprzedaży :thumb:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 16:04

piotruś pisze:
stach22 pisze:
6 mar 2022, o 15:51
Kurcze, przeglądam sobie testy Formentora 310hp i powiem szczerze, że to może być faktycznie bardzo ciekawa propozycja. Trzeba by się przejechać i samemu pomacać.

Tak dla rozluźnienia obecnej smutnej sytuacji.
Koniecznie stach22, . Tez słyszałem dużo zachwytu. Sprawdź i kupuj póki jest w sprzedaży :thumb:
Ale to zdaje się dopiero weszło, mam czas, mi się nie spieszy :-)
Ale wyglada bardzo zachęcająco. Trochę środek mi nie pasuje, ale to betka.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 16:46

Gdzieś czytałem. Środek jakościowo, to bieda z nędzą.
Dolce far niente ;-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 19:49

FUX pisze:Gdzieś czytałem. Środek jakościowo, to bieda z nędzą.
W żadnym z testów nie znalazłem opinii nawet zbliżonej do czegos takiego.
Krytykuje się trochę tandetny monitor, brak podświetlenia regulatorów temperatury i gdzieniegdzie taki sobie plastik.
Bardzo chwalą kierownicę i wygodę foteli. No ale trzeba zobaczyć samemu.

Dla mnie sporym minusem jest brak możliwości doposażenia w projekcyjne LEDy i brak teleskopów podtrzymania maski.
Reszta wydaje mi się naprawdę bardzo interesująca, szczególnie za tą cenę- konfigurując na max nigdy nie przekroczyłem 240tys. Za to mamy 310hp, podobno najlepszy DSG w koncernie VAG, tak samo nowej gen. Haldex, kapitalne prowadzenie, wyczynowe Brembo, piękna ( jak na mój gust) sylwetka, duża oryginalność.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 20:21

@stach22 kup se wreszcie porządne auto to nie będziesz zaglądał pod maskę i brak teleskopów gazowych nie będzie problemem ;)

BTW a nie mówiłem? ;) Dodaj do tego jeszcze fakt niezłego i bardzo dobrze rozpracowanego przez warsztaty silnika. Po zmianie turbo, IC i wydechu cisną z niego po 400-450 KM.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (6 mar 2022, o 21:13)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 6 mar 2022, o 20:23

Chloru pisze:@stach22 kup se wreszcie porządne auto to nie będziesz zaglądał pod maskę i brak teleskopów gazowych nie będzie problemem ;)

BTW a nie mówiłem? ;) Dodaj do tego jeszcze fakt niezłego i bardzo dobrze rozpracowanego przez warsztaty silnika. Po zmianie turbo, IC i wydechu cisną z niego po 400-450 KM.
Racja, ty mnie natchnąłeś :-)
Póki co mam sporo innych spraw na głowie, ale wiosną wybiorę się na testy :-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 11:09

Rany na aukcjach te pojazdy nawet ponad 270k stoją. Jak łatwo będzie znaleźć swój na parkingu- drugiego takiego raczej nie będzie. A forka szukalem kiedyś dłuuugo.
Pamietajmy o Wołyniu.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 11:59

W sumie po roku dosyć ekstremalnego torowego użytkowania Leona z silnikiem 2.0 TFSi musze przyznać, że to jest konstrukcja nie do zarżnięcia. Nawet oleju nie bierze. :thumb:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (8 mar 2022, o 14:15)
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 17:49

stefanekmac pisze:Rany na aukcjach te pojazdy nawet ponad 270k stoją.
Serio!!?? To jakieś wariactwo. Maksymalnie wyposażone auto kosztuje ok. 240tys.
Trzeba poczekać jeszcze trochę, Europa ma sama robić półprzewodniki i uniezależnić się od Chin, powinno wszystko wrócić do normy.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 18:34

Teraz to już nie tylko problem z półprzewodnikami. Na Ukrainie są 2 fabryki produkujące wiązki do aut... BMW od piątku zawiesiło/ograniczyło produkcję w Niemczech. Na pewno Skoda też ma z tym problem.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 18:56

VW zamyka Wrześnie i Poznań od piątku.
Miało być tanio, wyszło jak zawsze.
Rawicz i Leszno były potęgami we wiązkach. W Rawiczu poszło na bruk pod 2 tysiące kobiet.
:wall:
Dolce far niente ;-)

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 20:08

U mnie siadła produkcja podsufitek itp elementów wnętrza.
Pamietajmy o Wołyniu.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 20:32

Bilex pisze:
8 mar 2022, o 11:59
dosyć ekstremalnego torowego użytkowania Leona z silnikiem 2.0 TFSi
Nie twierdzę, że 2,0 TFSI jest zły bo nie mam wiedzy n/t tego silnika (z tego samego powodu też nie twierdzę, ze jest dobry).

Ale chyba wnioskowanie o zaletach seryjnego silnika na podstawie jednostki przygotowanej do sportu, gdzie być może jedynie blok z serii został, może wydawać się nieco pozbawione podstaw ;-)

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Auto dla dziada

Post 8 mar 2022, o 22:23

jarmaj pisze:
8 mar 2022, o 20:32
Nie twierdzę, że 2,0 TFSI jest zły bo nie mam wiedzy n/t tego silnika (z tego samego powodu też nie twierdzę, ze jest dobry).
Pomijając drobną wpadkę z poborem oleju w starszych generacjach (spowodowana zbyt cienkimi pierścieniami olejowymi - ekologia ;) oraz średnio trwałym łańcuchem rozrządu (trzeba wymienić co jakieś 150tyś ale w sumie dziś nie kosztuje to dużo wiecej niż wymiana rozrządów paskowych) to jednostka jest naprawdę fajna. Bardzo podatna na modyfikacje - spokojnie bez kucia znosi moce rzędu 400 koni i wiecej. Przy okazji stosinkowo rozsądnie pali. No i co najważniejsze - tunerzy znaja ją na wylot i jest dosc duży rynek gratów do tego.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 9 mar 2022, o 18:03

jarmaj pisze:
8 mar 2022, o 20:32
Bilex pisze:
8 mar 2022, o 11:59
dosyć ekstremalnego torowego użytkowania Leona z silnikiem 2.0 TFSi
Nie twierdzę, że 2,0 TFSI jest zły bo nie mam wiedzy n/t tego silnika (z tego samego powodu też nie twierdzę, ze jest dobry).

Ale chyba wnioskowanie o zaletach seryjnego silnika na podstawie jednostki przygotowanej do sportu, gdzie być może jedynie blok z serii został, może wydawać się nieco pozbawione podstaw ;-)
jarmaj, mój drogi, niedoceniasz mnie. :-p
Akurat silnik jest full serią.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Auto dla dziada

Post 9 mar 2022, o 18:17

Bilex pisze:
9 mar 2022, o 18:03
silnik jest full serią
A to
- 364Hp i 507 Nm
ma, bo jeździ wyłącznie na paliwach premium? :razz:

:mrgreen:






Tak, wiem z postu lukassa, że tyle da się zrobić bez otwierania silnika. ;-)

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 10 mar 2022, o 11:21

To tym gorzej dla silnika, jak się zastanowić.
Seryjna jednostka z mocą podniesioną jedynie oprogramowaniem, układem wydechowym i co tam jeszcze pozmieniali dookoła, jeżdżąca wyłącznie na paliwie 100 oktanów.
To musi ją kopać nieźle. A daje radę.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Auto dla dziada

Post 11 mar 2022, o 19:04

Jak jeździ na serii, to faktycznie dobrze to o tej konstrukcji świadczy.

Swoją drogą, jakby tak pogrzebać w nim głębiej, to pewnie z +200 koniów by było bez problemu. Nie kusi? ;-)

W jakich klasach to jeździ? Są jakieś ograniczenia regulaminowe, czy hulaj dusza, nawet zwężki nie ma?

(nie siedzę w wyścigach, kompletnie nie znam klas i regulaminów)

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 13 mar 2022, o 09:53

Przygotowany jest do wszelakich wyścigów torowych ale ze względu na wiek zawodnika (niecałe 14 lat) i brak licencji jeździmy time attack’i i track day’e. A właściwie zamierzamy, bo w zeszłym sezonie pojechał tylko Classicauto Cup w Słomczynie. Resztę poświęciliśmy na treningi i uczenie się samochodu po przesiadce z karta.

Za niedługo zaczynamy przygotowania do sezonu. Naszym torem domowym jest Modlin. Mogę dać znać kiedy będziemy - zapraszam do odwiedzin, i na przejażdżkę na prawym. O ile się nie boisz :evilgrin:
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 3):
piotruś (13 mar 2022, o 14:07) • So What! (14 mar 2022, o 10:46) • inquiz (14 mar 2022, o 17:51)
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Auto dla dziada

Post 14 mar 2022, o 17:32

Bilex pisze:
13 mar 2022, o 09:53
Za niedługo zaczynamy przygotowania do sezonu. Naszym torem domowym jest Modlin. Mogę dać znać kiedy będziemy - zapraszam do odwiedzin, i na przejażdżkę na prawym. O ile się nie boisz
Mam prawdopodobnie jakiś zanik części mózgu odpowiedzialnej za strach w samochodzie, więc spoko. ;-)

Wielkie dzięki za zaproszenie, trochę daleko, ale i tak bardzo chętnie skorzystam, jak tylko czas mi pozwoli :-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Auto dla dziada

Post 14 mar 2022, o 19:08

@Bilex dawaj znać. Z 10 lat nie byłem na Słomce. Pomyśleć, że te naście lat temu chyba na każdym MPRC się bywało w sezonie.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ