Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 02:47

Focus RS, polecam, bylem tylko pasazerem(moje ubezpieczenie nie pokrylo mozliwosci jazdy tym czyms), fun nieziemski!


"Non homo sed vero mentula magna minax."

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 08:06

stach22 pisze:nadal kontynuujesz odpowiedz na pytanie, którego nikt nie postawił ;)
Może dlatego, że nie zauważyłem, żeby cenzura na Forum się pojawiła :roll:
Лукашэнка pisze:Zastanów się na kim chcesz zrobić wrażenie. Potencjalnych ofiar(celów) jest zapewne więcej, więc wybierz, komu przede wszystkim chcesz pokazać i na tej podstawie wybieraj optymalny środek rażenia.
Inne, mniej przemyślane strategie, przyniosą slabsze i mniej trwałe efekty.

Nikt nie opiera takiego wyboru na podstawie obecności lub braku dodatkowej regulacji jakiś pieru-pierdu.... ani tym bardziej pojemności schowka w podłokietniku...
;)
:thumb:

ketivv
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: X1
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 08:08

stach22 pisze: A Ty jak, nadal zadowolony z X1? to ostatni mohikanin z takim napędem :(

tak jestem zadowolony patrząc na to auto jako na przyzwoicie wykonany środek transportu z pkt. A do B
żadnych innych dodatkowych stanów emocjonalnych u mnie nie wywołuje ;-)

przyznaję się dobrowolnie X1 jakie posiadam to "auto dla dziada" skrzynia automat ZF8HP działa świetnie każdy emeryt powienien dostawać na nią specjalną 50% zniżkę :giggle:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 08:11

Ketiv, ZF działa ci emerycko? To musisz ja naprawić :D
Chyba, że źle zrozumiałem ;)

Konto usunięte, przecież żartuję, pisz se co chcesz ;)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 08:52

A45 strzela z wydechu jak jest wkurzone :-) czy 140stka tak umie?
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

ketivv
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: X1
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Auto dla dziada

Post 2 cze 2017, o 10:58

stach22 pisze: Ketiv, ZF działa ci emerycko? To musisz ja naprawić :D


naprawić o ile wiem nie muszę bardziej poprawić, co do formy tej poprawy jeszcze nie zapadła decyzja

wyraźnie czuję, że "automatem" jaki mi pasuje jest dwusprzęgłówka a gdyby nie lenistwo nie ma to jak dobry manual


FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla dziada

Post 8 cze 2017, o 16:28


Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 8 cze 2017, o 17:57

No widzisz, a ja wrzuciłem już dotarty egzemplarz za 1/4 tej ceny.
Dobry kompromis.
:)

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 9 cze 2017, o 11:44

Лукашэнка, Zapomniales tylko dodac, ze ten dotarty egzemplarz ma 10lat. W wiekszosci przypadkow oznacza to deprecjacje na poziomie 90-95% :-)

WitAce
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Eire
Auto: komis
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 9 cze 2017, o 11:48

A tak wartosc tego auta widzi Urzad Skarbowy w Irlandii. Podejrzewam, ze tak samo bedzie wyliczona wartosc tego auta przez kazda ubezpieczalnie.

Vehicle Details
Statistical Code
41089920
Model
CL
Make
MERCEDES-BENZ
Version
63 AMG 02DR A
Breakdown of VRT Calculation
Open Market Selling Price (OMSP) determined by Revenue
€217971
Monthly Adjustment
N/A
Depreciation Code Allocated by Revenue
B2
Odometer Reading
68905 Kilometres
Date of First Registration
January 2007
Mileage/Kilometre Reduction
€0
Rate of Depreciation for this Vehicle
90%
Current OMSP determined by Revenue
€21797

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Auto dla dziada

Post 3 lip 2017, o 14:36

Velar w sprzedaży od przyszłego miesiąca
wykorzystują linię z Evoque na maksa - trudno się dziwić, skoro jest świetna :thumb:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wnętrze mocno minimalistyczne
Obrazek
Topowa jednostka benzynowa - sześciocylindrowy 3,0 l - generuje 380 KM i 450 Nm. Podwójnie doładowane V6 z bezpośrednim wtryskiem zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 5,7 s i prędkość maksymalną 250 km/h.

Najmocniejsza jednostka wysokoprężna to 3,0 l V6 SD6. Motor generuje równe 300 KM i aż 700 Nm. To przekłada się na sprint do 100 km/h w 6,5 s i prędkość maksymalną 241 km/h.

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... gn=firefox
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 4 lip 2017, o 23:13

WitAce pisze:Лукашэнка, Zapomniales tylko dodac, ze ten dotarty egzemplarz ma 10lat. W wiekszosci przypadkow oznacza to deprecjacje na poziomie 90-95% :-)
Nie w takich samochodach.
Żeby przytoczyć inny przykład, spróbuj kupić 10-letnie, ale bardzo dobrze utrzymane Porsche 911 za 10% ceny nowego. Powodzenia!


A zmieniając temat na bardziej przyziemny, widzę, że pojawiło się bardzo dobre auto do pokonywania długich tras w wygodny a zarazem umiarkowanie kosztowy sposób:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=5Q9BkNVhJmU&t=983s

Aktualnym paskiem przejechałem w ciągu ostatnich 4 miesięcy już ponad 20 tys km.
Przy przebiegu 10 tys. został wymieniony jeden drobiazg: ...turbina :giggle:
Innych usterek ani problemów (nawet drobnych) nie odnotowałem.
Jestem zupełnie usatysfakcjonowany tym autem, a już na pewno stosunkiem tego co oferuje do kosztu.
Jednak nie powiem, bez większym oporów przesiadł bym się do tego Arteona :cofee:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 07:57

Do kosztu?! Ostatnio widziałem Paska 2.0 4 motion za 200 kPLN. To już bym wolał Giulie kupić albo francuską Insignie i jeszcze by zostało ;))
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:03

Chloru,
mój pasek, w bogatej specyfikacji highline, optymalnie doposażony w bzdety, które lubię, kosztował finalnie nieco poniżej 130 tys. brutto.
W porównaniu z innymi autami, z którymi miałem ostatnio do czynienia, jest to dobry stosunek ceny do jakości/wielkości/komfortu/itd, imho.
Również ekonomia benzynowego silnika 1.8 (180KM) w połączeniu z 7-biegową przekładnią dsg jest bez zarzutu. Zwykle tankuję go po przejechaniu 900 -1000 km. :->


A tak nawiasem mówiąc, tydzień temu jeździłem przez dwa dni nową astrą kombi. I przyznam, ze w swoim przedziale budżetowym to bardzo komfortowe auto, którym przyjemnie mi się jeździło po szwajcarskich drogach. Astra okazała się zupełnie wygodne dla 4 dorosłych osób.
Na tej podstawie jestem skłonny uwierzyć, ze w nowej Insignii tez zrobili duży postęp w stosunku do poprzedniego modelu. Nie miałem jednak jak na razie tego sprawdzić na żywo.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2017, o 09:06 przez Gootek, łącznie zmieniany 1 raz.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:05

Лукашэнка pisze:Zwykle tankuję go po przejechaniu 900 -1000 km.
wrócili do baków ponad 90 litrowych? :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:09

busik pisze:
Лукашэнка pisze:Zwykle tankuję go po przejechaniu 900 -1000 km.
wrócili do baków ponad 90 litrowych? :mrgreen:
Szkoda, że nie. ;-)

Przeciętnie przy tankowaniu wlewam 70 litrów. Czyli średnie spalanie wychodzi zwykle na całym baku 7 -7,5 l 95Pb :->
(a nie jest to hybryda)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:13

Jak się pcha zamiast jechać to tak może być. ;-) :giggle:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:21

Konto usunięte pisze:Jak się pcha zamiast jechać to tak może być. ;-) :giggle:
a wypraszam sobie :mrgreen:

Nawet gdy odezwała się dziwnym głosem turbina, przejechałem jeszcze bez problemu 700 km i dopiero pojechałem do serwisu.
Lawety pasek jeszcze nie widział :razz:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:26

Лукашэнка pisze: Przeciętnie przy tankowaniu wlewam 70 litrów. Czyli średnie spalanie wychodzi zwykle na całym baku 7 -7,5 l 95Pb :->

Wg komputera, czy wg kalkulatora? Bo komputery VW to dokładność mają chyba umiarkowaną. Rynek amerykański coś o tym wie ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:29

Лукашэнка pisze: Nawet gdy odezwała się dziwnym głosem turbina

Po prostu jeździsz tak wolno, że się nie kręciła a jak wiadomo organ nieużywany zanika ;-)

Co do Paska - tamten za niecałe 200 to było demo wystawione w Galerii Jurajskiej. Highline 280 PS i AWD. Wiadomo, że to musi kosztować ale w tych rejestrach cenowych to można spokojnie się za jakimś premium sremium oglądać. Pasek 1.8 z DSG za 130 to całkiem uczciwa opcja.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:37

Konto usunięte pisze:
Лукашэнка pisze: Przeciętnie przy tankowaniu wlewam 70 litrów. Czyli średnie spalanie wychodzi zwykle na całym baku 7 -7,5 l 95Pb :->

Wg komputera, czy wg kalkulatora? Bo komputery VW to dokładność mają chyba umiarkowaną. Rynek amerykański coś o tym wie ;-)
Fido_, w tym aucie komputer jest całkiem dokładny. Ale podaję wg. kalkulatora.
Po tankowaniu zawsze kasuję licznik przebiegu dziennego. Przy kolejnym tankowaniu widzę ile mam kilometrów i ile litrów wlałem. Jeśli jest 1000 km i 70 litrów, to można policzyć nawet bez kalkulatora, nieprawdaż? :->

A jeśli chodzi o tę aferę w USA z dieslami VW, to moje doświadczenie nie potwierdza, żeby one realnie paliły więcej niż inne auta.
Jakieś 2-3 lata temu sporo jeździłem VW CC 2.0tdi (150KM) ale również w tym samym okresie innymi autami podobnej wielkości z dieslami o podobnych mocach (m.in. Toyota Avensis, Mazda 6) i moja obserwacja była taka, ze przy tym samym stylu jazdy VW palił 6 litrów ropy, a te inne auta raczej bliżej 7.

Podobnie z tym silnikiem benzynowym.
On mi pali około 1 litr mniej na 100 km niż MB C200 o prawie takiej samej mocy.
Nie wiem z czego to wynika. Ale może m.in. z faktu, że tu są skrzynie dsg, a tam hydrokinetyczne?

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 09:52

Jeśli wlewasz 70-75 ltr, a raczej do zera nie wyjeżdżasz, to faktycznie wrócili do bakow z czołgu :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 10:09

Лукашэнка pisze: Fido_, w tym aucie komputer jest całkiem dokładny. Ale podaję wg. kalkulatora.
Po tankowaniu zawsze kasuję licznik przebiegu dziennego. Przy kolejnym tankowaniu widzę ile mam kilometrów i ile litrów wlałem. Jeśli jest 1000 km i 70 litrów, to można policzyć nawet bez kalkulatora, nieprawdaż? :->

Spoko, wiem jak się liczy średnie spalanie :-) Chciałem się tylko upewnić co oznaczają te cyfry. 7-7.5l/100km to bardzo dobry wynik jak na 180-konny silnik. W MB do osiągnięcia przy prędkości 90km/h i prawie niedotykaniu pedały gazu. No, ale nie mam powodów, żeby nie wierzyć, technologia bardzo idzie do przodu.
Лукашэнка pisze: A jeśli chodzi o tę aferę w USA z dieslami VW, to moje doświadczenie nie potwierdza, żeby one realnie paliły więcej niż inne auta.

Tam chyba raczej chodziło o manipulacje składem mieszanki podczas podłączenia do komputera diagnostycznego. Nie dotyczyło to średniego spalania, a raczej czystości spalin. Ale mogę się mylić, bo znam temat tylko z popularnej prasy.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 5 lip 2017, o 10:56

busik pisze:Jeśli wlewasz 70-75 ltr, a raczej do zera nie wyjeżdżasz, to faktycznie wrócili do bakow z czołgu :-)
busik,
ja generalnie lubię tankować gdy bak jest pusty, z lenistwa, żeby za często tego nie robić.
W tym Passacie komputer jest wiarygodny i do końca pokazuje ile jeszcze kilometrów powinienem przejechać na paliwie, które mam w zbiorniku. Zwykle tankuję, gdy komputer pokazuje między 0 a 50 km, nigdy gdy mam jeszcze paliwa na ponad 100 km.
Gdy zbliżam się do 0 km zasięgu , wówczas wchodzi (do pierwszego odbicia) 68-71 litrów. I myślę, że wiele więcej tam nie wejdzie, bo specyfikacja auta podaje chyba 68 litów pojemności zbiornika. Ale kto wie, jeśli kiedyś mi zgaśnie z braku paliwa, to będę miał okazję sprawdzić to empirycznie.
Faktem jest, że obecnie samochód, do którego można zatankować 70 litów to rzadkość.
Do standardowego zbiornika, dodam.
Bo na przykład w MB C-klasy jest taka śmieszna sytuacja, że standardowy zbiornik ma 41 litrów, a za dopłatą można zamówić zbiornik powiększony do 66 litrów (realnie gdy komputer przestaje pokazywać ile kilometrów jeszcze możesz przejechać, wlejesz do baku 62-64 litry).
A mam też kolegę, który jeździ C-klasą ze standardowym zbiornikiem.
Ktoś może powiedzieć, że w sumie co za różnica, czy wlewasz 35 czy 70 litrów podczas tankowania.
No i w sumie też to rozumiem.
Ja jednak traktuję większy zasięg auta jako zaletę.

corpus delicti
paliwo.JPG

ODPOWIEDZ