Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 15:15

stach22 pisze:Fido, wykorzystam wątek i tu zapytam, jak Ci się sprawuje C200?
Nie mam powodów do narzekań, auto służbowe zawsze się dobrze sprawuje 8-)



stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 15:54

Konto usunięte pisze:
stach22 pisze:Fido, wykorzystam wątek i tu zapytam, jak Ci się sprawuje C200?
Nie mam powodów do narzekań, auto służbowe zawsze się dobrze sprawuje 8-)
A jakby tak spojrzeć bardziej obiektywnie? ;-)

Znów się na niego mentalnie przyczajam więc dopytuję ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 16:38

stach22, ale co chcesz wiedzieć? "Jak się panu auto sprawuje?" ;-)

Jeździ, jest wystarczająco dynamiczny, w środku dość ciasny, bagażnik nie za wielki, jakość wykończenia bardzo dobra, nie skrzypi nie piszczy, prywatnie bym go nie kupł, bo za drogi. Ale jako auto służbowe jest bajeczny :mrgreen:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 17:32

stach22,
tak szybko znudziła Ci się bawarka?

Przypomnij mi czy to jest 320i czy 328i?
Jeśli to drugie, to po nim MB C200 wyda Ci się strasznym mułem.
Moim zdaniem jeśli chodzi o W205 to akurat C200 ma średni sens. Wolałbym albo najmocniejszą dwulitrową wersję czyli C300, lub jeśli miałoby być taniej to C180 czyli silnik 1,6.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 17:50

Nie, nie znudziła mi się beemka, to świetny samochód, po prostu za 1,5 roku kończy mi się umowa i albo ją zostawię żonie, albo oddam. W każdym z tych wypadków muszę pomyśleć o czymś drugim ;-) Mój to 320 więc taki odpowiednik C200-W205. Mocy mi nie brakuje a nawet nie wykorzystuję na max tego co mam, aczkolwiek 330 byłoby jeszcze ciekawsze ;-)

Jeśli chodzi o C200 to zawsze mi się podobał, zapytałem Fida jako długoterminowego użytkownika i ciekawy byłem co sądzi o silniku, automacie, awaryjności w trakcie użytkowania, 4MATIC w zimie(jeśli taki posiada), zachowaniu przy dużych prędkościach, pracy adaptacyjnego zawieszenia(jeśli taki ma). W zamian dowiedziałem się, że jest ciasno i jakiś tam bagażnik, Fido dzięki :thumb:
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 18:06

stach22,
za rok to już będziesz mógł przetestować nową generację trójki.
Po co się martwić już teraz...

A jeśli chcesz coś zmienić, to już raczej na AR, np:
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... a7720e9353

czy na Mercedesa nie jesteś jeszcze za młody?
:giggle:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 18:11

Łukasz, pięć dyszek w tym roku będzie, to już ten czas ;-) Nowa trójka to już chyba nawet pod koniec tego roku, I'll see ;-)

Włoska motoryzacja jakoś nigdy mnie nie kręciła :razz:
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 18:17

stach22 pisze: zapytałem Fida jako długoterminowego użytkownika i ciekawy byłem co sądzi o silniku, automacie, awaryjności w trakcie użytkowania, 4MATIC w zimie(jeśli taki posiada), zachowaniu przy dużych prędkościach, pracy adaptacyjnego zawieszenia(jeśli taki ma)

Dla mnie ten silnik jest fajny. Wystarczy, żeby zostawić z tyłu 94% wqrwiających mnie kierowców. A pozostałe 6% może jechać przede mną, bo nie będzie mi zawalać drogi.
Automatu nie mam (nie starczyło mi budżetu)
4MATIC jak wyżej.
Zachowanie przy dużych prędkościach jest moim zdaniem dobre. Na autostradzie, bo na innych drogach nie rozpędzam się do wysokich prędkości. 200-220 da się jechać w miarę komfortowo (bo lusterka na wietrze trochę hałasują).
Adaptacyjne zawieszenie? Wolałem dobry system audio ;-)
Jedyna rzecz, którą kupiłem bez sensu jest asystent parkowania. Potrafi zaparkować sam, ale nie jestem jeszcze na tyle stary, żeby go używać.
Czujniki parkowania z przodu i z tyłu są zajebiście ślamazarne. O tym, że uderzę w przeszkodę dowiedziałem się jak już w nią walnąłem. Trzeba podjeżdżać bardzo wolno.
Fotele bardzo wygodne.

Z wad, które mi się przytrafiły, to zawieszający się display (zawiesił się dwa razy, ale potem samo mu przeszło), coś mi hałasuje na zimno w wydechu, jakby jakaś blaszka się oderwała. Ale nie słuchać ze środka, ani gdy się rozgrzeje. Poza tym czysto.

Dla dwóch osób, ewentualnie z dziećmi auto jest komfortowe i wystarczająco dynamiczne. Лукашэнка marudzi, bo mu dali C180 jako służbówkę i siłą rzeczy gada, że to niemal to samo :razz:

Na dłuższe wyjazdy jest IMHO za małe. W konfiguracji 2+1 udaje się zapakować na krótkie wczasy.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 18:28

Konto usunięte pisze:Лукашэнка marudzi, bo mu dali C180 jako służbówkę i siłą rzeczy gada, że to niemal to samo :razz:
A właśnie, że nie. Jeździłem trzema W205 (C180, C200, C200 w nieco innej specyfikacji) w sumie przez półtora roku. Więc mam porównanie i właśnie dlatego twierdzę, że C180 ma sens.
Silnik wprawdzie mniejszy i na papierze słabszy, ale za to dzielniej się wkręca na obroty i jak się go przyciśnie to faktyczne osiągi ma porównywalne z C200. Subiektywnie - wydaj się zadziorniejszy.
A z drugiej strony w cyklu mieszanym pali jakiś litr mniej na 100 km niż C200.
Reasumując, C180 i C200 jeżdżą prawie tak samo.
Żeby było naprawdę inaczej musi być C300, albo jeszcze lepiej C400 jak u naszego jednego kolegi :->

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 18:30

Лукашэнка pisze: Moim zdaniem jeśli chodzi o W205 to akurat C200 ma średni sens. Wolałbym albo najmocniejszą dwulitrową wersję czyli C300, lub jeśli miałoby być taniej to C180 czyli silnik 1,6.
jeździłem demówka C200 majac u blacharza bmw 428 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony silnikiem mercowym

z adaptacyjnymi zawieszeniami dziwna sprawa, zauważyłem nastepującą prawidłowość: czy to audi, bmw czy mercedes, użytkownik wybiera jeden ulubiony tryb i nie zmienia usawień przez 99% czasu użytkowania :->

automaty wkładane do spokojnych wersji bmw są przynajmniej dwa razy lepsze niz te w mercedesach

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 20:58

Nieee no, mniej niż C200 lub 320 to już nie ma co. Lepszy moment, większa moc etc.

Ja próbowałem C200 z adaptacyjnym zawiasem i powiem szczerze, że w opcji dynamicznej samochód trzyma i prowadzi się genialnie. Skrzynia w mercu wydała mi się "aksmitna" a w opcji dynamicznej wręcz szybka. Nie wiem, jakie będą odczucia po ZF, bo jest ona genialna. Oprócz niewielkiej dziury przy redukcji jest percekcyjna, w opcji sport bardzo szybka a na łopatkach fantastyczna z odczuciem uderzenia w plecy.
XDrive też bardzo mi pasuje, bo czuje się przewagę tyłu, samochód ładnie zacieśnia. Ciekawe jak jest z 4Matic. W beemce fajne jest to, że nie płacę za przeglądy, Merc czyści za to równo.
W sumie to dwa bardzo podobne samochody od kiedy Merc stał się samochodem "dobrze prowadzącym się", kwestia gustu i preferencji stylistycznej.

Fido, czy Ty masz pakiet zewnętrzny AMG, bo on od razu obniża o 1,5cm i z pewnością trakcja jest dużo lepsza.
Co do asystentów parkowania to dla mnie wystarczy kamera, w mercu można ją wziąć bez czujników w beemce z nimi.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 21:14

stach22 pisze: Fido, czy Ty masz pakiet zewnętrzny AMG, bo on od razu obniża o 1,5cm i z pewnością trakcja jest dużo lepsza.

Nie, mam AVANTGARDE z komfortowym zawieszeniem ;-) Przesiadałem się z Volvo XC70 i bałem się, że będzie za nisko dla moich kości

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 21:17

OK. I dzięki za pełną opinię ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Auto dla dziada

Post 14 mar 2018, o 22:20

esilon pisze: z adaptacyjnymi zawieszeniami dziwna sprawa, zauważyłem nastepującą prawidłowość: czy to audi, bmw czy mercedes, użytkownik wybiera jeden ulubiony tryb i nie zmienia usawień przez 99% czasu użytkowania
W pełni zgoda, ale jednak to jest jakaś możliwość wyboru i dlatego moje dziecko przestawia moje ustawienia za każdym razem jak wsiada do mojego samochodu. A ja zmieniam je zaraz potem.
Jeden samochód, a dwóch może jeździć. 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 00:10

stach22 pisze:Fido, czy Ty masz pakiet zewnętrzny AMG, bo on od razu obniża o 1,5cm i z pewnością trakcja jest dużo lepsza..
no tak duuużo lepsza trakcja :lol:
szczególnie na tej Twojej słynnej zaspie za bramą...
dzięki temu 1,5cm będzie Ci się tam duuużo fajniej snowboardować :-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 00:13

Лукашэнка pisze:
stach22 pisze:Fido, czy Ty masz pakiet zewnętrzny AMG, bo on od razu obniża o 1,5cm i z pewnością trakcja jest dużo lepsza..
no tak duuużo lepsza trakcja :lol:
szczególnie na tej Twojej słynnej zaspie za bramą...
dzięki temu 1,5cm będzie Ci się tam duuużo fajniej snowboardować :-)
Dlatego też jestem za zmiennym zawiasem ;-)
Swoją drogą ostatnio jakoś tak mniej opadów :-p
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 02:12

stachu,
coś mylisz twardość z prześwitem...

Link: https://youtu.be/L-1Dd3urjhs
;-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 08:31

Łukasz, ale to w pakietach czy to beemki czy merca idzie w parze, bo obniżenie zawiasu skutkuje zwiększeniem twardości amortyzatorow. Tak to jest skonstruowane, że jedno bez drugiego nie funkcjonuje.
Więc kiedy zobaczę zaspę czy krawężnik to wciskam magiczny guziczek i śmiało naprzód ;-)

Swoją droga kiedyś faktycznie powiesiłem się legaskiem we własnej bramie na śniegu, którego nie chciało mi się usuwać od kilku dni, no bo przecież to kwiecień :razz: ale wyjechałem samodzielnie, deski pod wszystkie koła i poszedł :-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 09:37

stach22 pisze:Więc kiedy zobaczę zaspę czy krawężnik to wciskam magiczny guziczek i śmiało naprzód ;-)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=GZVIsTFChzQ

dałem już wcześniej podpowiedź, trzeba tylko dostudiować temat
:cofee:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 15 mar 2018, o 09:49

Łukasz, ale ja nie potrzebuję samochodu na doły i błoto. A jak będę to pójdę do sklepu i kupię Jimniego :->
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Auto dla dziada

Post 25 mar 2018, o 19:29

Jak by dziady chciały 4x4x to :arrow: Teścik mały ( ciekawe tylko czy maja takie same opony ) http://motoryzacja.interia.pl/wideo/new ... Id,2561569

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 26 mar 2018, o 23:23

stach22 pisze:Nie, nie znudziła mi się beemka, to świetny samochód, po prostu za 1,5 roku kończy mi się umowa i albo ją zostawię żonie, albo oddam. W każdym z tych wypadków muszę pomyśleć o czymś drugim ;-) Mój to 320 więc taki odpowiednik C200-W205. Mocy mi nie brakuje a nawet nie wykorzystuję na max tego co mam, aczkolwiek 330 byłoby jeszcze ciekawsze ;-)

Jeśli chodzi o C200 to zawsze mi się podobał, zapytałem Fida jako długoterminowego użytkownika i ciekawy byłem co sądzi o silniku, automacie, awaryjności w trakcie użytkowania, 4MATIC w zimie(jeśli taki posiada), zachowaniu przy dużych prędkościach, pracy adaptacyjnego zawieszenia(jeśli taki ma). W zamian dowiedziałem się, że jest ciasno i jakiś tam bagażnik, Fido dzięki :thumb:
Ja właśnie kończę w tym tygodniu trzyletni leasing. C200, Automat. Zero problemów. Super się jeździ. Wydaje mi si, że Fido bierze na wyjazdy więcej rzeczy ni ja. Na narty 1400 km wystarcza.
180 to 1.6 silnik, co tu dużo mówić.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 26 mar 2018, o 23:54

Arno pisze:Ja właśnie kończę w tym tygodniu trzyletni leasing. C200, Automat. Zero problemów. Super się jeździ. Wydaje mi si, że Fido bierze na wyjazdy więcej rzeczy ni ja. Na narty 1400 km wystarcza.
180 to 1.6 silnik, co tu dużo mówić.
Arno,
piszesz, że taki super samochód i co? Jednak się z nim rozstaniesz, mimo że taki super?
OK, ja to rozumiem, bo tez lubię poznawać nowe samochody :->

Nie rozumiem tylko tej uwagi "1.6 silnik, co tu dużo mówić".
Równie dobrze Esi powinien tu zaraz napisać: 200 to 2.0 silnik, co tu dużo mówić...
:->

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla dziada

Post 28 mar 2018, o 12:01

Arno, pochwaliłbyś się co wybrałeś jako następcę auta dla dziada. Bo mi się ten wybór bardzo podoba 8-)

p.s. mi został jeszcze rok męczarni z Mietkiem. I nie wiem czy nie pójdę w tę samą stronę. Bo mi się ten nowy XXX bardzo podoba

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla dziada

Post 28 mar 2018, o 12:25

Konto usunięte pisze:Arno, pochwaliłbyś się co wybrałeś jako następcę auta dla dziada. Bo mi się ten wybór bardzo podoba 8-)

p.s. mi został jeszcze rok męczarni z Mietkiem. I nie wiem czy nie pójdę w tę samą stronę. Bo mi się ten nowy XXX bardzo podoba
Konto usunięte, wiemy jakie fajne są spociki, kiedy się z kolegami trzyma jednej marki automoto :->

Coś jednak nie chce mi się tu wierzyć w powrót do Subaru, więc spróbuję zgadnąć, co to byłby za spot.... :roll:

:?:

:-d

ODPOWIEDZ