Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 17 maja 2021, o 09:29

lukass pisze:
16 maja 2021, o 18:22
Niestety to jedna z "zalet" opon run-flat - na najdrobniejszych nawet nierównościach powodują spora nerwowość w prowadzeniu
A to w sumie ciekawe co mówisz. Mam już drugi samochód na run-flatach i i nie zauważyłem takiej przypadłości. Fakt, że obydwa auta były ciężkie ale mimo wszystko.


Death ain't nothin' but a heartbeat away...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Auto dla dziada

Post 17 maja 2021, o 14:04

Alan, Alan, Alan! pisze:
17 maja 2021, o 03:45
Porównałem ze starszym Audi A4 i tam dużo lepiej.
Chyba od zawsze Audi w większości modeli używało lepszych (organoleptycznie) materiałów wykończeniowych niż BMW.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Auto dla dziada

Post 17 maja 2021, o 21:14

Bilex pisze:
17 maja 2021, o 09:29
lukass pisze:
16 maja 2021, o 18:22
Niestety to jedna z "zalet" opon run-flat - na najdrobniejszych nawet nierównościach powodują spora nerwowość w prowadzeniu
A to w sumie ciekawe co mówisz. Mam już drugi samochód na run-flatach i i nie zauważyłem takiej przypadłości. Fakt, że obydwa auta były ciężkie ale mimo wszystko.
Może w ciężkiej 7 tego aż tak nei czuć. Ale załozenie do każdej BMW moich klientów opon zwykłych w miejsce R-F powodowało mega pozytywne odczucia - wręcz mówili że czują sie jakby kupili w salonie nowy o niebo lepszy samochód
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (18 maja 2021, o 06:54)
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 17 maja 2021, o 21:29

lukass pisze:
Bilex pisze:
17 maja 2021, o 09:29
lukass pisze:
16 maja 2021, o 18:22
Niestety to jedna z "zalet" opon run-flat - na najdrobniejszych nawet nierównościach powodują spora nerwowość w prowadzeniu
A to w sumie ciekawe co mówisz. Mam już drugi samochód na run-flatach i i nie zauważyłem takiej przypadłości. Fakt, że obydwa auta były ciężkie ale mimo wszystko.
Może w ciężkiej 7 tego aż tak nei czuć. Ale załozenie do każdej BMW moich klientów opon zwykłych w miejsce R-F powodowało mega pozytywne odczucia - wręcz mówili że czują sie jakby kupili w salonie nowy o niebo lepszy samochód
Kurcze, ciekawa sprawa.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 12:26

rrosiak pisze:
17 maja 2021, o 14:04
Alan, Alan, Alan! pisze:
17 maja 2021, o 03:45
Porównałem ze starszym Audi A4 i tam dużo lepiej.
Chyba od zawsze Audi w większości modeli używało lepszych (organoleptycznie) materiałów wykończeniowych niż BMW.
to się stało w czasie zmiany nomenklatury modeli z 80 na A4 itd
Wtedy diametralnie podnieśli ceny w salonach - ale za tym poszła też różnica w jakości - konsekwencja pozycjonowania w koncernie, aby zostać marką premium VW i odróżnić się jakościowo i cenowo od wieśwagenów
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 13:07

Ostatnio miałem na tapecie nową Mazdę CX5 w benzynie z automatem.
To tak apropos tematu wątku. W parę dni zrobiliśmy trochę ponad 1kkm. Dlatego coś można o aucie powiedzieć.
Jeśli chodzi o kabinę - jest wygodnie, po Mazdowsku poprawnie i praktycznie z małymi mankamentami ;-) np. sterowanie lusterek bocznych - w mega dziwnym miejscu, ledwo mi się udawało rękę wygiąć.
Auto w wersji chyba max wyposażenia - z wyświetlaczem na przedniej szybie, fotelami elektrycznymi podgrzewanymi i wentylowanymi - przednimi i tylną kanapą włącznie - kanapa grzana i wentylowana dla obu pasażerów oddzielnie (szok), podgrzewaną kierownicą, asystentami wszystkiego co się da, elektrycznym otwieraniem i zamykaniem bagażnika itd.
Jazda twarda, dla wielbicieli czucia każdego kamyczka na drodze. Bagażnik dziwnie mały i płytki - jak na spore auto. Skrzynia biegów mnie wkurzała - trzeba deptać mocno żeby chciała zredukować bieg do wyprzedzania - co od razu czuć przy tankowaniu auta. Zejście poniżej 10 ltr spalania nawet w trasie, jest wyczynem. Do agresywnej jazdy przydaje się tryb sport w skrzyni i tu o wiele przyjemniej od razu się jeździ.
Jakoś nie przekonało mnie do siebie to auto, poza jedną rzeczą - układ kierowniczy. No po prostu bajka. Jak na tak duże koła i opony - nie czujesz żadnego bujania, pływania - tylko mniut malyna i auto reaguje na delikatne ruchy jak po szynach. To bym wziął do każdego innego auta.
Jak ktoś rozważa SUVa tej wielkości, to chyba jednak odradzę. Chyba że gadżety potrzebne i dla kobiety. No to wtedy z braku laku...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 15:12

Zapomniałeś o dramatycznie złych stołkach.
Dolce far niente ;-)

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 16:01

BMW źle, Mazda źle... zaczynam podejrzewać Fuxiu, że problem u ciebie leży tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę...
Może za dużo odczuwasz odwłokiem?
:mrgreen:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 16:42

Najlepszy samochód to taki którym się jeździło 20-30 lat wcześniej ;-)

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu


Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (18 maja 2021, o 21:45)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 19:47

Bilex pisze:
18 maja 2021, o 16:01
BMW źle, Mazda źle... zaczynam podejrzewać Fuxiu, że problem u ciebie leży tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę...
Może za dużo odczuwasz odwłokiem?
:mrgreen:
Powiedział Klyent, który na codzień wozi dupę w 7ce.
Ić, przetestuj, doświadcz, pogadamy.
150+ za CX 5 czy CX 3, bawarka za +200.
Jak wrócisz, opisz wrażenia.
;-)
Dolce far niente ;-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 19:50

No ja mam Bawarkę za +200, zrobiłem wielokrotnie +1000 na raz i uważam, że fotele są genialne.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 20:00

Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę.
:giggle:
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 20:27

stach22 pisze:No ja mam Bawarkę za +200, zrobiłem wielokrotnie +1000 na raz i uważam, że fotele są genialne.
O to zupełnie jak w Oplu. :->
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
ptk22 (18 maja 2021, o 21:44) • jarmaj (19 maja 2021, o 07:17)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 20:34

Chloru pisze:
stach22 pisze:No ja mam Bawarkę za +200, zrobiłem wielokrotnie +1000 na raz i uważam, że fotele są genialne.
O to zupełnie jak w Oplu. :->
Cuda się zdarzają ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 21:41

Panowie co wybrzydzają nad fotelami. Może czas udać się do neurologa lub ortopedy. Zrobiłem 1300 w jeden dzień z Bułgarii do Chorwacji i po trzech dniach 1100 do PL i nie narzekałem na fotel w Outbacku, choć w Subaru fotele nie należą do super wygodnych :whistle:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 21:48

dzixd pisze:
18 maja 2021, o 16:42
Najlepszy samochód to taki którym się jeździło 20-30 lat wcześniej
Jak dla mnie najlepszy to taki, który się nie psuje i można nadążyć z walką z rudą. :-p
Nie widzę najmniejszej różnicy pomiędzy fotelami...
Jest ryzyko, musi być wybór.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Auto dla dziada

Post 18 maja 2021, o 23:26

FUX pisze:
18 maja 2021, o 19:47
Bilex pisze:
18 maja 2021, o 16:01
BMW źle, Mazda źle... zaczynam podejrzewać Fuxiu, że problem u ciebie leży tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę...
Może za dużo odczuwasz odwłokiem?
:mrgreen:
Powiedział Klyent, który na codzień wozi dupę w 7ce.
Ić, przetestuj, doświadcz, pogadamy.
150+ za CX 5 czy CX 3, bawarka za +200.
Jak wrócisz, opisz wrażenia.
;-)
Nie, nie...
Ja piszę z doświadczenia wieloletniego. Mitsubishi, Subaru x3, Jeep, Mercedes, Mini, Porsche x2, Renault Master, Citroen Jumper...i na końcu siódemka.
Jedyne z czym miałem zawsze problem to miejsce na nogi: czyli regulacja fotela w tył i kierownicy w górę.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 09:05

Panowie mamy różne wymiary i wagi. Stąd może różne odczucia. Mój odwłok np na skuterze wytrzymuje góra 2,5 godz. Tam w sumie to kość ogonowa dostaje popalić.. Pozornie twarda gąbka jest ok a w miękkiej się człowiek zapada. Kiedyś mogłem jechać non stop z Chorwacji 16 godzin i tylko huk miałem potem bo wydech subaru...Ale to 9 lat temu. Teraz przerwa co 3, 4 godz bez względu na stołek.
Pamietajmy o Wołyniu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 09:47

FUX pisze:
18 maja 2021, o 15:12
Zapomniałeś o dramatycznie złych stołkach.
kuźwa zapomniałem najważniejszego :-)
stołki typowo japońskie - czyli za krótkie siedzisko. Może stołki w bawarze nie będą nigdy wzorcem w Sevres, ale mają jedną fajną rzecz (przynajmniej te na których siedziałem w starej X3) - wysuwany fragment poduszki siedziska do przodu. Tak prosty wynalazek, a załatwia problemy przy dłuższej trasie. Jak masz krótkie nogi, to se go złóż, jesteś wyższy - wysuń. Proste.

A jeśli chodzi generalnie o stołki - to najwygodniej mi się jeździło starym Golfem GT, miał mega twarde siedzisko, ale pod 7-8h ciągiem za kółkiem i bez problemu. Na drugim miejscu stawiam stołki w cytrynach. Wydają się miękkie jak sofy, ale genialnie plecy odpoczywają podczas jazdy.
To takie moje odczucia. Fotele w Subaru to jedna wielka porażka, na szczęście auto wynagradza te niedogodność :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 10:50

busik pisze:
19 maja 2021, o 09:47
Fotele w Subaru to jedna wielka porażka, na szczęście auto wynagradza te niedogodność
Zależy jakie. W moim WRX miałem super fotele. W STI też są bardzo dobre kubły, z tym, że dobre są w trasę. Do wysiadania mnie wkurzają, bo są głębokie.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 11:15

Panowie, jak człowiek ma > 40 lat to wszystkie stołki są ok. W wieku 30-35 lat jeździłem do Walencji. Ca 3200 km zawsze robiło się za jednym podejściem ( 3 kierowców). Jeździliśmy Omegą, Vectrą lub Sierrą. Rekord to było 28h. i nie było w Polsce autostrad. Trasę W-wa - Kołbaskowo - W-wa sam robiłem w jeden dzień. A teraz mimo, że drogi i samochody o niebo lepsze, niewykonalne. I tylko dlatego, że stołki w samochodach są niewygodne. :giggle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (19 maja 2021, o 22:59)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 12:08

Wszystko też zależy jak kto ma zmasakrowane plecy. Przykładowo na mój poskręcany jak paragraf kręgosłup najlepszy był fotel kubełkowy i mocno spięte 4 punktowe 3 calowe pasy, czyli to co miałem w Wiśni.


PC010075 - Copy.JPG


Nie miałem szans się w tym garbić i nawet po iluś tam godzinach jazdy plecy mnie nie bolały. Oczywiście wszystko inne było kompletnie zdrętwiałe, bo poruszyć się w ty zestawie nie dało, ale najważniejsze plecy były OK.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 12:43

jarmaj pisze:
19 maja 2021, o 12:08
Nie miałem szans się w tym garbić i nawet po iluś tam godzinach jazdy plecy mnie nie bolały. Oczywiście wszystko inne było kompletnie zdrętwiałe, bo poruszyć się w ty zestawie nie dało, ale najważniejsze plecy były OK.
Taki zestaw + HANS i całkiem dobrze się śpi na dojazdówkach ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
pol052 (19 maja 2021, o 23:14)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 12:48

Alan, Alan, Alan! pisze:
19 maja 2021, o 12:43
+ HANS
Można by zaadoptować takie zestawy do potrzeb Chlejadowych. Nie wyląduje się twarzą w sałatce ;-)

Cholera, tylko mój kask nie ma mocowań do HANS'a, będę musiał kupić sobie nowy. :-/

:mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Auto dla dziada

Post 19 maja 2021, o 13:37

Mnie też w kuble nie bolały plecy. Tylko dupa ;)

Zestaw kask i Hans zapobiegnie też urazom głowy przy ognisku. ;)

Z drugiej strony "fajne auto tylko beznadziejne fotele" to oksymoron.

"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ