Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 20:20

6,5 z pięciu garów przy 250KM? Lipa :mrgreen:


:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 20:33

stach22, znowu pokazujesz jak niewiele wiesz o motoryzacji. Z 4 garów. 6.5 bo niestety waży swoje. Za to tak samo jak w Alfie - szanuję producentów, którzy nie schodzą poniżej 2 litrów i turbo 8-)

O tu masz coś jeszcze - https://www.autocentrum.pl/filmy/wideot ... ezozwierz/ Obejrzałem, dodam tylko, że Mercedes odpowiednio pogoniony też dociąga pasy. Jak nie zauważyłeś tego efektu to znaczy, że na jeździe testowej nie testowałeś tylko się woziłeś :razz:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 20:56

Właśnie tak się zastanawiałem, że to T5 to melodia przeszłości, ale nie chciało mi się sprawdzać. ;-)

6,5 z 2.0 to też lipa ;-)




BMW 330 ma podobnie. 4MATIC i Xdrive urywają jeszcze jakieś 0,2.

Ale nie pękaj, Volvo to bardzo bezpieczne samochody!! :D ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 21:00

Odpowiednikiem cenowym c300 i 330i jest T6 a nie T5 misiu ;)

Natomiast masz szanse wyjśc z twarzą. Jak żwawe jest c200? Może być 4matic. Dlaczego 320i to jednak 7.x do 100? :giggle:

Jedna rzecz która mi się naprawdę podobała w BMW to skrzynia... ale w Alfie też jest. 9 biegowy Merc - jeździłem ale ze słabym motorem i psuł cały efekt. Dwusprzegłówka w Mercu jest mniej porywająca niż ta w Kii Proceed.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 21:26

Chloru pisze:Odpowiednikiem cenowym c300 i 330i jest T6 a nie T5 misiu ;)

Natomiast masz szanse wyjśc z twarzą. Jak żwawe jest c200? Może być 4matic. Dlaczego 320i to jednak 7.x do 100? :giggle:

Jedna rzecz która mi się naprawdę podobała w BMW to skrzynia... ale w Alfie też jest. 9 biegowy Merc - jeździłem ale ze słabym motorem i psuł cały efekt. Dwusprzegłówka w Mercu jest mniej porywająca niż ta w Kii Proceed.
Chlor, z jaką twarzą, o czym ty bajasz? :D
Od kiedy to równoważne są cenowe odpowiedniki, co to w ogóle jest za porównanie.? :D
C200/C300, 320/330- taka polityka tych firm, chcesz więcej to płać, ale jest opcja. Z reszta te pierwsze opcje są na prawdę wystarczające.
No i masz stałe 4x4 a nie haldex. Który nie jest taki ostatni ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 21:33

Na cenę patrzy się zawsze wtedy jak się chce kupić auto a nie tylko pisać w internecie.

Stałe..ha ha ha. Znowu odkrywasz jak niewiele wiesz. No i znajdź mi misiu w cenniku 330 xi ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 21:40

Zajrzyj misiu za miesiąc lub dwa do cenników BMW i będziesz miał xdrive w330, akurat to wiem ;-)

XDrive i 4MATIC są bardziej stałe niż haldex, bo ich wartości inicjalne to +/- 50/50. Serio tego nie wiedziałeś? Doczytaj ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 21:44

stach22 pisze:
26 maja 2019, o 21:40
bardziej stałe
No to w końcu stałe, czy nie :? ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:10

stach22 pisze:
26 maja 2019, o 21:40
XDrive i 4MATIC są bardziej stałe niż haldex, bo ich wartości inicjalne to +/- 50/50. Serio tego nie wiedziałeś? Doczytaj ;-)
No to weź doczytaj, że inicjalny rozkład momentu nic nie mówi o stałości napędu. Cenniki za miesiąc, dwa albo pół roku mnie nie interesują. Coś mówiłeś, że jest wybór. Chcę czteropędną BMKę z benzynowym silnikiem 200+ KM do 200 kPLN. Jest?

To samo z Mercem? Tylko nie pisz o C200 4matic. :cofee:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:13

A teraz czytamy...
Haldex łączy 2 wały prowadzące (w uproszczeniu) do obu osi samochodu i składa się z 3 głównych podzespołów:

mokrego sprzęgła ciernego wielopłytkowego sterowanego siłownikiem hydraulicznym
pompy hydraulicznej umieszczonej na jednym wale i napędzanej rodzajem krzywki umieszczonej na drugim wale
układu hydraulicznego łączącego pompę z siłownikiem i zawierającego elektrycznie sterowany zawór regulacyjny
Centralnym elementem układu xDrive jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe.
:mrgreen: :-p
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:17

Chlor, przyznam ci rację w jednym, jesteś skazany na Volvo z haldexem :-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:21

Haldex to haldex, nie ważne czy w BMW czy Merolu. Na forum Subaru bym się nie wygłupiał z zachwalaniem tego dziadostwa. :-p
To zabawka dla przysłowiowego Stacha, żeby nie musiał przy każdym śniegu odkopywać auta. :mrgreen:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:26

Alan, Alan, Alan! pisze:
26 maja 2019, o 22:21
Haldex to haldex, nie ważne czy w BMW czy Merolu.
W Dacii też jest haldex :oops:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:27

rrosiak pisze:
26 maja 2019, o 22:26
W Dacii też jest haldex
Dacia zalicza się do kategorii religijnych i tam jest zajebisty haldex. :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:28

Ja tylko dodam, że w BMW tego Haldexa nawet sie nie da jeszcze kupić bez bycia skazanym na paliwo rolnicze lub pozbycie się obu nerek i płuca :giggle:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 22:30

Chloru pisze:
26 maja 2019, o 22:28
Ja tylko dodam, że w BMW tego Haldexa nawet sie nie da jeszcze kupić bez bycia skazanym na paliwo rolnicze
a czyli jak będę widział stojące na światłach nowe BMW ze znaczkiem xD to mogę w ciemno domykać szyby.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 23:01

Chlor, wyjaśniłem ci przecież, że niebawem będzie xdrive w benzynie, a ty brniesz dalej swoje nu uciesze gawiedzi :D pewnie gdyby w Monachium wiedzieli, że chlor potrzebuje na już, to przyspieszyliby linie produkcyjne

Swoją droga ciekawy jestem jakie frykasy przeznaczone są dla jasnieoświeconych motoryzacyjnie przysłowiowych Alanów?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 23:15

stach22, walisz głupotę za głupotą... w międzyczasie sobie zaprzeczając (czyli nie taka totalna głupota :lol: ).

Podsumujmy:
stach22 pisze:
26 maja 2019, o 21:26
C200/C300, 320/330- taka polityka tych firm, chcesz więcej to płać, ale jest opcja. Z reszta te pierwsze opcje są na prawdę wystarczające.
C200 to jakaś kosmiczna porażka a nie wystarczająca opcja. C300 4matic nie istnieje, 330 xi też nie. To, że kiedyś będzie nie interesuje tych co kupują auto teraz.

Kwestię budowy napędów też Ci wyjaśniliśmy. O konkretnych cenach przez grzeczność nie wspomnę bo wypasione S60 z podstawowym motorem 190 KM kosztuje tyle co praktycznie gołe 320i. Osiągi bardzo podobne. O Mercedesie C200 nie rozmawiamy bo w gronie ludzi, którzy lubią jeździć samochodami to nie przystoi. :razz:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 23:37

C200 nie jest żadna porażką, nie wiem skąd bierzesz te bzdury, chyba z kręgów w których sam się obracasz. Osiagi są dokładnie te samo co 320 a układ kierowniczy jest nawet lepszy niż ten w 320. Wiec przestań wkładać dziecko w brzuch.

C300 4 MATIC już za moment będzie w cenniku, nawet pisałem o tym na tym forum bo jestem zainteresowany. Mało tego, w cennikach u dealera już jest, dodatkowy koszt to ok 8500zl.

Mało wiesz, ale się wypowiesz.

Co do napędów ja zdecydowanie wybieram opcje bmw, stały napęd z inicjalnym 40/60 i preferencją tyłu oraz możliwością całkowitego wyłączenia esp. Ty wolisz haldex z inicjalnym 0,... na tył i preferencją napędu na przód. To ze obydwa napędy realizowane są sprzęgłem płytkowymi nie ma tu znaczenia. Wole to, niż smród przy każdej próbie wjechania tyłem na krawężnik w moim legacy, bo na ośnieżonej drodze nie widzę różnic w żadna stronę. A z haldexem a i owszem, wiele razy próbowałem vw, to nie to. Przysłowiowy stach często mieszka tam gdzie co roku jest sporo śniegu, więc wie co mówi z praktyki a nie z teorii.
I w zasadzie to by było na tyle :-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 23:48

stach22 pisze:
26 maja 2019, o 23:37
bo na ośnieżonej drodze nie widzę różnic w żadna stronę
Jeżeli nie widzisz, to znaczy, że nigdy nie wykorzystywałeś go inaczej niż zamiennik łopaty do ruszania spod domu :D Palenie sprzęgła przy podjeżdżaniu pod krawężnik by wiele tłumaczyło :mrgreen:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 26 maja 2019, o 23:56

Alan, Alan, Alan! pisze:
stach22 pisze:
26 maja 2019, o 23:37
bo na ośnieżonej drodze nie widzę różnic w żadna stronę
Jeżeli nie widzisz, to znaczy, że nigdy nie wykorzystywałeś go inaczej niż zamiennik łopaty do ruszania spod domu :D Palenie sprzęgła przy podjeżdżaniu pod krawężnik by wiele tłumaczyło :mrgreen:

Jesteś kierowcą rajdowym? Kimś więcej niż przysłowiowy Stach? Czy tylko gawędziarz?
Legacy SBD zrobiłem ponad 165 tys kilometrow w 6 lat z czego przez 5 miałem kilka kilometrow nie odśnieżonej drogi gruntowej.
Sprzęgło pozostało nienaruszone a następny właściciel jeździ z nim zdaje się do dziś bez uszczerbku. Masz jeszcze jakieś oszczercze uwagi do mnie jako kierowcy?
Przy nawet bardzo delikatnym podjeździe tyłem pod krawężnik zawsze śmierdziało kiszonką.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Auto dla dziada

Post 27 maja 2019, o 00:07

Jakiś czas temu byłem na przeglądzie i dostałem takie coś na zastępstwo.
Jak się dowiedziałem, to była wersja "Somalian Edition" - nic niemającą.
Wiem, że to żadna nowość, ale nie mam zbyt często okazji jeździć czymś innym niż własne auto, a tym zrobiłem całkiem sporo (spalone ponad 20l). Nie wiedziałem, że Forek się tak fajnie i lekko prowadzi, łatwo parkuje, itp. Widoczność dobra, do tego ogromniaste lusterka. Gdyby mi ktoś dał automat do tego Forka, to biorę w ciemno, do miasta w szczególności. Aha, start-stop mnie wystraszył, bo auto zgasło mi po jakichś 40km po raz pierwszy, a nie wiedziałem, że ma. :-)
Załączniki
Untitled.jpg

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Auto dla dziada

Post 27 maja 2019, o 07:04

I to jest to, co pisałem.
Brak sensownego automatu.
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Auto dla dziada

Post 27 maja 2019, o 07:19

Aha osiągi c200 takie same jak 320i. Sekunda różnicy do setki. 1.5 vs 2 litry. Buahahaha.

No ale już za chwileczkę już za momencik cenniki w bmw i mercedesie będą inne.

No i stały napęd, stały napęd. Tlumaczylismy Ci tutaj, że bredzisz z tą staloscia. Dodatkowo pięć postów wyżej było 50:50 a teraz już preferencja tyłu 60:40. To efekt edukacji czy będzie jakiś nowy cennik? :->

"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 27 maja 2019, o 07:38

Chloru pisze:. Dodatkowo pięć postów wyżej było 50:50 a teraz już preferencja tyłu 60:40. To efekt edukacji czy będzie jakiś nowy cennik? :->
stach22 pisze:
XDrive i 4MATIC są bardziej stałe niż haldex, bo ich wartości inicjalne to +/- 50/50. Serio tego nie wiedziałeś? Doczytaj ;-)
No i po co manipulujesz moją wypowiedzią? Napisałem jak widać +/-, może nie wiesz co to znaczy? Uśredniłem, tym bardziej, że 4MATIC to zdaje się 50/50 a pisałem o obydwu. W każdym razie 50 czy 60 z tyłu to więcej jednak niż 0,....
W dodatku haldex kończy na 50% z tyłu podczas gdy xdrive i 4MATIC dają nawet do 100% na tył. Dostrzegasz różnice w prowadzeniu takich aut?
Chloru pisze:Aha osiągi c200 takie same jak 320i. Sekunda różnicy do setki. 1.5 vs 2 litry. Buahahaha.
W momencie kiedy ja dokonywałem wyborów C200 był 2.0 i osiągami nie ustępował 320. Wprowadzenie 1.5 to porażka, o tył zapomniałem. W GLC 200 nadal jest silnik 2.0 o mocy 211KM i z oznaczeniem 250.
Poza tym znowu manipulujesz, bo różnica była ok 1,1 sek.

Może wyjaśnisz w jakich momentach xdrive i 4MATIC są napędami o niestałym przenoszeniu 4x4? Kiedy tak się dzieje?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ODPOWIEDZ