Auto dla dziada

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 23 mar 2017, o 23:34

Nowy teoretycznie ma być w 18 ale realnie pewnie19. Rękaw powinien być za dopłata na życzenie :D np. w stanach manual w beemkach jest za dopłatą ;-)


:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Auto dla dziada

Post 23 mar 2017, o 23:36

esilon pisze: sprzedawca dumnie informował ze za żadne pieniądze nie da się dokupić elektrycznego ręcznego bo to świadoma decyzja sportowej marki

Mnie wmawiał, że nie ma szans na dotykowy ekran, bo od palców się tylko brudzi i jest to przemyślana decyzja BMW. Ha, ha, ha....
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 23 mar 2017, o 23:40

W legacy miałem dotykowy, teraz idrive z pokrętłem i w moim odczuciu to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie poręczniejsze. Ale to każdy może inaczej odbierać.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Auto dla dziada

Post 23 mar 2017, o 23:42

stach22, ale tu nie chodzi o wygodę, tylko o "dziwne" tłumaczenie tradycją :)
W nowych siódemkach i piątkach jest już dotykowy.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 00:04

No tak, jakieś wytłumaczenie musi być ;-)
Na szczęście siódemki ani piątki nie są ani w moim guście ani co najważniejsze zasięgu ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 00:08

Heh, ten opis pasuje tez jak ulal do ukladu kierowniczego lexa, ktory na poczatku wydawal mi sie amerykansko bezfeedbackowy, a teraz uwazam ten z cklasse za beznadziejny.. ale to hydraulika vs elektryka. To pewnie jak z dobrym winem, wszystko zalezy od dnia, pogody, samopoczucia, czy okolicznosci.. wot tacy z nas specjalisci od plaskiej dlugiej.. geografii nie oszukasz ;)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 00:12

gregski pisze:To pewnie jak z dobrym winem, wszystko zalezy od dnia, pogody, samopoczucia, czy okolicznosci.. wot tacy z nas specjalisci od plaskiej dlugiej.. geografii nie oszukasz ;)
Hehe, dokładnie tak ;-) :D
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 07:27

Tak nieśmiało tylko pragnę szanownym Kolegom od ręcznych elektrycznych przypomnieć, iż jeżeli go używają często, to niech pilnują, ale to PILNUJĄ, jego regulacji częściej, niz tylko na przeglądach.
Naprawa tego ustrojstwa do tanich nie należy. Nie serwisowo zamknąłem się, wymieniając jakiś pstryczek wewnątrz za 1,50€, w kwocie 2kpln. Koszt obejmował zatarty mechanizm, który zreanimowano (nowy ok. 3kpln), tarcze, szczęki, robota.
Wycieczki do W-wy prawie po drodze, więc nie liczę. No i bezcenne kolacje z Forumowiczami na Sadybie.
:mrgreen:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 09:57

Fux, naprawianie i placenie za serwis jest faux pax ... koledzy tylko wynajem dlugoterminowy z serwisem w cenie. Maja gdzies, co sie dzieje z autem po 3 latach.
Do czasu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 10:26

gregski pisze: Maja gdzies, co sie dzieje z autem po 3 latach.

wypraszam sobie
po pierwsze nie wynajem bezwykupowy a po drugie w beemce robiłem dodatkowe serwisy olejowe co max 15kkm choc komp nawet do 25kkm dopuszczał, w mietku tez juz jesteśmy po wymianie oleum choc móglbym jeszcze z 15kkm przejechac............
Nno.
:->

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 10:55

Esilon, te dodatkowe wymiany oleju robiłeś w serwisie? Bo właśnie mam 11tys. ,komp pokazuje ,że za 17, a nie chce żeby mnie coś zaskoczyło na wakacjach, bo sporo km do zrobienia.
Tak wiec noszę się z zamiarem, tylko nie wiem czy w serwisie czy u zaprzyjaźnionego mechanika? Żeby potem nie stracić gwarancji jak coś zwęszą :p
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 11:14

stach22, w ASO, wymiana oleju ale bez kasowania kompa

te 17kkm które Ci wyswietla jest teoretyczne, faktyczny przebieg zalezy od stylu jazdy ,
2kkm przed "terminem" auto dzwoni do centrali i juz możesz jechac po "darmowy" olej ( castrol)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 11:56

Czyli raczej w serwisie. No to się muszę wybrać. Choć zdania są podzielone czy warto.....to chyba jednak warto ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 12:02

stach22 pisze: Choć zdania są podzielone czy warto...

nie znam mechanika który potwierdzi że wysilonym benzynowym silnikom turbo dobrze słuzy wymiana oleju co 20-30 kkm ;-)

nie musisz w ASO

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:17

gregski pisze:Pewnie, ze mam.. :)) nie wydalem na to 200kpln plus wiec moge ;) gdybym to kupil, nie byl bym obiektywny ;)

Esi, te 180 kucy ledwo dyszy pow 200kmh.
Nawet 7,8,9 bieg nie pomaga.
prawda
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:19

Konto usunięte pisze:
Arno pisze: na autostradzie, kiedy testosterom się pojawia, bo jakiś debil z tyłu naciska jest nieco za mało mocy...

zrób redukcję ;-)
A nie, Fido, ja zostałem poinstruowany jak łopatkami szybciej zrucać niż pedalem.
Chcesz wyprzedzać - jesteś na automacie, długo trzymasz lewą łopatkę i spada na ten bieg ktory do wyprzedzania najlepszy.
Powtarzam, długo.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:29

esilon pisze:
stach22 pisze: Choć zdania są podzielone czy warto...

nie znam mechanika który potwierdzi że wysilonym benzynowym silnikom turbo dobrze słuzy wymiana oleju co 20-30 kkm ;-)

nie musisz w ASO
Eee, 186KM z 2.0 turbo to niezbyt wysilone ;) tym bardziej że twin scroll.
No i wydaje mi się, że wolny ssak wymaga większej opieki niż turbo , bo się go dużo mocniej kręci?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:30

Arno pisze: Chcesz wyprzedzać - jesteś na automacie, długo trzymasz lewą łopatkę i spada na ten bieg ktory do wyprzedzania najlepszy.
Powtarzam, długo.

o widziszzzz, się cżłowiek dowiaduje, jade sprawdzić

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:30

stach22 pisze:W legacy miałem dotykowy, teraz idrive z pokrętłem i w moim odczuciu to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie poręczniejsze. Ale to każdy może inaczej odbierać.
Ja mam jeszcze taki mini tablet przy pokrętle. Chyba ze dwa razy skorzystalem.
Teraz powoli się zastanawiam nad następcą.
mam za sobą wiele lat ( 3 merce) bezproblemowej w zasadzie jazdy ( w biały dieslu na samym początku wymienili wtryskiwacze - akcja była a mi akurat przed akcją padły). W poprzednim drugiego dnia jakaś lambda czy coś padło w wydevchu... Poza tym zero problemow... więc nie będę chyba zmieniał marki.
Następny pojazd chciałbym jednak kupić j¨ż na dłużej i stąd dywagacje na temat silnika czy 2.0 czy v6. Spalanie jest nieistotne, bo nie robię 120 rocznie.
No i kwestai czy brać to 4matic, czy olać. bo 8 lat jeżdżę na tył i nic, zero problemów.

Debilnie kusi C43 - ale jadąc 1400 do soelden jechałem 160km/h na oko... kilka razy nieco szybciej... więc po co, skoro ja i świat na obokoło się zmienia?
W serwisie mówią, że ludzie zrobili c200 po 200tys i nie ma problemów...

A!!!! I nie bierze oleju!
Średnie spalanie od początku prawie 9.6
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 13:47

Arno pisze: Ja mam jeszcze taki mini tablet przy pokrętle. Chyba ze dwa razy skorzystalem.
funkcją tego czegos jest intrygowac wyglądem i swietnie się wywiazuje z zadania,
do obsługi kompa pokrętło w zupełności wystarczające
Arno pisze: Następny pojazd chciałbym jednak kupić j¨ż na dłużej i stąd dywagacje na temat silnika czy 2.0 czy v6. Spalanie jest nieistotne
oczywiście V6
ale powtarzam i powtarzam sprawdź C400
Arno pisze: Debilnie kusi C43 - ale jadąc 1400 do soelden jechałem 160km/h na oko... kilka razy nieco szybciej... więc po co
po to żeby od 0 do tych 160 było bardzo przyjemnie gdy się zachce ?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 16:48

Arno pisze: Chcesz wyprzedzać - jesteś na automacie, długo trzymasz lewą łopatkę i spada na ten bieg ktory do wyprzedzania najlepszy.
Powtarzam, długo.
Sprawdź w drugą stronę. Też powinno na najwyższy.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 19:19

V6! Inny swiat. Smignalem dzis przez fajne trasy w Czechach, esp nie pozwala na wiele.
Potem 200kmh autostrada do domu, ale do ganiania przydalo by sie mu troche wiecej pojemnosci. Poza tym bardzo dobre auto. Na poziomie lexa z 2005 ;) niezle japonce skopali wtedy tylki niemcom.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 19:24

FUX pisze: Sprawdź w drugą stronę. Też powinno na najwyższy.

w druga stronę przejście z manualnego na D
sprawdziłem redukcje z przytrzymaniem łopatki i niby działa ale czy szybciej ..... w moim chiba nie, trudno powiedzieć
gregski pisze: V6! Inny swiat.
no to czas na V8 Gregu :-)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 19:37

Nawet nie podchodze ;) nie dla psa kielbasa. Poza tym ile ja pucha jezdze... teraz juz rower/skut/california.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla dziada

Post 24 mar 2017, o 19:44

esilon pisze: w druga stronę przejście z manualnego na D
U mnie przytrzymanie działa.
A ogólnie to skrzynia szybko się u mnie uczy, jak chcę jechać, choć czasami zwłaszcza przy 160-180 potrafi zgłupieć.

ODPOWIEDZ