Nowy Forester 2.0XT - 2013

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 21 mar 2013, o 19:08

Maks59 pisze: bedzie trzeba negocjowac dobra cene na zakup
Kupuj, zostań z nami i pisz, jak się sprawuje - wolałbym, szukając kiedyś następcy dla swojego XT '04, opierać się na czyms więcej, niż rekomendacja SIP ;-)
Maks59 pisze: pomimo "udziwnionego" napedu jedzi super.
Ojtam, jak na elektronikę, to calkiem prosty :giggle: A mówiąc serio, bez zdziwienia - już haldex 4 generacji w Skodzie Yeti i innych autach koncernu dziala tak, że normalny kierowca w warunkach nieekstremalnych nie jest w stanie odróznić go od starego AWD od Subaru. Przynajmniej ja, jeżdżąc Yetim po zalanej wodą szosą z koleinami, po polnych drogach lub po podmokłych i krzywych łąkach, czułem się jak w Forku :whistle:
Maks59 pisze: wjazd w ciezki teren - musi byc wylaczona trakcja
1. W naprawdę ciężki, bez wyciagarki, ramy, mechanicznych blokad i innych takich, to jednak nie :cofee:
2. W taki "cięzki jak na SUVa", to oczywiście że bez kontroli trakcji. Swoją drogą, wszystkie trzyliterowce to zło ;-)



lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 21 mar 2013, o 21:19

WiS pisze: A mówiąc serio, bez zdziwienia - już haldex 4 generacji w Skodzie Yeti i innych autach koncernu dziala tak, że normalny kierowca w warunkach nieekstremalnych nie jest w stanie odróznić go od starego AWD od Subaru. Przynajmniej ja, jeżdżąc Yetim po zalanej wodą szosą z koleinami, po polnych drogach lub po podmokłych i krzywych łąkach, czułem się jak w Forku :whistle:
Nie pisz takich rzeczy bo zaraz zjedzą Cię posiadacze Forków i Outbacków SBD co to niby czują w nich ducha rajdowych Subaru :giggle:
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 21 mar 2013, o 21:39

lukass pisze: zjedzą Cię
Zgaga pewna :mrgreen:
lukass pisze: czują w nich ducha rajdowych Subaru
O dekadę za późno, dziś prawdziwego rajdowego ducha to mają fabia 1.2, ford s-max tdi i xsara picasso :giggle:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 21 mar 2013, o 22:26

Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Maks59
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 22 mar 2013, o 09:52

Mam troche porownania co do napedow bo uzytkuje Forka 06, i Mazde CX7. W Mazdzie napede rzadzi elektronika, spisuje sie calkiem calkiem, ale niestety naped Forka w ciezkich warunkach drogowych (nie pole i wykroty) spisuje sie lepiej. Bardziej stabilnie i bezzwlocznie. Dzis chyba drugi test nowego Forka w troche innych warunkach, chcialbym sprawdzic jaki jest halas przy wiekszych predkosciach.

Maks59
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 25 mar 2013, o 18:48

No i kolejny test zaliczny Subaru Forestera 2,0 XT (turbo). Miasto, obwodnica, miasto i srednie (ustawienie skrzyni w 3 roznych dostepnych kombinacjach) spalanie wyszlo 11,4 litra. Uwazam ze na takie gabaryty i moc jest to rezultat do przyjecia. Wiadomo samochod "nowka nierdzewka" i jeszcze na dotarciu ok 900 km na liczniku. Noga troche przyciezkawa po miescie a i na obwodnicy staralem sie pojechac dosc szybko aby sparwdzic bardziej halas w srodku jak spalanie. Maksymalne na trasie bylo 13 litrow, predkosc odpowiednia i skrzynia w trybie sharp sport. Autko godne polecenia, tylko moze ta cena tak jak skrzynia w trybie sharp sport. Moze jeszcze komus innemu uda sie pojedzic nowym forkirm i cos w temacie napisac.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 25 mar 2013, o 20:28

A jak było z tym hałasem, przy wiekszych prędkościach?

Login jest zajęty
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraina ziemniaka
Auto: Forester SF5 JDM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 25 mar 2013, o 21:19

lukass pisze: Nie pisz takich rzeczy bo zaraz zjedzą Cię posiadacze Forków i Outbacków SBD co to niby czują w nich ducha rajdowych Subaru :giggle:
Wzór jest taki - im nowszy Forek i OBK tym większe czucie ducha rajdowych Subaru. Dodatkowo posiadanie silnika na gnojówkę dodatkowo podnosi ducha rajdów do kwadratu (w końcu kurnik na masce jest kurnik, bez kompromisów!). A na serio, w Poznaniu nie widziałem jeszcze ani jednego brudnego njuejdżowego forka ani obk.
Metallica skończyła się na Kill'Em All a Forester na SF5.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 25 mar 2013, o 21:37

A jakiś lift był OBK?
Poprzednich na poznańskich blachach trochę widuję.

Maks59
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 27 mar 2013, o 21:33

Co do halasu to przy 160-170 jest zadziwjajaco cicho, slyszlny jest szum chyba lusterek. Mam porownanie w stosunku do Forestera z 2006 i Mazdy Cx7. W nowym Forku jest ciszej. Zapewne czasami ciezko porownac bo i warunki drogowe zawsze inne, kierunek wiatru, jego sila. Zapewne i opony tez swoje dodaja do halasu wewnatrz.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 27 mar 2013, o 21:59

Login jest zajęty pisze: posiadanie silnika na gnojówkę dodatkowo podnosi ducha rajdów do kwadratu
Szkoda, że nie ma automatu do diesla, byłby sześcian :-)
Maks59 pisze: W nowym Forku jest ciszej.
Dzięki 8-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 14:13

Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 18:14

Dotykałem dziś Forestera nowego.
W porównaniu z tym, co mam w domu ( stara buda) to to jest luxus wagen normalnie, drzwi nie zamykają się jak puszka, wygąlda wszystko przyzwoicie.
Jak to piszą w pisamach motoryzacyjnych: Interesująca propozycja dla średniozamożnego turysty kwalifikowanego.

Jeśłi wstawić do kalkulatora kosztów diesel vs beznyna, to wychodzi, że taki Forester w dieslu się zwraca po chyba 10 latach. O ile dane podane są prawdziwe - no ale kłamią pewnie podobnie w przypadku diesla i benzyny.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 18:24

Arno pisze:że taki Forester w dieslu się zwraca po chyba 10 latach.
Dodałeś do kosztów pęknięty wał i naprawę za 30tyś zł? ;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 20:29

jarmaj, przepraszam, umknęło mie. Ale w ramach rekompensaty dodajmy jeszcze dwa filtry cząstek stałych.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 21:55

Login jest zajęty pisze: A na serio, w Poznaniu nie widziałem jeszcze ani jednego brudnego njuejdżowego forka ani obk.
A to ciekawe.
W środę byłem w Poznaniu. Widocznie się nie spotkaliśmy.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 22:16

Gal, zmieniłeś obeka na nófkę?

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 28 mar 2013, o 22:20

FUX pisze:Gal, zmieniłeś obeka na nófkę?
Mój OBK to jest nófka.
O ile wiem nowszego OBK nie ma.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 29 mar 2013, o 10:17

GAL, nie dziw się w Poznaniu sami porządni ludzie mieszkają. Czyści, bogobojni, Wójciak zlikwidują, Paetza bronią, Słowniki wykorzystują, to i auta mają czyste.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 2 kwie 2013, o 21:40

Gdyby ktoś nie był jeszcze przekonany do nowego Forestera 2.0Xt z przekładnia bezstopniową...
to w Rosji trwa promocja poprzedniego modelu, w topowej specyfikacji tS, w szeregiem modyfikacji Sti, w tym z poważnie zmodyfikowanym zawieszeniem:
http://subaru.ru/lineup/forester_ts/model
:cofee:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 8 kwie 2013, o 22:39

Przypadkiem będąc obok jednego z salonów, zasiadłem dziś w nowym Foresterze. W dieslu niestety - turbobenzyny akurat nie było na stanie. Wnetrze fajne, dobrze się czulem za kierownicą, widoki na deskę mialem estetyczne i przyjemne, dziura z widokiem na niebo jest jak trzeba, materiały jak dla mnie OK... ale w porównaniu z moim MY'04, to przyrostu gabarytów auta nie odczułem. Nie, żeby było ciasno - tyle miejsca za kierownica mi akurat wystarcza, ale zawsze się zastanawiam w takiej sytuacji, po co, jeżdząc z reguły sam ew. we dwoje, mam wozić tyle żelastwa i powietrza za sobą...?
A auto, w porównaniu z moim, wyglada jak Latająca Forteca przy Spitfajerze.
Trochę to skutek złudzen optycznych (proporcje, wyższa linia okien, etc.) ale nie tylko.

Wziąłem też specyfikację, i tu zonk: jesli chcę mieć (w 2.0 XT) dziure w dachu, to muszę brać znacznie drozszą wersję, z jasną półskórzaną tapicerką i elektronicznym kluczykiem, wypasionym audio i nawigacją... czyli rzeczami zupełnie zbędnymi, a nawet dla mnie niepożądanymi.
W obu wersjach obowiązkowo kola 18.
Bez sensu te specyfikacje...

Mój Forek stanowczo jest skonfigurowany rozsądniej - i taniej 8-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 8 kwie 2013, o 22:41

WiS pisze: i taniej
Noooo , bo bez rolety był :giggle:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 8 kwie 2013, o 23:22

WiS pisze: zasiadłem dziś w nowym Foresterze. W dieslu niestety - turbobenzyny akurat nie było na stanie.
Nie trzeba było się obawiać...
To prawda, że boxer-diesel potrafi się rozlecieć na kawałki...
Ale to tylko wtedy gdy się go uruchomi.
:evilgrin:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 9 kwie 2013, o 00:07

Лукашэнка pisze: Nie trzeba było się obawiać...
Obawiałem się tylko jednego - kogoś znajomego w pobliżu, albo co gorsza paparazzich ;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 9 kwie 2013, o 09:07

WiS pisze:Przypadkiem będąc obok jednego z salonów, zasiadłem dziś w nowym Foresterze. W dieslu niestety - turbobenzyny akurat nie było na stanie. Wnetrze fajne, dobrze się czulem za kierownicą, widoki na deskę mialem estetyczne i przyjemne, dziura z widokiem na niebo jest jak trzeba, materiały jak dla mnie OK... ale w porównaniu z moim MY'04, to przyrostu gabarytów auta nie odczułem. Nie, żeby było ciasno - tyle miejsca za kierownica mi akurat wystarcza, ale zawsze się zastanawiam w takiej sytuacji, po co, jeżdząc z reguły sam ew. we dwoje, mam wozić tyle żelastwa i powietrza za sobą...?
A auto, w porównaniu z moim, wyglada jak Latająca Forteca przy Spitfajerze.
Trochę to skutek złudzen optycznych (proporcje, wyższa linia okien, etc.) ale nie tylko.

Wziąłem też specyfikację, i tu zonk: jesli chcę mieć (w 2.0 XT) dziure w dachu, to muszę brać znacznie drozszą wersję, z jasną półskórzaną tapicerką i elektronicznym kluczykiem, wypasionym audio i nawigacją... czyli rzeczami zupełnie zbędnymi, a nawet dla mnie niepożądanymi.
W obu wersjach obowiązkowo kola 18.
Bez sensu te specyfikacje...

Mój Forek stanowczo jest skonfigurowany rozsądniej - i taniej 8-)
Mam podobne wrażenia, przede wszystkim, stary Forester jest istotnie NORMALNEJ wielkości.
Ale jak sie nie chcesz ciągać blachy ze sobą, bierze BRZ
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

ODPOWIEDZ