Nowy Forester 2.0XT - 2013

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 3 maja 2013, o 20:44

FUX pisze: Jaka głębokość brodzenia?
Ty tak na poważnie :o . Przecież Forkami niewolno jeździć po mokrym, bo tłumiki rdzewieją i SIP zabierze gwarancję na auto, w związku z brakiem umiejetnośći prawidłowej obsługi promu kosmicznego jakim jest Forek wg SIP :-p


był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 3 maja 2013, o 21:15

:mrgreen:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 4 maja 2013, o 16:38

Ot i takimi tekstami :idea: lukass, pozbawił sie do żywotnio jakiejkolwiek gwarancji na subaraki w Sipie :mrgreen:

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 4 maja 2013, o 19:42

Piter 35 pisze:Ot i takimi tekstami :idea: lukass, pozbawił sie do żywotnio jakiejkolwiek gwarancji na subaraki w Sipie :mrgreen:
Jak będę chciał kupić z salonu to wyślę żonę na wszelki wypadek :-p
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Mace
0 gwiazdek
Auto: forester 2005/2.0/MT, Impreza WRX 2.5 2006, Mitsubisthi ASX 2012
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 maja 2013, o 12:10

Hi

Weekend majowy no wlasnie jeszcze glowa szumi, wiec mnie chwile nie bylo ;D
Лукашэнка 2 pisze:
Mace pisze:Auto ktorym jezdzilem mialo okolo 1300km na liczniku, wkurzajacy dla mnie jest plastik przy skrzyni biegow, tam gdzie sa napisane cyferki jaki bieg. Ten plastik sie rusza nawet pod palcami. Nie trzeszczy ale syf tam bedzie lecial.
Nawigacja nie ma fotoradarow ;D ale dziala bardzo ladnie jest dokladna. NIe wiem czy jest tmc ? Moze ktos ma taka informacje ???
Zestaw glosnomowiacy slychac dobrze, telefon udalo sie sparowac odrazu, ale nie mozna do neigo przegrac ksiazki z telefonu. Mozna sobie recznie zaprogramowac pare numerow i to tyle. W dobie 21 wieku to hmm lekka porazka jak na wersje prestiz. Z tego co zauwazylem to pojawia sie chyba tylko numer dzwoniacego. Radio gra ladnie, ponoc obsluguje divx'a ale mnie sie nie udalo uruchomic, po bluetoo tez mi sie nie udalo sparowac telefonu tak aby dzialal mi streaming audio i muza z telefonu. Jesli mialo by to dzialac tak, ze albo muza albo telefon z zestawem glosnomowiacym to hm tez porazka dla mnie. Ktos cos moze wiecej napisac na ten temat ??
Zasadniczą zaletą radia w tym Foresterze jest fakt, że to jest standardowy wyjmowany rozmiar 2DIN. To znaczy można łatwo go wyjąć, wyrzucić na śmietnik i wstawić w to miejsce coś bardziej przydatnego. ;-)
A nie stracisz gwarancji oby ? ;D
A propo gwarancji, przegadalem strone niemiecka subaru i tam jak byk pisze ze daja 5 lat gwarnacji i 160tys km, a u nas 100 tys km i 3 lata.
I tak sie zastanawiam co jest tego powodem ???
Лукашэнка 2 pisze:
Mace pisze:W testowym zestawie nie dzialalo serwo do bagazniku, ponoc z takim przyszlo.
Komputer pokladowy dziala sprawnie sporo informacji, dla mnie osobscie przydal by sie jeszcze odczyt cisnienia powietrza w ooponach.
Jednak jezdze dosc szybko i lubie wiedziec czy mam dobre cisnienie w kolach.
W full-wypasie nie ma czujników ciśnienia?
Żaden problem.
Można dokupić na promocji cenowej:
http://www.amazon.com/Schrader-28203-Se ... automotive
No juz sobie zazyczylem czujnikow parkowania i wyswitlacz umiescilem nad lusterkiem i nie mal pomyslu gdzie bym kolejny wyswietlacz przyczepil.
Nad czujnikami zastanawiam sie troche innymi.
Widzialem takie, ze czujnik jest prosty, ustawia sie zakres jaki chcemy miec i jak cos sie zmieni po za zadana granice to on poprostu piszczy i wozi sie go gdzies w skrytce, co prawda zasilany jest bateriami, ale jak dla mnie jest to wystarczajace. Jak cchce to zagladam do skrytki i patrze, jak nie to ma piszczec jak cos jest zle.

Лукашэнка 2 pisze:
Mace pisze:Przy duzych predkosciach, lecialem tak ponad 200 na autostradzie, raz mi sie rozlaczyl tepomat a napewno nic nie dotykalem, sadzilem ze cos sie stalo, ze padl forek bo zaczal nagle zwalniac a tu sie okazalo ze rozlaczylo tempomat. Serwis mowi ze to nie mozliwe, a ja wiem ze niczego nie dotykalem.
W wielu samochodach tempomat działa tylko do okreslonej prędkości, np. 180km/h. Być może jest tak również w tym aucie.
Nikt mi na to nie umial odpowiedziec czy jest cos takiego w subaru.
Лукашэнка 2 pisze:
Mace pisze:Szyber dach fajny, nigdy nie mialem wiec mi sie podoba bo nowy, nie wiem jak bedzie z przeciekami i dzialniem w zimie, kolega ma forka z dachowa szybka i narzeka ze juz nie otwiera bo same problemy.
Generalnie, pomysł na taki szyberdach jest bardziej taki aby używać go w lecie.
No a co przeszkadza aby go uzywac zima ? ;D

Лукашэнка 2 pisze:
Mace pisze:Ogolne wrazenia pozytywne, zamowilem forka 2.0 XT ;D problem w tym ze wersja platinum dostepna bede mial na pazdziernik 2013 roku :( WIec musze troche poczekac. Ponoc kryzys w kraju a tutaj oczekiwanie jak na porsze jakies co najmniej ;D
To na Porsche też tak długo się czeka? Nie strasz.
Wybierłem się w najbliższy poniedziełek, żeby może zamówić nowe 911 GT3 ...
ale może jednak odpuszczę. Nie lubię kolejek. :roll:
;-)
Kolega zamawial porsche w poznaniu, nie jakies tam stojoce w salonie, normalnie 2 dni siedzielismy przy konfiguratorze, wyplulismy konfiguracje pojechalismy zamowic i ma do obioru w 30 tygodniu tego roku.
Ja zamowilem typowke, w sumie nic nie moglem wybrac po za dodatkami, bo w tej promocji to nawet fotele maja jeden sluszny czarny kolor i dostaje info ze bede mial auto 36-40 tydzien tego roku.
Wiec spokojnie mozesz isc po porsche ;D:D:D


WiS pisze:
Mace pisze: Nawigacja (...) Zestaw glosnomowiacy slychac (...), telefon udalo sie sparowac (...) Radio gra (...) porazka dla mnie.
Nareszcie ktoś przetestował to, o czym my z Ernestem zapomnieliśmy :giggle: - jak widać FHI z grubsza trzyma się swojego kanonu ;-)
No nie przetestowalem tego do konca, moglbym jeszcze dodac ze nauczenie sie filozofii tego radia nastrecza troche problemow.
Jak dla mnie nic nie jest tam intuicyjne. Polecenia wydawane glosem jakos mnie nie bardzo wychodzilo.
WiS pisze:
Mace pisze: jest on twardo zestrojony, sporo tardziej niz forek ktory mam obecnie. Mi to troche osobiscie przeszkadza, dziury w jezdni czuc bardziej, ale za to mniej sie gnie w zakretach, pokonuje je pewnie tak jak forek z 2005.
Potwierdzam, acz mnie się akurat ta względna twardość podoba. Jeśli - wybierając kolejne auto - będę jednak potrzebował łagodniejszego wybierania nierówności, pójdę do Skody po Octavię Scouta ;-)
No wlansie mi nie, fotele sa twarde i forek jest twardy, obawiam sie ze po dluzszej drodze beda bolec plecy.

WiS pisze:
Mace pisze: W miescie 14-15 litrow, ale zastrzegam ja jezdze dynamicznie. biorac forka mial 12,4 spalania na komputerze.
Na trasie ogien, tryb sharp i pedal do deski spalanie 18 litrow,
Tak jak XT'04, więc nie jest źle - to nie są auta dla fanów jazdy o kropelce ;-)
No gadzam sie, ale czemu subaru z uporem maniaka ciagle wsadza tam 60l zbiornik.
Takie porsche panamera pali 18litrow i ma zbiornik 105 litrow ;D
WiS pisze:
Mace pisze: zamowilem forka 2.0 XT ;D problem w tym ze wersja platinum dostepna bede mial na pazdziernik 2013 roku :(
1. Gratuluję decyzji :thumb:
2. Służymy do października forumową psychoterapią... potem zresztą też :mrgreen:
[/quote]

ad. 1 -D dzieki dzieki
ad. 2 - no to zaczynajcie ;D:D:D


Pozdro
Mace

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 maja 2013, o 18:58

Mace pisze: przegadalem strone niemiecka subaru i tam jak byk pisze ze daja 5 lat gwarnacji i 160tys km, a u nas 100 tys km i 3 lata.
I tak sie zastanawiam co jest tego powodem ???
Dobre pytanie - już mialem podpowiedzieć możliwe odpowiedzi, ale kiedyś sobie obiecałem, że nie będę się znęcał nad władzami polskiego importera. Nie moja łąka, nie moje barany.
Jesli ktoś chce u nich kupować... :whistle:
Mace pisze: czemu subaru z uporem maniaka ciagle wsadza tam 60l zbiornik.
Zgadzam sie, że mógłby być większy. Ale... wtedy auto po zatankowaniu byłoby cięzsze i jeszcze więcej by palilo ;-)
Mace pisze: to zaczynajcie ;D:D:D
Wpadnij na Chlejady, ponacieramy Cię magicznymi olejkami, na początek :evilgrin:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 maja 2013, o 19:06

Mace pisze:
Лукашэнка 2 napisał(a):

Mace napisał(a):Szyber dach fajny, nigdy nie mialem wiec mi sie podoba bo nowy, nie wiem jak bedzie z przeciekami i dzialniem w zimie, kolega ma forka z dachowa szybka i narzeka ze juz nie otwiera bo same problemy.

Generalnie, pomysł na taki szyberdach jest bardziej taki aby używać go w lecie.


No a co przeszkadza aby go uzywac zima ? ;D

Generalnie nic nie przeszkadza, ale jeśli będziesz miał na dachu śnieg i lód, to np. uchyli Ci się na 3mm i potem jeszcze mu się nie zechce zamknąć. I kłopot gotowy. Szyberdach, podobnie jak resztę sprzętów różnych należy używać z głową ;-)

Roberto32
0 gwiazdek
Auto: Audi Cabrio B4
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 lip 2013, o 00:08

Witam wszystkich. Nie mam jeszcze Subaru ale żona zmienia auto i polecam jej Forka XT. Byłem wstępnie oglądnąć Demo i zaskoczyło mnie średnie spalanie 16,5l. Pan mówi że to dlatego że Forek jeździ tylko na testach i po mieście. Będę się umawiał na jazdę testową to napisze więcej. Główną zaletą dla mnie to bezpieczeństwo, ufam Japończykom. Jednak chcę żonkę przyzwyczić do jazdy w trybie FUN :). Sam także pewnie z chęcią wsiądę w takiego SUV-a :).

mensajero
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 lip 2013, o 00:26

Na forum trafilem wlasnie za sprawa Forestera, gdy poszukiwalem informacji na jego temat. Piekny samochod, jestem zainteresowany zakupem rocznika 2013, ale poczekam z tym do konca roku, zawsze pare zlotych sie uda zaoszczedzic. To co jest szokujace, to ze samochod wcale nie jest drogi jak na swoj segment. Chcialbym sie dowiedziec czy jezdzil ktos wersja 150KM i czy mocy jest wystarczajaco aby wyprzedzic w trasie zamulacza typu TIR czy autokar czy jednak wersja z jednostka napedowa 240KM to jedyny sluszny wybor?

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 5 lip 2013, o 08:19

Raczej szybko pójdź do salonu i zapytaj, czy jeszcze jest obniżka na XT. Bo była szalona.
Lepiej brać XT, jeśli jesteś przyzwyczajony do "dodatnich wartości przyśpieszeń". ( Nadużywam tego zwrotu specjalnie, bo redaktorzy motoryzacyjni o nim zapomnieli)

A tu na dodatek recenzja z XT z TG ang
http://www.topgear.com/uk/subaru/forest ... est/driven
Niezbyt pochoebna ona jest
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 7 lip 2013, o 22:25

Roberto32 pisze: zaskoczyło mnie średnie spalanie 16,5l. Pan mówi że to dlatego że Forek jeździ tylko na testach i po mieście.
To znaczy, że testowicze łagodnie nim jeżdżą :mrgreen:
Ale mówiąc serio, to po krótkim doświadczeniu z nowym XT i znacznie dłuższym ze starym, obstawiam, że w "normalnej" eksploatacji będą palić podobnie - tzn. od 10 przy raczej łagodnej jeździe na trasie, poprzez 13-14 w przeciętnym ruchu miejskim lub dość dynamicznej jeździe pozamiejskiej, po jakieś 18 przy mocnym deptaniu albo w bardzo gęstych korkach.
Roberto32 pisze: Główną zaletą dla mnie to bezpieczeństwo, ufam Japończykom.
Ja też ufam Japończykom, ale bardziej w zakresie jakości wykonania. Przynajmniej kiedyś, bo co do nowych aut - uwaga, z różnych względów nie jest już aż tak dobrze jak kiedyś bywało.
Natomiast co do bezpieczeństwa - hmmm... Japończyki same z siebie nie są jakoś wyrażnie bezpieczniejsze od "reszty swiata". Subaru - pod pewnymi względami, owszem. Na przykład dzięki dobremu, stałemu AWD pozwalają w pewnych sytuacjach na więcej, niż np. ośka.
Ale warto pamiętać, że: a) nie pozwalają na wszystko, b) w złych warunkach łatwy start takim autem usypia czujność mniej doświadczonego kierowcy, i o nieszczęście nietrudno, c) w niektórych kwestiach związanych z bezpieczeństwem (np. hamulce) Subaru wypadają gorzej od wielu aut.
Roberto32 pisze: chcę żonkę przyzwyczić do jazdy w trybie FUN :).
Jak wyżej, mocny czteropęd naprawdę nie jedzie sam, można nim sobie (i komuś) łatwo nabić guza, tak samo (a może i łatwiej) jak jakimkolwiek rodzinnym kompaktem.
Nie, żebym zrażał do koncepcji - wręcz przeciwnie 8-) Doradzam tylko nieco chrześcijanskiej pokory na początek i jak najwięcej treningu w bezpiecznych warunkach, pod okiem profesjonalistów. Dziś są już takie możliwości.
No, chyba, że żona już po szkoleniach I, II i III stopnia.
mensajero pisze: Piekny samochod
Jasna cholera, poczucia piękna to jednak bardzo indywidualna rzecz :mrgreen:
Ja tam wśród licznych zalet Forestera piękna bym akurat nie wymieniał. Co więcej, znam takich, którzy właśnie brzydotę uważają w tym przypadku za zaletę ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 7 lip 2013, o 22:32

mensajero pisze: poczekam z tym do konca roku, zawsze pare zlotych sie uda zaoszczedzic.
1. Arno ma rację, polityka cenowa polskiego Subaru rozni się od np. marek francuskich czy innych, pod koniec roku wcale nie musi być taniej.
2. Forester XT to raczej nie jest auto dla miłośnikow "oszczędzania paru złotych" - warto się przyzwyczajać do tej myśli ;-)
mensajero pisze: jezdzil ktos wersja 150KM i czy mocy jest wystarczajaco aby wyprzedzic w trasie zamulacza typu TIR czy autokar
Nowym 150 koni nie jeździłem, ale starym tak, a także różnymi innymi autami o podobnej dynamice. i powiem tak - wszystkim się da wyprzedzać, załadowanym polonezem truckiem też, tyle że jest to mniej bezpieczne, trudniejsze, wymaga lepszej techniki, staranniejszej taktyki, etc. No i - im słabsze auto, tym brutalniej trzeba je deptać, a wolnossący Forester robi się wtedy mało oszczędny.
Wniosek: stać Cię, a łatwość wyprzedzania na krótkich odcinkach jest ważna - bierz wersję turbo. Jeździsz raczej po mieście lub po drogach, gdzie się rzadko wyprzedza "na styk" - wolny ssak będzie też dobry.

Mace
0 gwiazdek
Auto: forester 2005/2.0/MT, Impreza WRX 2.5 2006, Mitsubisthi ASX 2012
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 7 wrz 2013, o 20:16

HI

Nie zaczynam nowego watku :D Wiec tutaj sie chwaleć, że już mam SWOJEGO FORKA XT :D
Oczywiscie nie moglem wytrzyma i na sile zrobilem 500km ;D troche po PL troche po DE (wyjazd na IFA Berlin)

No kopytko to to autko ma jak nalezy. Autostrada srednia spalania 10,5 - 11 przy predkosci przelotowej miedzy 120 a 160 km, po miescie 13-14 to jest realne spalanie przy w miare dynamicznej jezdzie. Oczywicie uskuteczniajac aptekarstwo mozna zejsc na autostradzie pod 9 litrow na tempomacie i delikatnej jezdzie przy predkosci 140-150km wiec nie jest zle. Co do poprzedniego forka mam wrazenie ze w aucie bardziej jest odczuwalny boczny wiatr. Auto nie zmienia toru jazdy ale buda lekko poddaje sie wprowadzajace delikatne przechyly, tego w poprzednim forku nie odczuwalem. :thumb: Radio gra ladnie, funkcja zestawu do telefonu tez daje rade, nawet wczytal mi ksiazke telefoniczna z mojego telefonu (na jazdach testowych mi sie nie udalo tego zrobic) , tylko w sumie nie wiem po co, bo jak ktos dzwoni to i tak pokazuje tylko numer, na telefonie mam kto dzowni a w aucie tylko numer, przecwicze to jutro ;)

Jednak mi w forku w fotelach brakuje tego ledzwiowego podparcia, nie jest to moze uciazliwe na male trasy, ale czegos tam pod plecami brakuje. Fotele sa ok, ale trzymanie boczne mogloby byc lepsze. Tym bardziej ze w tym forku nie odczuwa sie predkosci tak jak w starym.

Generalnie auto super, to powyzej to lekkie marudzenie, ale na PW obiecalem paru osobom ze napisze co mi sie nie podobalo po pierwszych 500km, tak naprawde brakuje mi tylko 15l dodatkowej pojemnosci zbiornika. Auto wszystko wynagradza jazda, kultura pracy silnika (szkoda ze tak go wyciszyli) no i osiagami, wyprzedzanie to bajka. Ktos prosil o opinie na temat klapy bagaznika, fakt otwiera sie wolno, ale jak komus nie pasuje mozna otwierac recznie.

W aucie jedna rzecz mnie zdziwiła, po co w zestawie jest linka holownicza dodana ;D:D:D;D No chyba, aby ciagac innych ;D BO innego wytlumaczenia nie znalazlem.


Jak macie jakie spytania albo nie odpowiedzialem na prosby z pw to prosze :) Służę pomoca.

Pozdrawiam
Mace

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 7 wrz 2013, o 20:21

Mace pisze: W aucie jedna rzecz mnie zdziwiła, po co w zestawie jest linka holownicza dodana
W 2007 roku także dodawali.
Poza tym gratki i dawaj fotki; najlepiej w nowym wątku...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 8 wrz 2013, o 12:30

Mace pisze: już mam SWOJEGO FORKA XT :D
Dawaj nowy watek, pierwszy taki na Forum zasługuje na docenienie :thumb:

Wklejaj zdjęcia, pocmokamy ;-)
I przede wszystkim pisz kolejne recenzje i sprawozdania, tym bardziej, ze jak widzę masz dobre porównanie do innych aut.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 8 wrz 2013, o 14:13

Dokładnie , dawaj fotki . Bardzo chętnie poczytamy jak wygląda eksploatacja :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 22 wrz 2013, o 18:11

Wybrałem się w sobotę do SIP na oglądanie nowego forka 2013 - a co mi szkodzi sobie popatrzeć. Dwie rzeczy mnie uderzyły jak obuchem.

1. Tylna klapa bagażnika. Przy pełnym otwarciu facet mojego wzrostu (178cm) wali głową w krawędź otwartej klapy. Innymi słowy - za każdym razem jak coś trzeba wkładać do bagażnika trzeba pamiętać żeby się schylić. Japońscy inżynierowie zapomnieli chyba, że na świecie żyją wyższe osoby niż 170cm...

2. Składanie tylnych siedzeń. W czasie kiedy inni mają rozwiązania przesuwające siedzisko i składanie oparcia na płasko, subaru wciaż ma z tym kłopot. W efekcie nie istnieje coś takiego jak płaska podłoga bagażnika, ani nawet coś co można nazwać na siłę płaską podłogą. Jest podłoga bagażnika, potem schodek i wreszcie powierzchnia złożonych siedzeń.

Hehe pomijam kompletny brak zainteresowania sprzedawcy w centrali subaru :? Czy facet w t-shircie i dźinsach to potencjalny klient? Widać nie ;-)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 22 wrz 2013, o 18:29

Konto usunięte pisze: Czy facet w t-shircie i dźinsach to potencjalny klient? Widać nie ;-)

Się ciesz że Cię wpuścili, w Białymstoku tylko w krawatach. :giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 22 wrz 2013, o 22:01

Fido_,
W starym foresterze podłoga płaska, więc usprwnili! Niech żyje!
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 22 wrz 2013, o 22:44

Konto usunięte,
skoro zwracasz uwagę na praktyczne szczegóły, to może obejrzyj ten model:

Link: http://www.youtube.com/watch?v=uivlyQ2RhuU

albo innymi słowy:

Link: http://www.youtube.com/watch?v=eUIO-DCcwzA
i płaska podłoga:

Link: http://www.youtube.com/watch?v=OOBVv0zAlUQ

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 08:21

Dyktatorze, hormony miłości zdaje się, że ci różowe zasłonkię na oczy rzuciły. Ale to się zdarza i jest zrozumiałe.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 08:35

Arno pisze:Dyktatorze, hormony miłości zdaje się, że ci różowe zasłonkię na oczy rzuciły. Ale to się zdarza i jest zrozumiałe.
Arno,
ależ jaka miłości? Zdaję sobie sprawę z wad Forda, a przede wszystkim z ich marnego image.
Ale czemu nie napisać o zaletach jakich oczekuje Konto usunięte?
Płaska podłoga (z łatwo składaną kanapą) jest?
Automatyczne otwieranie i zamykanie klapy bagażnika (z regulacją wysokości otwarcia) jest?

Gdybym był postawiony przez dylematem: nowy Forester czy nowy Ford Kuga, to naprawdę miałbym się nad czym zastanawiać, bo to porównywalne wozy (drabiniaste).
;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 21:52

Лукашэнка pisze: porównywalne
Nie.
Kuga ma bodaj 17 cm prześwitu, a Forester 22.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 22:00

WiS pisze:
Лукашэнка pisze: porównywalne
Nie.
Kuga ma bodaj 17 cm prześwitu, a Forester 22.
:o

przy niewielkim wysiłku, znaleźlibyśmy jeszcze sporo innych różnic

ja na przykład wskazałem na inne rozkładanie kanapy oraz inne otwieranie klapy bagażnika

Dlatego nie napisałem, ze są to samochody identyczne.
:->

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 22:01

Лукашэнка pisze: inne rozkładanie kanapy oraz inne otwieranie klapy bagażnika
Zgadzam się, że jako minivan Kuga jest lepszy od Forestera. Ale w tej kategorii zapewne przegra z S-maxem? 8-)

ODPOWIEDZ