Nowy Forester 2.0XT - 2013

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 22:27

WiS pisze:Zgadzam się, że jako minivan Kuga jest lepszy od Forestera. Ale w tej kategorii zapewne przegra z S-maxem? 8-)
A Forester jeśli chodzi o prześwit przegra z Defenderem. Jeśli najważniejszy jest prześwit, to wybierz Defendera. ;-)

A mówiąc serio, to Subaru Forester, Ford Kuga, Mazda CX-5, Toyota RAV4 i jeszcze sporo innych podobnych od nich mini SUVów (cz jak nazywają je za oceanem - kompaktowe crossovery) - to są samochody porównywalne i dlatego porównywane choćby przez redaktorów magazynów motoryzacyjnych.
Każde z tym aut potrafi się czymś wyróżnić.
Forester oczywiście też wyróżnia się na tle konkurencji, przy określonych kryteriach (w zależności od wersji silnikowej, itd...)
Ale przecież nie wygrywa przy dowolnych kryteriach.



WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 23 wrz 2013, o 23:59

Лукашэнка pisze: choćby przez redaktorów magazynów motoryzacyjnych.
Gdybym sam kiedyś, dawno temu, nie robił za takowego - to może i uważałbym to towarzystwo za kompetentne i miarodajne ;-)
Лукашэнка pisze: to są samochody porównywalne i dlatego porównywane
To jeszcze nie oznacza, że owe porównania mają sens.
Ale nieważne, co "mówią na mieście". Ważne, ze Forek wciąż potrafi być zarówno jako-takim autem autostradowym, jak i coś przewieźć, jak i zjechać z czarnego w głębsze błoto.
Kuga i RAV tego ostatniego nie potrafią (tzn., pardon, zjechać potrafią - gorzej z wyjechaniem). CX5 nie wiem, róznie mówią.
Ale wobec powyższego, ponieważ akurat dla mnie równa podłoga jest doskonale nieistotna, natomiast kompromis pomiędzy zdolnoscią do jazdy po czarnym i poza nim jak najbardziej, spośród w/w zdecydowanie najbardziej pasuje mi Forester.
Acz to na tym forum nieco niepoprawne politycznie :giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 24 wrz 2013, o 10:05

WiS, generalnie się zgadzam z Tobą. Forester jest bardzo fajnym autem. Dlatego dziwią mnie ewidentne niedoróbki, jak klapa bagażnika, w którą się walisz głową. Dla mnie jest to ważny element, podobnie jak w miarę płaski bagażnik.

Ford Kuga jest nieekologiczny :-p

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 24 wrz 2013, o 10:42

Fido_ myślę, że SUbaru zakłada, że większość użytkowników to majsterkowicze. No przecież wystarczy kupić piankę PU, twardą o grubości tego schodka w bagażniku, i jak jedziesz gdzieś w trasę wkładać ją do bagażnika i już masz równe spanie. :)
No przecież posiadanie Forka vs taka mała niedogodność?
Też jak oglądałem Forestera zwróciłem na to uwagę - wiosną wczesną moja córka jeździła z namiotem po Norwegii izdecydowały panienki, że będą spać w bagażniku jednak a w starym forku równiuśieńko.
Coś się komuś w obliczeniach nie zgadzało widocznie. Ale i tak to ciekawe, bo chyba dziś wszyscy mają już równo.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 24 wrz 2013, o 10:44

WiS pisze: Ważne, ze Forek wciąż potrafi być zarówno jako-takim autem autostradowym, jak i coś przewieźć, jak i zjechać z czarnego w głębsze błoto.
No to jest prawda.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 30 paź 2013, o 22:00

Czy ktoś już dłużej pojeździł z tą automatyczną skrzynią w turbo wersji? I co jeśli tak?
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 30 paź 2013, o 22:34

Arno, co z tymi książkami alpinistycznymi?

:cofee:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 30 paź 2013, o 22:36

FUX, a co to ma wspólnego z Foresterem 2013, jego skrzynią bezstopniową i w ogóle z tym, o czym inni piszą w tym wątku?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 31 paź 2013, o 11:52


Maks59
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 16 lis 2013, o 23:53

Witam, Foresterowiczow. No i stuknelo 5 tys km w nowym Forku XT turbo z automatem. Jak na dzien dzisiejszy to zmodyfikowany automacik dziala super, do szybkiego wyprzedzania nie potrzeba nawet zmieniac ustawienia skrzyni na sport lub Sport# . Cignie jak wsciekly no i zadziwiajace spalanie, na dystansie 4 tys. km w granicach 11 litrerkow, leje wprawdzie 98 ale to nie powinno miec znaczenia. Myslalem ze bedzie wciagal troche lepiej z baku zwlaszacza ze nozka ma juz swoje lata i ciezka jest. Pali mniej od Forka mojej zony 2.0 automat z 2006 r. No i mniej od poprzedniego mojego wozka (Mazda CX-7) o cale 2-3 l. A kucykow miala Mazda troche wiecej jak XT. Ogolnie autko moze byc i warto polecic. Jedynie co mnie meczy to skopana Nawigacja, to co zainstalowali to wielkie g.. i czaszkuje jak ja uaktualnic lub zmienic na cos innego.
Maks

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 158 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 17 lis 2013, o 02:12

Maks59, gratuluję fajnej fury. Ja po przejażdżce nowym XT też byłem zadowolony z pracy tej skrzyni i potencjału auta choć pewnie przy skrzyni manualnej wrażenia byłyby jeszcze lepsze. Mimo wszystko uważam, że w tej chwili to jest najlepsza propozycja jeśli chodzi o Subaru.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 18 maja 2014, o 22:32

Maks59 pisze:Witam, Foresterowiczow. No i stuknelo 5 tys km w nowym Forku XT turbo z automatem. Jak na dzien dzisiejszy to zmodyfikowany automacik dziala super, do szybkiego wyprzedzania nie potrzeba nawet zmieniac ustawienia skrzyni na sport lub Sport# . Cignie jak wsciekly no i zadziwiajace spalanie, na dystansie 4 tys. km w granicach 11 litrerkow, leje wprawdzie 98 ale to nie powinno miec znaczenia. Myslalem ze bedzie wciagal troche lepiej z baku zwlaszacza ze nozka ma juz swoje lata i ciezka jest. Pali mniej od Forka mojej zony 2.0 automat z 2006 r. No i mniej od poprzedniego mojego wozka (Mazda CX-7) o cale 2-3 l. A kucykow miala Mazda troche wiecej jak XT. Ogolnie autko moze byc i warto polecic. Jedynie co mnie meczy to skopana Nawigacja, to co zainstalowali to wielkie g.. i czaszkuje jak ja uaktualnic lub zmienic na cos innego.
Maks
I co słychać pół roku później?
GALOWI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ CHYBA zainstalować Garmina w zainstalowaej nawigacji w Outbacku. Ale może się mylę.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2014, o 14:01 przez Arno, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 maja 2014, o 00:37

Arno pisze: co słychać pół roku później?
Też jestem ciekaw.

darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 maja 2014, o 08:06

ja też !

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 13 cze 2014, o 13:12

Czy któś cóś wie?
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Odp: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 16 cze 2014, o 07:13

Arno pisze: I co słychać pół roku później?
GALOWI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ CHYBA zainstalować Garmina w zainstalowaej nawigacji w Outbacku. Ale może się mylę.
To chyba było w starym outbacku i polegało na wykorzystaniu display'a do podłączenia jakiegoś gpsa Garmina. To się trochę nie mieści w głowie, że istnieje przynajmniej kilka dobrych map Polski, a Subaru wciąż nie potrafi ich dostosować do fabrycznej nawigacji

pisałem z telefonu

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 16 cze 2014, o 07:42

Konto usunięte pisze: To się trochę nie mieści w głowie, że istnieje przynajmniej kilka dobrych map Polski, a Subaru wciąż nie potrafi ich dostosować do fabrycznej nawigacji

Tej sztuki nie tylko Subaru nie opanowało.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 16 cze 2014, o 07:55

Ciekawe, że w tej nawigacji NIC nie jest logiczne. Znaleźć miejscowość - makabra.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 1 lip 2014, o 23:48

Witam!

a bedzie gorzej jak jakies dziecko niechcacy wycisnie karte SD i zagubi w czasoprzestrzeni, skopiowanie jej lub zrobienie klona ( np. od kolegi) na dzien dzisiejszy awykonalne.
Wiem cos o tym :wall:

Tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 18 sie 2014, o 23:07

Czy ktoś już przejechał trochę więcej XT? Jakie dane, wrażenia, spalanie? Wady, zalety...
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 sie 2014, o 09:33

Arno pisze:Czy ktoś już przejechał trochę więcej XT? Jakie dane, wrażenia, spalanie? Wady, zalety...
Arno,
ja byłem bliski zamówienia Forestera XT w marcu tego roku, ale w stosunku do tego co ten samochód oferował kosztował drogawo.
W kwietniu SIP ogłosił obniżki cen.
Jednak ja już wówczas zamówiłem Tiguana.
2.0 (210KM), DSG, wersja R-Line.
Odebrałem go jakoś pod koniec maja. Do tej pory przejechałem około 12 000 km. Będę nim jeździł do końca sierpnia.
Jestem bardzo zadowolony z eksploatacji. Nie sprawił na razie najmniejszego problemu.
Jeśli chodzi o właściwości jezdne, to zawieszenie ma stosunkowo twarde (wersja r-line, 18" felgi), co mi nie przeszkadza. Za to bardzo dobrze trzyma się na wszelkich nierównościach, wybojach. Nie pochyla się w szybkich zakrętach. Hamulce działają sprawnie, ale to raczej oczywiste w niemieckim aucie.
Wyciszenie, ergonomia - bez zarzutu.
Fotel regulowany ręcznie. Plusem jest alkantara, na której się siedzi, co zapewnia lepsze trzymanie niż śliska skóra jak np w nowym XT.
Ta wersja, którą jeżdżę, ma sporo bajerów:
- od zupełnie mi niepotrzebnych jak automatyczne parkowanie prostopadłe i równoległe,
- przez nieco bardziej przydatne, jak przysłony świateł drogowych, które działają tak aby nie oślepiać nadjeżdżających z przeciwka bez przełączania na światła mijania,
- aż do całkiem wygodnych funkcji jak np. w pełni bezkluczykowe otwieranie/zamykanie i odpalanie czy ogromny otwierany szklany dach,

To co mi nie do końca odpowiada to nieco za mały bagażnik jak na auto rodzinne. Jest to częściowo rekompensowane przesuwaną i dzieloną aż na 3 części tylną kanapą, ale czasem przydałaby sie po prostu większa przestrzeń bagażowa.

Druga sprawa to spalanie. Średnio wychodzi mi 12 litrów. Minimum jakie odnotowałem na całym baku, to było nieco poniżej 10 litrów. Nie oczekuję od takiego samochodu cudów, ale gdyby palił o jakiś litr mniej (jak np. S-Max 2.0 203KM), to nazwałbym go dość oszczędnym. A tak to jednak nie bardzo.
;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 sie 2014, o 11:06

Drogi Łukaszenko, a dlaczego zdrada preferowanej marki i nie KUGA? Czyżpy dlatego, że za mały silnik? A prtzecież kiedyś chwaliłeś te maleństwa…
Złośliwość nie jest szkodliwa.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 sie 2014, o 11:08

pif paf :giggle:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 19 sie 2014, o 13:18

Ależ Arno,
ja po prostu byłem ciekawy VW, bo nigdy wcześniej nie jeżdziłem (poza jakimiś sporadycznymi przypadkami) autami tej marki.
Kuga 1.6 182KM , ma wprawdzie trochę słabsze osiągi niż Tiguan z tym 2-litrowym silnikiem, ale nie ma tragedii.
Tak nawiasem mówiąc temu silnikowi w Tiguanie też by się przydał remap. Bo przecież on jest celowo tak wystrojony, żeby wypadał mniej dynamicznie niż wówczas gdy jest włożony do Audi Q3 albo Q5. Marketing.

Tak czy siak, ja to auto wybierałem na kilka miesięcy, bo rozglądałem się za jakąś nową robotą.
Ale gdybym miał jeździć tym Tiguanem przez kilka lat, to po pozytywnych doświadczeniach trzech miesięcy, nie miałbym nic przeciwko temu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Nowy Forester 2.0XT - 2013

Post 15 mar 2018, o 11:35

nadchodzi nowy Forek... 28 marca na targach w Nowym Jorku

Obrazek
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ