Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 20:20

No widzisz, android jest tak cudownie nieograniczony, że jak spora część użytkowników wgra custom roma z jakimś ransomware to nie będzie to dziwne ;) pomijam to, że na dużej części for zaleca się rootowanie telefonu zaraz po kupnie, bo tak działa lepiej... Fajna sprawa, kupujesz telefon i na wstępie dostajesz porady o hackowaniu softu, bo tak jest lepiej. Widać jak dobrze jest zrobiony :)

Ale powiedz mi, dlaczego tak ważne jest płacenie telefonem? Jakim problemem jest dla Ciebie noszenie karty płatniczej przy sobie? Raz próbowałem w swoim cudownym lg zapłacić przez nfc. Wszystko skonfigurowane, appka banku działała, błąd płatności. Wkurzyłem się, wyjąłem kartę i stwierdziłem, że płacić telefonem nie będę, bo nie ma to żadnego sensu. Karta po prostu działa i się nie rozładuje, a jak telefon padnie to już nigdzie za nic nie zapłacisz - bo skoro można płacić telefonem, to karta może zostać w domu.


Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 20:34

siewcu pisze: No widzisz, android jest tak cudownie nieograniczony, że jak spora część użytkowników wgra custom roma z jakimś ransomware to nie będzie to dziwne ;) pomijam to, że na dużej części for zaleca się rootowanie telefonu zaraz po kupnie, bo tak działa lepiej... Fajna sprawa, kupujesz telefon i na wstępie dostajesz porady o hackowaniu softu, bo tak jest lepiej. Widać jak dobrze jest zrobiony :)
Ci co wgrywają custom romy to ta sama kategoria która rootuje iPhone. Chcesz powiedzieć, że tych drugich nie ma?
siewcu pisze: Ale powiedz mi, dlaczego tak ważne jest płacenie telefonem?

Bo to wygodne? Bo prędzej wyjdę z domu bez portfela niż bez telefonu? Bo idąc z psem na spacer mam ochotę na lody/piwo w parku obok?
siewcu pisze: Wkurzyłem się, wyjąłem kartę i stwierdziłem, że płacić telefonem nie będę, bo nie ma to żadnego sensu. Karta po prostu działa i się nie rozładuje, a jak telefon padnie to już nigdzie za nic nie zapłacisz - bo skoro można płacić telefonem, to karta może zostać w domu.
I znowu dorabiasz teorię do ograniczeń ekosystemu. Lepiej móc i nie skorzystać niż nie móc. To proste.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re:

Post 14 wrz 2017, o 20:39

siewcu pisze:No widzisz, android jest tak cudownie nieograniczony, że jak spora część użytkowników wgra custom roma z jakimś ransomware to nie będzie to dziwne ;) pomijam to, że na dużej części for zaleca się rootowanie telefonu zaraz po kupnie, bo tak działa lepiej... Fajna sprawa, kupujesz telefon i na wstępie dostajesz porady o hackowaniu softu, bo tak jest lepiej. Widać jak dobrze jest zrobiony :)
siewcu,
tak jak już o tym pisałem, używam w tej chwili modelu, który ty niedawno sprzedawałeś, nierozpakowany z pudełka. Może powinieneś go sobie zostawić? Używam oryginalnego softu. Działa płynnie i szybko. Nigdy się nie zawiesił. Czyli można bez rzeźbienia, o którym piszesz.
A skoro niektórzy preferują rzeźbę, to niech robią. To dobrze, że ludzie mają wybór.
W przypadku iPhona możliwości wyboru tego jak chcesz używać tego sprzętu masz dużo mniej.

siewcu pisze:Ale powiedz mi, dlaczego tak ważne jest płacenie telefonem? Jakim problemem jest dla Ciebie noszenie karty płatniczej przy sobie? Raz próbowałem w swoim cudownym lg zapłacić przez nfc. Wszystko skonfigurowane, appka banku działała, błąd płatności. Wkurzyłem się, wyjąłem kartę i stwierdziłem, że płacić telefonem nie będę, bo nie ma to żadnego sensu. Karta po prostu działa i się nie rozładuje, a jak telefon padnie to już nigdzie za nic nie zapłacisz - bo skoro można płacić telefonem, to karta może zostać w domu.
Ja niedawno na stacji benzynowej zorientowałem się, że zastawiłem w domu portfel z pieniędzmi i kartami płatniczymi. Telefon był wówczas ostatnią deską ratunku.
Lepiej jest mieć więcej możliwości niż mniej.

PS
Chloru szybszy :->

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 21:11

używałem go przez miesiąc jakoś. nigdy nikomu lg nie polecę, nigdy nie wrócę do syfu zwanego android.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re:

Post 14 wrz 2017, o 21:13

siewcu pisze:nigdy nie wrócę do syfu zwanego android.
kto bogatemu zabroni?
https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtm ... 2317352681

ketivv
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: X1
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 21:21

FUX pisze: Chloru, android bez extra apki odczyta wizytówkę i utworzy nowy kontakt?

czyty Android w ramach dawnych Nexus-ów ma w sobie goglowską apkę Goggles, która od lat sobie z tym (i nie tylko tym) problemem radzi
http://lifehacker.com/5800089/google-go ... nes-camera

od ok poł roku używam sporadycznie Iphona jako fon uzupełniający, zmuszony byłem to zrobić z powodu zmiany auta, przy czym w ramach Androida cenie sobie ten czysty z Nexusów, porównując nie mogę się jakoś Iphonem zachwycić, jest bardzo dobrze wykonany, mam mniejsze wymagania pod względem zużycia prądu ale nie wiem w czym ten system miałby być lepszy od dobrego Androida

trzeba zwrócić uwagę, że fonów z Androidem jest całą masa i to w większości takich gdzie system jest "brandowany" to całkiem inna filozofia jak w przypadku Iphona

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 21:33

Tez nie wrócę do androida, w życiu
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Re:

Post 14 wrz 2017, o 21:53

Лукашэнка pisze:
siewcu pisze:nigdy nie wrócę do syfu zwanego android.
kto bogatemu zabroni?
https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtm ... 2317352681
i co chcesz tą śmieszną tabelką pokazać? że htc ma więcej ramu i wyższą rozdzielczość matrycy? pow fullhd i tak różnicy nie widać(chyba że jestem ślepy), a ios więcej ramu nie potrzebuje...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Re:

Post 14 wrz 2017, o 21:58

siewcu pisze:i co chcesz tą śmieszną tabelką pokazać?
fakty

ale ich interpretacji nie narzucam :->

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 23:06

tam faktów nie ma. a przynajmniej nie ma nic na korzyść tego htc.

ps. faktów czyli obiektywnych opinii na temat szybkości działania tego sprzętu, obsługi podstawowych funkcji etc. i przede wszystkim opinii z użytkowania telefonu naładowanego aplikacjami, gdzie każdy android wypada słabo... ale to trochę jak w przypadku windows vs macos.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2017, o 23:07 przez siewcu, łącznie zmieniany 1 raz.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 23:06

Fakty faktami a japko się użytkuje logicznie, prosto i bezproblemowo.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 23:08

zgadzam się, dlatego albo kupię 8+ u nas w sklepie, albo kolega mi zachachmęci taniej o tysiaka X ;) i to legalnie...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 23:24

Jaki ma być nowy wyświetlacz, amoled, czy jak dotychczas?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 23:27

ta, niestety...

z ciekawostek - szajsung ogłosił, że note 8 z następną aktualizacją będzie nagrywał 4k 60 fps. ciekawa sprawa, że się pochwalili dopiero po premierze nowego iphone'a, który tę funkcję ma...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re:

Post 14 wrz 2017, o 23:32

siewcu pisze:tam faktów nie ma. a przynajmniej nie ma nic na korzyść tego htc.

ps. faktów czyli obiektywnych opinii na temat szybkości działania tego sprzętu, obsługi podstawowych funkcji etc. i przede wszystkim opinii z użytkowania telefonu naładowanego aplikacjami, gdzie każdy android wypada słabo... ale to trochę jak w przypadku windows vs macos.
OK, rozumiem, że pogubiłeś się w szczegółach technicznych.

Nie sądziłem jednak, że umknie Ci nawet to co dużą czcionką, czyli tysiąc złotych różnicy.
To nie jest fakt?
Nie na korzyść HTC?

Jak pisałem: kto bogatemu zabroni?

Udziałowcy Apple Inc mogą spać spokojnie. "Bogatych" nie zabraknie. :->

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 23:39

To szkoda. Wyświetlacz to jedyna rzecz którą by mogli poprawić, chociaż w sumie amoledy w sam maja nienaturalne kolory
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 wrz 2017, o 23:49

Лукашэнка, a myślisz, że ten tysiak różnicy to z powietrza się wziął? r&d za darmo jest? masz przykład z brzegu, procesor. apple ma swój, htc kupuje gotowe rozwiązanie...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 23:53

stach22 pisze:To szkoda. Wyświetlacz to jedyna rzecz którą by mogli poprawić, chociaż w sumie amoledy w sam maja nienaturalne kolory
a to feler.... zdaje się, że do nowego iPhona włożyli właśnie oledowy ekran Made in Samsung :giggle:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 14 wrz 2017, o 23:57

A to nie wiedziałem. Jakość obrazu się poprawi, szczególnie kontrasty i odwzorowanie czerni a nad wysycenie kolorów pewnie aple popracuje żeby go zindywidualizować. Podobnie jest w tv, niby te same matryce a kolory inne w zal od firm. Dlatego kupiłem phillipsa ;)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re:

Post 14 wrz 2017, o 23:58

siewcu pisze:Лукашэнка, a myślisz, że ten tysiak różnicy to z powietrza się wziął? r&d za darmo jest? masz przykład z brzegu, procesor. apple ma swój, htc kupuje gotowe rozwiązanie...
płać chłopie, płać, absolutnie Ci nie bronię!
wiadomo, money makes this world around :-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 15 wrz 2017, o 00:01

Bez przesady, i7 aktualnie nie są drogie. Lepiej dać jednorazowo 500-1000 więcej i mieć spokój na długi czas. Jest wybór, co kto lubi.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 15 wrz 2017, o 00:03

stach22 pisze:Bez przesady, i7 aktualnie nie są drogie. Lepiej dać jednorazowo 500-1000 więcej i mieć spokój na długi czas. Jest wybór, co kto lubi.
24-karatowe złoto?
https://www.euro.com.pl/telefony-komork ... loty.bhtml

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 15 wrz 2017, o 00:07

Plus to mnie akurat nie interesował, bo za duży, pamięć mam 128 i wystarczy, zapłaciłem niecały rok temu 3500
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 15 wrz 2017, o 07:16

Mając równolegle 6 letniego iP4 i rocznego 6S jest przepaść.
Nie wiem, czy jest tak samo między 6S a 8. Wątpię w taką przepaść.
Pewnie będzie dopiero progres przy X.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Post 15 wrz 2017, o 07:32

siewcu pisze: ps. faktów czyli obiektywnych opinii na temat szybkości działania tego sprzętu, obsługi podstawowych funkcji etc. i przede wszystkim opinii z użytkowania telefonu naładowanego aplikacjami, gdzie każdy android wypada słabo... ale to trochę jak w przypadku windows vs macos.

Interesująca opinia na temat faktów. Mnie się wydawało, że albo opinie, albo fakty 8-)

Kiedy ostatnio miałeś jakiegoś dobrej jakości androida? Mam służbowego S7 i od roku po prostu go używam wrzucając tyle aplikacji ile potrzebuję, bez żadnych ograniczeń. Wcześniej miałem Xperię Z3 i wręcz kochałem ten telefon. Fakt, miesiąc temu S7 zaczął mi mulić w dziwnych sytuacjach. Ale po wyczyszczeniu partycji cache, śmiga jak nowy.

Raz testowo na 2 lata przesiadłem się na iPhone (4) i potem wróciłem do androida. Teraz koledzy namawiają mnie na przesiadkę na macos'a. Być może zaryzykuję, ale tylko ze względu na to, że pod spodem jest UNIX, którego znam i fajne może być posiadanie UNIX'a razem z regularnym Office. Chwalą też touchpad jako bardzo intuicyjny. Nie jestem fanem touchpadów w ogóle, ale skoro firma płaci za laptopa, to ryzykuję jedynie utratę pewnej wygody i pewnych zachowań, do których się przyzwyczaiłem.

ODPOWIEDZ