Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sty 2008, o 23:50

Pozatem najpewniej w office 2007 da się ustawić domyślne zapisywanie plików w formacie xls i doc - dla świętego spokoju. W Office 2008 Mac da się na pewno - sam tak zrobiłem i starsze ofisy pecetowe otwierająÂ te pliki bez zająknięcia.


http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 00:19

devlin pisze:
EterycznyŻołądź pisze:Niepokojące skojarzenia... jak na kucharza.
Mocne słowa, jak na dziewięciolatkę.

Jesteś zbyt spięty jak na to forum. :-(

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 00:23

EterycznyŻołądź pisze:Jesteś zbyt spięty jak na to forum. :-(
Poradź mi coś na to, proszę. Głodnym złotych recept.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 00:25

devlin pisze:
EterycznyŻołądź pisze:Jesteś zbyt spięty jak na to forum. :-(
Poradź mi coś na to, proszę. Głodnym złotych recept.
Z tym tu musisz do Gala. :-)

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 11:03

Devlin - czy są powody, żeby przesiadać się na office 2008? Wyznaję raczej, że jak coś działa, to lepiej nie ruszać. Nadal mam Tygrysa i odmawiam instalacji aktualizacji do paralells :mrgreen:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 27 sty 2008, o 11:44

devlin pisze:Pozatem najpewniej w office 2007 da się ustawić domyślne zapisywanie plików w formacie xls i doc - dla świętego spokoju. W Office 2008 Mac da się na pewno - sam tak zrobiłem i starsze ofisy pecetowe otwierająÂ te pliki bez zająknięcia.
Pewnie się da, ale traci się wtedy niektóre "wodotryski" związane z 2007. Więc jak komuś na nich zależy, to może zapisywać standardowo, a Win sam pobierze ("zgłosi konieczność pobrania") konwertera przy próbie otwarcia tego pliku na komputerze z Officem 2003.
Krótko mówiąc - to nie jest żaden problem. Jest pełna wymienność plików między wszystkimi wersjami Office'a - Mac'owymi i Windowsowymi.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 11:52

Paul_78 pisze:Devlin - czy są powody, żeby przesiadać się na office 2008? Wyznaję raczej, że jak coś działa, to lepiej nie ruszać. Nadal mam Tygrysa i odmawiam instalacji aktualizacji do paralells :mrgreen:
Jeżeli masz maszynę intelową, to przesiadka jest po prostu konieczna. Sprawność pracy Office 2008 jest po prostu porażająca w porównaniu z Office 2004. Na maszynach PPC aż takiej różnicy nie ma, jak przypuszczam.

[ Dodano: 2008-01-27, 10:54 ]
Gal pisze:Pewnie się da, ale traci się wtedy niektóre "wodotryski" związane z 2007.
No właśnie - czy dodano coś, co jest zwykłym ludziom potrzebne na codzień? Bo w Office 2008 Mac wycięto obsługę makr VB - diabli wiedzą dlaczego. Nie sąÂ mi potrzebne do niczego, bo Office wykorzystuję w okolicach 5 promili jego możliwości - ale czasem takie kroki dziwią.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 13:48

Jako że występują tu fachowcy to może poradzicie faktem przycinania filmików na You Tube,początkowo myślałem że to wina zabytkowego kompa ale po zmianie jest to samo a branży komp.jestem totalnie zielony.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 27 sty 2008, o 13:50

pawka35 pisze:Jako że występują tu fachowcy to może poradzicie faktem przycinania filmików na You Tube,początkowo myślałem że to wina zabytkowego kompa ale po zmianie jest to samo a branży komp.jestem totalnie zielony.
A jakie masz łącze?

zagatka
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 16:14

a mi właśnie MacBook zrobił scene...Ponoć Maci się nie zawieszają - cóż, mnie się udało :)

odrazu powiem, że nic nadzywaczjnego nie robiłam. Włączona przeglądarka www, komunikator i preview...i nagle

komunikat "you need to restart your computer"

Zdjęcia poniżej. Ktoś wie o co chodzi i czemu tak się stało? bo mnie to zdziwiło...
Załączniki
Image(343).jpg
komunikat
Picture 3.png
po restarcie
if anyone asks...i'm a bubbly ray of sunshine, coated with sweetness.

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 16:54

zagatka, Każda broń raz do roku sama strzela. A co do zawieszania maków, to mogli by zrobić iMaca z możliwością powieszenia na ścianie.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 27 sty 2008, o 17:14

zagatka pisze:od razu powiem, że nic nadzwyczajnego nie robiłam. Włączona przeglądarka www, komunikator i preview...i nagle komunikat "you need to restart your computer"
To maki się wieszają ? Tak "same z siebie" ? Ojeejjeejj... :evilgrin:

I z innej beczki: Ktoś nie dość, że nie wie, co sprzedaje, to jeszcze nawet nie wie, gdzie to ma górę a gdzie dół:

http://www.allegro.pl/item301842260_sup ... kazja.html

Ponawiam swoją prośbę o obudowę od G3/G4 :!:

zagatka
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 17:25

Filip Cz pisze:zagatka, Każda broń raz do roku sama strzela. A co do zawieszania maków, to mogli by zrobić iMaca z możliwością powieszenia na ścianie.
ale przecież jest taki adapter do wieszania na ścianie ;]
if anyone asks...i'm a bubbly ray of sunshine, coated with sweetness.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Post 27 sty 2008, o 17:27

To maki się wieszają ? Tak "same z siebie" ? Ojeejjeejj... :evilgrin:
To co Pan widzi na ekranie nie mogło się wydarzyć. (C)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 17:36

zagatka pisze:ale przecież jest taki adapter do wieszania na ścianie ;]
Cholera. Ostatnio dyskutowałem o tym z kumplem. Ja mówiłem, że się da, ale w końcu mnie przekonał, że nie ma takiej opcji.
Znakiem tego Maci się wieszają. iMaci.
:mrgreen:

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 18:28

Zagatko, trafiła Cię przypadłość zwana Kernel Panic. Występuje przy szczególnie źle napisanym sofcie, odpinaniu części urządzeń USB na gorąco oraz przy padającej pamięci. Obserwuj częstotliwość zdarzeń - być może czeka Cię serwis.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Filip Cz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa / Garwolin
Auto: Legacy dizel H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 18:43

devlin pisze:przypadłość zwana Kernel Panic
Mnie się też coś takiego stało. Wyszedłem na chwile i jak wróciłem, to był taki ekran i wyły wentylatory. Komp G5.

zagatka
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 18:53

devlin pisze:Zagatko, trafiła Cię przypadłość zwana Kernel Panic. Występuje przy szczególnie źle napisanym sofcie, odpinaniu części urządzeń USB na gorąco oraz przy padającej pamięci. Obserwuj częstotliwość zdarzeń - być może czeka Cię serwis.
huuuura :D dostane nowego ;) hihi
if anyone asks...i'm a bubbly ray of sunshine, coated with sweetness.

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 19:27

Mam neostrade 512 ,a przy okazji jako że szlag mnie już trafia poradzcie co zrobić jak przy legalnej dzisiaj zakupionej grze pojawia mi się komunikat żeby włożyć legalny dysk?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Post 27 sty 2008, o 19:40

pawka35 pisze:Mam neostrade 512 ,a przy okazji jako że szlag mnie już trafia poradzcie co zrobić jak przy legalnej dzisiaj zakupionej grze pojawia mi się komunikat żeby włożyć legalny dysk?
Ad1. Pawka35 - co do filmów. Po kliknieciu linka i rozpoczęciu odtwarzania zatrzymaj film (pauza) i poczekaj. Nastepnie jak juz bedziesz miala dlugą czerwoną kreche to zacznij ogladać film.

Ad2. Włożyć płytę do tego samego napędu z którego się instalowało program ?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 20:49

Cholera robię co mogę a tu i tak lipa komputery to jedna z rzeczy które są potrzebne a których nigdy nie pojmę.Po zmianie wszystkiego w kompie nie mogę dojsć ładu bo potraciłem wszystkie sterowniki

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 27 sty 2008, o 22:04

pawka35,
Tak, na moje wyczucie, to u Ciebie nie da się tego uporządkować przez forum.
Nie masz jakiegoś znajomego biegłego w tym temacie, którego możesz zaprosić na piwo i który Ci to wszystko wyprostuje? 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

pawka35
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Dębno
Auto: legacy MY 96 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 22:43

No właśnie w tym problem bo skubańcy sobie w kulki grają ze mną ale jak to się mówi;przyjdzie koza do woza;A cholera mnie bierze bo wywaliłem 2kzl i miało być tak pięknie a tu lipa

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 23:15

Jedyne poprawne zastosowanie Maka:

Obrazek

:P

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 27 sty 2008, o 23:52

Dawniej jeszcze widywało się akwaria zbudowane z wyprutych Classiców. Mi szkoda mojego Classica, bo jest całkiem sprawny. Mac Plus natomiast mi nie wyświetla obrazu - ale i tak nie mam do niego klawiatury, a ta była podpinana kablem RJ11 - 1986 rok!
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

ODPOWIEDZ