Makowy pręgierz / Hejt Line - tutaj szydzimy z Apple

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Post 25 sty 2008, o 02:06

michal pisze:Doceniam ludzi, którzy pracują na makach ale nie robią z tego drugiej religii państwowej.
To devlin się nie kwalifikuje :mrgreen:



michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Post 25 sty 2008, o 02:08

So What! pisze:
michal pisze:Doceniam ludzi, którzy pracują na makach ale nie robią z tego drugiej religii państwowej.
To devlin się nie kwalifikuje :mrgreen:
Śmiem twierdzić przeciwnie :mrgreen:

Intak_i_nie
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: prawie Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 02:28

No panowie nie róbcie z nasz pederastów !
Windows Vista będzie tematem do dyskusji jak Microsyf go wrescie skończy, czyli za około rok.

Kiedyś z uwagi na to że Maki robił jeden producent ich jakość była dużo wyższa niż PCta. Zresztą teraz jest podobnie. Wysoka jakość i skromna ilość komponentów w większości od jednego producenta daje większa niezawodność. Od cały czar niezawodności Makówek. No ale nie można sobie poszaleć jak na przykład ostatni Az z ośmioma rdzeniami :-P Do tego dochodzi czynnik jakim jest skromna ilość oprogramowania w Polsce na Maca oczywiście w stosunku do tego co jest na PC. Instalujesz mniej programów, a jak już to w większości konkrety, a nie śmieci jakie popadną z płyty z Chipa. Przez co szanse że coś Ci padnie albo wgrasz coś niedokończonego małe. Podobnie z Linuksem mało aplikacji mało problemów :-P Wirusy i bezpieczeństwo. No sprawa prosta poco się ma ktoś włamywać do pustej chaty z dziwnym zamkiem jak wkoło pełno bogatych domów z standardowymi zabezpieczeniami. Siłą PC jest jego masowość i jednocześnie przekleństwem. No ale w każdym mały mieście znajdziesz kogoś kto Ci system naprawi jak namieszasz i problem ze sprzętem dasz radę usunąć. Posiadacze Maców niech się przyznają jak są w kanale jak coś nawali... Nie mówię tu o kimś kto mieszka naprzeciwko serwisu Maców w Warszawie.

Co do tych rejestrów poprawek itp. Znam kilkaset komputerów gdzie jest program antywirusowy i wgrywa się tylko oryginały programy i gry. Komputery chodzą bez przeinstalowania po 4 lata na XP. Mogę zaprowadzić pokazać komputery z Windowsem NT 4.0 co mają po 10 lat i chodzą i nie widziały niebieskiego ekranu. Z Windowsem 2000 które śmigają z płatnikiem i trzema programami bankowymi. Może kiedyś Adobe Photoshop chodził szybciej na Macu ale to było kiedyś.

Szkoda że niema Windowsa XP 64 bit po polsku i z DX10, nic by do szczęścia nie było więcej potrzebne no, ale wiadomo o co chodzi :) Wszyscy chcą nowego co roku jak i w samochodach tak i w oprogramowaniu.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 10:27

Intak_i_nie pisze:Windows Vista będzie tematem do dyskusji jak Microsyf go wrescie skończy, czyli za około rok.
:shock: Tak szybko to się nie wyrobią. Moim zdaniem ten system jest skopany od podstaw i trzeba czekać na nową wersję. Dziwne to swoją drogą, że po XP, który jest udanym systemem, wypuszczono takie coś. I jeszcze tyle ficzerów okroili. Trzeba było wypuścić jakiś serwispak, i doholować XPka do windowsa 2009 czy co tam mają wypuścić.
Intak_i_nie pisze:Kiedyś z uwagi na to że Maki robił jeden producent ich jakość była dużo wyższa niż PCta. Zresztą teraz jest podobnie.


Maki robi Asus i jakaś fabryka na Tajwanie (CGS?). Uważasz, że Asus jest równie niezawodny?
Intak_i_nie pisze:No ale nie można sobie poszaleć jak na przykład ostatni Az z ośmioma rdzeniami
http://www.apple.com/macpro/specs.html

Nie wiem o co chodzi :roll:
Intak_i_nie pisze:Do tego dochodzi czynnik jakim jest skromna ilość oprogramowania w Polsce na Maca oczywiście w stosunku do tego co jest na PC.
No ja przepraszam. To jest jeden z mitów - mało oprogramowania. Drugi mit - wysokie ceny.

Możesz powiedzieć, co rozumiesz przez mało oprogramowania?

Czynnik lokalizacyjny jest nieistotny od kiedy można kupić wszystko przez Internet.
Intak_i_nie pisze:Podobnie z Linuksem mało aplikacji mało problemów
Nie jestem linuksiarzem, ale tam też programów jest w bród z tego co widzę w necie.
Intak_i_nie pisze:Wirusy i bezpieczeństwo.
Propagacja platformy to jedno, a architektura drugie.
Intak_i_nie pisze:Posiadacze Maców niech się przyznają jak są w kanale jak coś nawali...
Kiedyś koleżance nawalił laptop Compaqa bodajże, to pojechał na 2 miesiące do Holandii. :mrgreen: Teraz komputery składa się z klocków, więc o ile jest to problem sprzętowy, to jest do rozwiązania w porównywalnych warunkach (przynajmniej modele z Intelem, czyli wszystko z ostatnich 3 lat).
Intak_i_nie pisze:Znam kilkaset komputerów gdzie jest program antywirusowy i wgrywa się tylko oryginały programy i gry. Komputery chodzą bez przeinstalowania po 4 lata na XP.
To wszystko prawda. Co nie zmienia faktu, że Word na Windowsie działa mniej stabilnie niż na Maku (wiem, bo używam). Nie wydaje mi się, żeby M$ celowo wypuszczał produkt gorszy na swój własny system operacyjny niż na konkurencyjną platformę. Więc to musi być kwestia systemu operacyjnego.
Intak_i_nie pisze:Wszyscy chcą nowego co roku jak i w samochodach tak i w oprogramowaniu.
A bo ja wiem, to co mam używam parę lat i wystarczy mi jeszcze na kilka.

Nie zrozum mnie źle, mam świadomość wad maków, ale uważam, że za swoje pieniądze dostaję lepszy produkt.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 10:47

Funky - nie trać czasu.

Intak - tak, wiem, dziękuję. Ale jest tyle innych pięknych wątków.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Intak_i_nie
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: prawie Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 11:01

Zapytam inaczej.

Crisisa, Wiedźmina pograsz ? Płatnika odpalisz ? Wybierasz programy bankowe ze wzdględu na ofertę czy musisz brać co jest i działa na Maca. Oczywiście nie chodzi mi o systemy domowe z dostępem przez www. Zawsze coś trafisz i z czegoś musisz rezygnować. Dla mnie bez sensu wydać więcej kasy żeby być oryginalnym. Mogę rozumieć kogoś kto ma Maca od 1994 roku i jest niewolnikiem przyzwyczajeń, ale kupować go bo jest ładniejszy, albo uwierzyć że stabilniejszy ?

[ Dodano: 2008-01-25, 10:03 ]
devlin pisze:Funky - nie trać czasu.

Intak - tak, wiem, dziękuję. Ale jest tyle innych pięknych wątków.
Fascynacja makówką przypomina mi trochę Alfistów... nie chodzi mi o aluzje do awaryjności, ale o przekonanie że maja najszybsze i najlepiej prowadzące się auta na świecie :-P

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 25 sty 2008, o 11:10

Intak_i_nie, odpuść, ja już próbowałem. Nie da się :evilgrin:

I z zupełnie innej beczki - nie zbywa Wam panowie gdzieś po kątach obudowa od G3 czy G4? Swojego grzyba bym do środka wstawił.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 25 sty 2008, o 11:29

Intak_i_nie pisze:Znam kilkaset komputerów gdzie jest program antywirusowy i wgrywa się tylko oryginały programy i gry. Komputery chodzą bez przeinstalowania po 4 lata na XP
no to razem znamy kilkaset kilka. komputerów używam, że tak się wyrażę zawodowo, od NT zaczynając przez 2000 na XP pro kończąc. jeśli mitem maków jest niedostępność softu/cena, to mitem ww Windows jest "wieszalność". tylko pamiętać trzeba, że jak coś ma służyć do pracy i zarabiania pieniędzy, to traktujemy to coś jak narzędzie, a nie dziwkę do nauki jenformeki.

a co do tych poprawek co chwila ściąganych z netu: używam też (sporadycznie, ale jednak) SUSE. krytycznych poprawek do ściągania jest nawet więcej niż w Windows. a średno co rok wychodzi nowa "distro" i neofici zaraz sugerują "zainstaluj nowa zuzie, zylion błędów poprawiono i jest zajefajny pulpit 3D i w ogóle trendi (czy jak się teraz mówi). reinstalacja OS co rok? PULPIT 3D ? :shock:

Intak_i_nie
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: prawie Poznań
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 12:07

Bergen pisze:Intak_i_nie, odpuść, ja już próbowałem. Nie da się :evilgrin:
Ja tu nie dusze żeby odpuszczać, staram się zrozumieć. Wiesz ostatni łapę się na tym że bywam coraz częściej w błędzie, więc otwieram się na nowe doznania co by z tyłu nie zostawać ;-)

Lechu
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 12:18

Średnio w temacie, ale skoro damaz napomknął już o pulpitach trzy-de, to jakiś czas temu spore wrażenie zrobiło na mnie to: (xgl environment). Chętnie bym to przetestował, ale nawet nie wiem jak by się do tego zabrać. Jestem kompletne nemo jeżeli chodzi o linuxa :oops:
Obrazek

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 25 sty 2008, o 12:35

No dobrze, przyznam się:
Synowi kupiłem MacBooka... :oops:

Przez Devlina, oczywiście ;-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 12:36

GAL BRAWOOOOOOO!
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 25 sty 2008, o 12:38

WOW! Arno! nie zauważyłem przemiany wcześniej... :mrgreen:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 25 sty 2008, o 12:52

no to już wiesz co to jest pulpit 3D. dokładnie to.

wystarczy zainstalować nowe SuSE i jest. o ile pamiętam (ale mogę się mylić) to jest to opcja oferowana przez najnowsze KDE. albo nawet nie najnowsze.

sorry jeśli coś pomyliłem z tym KDE, ale w świecie komputerów wrażenie, to na mnie robi program Total Commander. jest tak efektywny, sprytny i malutki, że po prostu piękny.

jeśli zaś chodzi o pulpit 3D, to...
dawno, dawno temu, w czasach miękkich dyskietek i bursztynowych monitorów firma SGI, znana z kompów wyposażonych w najlepsze "karty graficzne" udostępniała na swoich stacjach roboczych wygaszacz ekranu, który demonstrował możliwości graficzne sprzętu. wygaszaczem było obracające się, lśniące logo firmy w którym odbijało się tło. w systemie wygaszacz ten miał nazwę:

cpueater

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 13:07

Intak_i_nie pisze:Dla mnie bez sensu wydać więcej kasy żeby być oryginalnym.
Trzeba było tak od razu, że uważasz mnie za lansera. Lubię szczerość. 8-)
Intak_i_nie pisze:Crisisa, Wiedźmina pograsz ? Płatnika odpalisz ? Wybierasz programy bankowe ze wzdględu na ofertę czy musisz brać co jest i działa na Maca.
:shock: :shock: :shock:

Nic nie kapuję. A co to są programy bankowe?

Ten Crisis i Wiedźmin to jakieś gry polskie, tak?

Polska jest bardzo specyficznym rynkiem - ponieważ u nas panuje monokultura windowsowa, programiści generalnie zlewają sprawę i piszą tylko pod windę. Co jest o tyle bez sensu, że gra się lepiej na konsoli. Ale jest rynek gier pod windę i są produkty. Inaczej sprawa wygląda np. w USA, gdzie zawsze są wersje gier (i nie tylko) na różne systemy operacyjne. MacBU na przykład zapewnia M$ koło 20% dochodów z office'a, chociaż podobno tylko 5% komputerów to maki. Piractwo, panie. I intensywna polityka uzależniania poprzez rozdawnictwo wersji OEM.

Płatnik to jeszcze inna historia - potrzeba było 3 lat procesu żeby ZUS udostępnił oficjalnie protokół komunikacyjny dla Janosika (który i tak działał, tylko nie można było oficjalnie testów potwierdzić). W kraju, gdzie administracja rządowa kupuje masowo Windows i Office, ciężko o wytłumaczenie, że istnieją rozwiązania alternatywne. W takich Niemczech np. cała administracja przechodzi na Linuxa i ODF, po pierwsze bo taniej, a po drugie bo bezpieczniej (chyba celnicy wykryli, że im dane z komputerów do Redmond wyciekają).

Dziwi mnie, że pisze się programy pod system, a nie korzystając z otwartych protokołów, gdzie to jest możliwe.

[ Dodano: 2008-01-25, 12:08 ]
Gal pisze:Synowi kupiłem MacBooka...
To się pewnie ucieszył :-)

Dobry wybór.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 25 sty 2008, o 13:11

damaz pisze:zainstaluj nowa zuzie, zylion błędów poprawiono i jest zajefajny pulpit 3D i w ogóle trendi (czy jak się teraz mówi). reinstalacja OS co rok? PULPIT 3D ? :shock:
Eee... a zwyklego upgrade'u sie nie da zrobic w SUSE?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-01-25, 12:13 ]
Lechu pisze:Średnio w temacie, ale skoro damaz napomknął już o pulpitach trzy-de, to jakiś czas temu spore wrażenie zrobiło na mnie to: (xgl environment). Chętnie bym to przetestował, ale nawet nie wiem jak by się do tego zabrać. Jestem kompletne nemo jeżeli chodzi o linuxa :oops:
Poszukaj sobie informacji o compiz-fusion

Pozdrawiam
Jacek "AMI" Rudowski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 25 sty 2008, o 13:19

można (o ile pamiętam) "nadinstalować" wyższy numer nad niższym, ale to może prowadzić do sytuacji, w której wisi na dysku mnóstwo przestarzałych (w sensie nie używanych) plików. przykład: KDE 4 nie będzie używało większości KDE 3.x, ale instalator przy takim "upgrade" nie posprząta KDE 3.x.

ja po kilku próbach zostałem sobie na SuSE 10.1 i nie robię upgrade, bo OS działa i to co chcę na nim pędzić to pędzę. a to że "autoupdate" ciągle ryczy o jakichś "krytycznych poprawkach" mam w nosie. zresztą, rzadko zuzi używam...

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Post 25 sty 2008, o 13:19

Gal pisze:No dobrze, przyznam się:
Synowi kupiłem MacBooka... :oops:

Przez Devlina, oczywiście ;-)
Brzmi jak coming out :mrgreen:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 14:57

damaz pisze:zainstaluj nowa zuzie, zylion błędów poprawiono i jest zajefajny pulpit 3D i w ogóle trendi (czy jak się teraz mówi). reinstalacja OS co rok?
Bez przesady. Pakietologia w Linuksach jest tak dopracowana, że przejście z wersji do wersji nie oznacza reinstalacji. A że są poprawki? To dobrze, że są, gorzej, jakby ich właśnie nie było. Zwykle instalują się gładko (przynajmniej w tych systemach, na których pracuję) i nawet nie masakrują systemu (chyba że ktoś koniecznie pragnie używać wersji niestabilnych :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 25 sty 2008, o 15:14

Jak studiowałem to też brałem udział w wojnach o najlepszy system operacyjny. Szkoda na to nerwów. Mnie mak lekko kusi, ale póki co nie mam wolnej gotówki. Linux, windows, macos... jaka różnica? Byleby spełniał oczekiwania właściciela. Każdy z nich spełnia oczekiwania jakiejś grupy ludzi, więc niech każdy sobie wybiera co chce.

Na laptopie używam visty, czasem linuxa. U klientów mam Solarisa, HP-UX'a, Open VMS'a, AIX'a... Każdy ma swoje lepsze i gorsze strony. Najbardziej czadowy jest OpenVMS.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 15:23

damaz pisze:można (o ile pamiętam) "nadinstalować" wyższy numer nad niższym, ale to może prowadzić do sytuacji, w której wisi na dysku mnóstwo przestarzałych (w sensie nie używanych) plików. przykład: KDE 4 nie będzie używało większości KDE 3.x, ale instalator przy takim "upgrade" nie posprząta KDE 3.x.
Jeśli pakiety KDE4 i KDE3 są od siebie niezależne, to tak może być, należy wtedy odinstalować 3, po zainstalowaniu 4. Wynika to z tego, że pewne aplikacje mogą wymagać do pracy starych bibliotek. Umożliwia też koegzystowanie w systemie obu wersji (nie zapominaj, że Uniksy i Linuksy są wieloużytkownikowe, i jeden może lubić 3, a drugi 4). Jeśli zaś KDE4 zastępuje KDE3 (choć wydaje mi się, że to zły przykład 3 i 4 będą pewnie potraktowane jako współegzystujące), to jego instalacja spowoduje usunięcie KDE3. Co więcej, nowoczesny manager pakietów, przy aktualizacji pakietu zostawi jego pliki konfiguracyjne, a przy zmianie wersji podpowie o konieczności edycji plików konfiguracyjnych.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 15:24

Konto usunięte pisze:Jak studiowałem to też brałem udział w wojnach o najlepszy system operacyjny.
Fido. Devlin założył temat dla makowców, a tu nagle wpada Intak i pisze, że Maki są bez sensu.

No sorry. Nie chce, niech nie czyta. Co mam, głowę popiołem posypać?

gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2008, o 15:25

A że tak zejdę z tematu...jako, że ja zawzięty użytkownik windy...
Może mi ktoś wytłumaczyć, jak majkrosoft wymyślił nowoczesną viste która na czystym kompie+stery pobierą ok. 800MB ramu :-|
Z tego co kojarze na xpku idzie zejść do 100... :roll:
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 25 sty 2008, o 15:39

Konto usunięte, Ty byś chciał, żeby tu się na temat rozmawiało?? Jeszcze się nie nauczyłeś, że to niemożliwe?? :lol: :lol:

BTW. Fajną książkę dziś widziałem w księgarni na wystawie. Muszę zajrzeć następnym razem

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Post 25 sty 2008, o 15:44

Chloru pisze:Ja też Cię pozdrawiam :-) http://hijinksensue.com/2...retty-and-dumb/
Jako kompletne nemo w tym temacie wyklikałem w googlach "Macbook Air" i wyskoczyło mi coś takiego:

Obrazek

Nic z tego nie kumam :mrgreen:

ODPOWIEDZ