Pan tu, panie Pogorzelski KSIĄŻKI czytasz, a JA GORĘ!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subarbie Impreza WRX & Legaź
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 27 razy

Re: Pan tu, panie Pogorzelski KSIĄŻKI czytasz, a JA GORĘ!

Post 13 maja 2018, o 10:21

Ostatnio zmęczyłam kilka serii Remigiusza Mroza i chociaż wątki są fajne i przyjemne, to język nieznośny. Mam za sobą wszystkie Chyłki, Forsty i Behawiorystę. Jak jeszcze raz zobaczę gdzieś zwrot "przez chwilę trwał w bezruchu" lub "zaklął w duchu", to coś mnie trafi. Język i redakcja tekstu na poziomie ucznia liceum, ale mimo to książki wchodzą lekko, wątki kryminalne niezbyt realne, ale dobrze zbudowane. I pewnie będę połykać kolejne, ale muszę zrobić odmianę od tego języka.
Zaczęłam więc Bondę "Pochłaniacz", ale po dwóch rozdziałach trochę się nudzę. Walczyć dalej, dobre będzie?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: jeżdżące
Polubił: 50 razy
Polubione posty: 95 razy

Post 13 maja 2018, o 12:41

Sięgnąłem po trzy Zafony.
Choć przynosząc je z biblioteki odniosłem wrażenie, że to pozycje, które zaniosłem do niej kilka lat temu.

Czytadłami konsekwentnie zasilam miejscową bibliotekę.
;-)

Zbieram się do zrobienia ściany/półek na ksiązki w ogrodzie zimowym ale jakoś słomiano.
:oops:
Dolce far niente ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Auto: Peżot
Polubił: 7 razy
Polubione posty: 10 razy

Post 13 maja 2018, o 22:08

barbie pisze: Zaczęłam więc Bondę "Pochłaniacz", ale po dwóch rozdziałach trochę się nudzę. Walczyć dalej, dobre będzie?
IMHO nie warto.Przebrnąłem przez Bondę ale chyba tylko 1 tom jakoś mnie wciągnął, reszta już nie.

Z polskich, jeśli nie czytałaś to polecam Marka Krajewskiego - dla mnie absolutnie ścisły top. Poza tym Zygmunt Miłoszewski.
Ostatnio testuje tez Max-a Czornyja, na razie nie jest gorzej niż Mróz oraz Roberta Małeckiego - tutaj ostatni tom niestety zawiódł mocno.
Z zagranicznych to bardzo lubię Simona Becketa - jeśli nie czytałaś absolutnie polecam, moim zdaniem lepszy niż Nesbo.
pozdrawiam
Grzegorz

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Scenic 3 1.4 turbo LPG
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 4 razy

Post 14 maja 2018, o 07:59

Grzegorz pisze: Zygmunt Miłoszewski

Wpadł mi jakoś zupełnie przypadkiem na kindle Gniew kilka tygodni temu. I potwierdzam, że bardzo fajnie się to czyta. Muszę sięgnąć po wcześniejsze części o Szackim.
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Anonymous
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 14 maja 2018, o 22:57

Grzegorz pisze:
barbie pisze: Zaczęłam więc Bondę "Pochłaniacz", ale po dwóch rozdziałach trochę się nudzę. Walczyć dalej, dobre będzie?
IMHO nie warto.Przebrnąłem przez Bondę ale chyba tylko 1 tom jakoś mnie wciągnął, reszta już nie.

Z polskich, jeśli nie czytałaś to polecam Marka Krajewskiego - dla mnie absolutnie ścisły top. Poza tym Zygmunt Miłoszewski.
Ostatnio testuje tez Max-a Czornyja, na razie nie jest gorzej niż Mróz oraz Roberta Małeckiego - tutaj ostatni tom niestety zawiódł mocno.
Z zagranicznych to bardzo lubię Simona Becketa - jeśli nie czytałaś absolutnie polecam, moim zdaniem lepszy niż Nesbo.
Dzięki. Trylogia Miłoszewskiego jest absolutnie doskonała, nie miałam wcześniej pojęcia, że taki talent mamy w Polsce. Szkoda tylko, że Miłoszewski nie chce ciągnąć wątku Szackiego, bo dawno nie połykałam książek z takim zapałem i w takich emocjach jak przy tych trzech. Przy Gniewie w kulminacyjnej scenie z Helą aż mi zabrakło powietrza :-)

Nesbo czytałam Wybawiciela i jeśli prawdą jest to, co słyszałam, że to jedna z łagodniejszych pozycji, to Nesbo będzie dla mnie trochę zbyt brutalnym klimatem. Nie przemówił do mnie tą pozycją.
Ze skandynawów przyjęłam za to gładko i z radością wszystkie książki Mankella o Wallanderze. Tylko Biała Lwica mnie zmęczyła, za dużo polityki, nieaktualnej już zresztą.

W tej sytuacji zajrzę do Krajewskiego i zobaczymy czy się wciągnę :-)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 13 razy
Polubione posty: 37 razy

Post 14 maja 2018, o 23:55

barbie pisze: Trylogia Miłoszewskiego jest absolutnie doskonała, nie miałam wcześniej pojęcia, że taki talent mamy w Polsce.
Ja ostatnio wyciągnąłem z zakamarków e-booka trylogię Sekielskiego, bardzo przyjemne czytadło.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: jeżdżące
Polubił: 50 razy
Polubione posty: 95 razy

Post 16 maja 2018, o 07:16

barbie pisze: zajrzę do Krajewskiego
Warto od początku.
Te pierwsze są ciekawe zwłaszcza wtedy, kiedy zna się choć trochę Wrocław. Te ostatnie przekombinowane i trochę na siłę pisane.
Dolce far niente ;-)

rafalm
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Legacy 2.5 GX AT z 1999 r.
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 16 maja 2018, o 20:32

Obecnie "Sekrety książąt i szpiegów", rozmowa z byłym szefem francuskiej bezpieki, całkiem sporo o Polsce z punktu widzenia geopolityki. Ciekawą rzeczą jest potwierdzenie tezy o przyczynach bezpośredniego wpływu ZSRR na establishment zachodnich z krajów okupowanych przez Niemcy- Francuzi przejęli z Paryża część okupacyjnych archiwów gestapo , zaczęli je przeglądać dopiero po 10 latach, sporo niespodzianek było. Natomiast Sowieci zabrali się od razu do roboty ze swoimi zdobytymi w centrali w Berlinie.

pol052
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GD
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Post 17 maja 2018, o 08:58

Z racji pracy to ja bardziej audiobooki w samochodzie

Bonda - Pochlaniacz wysluchalem w drodze do serbii niby fajna ale wstawek okolo watkowych jest IMHO za duzo. Okularnika stanalem w polowie i jakos nie umiem ruszyc dalej

Wojciech Miloszewski Inwazja coby bylo gdyby.. niby oczywiste i dosc przewidywane jesli odniesiemy sie do historii zwyklych ludzi podczas wojny ale z kazdym rozdziałem rosl we mnie jakis niepokoj...

Fryderyk Forsythe Msciciel jak ktos widzial film to mozna sie zdziwic jak bardzo mozna splycic ksiazke....

Z polskich kryminalow to jeszcze Chmielarz
Impreza na codzien a w weekendy 126p900

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Scenic 3 1.4 turbo LPG
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 4 razy

Post 17 maja 2018, o 10:02

Jeśli ktoś chce poczytać bardzo fajną książkę nie o sportowcu, tylko wspinającym się romantyku, to bardzo polecam "Kurtyka. Sztuka wolności". O jednym z najwybitniejszych polskich wspinaczy Wojciechu Kurtyce (zdobył kilka wzniesień z Kukuczką). Książka pełna nie tylko opisów ścian i trudności, ale również ukazująca warstwę, że tak powiem mądrze metafizyczną. Dla kogoś, kto lubi literaturę górską, pozycja obowiązkowa.
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Anonymous
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 22 maja 2018, o 00:08

pol052 pisze:Z racji pracy to ja bardziej audiobooki w samochodzie
Ja też. Na papierowe książki mam za mało czasu niestety, chociaż się staram.
Bonda - Pochlaniacz wysluchalem w drodze do serbii niby fajna ale wstawek okolo watkowych jest IMHO za duzo. Okularnika stanalem w polowie i jakos nie umiem ruszyc dalej
Dobrnęłam Pochłaniacz do końca, jak przetrwałam przydługi wstęp, to wciągnęłam się dalej.
Teraz ruszyłam Okularnika i znów to samo. Zdecydowanie za długi wstęp do zawiązania akcji. A do tego tematy mniejszościowo narodowe itd. odstręczają mnie skutecznie. Wprawdzie wiem, że temat jest ważny, ale jakoś męczy mnie to tło. Może dlatego, że dopiero co skończyłam Mroza z serią o Forście, który też sporo uwagi poświęcił historii powojennej, ludobójstwu, przesiedleńcom, UPA itd. Zatem znów nie wiem, czy przebrnę dalej.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Post 29 maja 2018, o 16:59

barbie pisze:
22 maja 2018, o 00:08
Dobrnęłam Pochłaniacz do końca, jak przetrwałam przydługi wstęp, to wciągnęłam się dalej.
Teraz ruszyłam Okularnika i znów to samo.
Skończyłam Okularnika w zeszłym tygodniu i więcej Bondy nie ruszę. Milion wątków, w tym z połowa w ogóle nie została zamknięta i była wprowadzona nie wiadomo po co. Niby genialna Sasza Załuska jest taką pierdołą, że ma się ochotę ją spoliczkować co 5 minut.
Nie wiem, kto Bondę nazwał królową polskiego kryminału, ale zdecydowanie musiał mało czytać :wall:
Zwykle zaraz po zakończeniu jednej książki sięgam po kolejną, a tutaj mijają 4 dni, a mi ciągle mózg paruje i nie chce mi się nic ruszać. Chyba dla równowagi umysłu sobie jakąś Agathę Christie strzelę ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek

Post 30 maja 2018, o 09:07

barbie pisze:
29 maja 2018, o 16:59
Skończyłam Okularnika w zeszłym tygodniu i więcej Bondy nie ruszę. Milion wątków, w tym z połowa w ogóle nie została zamknięta i była wprowadzona nie wiadomo po co. Niby genialna Sasza Załuska jest taką pierdołą, że ma się ochotę ją spoliczkować co 5 minut.
Nie wiem, kto Bondę nazwał królową polskiego kryminału, ale zdecydowanie musiał mało czytać :wall:
Ha, to są dokładnie moje odczucia po lekturze Bondy. ;-)
pozdrawiam
Grzegorz

Grzegorz
5 gwiazdek

Post 19 lip 2019, o 11:55

Bardzo polecam książkę Tomka Michniewicza (m.in. dziennikarz radiowej trójki) "Chrobot.Życie najzwyklejszych ludzi świata". Trzeba wbić się w pewien schemat książki ale jak się to zrobi to robi wrażenie.
pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ