Ciemnogród

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:23

Gal pisze: proszę nie mylić cyganerii z elitą
Gdzieżbym śmiał. Elita to posłowie, biskupi, generałowie i biznesmeni. 8-)
Gal pisze: i Ty powinieneś zacząć przed czterdziestką
Ufff! Zdążyłem!!! :thumb:
Gal pisze: myśl, którą usiłowałem przemycić w cytowanej statystyce, to związek między myśleniem, wychowaniem, a rypaniem się po krzakach w wieku piętnastu lat.
Wiem, co chciałeś przemycić - ale z lekka weksluję tę kontrabandę w żart, bo jest nie na temat. Nie mówimy tu o tym, KIEDY należałoby zaczynać (bo se możemy mówić... :whistle: ) - ale JAK.
I o ile zgadzam się, że zapewne inicjacja jest nieco późniejsza w "lepszych" rodzinach (z poprawką, że zwłaszcza bystre panny z tych lepszych i praktykujących religijnie domów rzadziej się przyznają ankieterowi do praktyk zgoła niereligijnych, natomiast tępawe lumpenproletariuszki przeciwnie, chętnie sobie dośpiewają to i owo...) - to mało mnie przejmują statystyki odnoszące się do ogółu społeczności.
Mnie interesuje konkretny przypadek, a nie masa.
Interesuje mnie konkretny chłopak - i jego dziewczyna. Która, wyobraźmy sobie wcale niekoniecznie teoretycznie, usiłowała kiedyś rozmawiać z matką "o tych sprawach" - na co matka się zaczerwieniła, bąknęła coś w rodzaju vibowitowego "od czerpania przyjemności z seksu do bycia łatwą jest bardzo blisko" i kazała jej pozmywać gary.
I tu:
Gal pisze: Twoje dziecko może kochać się z kim chce - jego wybór i wychowanie. Jeżeli panienka z którą się chce kochać nie bierze pigułki, to ma on tylko dwa wyjścia; zdecydować się, lub zrezygnować. Ty nie masz żadnego prawa w to ingerować. To znaczy możesz swojemu synowi tłumaczyć co chcesz, ale od mojej córki Ci wara.
No przecież jej przemocą nie zaprowadziłem na żaden zabieg!
Zaproponowałem tylko chłopakowi, że gdyby chcieli do fachowca, zamiast kombinować po amatorsku - pomogę.
Naprawdę, chyba robicie z igły widły, kolego...
Gal pisze: Wręczanie pigułek nie ma nic wspólnego z wychowaniem. To taki "plaster na zaniedbania wychowawcze"
Zaraz, zaraz... czy my tu aby nie mamy nieporozumienia, polegającego na tym, że Ty cały czas o pigułkach wczesnoporonnych (fuj!) - a ja o profesjonalnej, porządnej i możliwie bezpiecznej antykoncepcji, skonsultowanej po prostu z fachowcem i zindywidualizowanej?

Chyba, że jednak...
Gal pisze: wyobrażasz sobie sytuację, że niczego im nie zabraniasz, a mimo to nie rypią się po krzakach (...) z pełnym zestawem środków antykoncepcyjnych i akcesoriów erotycznych (...) w wieku piętnastu lat?
Bo ja tak.
Ja też sobie wyobrażam. W wieku piętnastu lat zdaje się mój syn też się jeszcze nigdzie nie rypał. Ale w jakiś czas później być może postanowił - nie, nie, właśnie nie "rypać się" tylko "kochać" (jest różnica!) z dziewczyną, do której coś czuje (a przynajmniej tak mu się wydaje).
Twoim zdaniem, jest to moja klęska wychowawcza...?
Cóż... życzę więc Tobie, sobie i wszystkim tu obecnym TYLKO TAKICH klęsk pedagogicznych, nie gorszych ;-)



WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:30

vibowit pisze: się właśnie zastanawiam, czy jedyny problem z sexem (niezależnie od wieku) to manie, albo niemanie dzieci?
No nie, ale jakoś tak wokół niego się skoncentrowała dyskusja.
Policzmy, co jeszcze może być problemem:
- grzech (było co-nieco wspomniane),
- ejds i inne dolegliwości nabyte (no jest ryzyko, ale póki mądre dzieciaki przestrzegają zasad, nie ma dramatu),
- nadmierna potliwość (trzeba dietę trzymać),
- brak chaty (z pokolenia na pokolenie... chyba, że jest się synem Arno),
- brak umiejętności technicznych (nabywa się z wiekiem i eksperymentami, o ile czerpie się z tego przyjemność i nie boi się, by w oczach partnera okazać się dziwusem ;-))
:cofee:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:33

WiS, jest jeszcze coś takiego jak strona emocjonalna... przynajmniej u niektórych osobników homo sapiens sapiens

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:36

To znaczy co?

Bo że najpierw powinno być zaangażanie emocjonalne, to szczerze mówiąc, uznałem za warunek podjęcia akcji tak naturalny, że do głowy nie przyszło mi o nim pisać - zwłaszcza w charakterze "problemu".

Chyba, że chodzi Ci o co innego?

Jakieś problemy emocjonalne związane z seksem?

Słyszałem, że bywają... I podejrzewam, że wynikają właśnie z hamowania zdrowych i naturalnych potrzeb i z poczucia winy...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:43

rany boskie, jakże wy daleko jesteście od młodego elektoratu.
Czy wy nie myśleliście w wieku 15 16 17 lat jedynie o rżnięciu? Czy wam ręka od masturbacji nie odpadała i wyruchalibyście cokolwiek, zeby tylko zechcialo?
No ludzie! Czyzby moi wszyscy koledzy z dawnych lat byli dewiantami? A wy jedyni czysci i po slubie?
A myślicie, ze nasi masturbatorzy porowadzani do ortopedy z łokciem tenisisty, choć rakiety w życiu w ręku nie mieli, to myślą o czym innym niż cipa?

A inne puytanie myślicie, że córki nasze nie myślą o tym samym? Co one jakieś śni®te są czy jak?
Czy kolezanki mojej corki, ( nie wie co z nia sama jest) to nie zmieniaja chlopakow jak rekawiczki?
Czy wam sie wydaje, ze bravo girl do dziewczat z domow przyzwoitych i nawet tych z fortpeianem nie trafia? Ze one nie widza lepiej niz malzonki nasz jak laske robic? Przynajmniej w teorii?
No chloapki!!!!! CO JEST!
Martwicie mnie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:43

Arno pisze: kto wie co zrobia.
Pomimo wpajania od dziecka.
Nie przeczę.
Takie ryzyko mania dzieci. ;-)
Arnoldzie!
Obaj tu z WiSem zaprezentowaliście taki program wolnej miłości i tolerancji dla seksu młodocianych bez ograniczeń, że mi się śmiać chciało, bo w realiach, jakby Ci Zosię piętnastoletnią jakiś fagas do łóżka ciągnął, to byś go kłonicą pogonił, a Zosię w pas cnoty wyposażył. Bo piętnastoletnia Zosia to było dziecko. 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:46

Nie jestem psychologiem, a na rozwojowej to już zupełnie się nie znam.

Chodzi mi o zjawisko presji społecznej na "robienie tego" ze strony najbliższej społecznosci rozwiającegos ię człowieka + presja społeczna na "nie robienie" z szerszego społeczeństwa + świadomość (lub jej brak) własnych potrzeb i pragnień + rozwój psychiki, presje na nią pochodzące z fizjologii = wybuchowy koktail, którym można oberwać czy się jest samym (samą) zainteresowanym czy też osobą postronną. Ja tutaj duży widzę potencjał do kłopotów, a akoś tam jeszcze pamiętam jak to było mieć 15-17 lat (i jak to było z kolegami i koleżankami w tym wieku).

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:49

Gal pisze: w realiach, jakby Ci Zosię piętnastoletnią jakiś fagas do łóżka ciągnął, to byś go kłonicą pogonił, a Zosię w pas cnoty wyposażył. Bo piętnastoletnia Zosia to było dziecko.


Mój brat cioteczny (7 lat starszy) - kiedyś słynny ze swoich podbojów, gdy to z jedną był umówiony na przedpołudnie, drugąpopołudnie a trzecią na wieczór itp., ma teraz bliźniaczki w wieku wczesno szkolnym i kiedyś cośtam żartowaliśmy że niedługo to się zacznie jak zacznąmieć kolegów, a on na to z coraz bardziej powąznymw wyrazem twarzy: "jak pierwszy tutaj przyjdzie to juz ja wyje z nim porozmawiać!!!" (w jakiś gest zacisnięta pięścią). Oczywiście to w żartach trochę, ale dobrze oddaje całą sprawę mam wrażenie.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:51

Arno pisze: Czy wy nie myśleliście w wieku 15 16 17 lat jedynie o rżnięciu?
O przepraszam, ja w przerwach myślałem też o piciu wódki, o obalaniu komuny, o lidze piłkarskiej i o tym, że kiedyś zostanę pierwszym Polakiem w F1.
Byłem albowiem dzieckiem wrażliwym i wielowymiarowym.
Gal pisze: w realiach, jakby Ci Zosię piętnastoletnią jakiś fagas do łóżka ciągnął, to byś go kłonicą pogonił,
E, bo gonienie absztyfikantów córki to może być taka gra strategiczna i obyczaj - coś jak śmigus dyngus (chłopaki polewają, panny piszczą i udają, że uciekają) - tradycja, na której jako na tej opoce naród nasz stoi przeciw burzom, zawieruchom, żydostwu i niemczyźnie - więc ganiać kawalerów z kłonicą można, ale trzeba uważać, coby nie popasć w przesadę, nie traktować tego zbyt serio, bo się ze starą panną w domu można ocknąć... :-d ;-)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:52

Arno pisze: Martwicie mnie.
Ty coś wcześnie Sylwestra zacząłeś... :mrgreen:

Wszystko jest jak było - nie inaczej.
Poradzą sobie.
I o to mi chodziło.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 19:56

WiS pisze: tradycja, na której jako na tej opoce naród nasz stoi przeciw burzom, zawieruchom, żydostwu i niemczyźnie
Prawie popuściłem :giggle:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:05

WiS pisze: tradycja, na której jako na tej opoce naród nasz stoi
ton'ku aluzju do jakiejś wcześniejszej dyskusji w tym wyczuwam, ale Nowy Rok się zbliża, więc zostawmy to sobie... :mrgreen:
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:10

WiS pisze: "Nie cudzołóż" podyktował Pan Mojżeszowi, ale nie wyjaśnił dokładnie znaczenia słowa. Dlatego do dziś teologowie spierają się, co to znaczy... Są takie interpretacje, że nie wolno spać z nikim, kto nie został Ci zaślubiony - ale są i takie, że tylko osoba zaślubiona komu innemu jest zakazana.

I złamanie tego zakazu może się nieprzyjemnie skończyć... :evilgrin:


Link: http://www.youtube.com/watch?v=TyRQljpkf34

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:16

Od dłuższego czasu ten watek Wmorderator do Coś śmiesznego albo i nie... powinien przenieść... :lol:
Dolce far niente ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:24

Gal pisze: Poradzą sobie.
I wyszedłem, psiakrew, na nadopiekuńczego kwoka :-d :oops:
Gal pisze: wyczuwam
I słusznie ;-) :thumb:

Oddalam się na imprezę. Miłego wieczoru życzę wszystkim. Szczególnie tym ojcom córek, którym popsułem błogostan... 8-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:32

Tak pod wątek młodzieży i prezerwatyw

Link: http://pl.youtube.com/watch?v=OuS4HOEQm-I
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 20:44

Azrael, przypomniała mi się opowieść z wycieczki do Paryżewa z czasów liceum. Francuzi naród dziwny i na wszystko wołaja inaczej. W tamtych latach była właśnie jakaś akcja uświadamiająca ryzyko AIDS (po francusku SIDA). Kumpel który widział już n-ty z kolei plakat z napisem SIDA spytał się w końcu przewodnika czy to jakiś zespół heavymetalowy :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 21:15

Chloru, :thumb:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 21:59

Arno pisze: A jak se wypija zwykle chlopaki i im sperma do lbow na gazie uderzy i nie beda mieli akurat gumy a panna bedzie nieprzygotowana.... kto wie co zrobia.
Pomimo wpajania od dziecka.


Widzisz - mnie jakoś nigdy się nie zdarzyło...może to jest klucz? :cofee:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 22:02

ze co, zeby dzieci w hipochondrie weszly? no niektore to wchodza
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 22:04

Nic cię nie boli z lewej dziś? :evilgrin:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 22:53

nie wlasnie!
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 22:54

Tętno wyczuwalne?
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ciemnogród

Post 31 gru 2008, o 22:56

WiS pisze: Oddalam się na imprezę. Miłego wieczoru życzę wszystkim. Szczególnie tym ojcom córek, którym popsułem błogostan... 8-)

Ejże, Szanowny Panie! A Pan dokąd? Teraz to mi Pan psujesz błogostan swoim, niemalże angielskim, ulotnieniem się ze środka zawieruchy!

;)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Ciemnogród

Post 1 sty 2009, o 02:31

Arno pisze:nie wlasnie!
Lekarstwo działa.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

ODPOWIEDZ