mechanik Rzeszów

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

mechanik Rzeszów

Post 6 wrz 2014, o 12:21

Czołem

Szukałem mniej więcej na forum, ale nie znalazłem, jesli było to możecie mnie słusznie ukrzyżować. Szukam w okolicach Rzeszowa mechanika, który sprawdzi mi w Forku 2010 2,5 X Premium w wersji hamerykanckiej zaworki. Pyknęło 100000 km, z czego ze 30 000 na gazie, i chciałbym do tego zaglądnąc. Resztą się na razie nie martwie, świece zmieniłem ostatnio bo dosłownie zdechły przy 100 000 km dwie, olej w skrzyni AT też czas wymienić, ale sądze ze resztą się na razie nie musze martwić, i wbrew temu co czytam nie będę musiał wymieniać po 100 000 całego silnika, ani wtrysków za bagatela 12 tysięcy złotych ;) No i czas rozrząd wymienić, ale od tego mam gościa.

Jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć? Znajomy skierował mnie do mechanika ze Strzyżowa który robi Subaryny, ale on powiedział ze w zawory mu sie nie chce bawić, bo to za dużo zabawy... Coś opowiadał o docinaniu szklanek, ew. ich zamiany miejscami(przyznam że akurat jeśli chodzi o to to pierwszy raz sie z czymś takim spotykam), koszt z tego co czytałem jednej szklanki w subaru to 120 czy 140 złotych, a jakiś podróbek które znalazłem za 25 złotych to nie wsadze do silnika bo to druciarstwo...

Z góry dzięki za pomoc ;)


"Non homo sed vero mentula magna minax."

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: mechanik Rzeszów

Post 6 wrz 2014, o 12:28

Na pewno masz w Nowym Sączu Carfita :arrow: http://www.carsport.pl/
Firma godna polecenia w 100 % .

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: mechanik Rzeszów

Post 7 wrz 2014, o 12:52

Rommel, możesz też podpytać użytkownika Gump http://forum-subaru.pl/bb3/memberlist.p ... file&u=865. Jeździ się serwisować do Rzeszowa. Kiedyś do ASO, a teraz to nie wiem.
Czarownica prawdę Ci powie :D

subarutux
2 gwiazdki
Lokalizacja: Prawie Bieszczady
Auto: Forester 2.0D 09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 9 wrz 2014, o 09:59

Co do docinania itp. druciarstwa, to Zięć wymieniał sondy Lambda u mechanika. Skończyło się błędami i trybem awaryjnym, więc pojechałem jego nieszczęsnym autkiem do serwisu oficjalnego w Rzeszowie, gdzie zdiagnozowali ucięcie (!) wiązki od silnika i zlutowanie końcówek sond, a także brak sygnałów od tychże. Co ciekawsze owa usługa kosztowała wraz z częściami tyle samo, co wyceniona przez serwis.

Przyznaję, że moja opinia o ASO w Rzeszowie była niegdyś daleka od pozytywnej, ale widać, że się starają i są coraz lepsi, a ceny nie są wcale aż takie straszne, chyba że chodzi o jakieś prace niestandardowe, wyceniane w roboczogodzinach. Jedyny problem, to dojazd, ale do Nowego Sącza jest dużo dalej.

Jest jeszcze serwis na ulicy Orzeszkowej → http://www.at2000.pl/, stale kręcą się tam jakieś Subara. Podobno się w nich specjalizują. Ale nie mam osobiście żadnych doświadczeń ani nie słyszałem opinii.

rafalm
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: sołectwo warszawskie
Auto: Legacy 2.5 GX AT z 1999 r.
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 9 wrz 2014, o 22:40

Rommel Twoj jest raczej sohc. Regulacja zaworow to jakies grosze subarowe. Czyli ok. 500 zl z uszczelkami dekli.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 10 wrz 2014, o 07:52

Dziękuje bardzo Panowie :)
. Szczerze mówiąc jak sprawdzałem na jakiejś stronie to pisało że DOHC, ale nie byłem pewny wiec moge sie mylić. W SOHC nie ma szklanek? Według VINU: "2.5L EMPI SOHC NA ". Na razie sie dopiero ucze Subaryny i specyfiki, wolałem wziać Forka niż Impreze na start i nie żałuje ;). Ja raczej od lat w motocyklach siedze. Zresztą wydawało mi się że silnik 2,5 XT to po prostu zaturbiony 2,5 :)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/t ... i-w-forku/ według tego wychodzi na to że mam SOHC :)

Ja z Rzeszowa jestem, więc najpierw zadzwonie na Orzeszkowej, a potem do salonu. Chociaż pamiętam że Pan mi nie był w stanie nawet znaleźć świec do mojego "Bo nie mamy katalogów do amerykańskich" ... Odpaliłem sobie w necie katalog amerykańców, znalazłem, podałem numery, to o 130 złotych drożej niż w SziKu i na zamówienie, a tu mieli od razu...

To może ktoś od razu ma odpowiedź na moje pytanie - z tyłu w amerykańcach nie am samopoziomu?

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, o 12:12 przez Rommel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 14 wrz 2014, o 19:33

I panowie - jakiej firmy rozrząd? Chyba niekoniecznie musi być oryginał? Bo przeglądałem, znalazłem pare firm i rozrzut cenowy 600-1000 złotych z rolkami, a nauczyłem się ze nie zawsze co najdroższe to najlepsze, ale też co tanie to drogie... ;)
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: mechanik Rzeszów

Post 14 wrz 2014, o 19:42

Rolki oryginalne , pasek Conti lub mitsuboshi- jakoś tak to się pisze , pompę kup jakąś dobrą japońską - koszt jakieś 300-400 zł i zamkniesz się z robocizną w kwocie 1300-1500 zł .

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 14 wrz 2014, o 21:30

To pompe przy 100 000 sie wymienia? To dobrze ze zapytalem...
"Non homo sed vero mentula magna minax."

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: mechanik Rzeszów

Post 14 wrz 2014, o 21:53

Ja tam wymieniam :idea:

subarutux
2 gwiazdki
Lokalizacja: Prawie Bieszczady
Auto: Forester 2.0D 09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 25 wrz 2014, o 11:04

Rommel pisze:Ja z Rzeszowa jestem, więc najpierw zadzwonie na Orzeszkowej, a potem do salonu.
Jeśli skorzystasz z tej Orzeszkowej, napisz, jak było. ;-)

Przyda się każda opinia, bo u nas posucha, jeśli chodzi o serwisy.

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: mechanik Rzeszów

Post 5 gru 2014, o 16:00

Na Orzeszkowej taka sama cena jak w RS Service, więc w czwartek Szubaruru leci do RS Service, i dam znać ;)
"Non homo sed vero mentula magna minax."

lardak
0 gwiazdek
Lokalizacja: Podkarpacie
Auto: Subaru Forester 2.0 X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

mechanik Rzeszów

Post 20 lip 2018, o 00:52

Witam
Odświeżam temat, gdzie w Rzeszowie znajdę dobrego mechanika w przestępnej cenie od Subaryn ?? Jakieś opinie o warsztacie na Orzeszkowej i RS Service ?? Ogólnie kogo polecacie i gdzie można zrobić przegląd i regulację zaworów ??

ODPOWIEDZ