I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 31 sty 2009, o 01:14

Gazeta.pl pisze:
Ministerstwo: prawo jazdy stracisz dopiero za 48 pkt. karnych
dżek
2009-01-30, ostatnia aktualizacja 2009-01-30 17:12
Piraci drogowi mogą odetchnąć z ulgą - teraz za 24 punkty nie stracą prawa jazdy, a jedynie pójdą na kurs. Jeśli w ciągu następnych 5 lat znów uzbierają pełną pulę - wtedy pożegnają się z prawkiem. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy przygotowany przez ministerstwo infrastruktury

Pomysł jest taki - kierowcy, którzy zdobędą 24 punkty karne, nie stracą prawa jazdy. Zostaną skierowani na kurs "reedukacyjny". Potem dostaną drugą szansę - jeżeli w ciągu kolejnych pięciu lat ponownie zdobędą 24 punkty karne, to wówczas stracą uprawnienia do kierowania pojazdami.

Projekt ustawy opisała "Gazeta Prawna". Propozycjami nowych przepisów wkrótce zajmie się rząd.

Powrót zielonego liścia

Młodzi stażem kierowcy ulg mieć nie będą. Jeżeli przez dwa pierwsze lata od zdobycia prawa jazdy popełnią dwa wykroczenia, to zostaną skierowani na kurs reedukacyjny, a dodatkowo badania psychologiczne. Przy trzecim wykroczeniu pożegnają się ze świeżo zdobytym prawem jazdy.

Wrócić też mają na tylne szyby zielone listki klonowe - znak, że za kierownicą nie siedzi doświadczony kierowca. Wcześniejsze przepisy znosiły nakaz jazdy z naklejką, ale i tak wiele osób z niej nie rezygnowało.

O przejażdżce z mamą i motorze zapomnij

Ministerstwo wycofało się z pomysłu, aby młodzi kierowcy poruszali się w mieście z maksymalną prędkością do 50 km/h, a poza obszarem zabudowanym 80 km/h nawet wtedy, gdy przepisy pozwalają na szybszą jazdę.

Na kurs nie będą mogli pójść 16-latkowie. Według pierwotnych planów, po zdaniu egzaminu wewnętrznego mieli oni uzyskiwać prawo do jazdy samochodem z opiekunem przez rok lub dwa. Potem dopiero mieli przystępować do egzaminu państwowego. Ministerstwo zrezygnowało jednak z tego rozwiązania. Ma za to pomysł, jak uporać się z plagą wypadków młodych motocyklistów - prawo jazdy kategorii A będzie można uzyskać dopiero po skończeniu 24 roku życia.

Poprzeczka wyżej dla egzaminatorów

- Ministerstwo Infrastruktury chce także podnieść jakość szkoleń. W tym celu będą prowadzone częstsze kontrole szkół nauki jazdy. Instruktorzy będą musieli raz w roku uczestniczyć w warsztatach udoskonalających ich umiejętności i metodykę nauczania. Obecnie osoba prowadząca kurs po skończeniu szkolenia instruktorskiego i zdaniu państwowego egzaminu nie rozwija się dalej, gdyż nie ma takiego obowiązku - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Zmiany dotkną też egzaminatorów - ograniczono ich wiek do 65 lat, będą musieli skończyć specjalne szkolenie, i - aby samodzielnie oceniać umiejętności jazdy kierowców - będą musieli uczestniczyć w 100 egzaminach jako obserwator. Teraz wystarczy zaledwie 10. Pierwszych 20 egzaminów egzaminator będzie musiał przeprowadzić pod nadzorem.

W WORD będzie zatrudniony na etacie, a jeśli będzie chciał pracować dodatkowo - to tylko za zgodą dyrektora placówki. To ma być sposób na walkę z korupcją.
Dziwo jakieś. Skoro punktów za speeding ma nie być, to po co podnosić limit punktowy? Ale najbardziej martwi mnie podnoszenie limitu wieku na A -- to oznacza sześć lat na pierdziawkach, jakby nie można wprowadzić A2 (np. do 500ccm i 35kW).

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 31 sty 2009, o 01:41


Link: http://pl.youtube.com/watch?v=qC-W0_cv8 ... re=related W dupie mam Wasze problemy radarowe :razz:

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 31 sty 2009, o 01:50

LouCyphre, i w dupie tej Pani to ja też bym chciał mieć problemy foto radarowe :thumb:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 31 sty 2009, o 01:53

LouCyphre, pozamiatałeś!!! :-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 1 lut 2009, o 00:46

Mam nadzieję, że w takim padającym śniegu fotki z fotoradaru nie wychodzą. Bo mi błysnął skurczybyk. Jakby nie rozpoznał, że to pogoda dla subaraków.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 1 lut 2009, o 01:19

Konto usunięte, Płonne nadzieje ...cyfrowa obróbka robi cuda :/

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 1 lut 2009, o 10:18

Dolce far niente ;-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:13

Szkoda że inicjator wątku się wyłączył i nie skomentuje, nie ma to jak nadgorliwość.
Załączniki
mandatzaprzekroczenieprgw9.jpg
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:15

Pesel sobie wykasuj jeszcze.

O 4km/h? Ktoś na mózg upadł? Chyba, że po korytarzu w przedszkolu jechałeś, to rozumiem.

Ja dwa tygodnie temu za przekroczenie o 49km/h dostałem 300 zł i 8 pkt.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:18

devlin pisze: Ja dwa tygodnie temu za przekroczenie o 49km/h dostałem 300 zł i 8 pkt.
Na terenie szpitala, ograniczenie było do 5, więc należało Ci się :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:20

Ta, napadłem bokiem na kolejkę oczekującą na dializę, może jeszcze? :mrgreen:
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:25

devlin pisze:Ja dwa tygodnie temu za przekroczenie o 49km/h dostałem 300 zł i 8 pkt.
Się ciesz. Ja za 42km/h dostałem 400 i 8 pkt.
czarne jest piękne...

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:29

Oj na biednych nie trawiło :giggle: marka zobowiązuje :-p
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:41

inquiz pisze: Załączniki
To jakaś paranoja.
Co prawda, mi się zdarzyło dostać 500 i 10pkt za to, że wysiadłem z samochodu.
Powód wpisany na mandacie był co prawda inny, ale powód rzeczywisty właśnie taki - wysiadłem z samochodu, potem wsiadłem (po gromkim okrzyku sierżanta Flaka z Prewencji "Do samochodu! Nie wie pan jak się zachować przy kontroli policyjnej!?")
No to wsiadłem z powrotem, zamknąłem drzwi, położyłem ręce na kierownicę (bo to jeden amerykański film oglądałem?) i czekałem. Sierżant Flak przycupnął na zewnątrz. Deszcz padał, czas leciał.
Chyba się do końca nie zrozumieliśmy.

W efekcie dostałem 500 i 10pkt.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:44

inquiz, chyba się komuś na mózg rzuciło z tym mandatem :o
Ciekawe, jakie byłyt "okoliczności".

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 00:47

A mnie to wyglada na czeski błąd, gdyby było tam 40 zamiast 4 wtedy wszystko by się zgadzało z taryfikatorem.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 01:00

inquiz pisze:Szkoda że inicjator wątku się wyłączył i nie skomentuje, nie ma to jak nadgorliwość.
200PLN za +4?! Przyjąłeś?

r.

PS. Inicjator pewnie by Ci powiedział, że automatyczna taryfa wyklucza taką ,,uznaniowość''.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 5 lut 2009, o 10:32

devlin pisze: Pesel sobie wykasuj jeszcze.
Nie mój mandat, znalazłem przypadkiem ale do tego wątku pasował bardziej niż coś śmiesznego albo i nie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 6 lut 2009, o 16:40

Ale ktoś się dał wy...
No chyba, że chodzilo faktycznie o +40 a nie o +4

Generalnie za przekroczenie prędkości do 10 km/h jest mandat do 50 PLN i 0 (zero) punktów za to konkretne przekroczenie prędkości (1 pkt karny jest za przekroczenie od 6 do 10 km/h)

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 6 lut 2009, o 18:02

Mówię wam kochani jak te subaraki się pięknie prezentują na fotach miałem taką przyjemność oglądać we wrześniu nawet pan policjant stwierdził jak mi fotę pokazał że to piękne auta są :giggle: po czym dodał 500 zł się należy no cóż po takiej pięknej prezentacji mniejszy żal był :mrgreen:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

piciu
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Oh Shit !!! I enjoy driving.
Auto: Była Turbowanna po transplantacji jest Forex Karawan
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 11 lut 2009, o 22:27

inquiz pisze: Szkoda że inicjator wątku się wyłączył i nie skomentuje, nie ma to jak nadgorliwość.

No to gratulacje. Ja ostatnio postanowiłem się przejechać komunikacją miejską, wszystko super tylko że 3 przystanki za 104,80 całkiem sporo... taki to kanar... :o
Ale właśnie przypomniała mi sie jeszcze jedna sprawa, zastanawiałem się czemu na Pileckiego fotoradar klika flashem (słabo bo słabo) jak ludzie potrafią jechać wiedząc że jest tam np 55-60km/h. Skoro mandaty poszły do góry w dobie kryzysu, to przecież jest to łatwa kasiora. Ha! ale szkoła dedukcji 8-) W każdym razie ... A dobrze że Rokite wypiep*** z tego samolotu ;-)
esilon pisze: jak sie będzie miało , to natychmiastowe identyfikowanie i karanie właściciela pojazdu w przypadku aut leasingowanych :?:

Sprawa jest prosta. Do siedziby firmy przychodzi wezwanie, ty jako osoba posiadająca autko (pracodawca/właściciel) musisz wskazać osobę która użytkował samochód w danym czasie, np na podstawie ewidencji użytkowania pojazdu (auto grupowe). Jeżeli jest to samochód przypisany do danej osoby to banalnie proste. Ale to chyba jest oczywiste, czy może cos pomijam w pytaniu ?

A i jeszcze ciekawa informacja dotycząca "kupie / sprzedam tanio punkty" http://www.tvn24.pl/-1,1585634,0,1,punk ... omosc.html Polecam to (dotyczące foto):

Kierowcy nie znają prawa

Policję dziwi ten proceder, tym bardziej, że jest w gruncie rzeczy niepotrzebny. - Właściciel pojazdu ma prawny obowiązek wskazania, kto kierował autem. Jeśli nie pamięta, to zgodnie z przepisami, może się po prostu przyznać, że tego nie wie. Dostanie za to od 20 do 500 zł kary grzywny i żadnych punktów karnych - powiedział mł. insp. Marek Kąkolewski z Biura Ruchu Drogowego.



Dodając dwa słowa o pieszych... czerwone, zielone lizą gdzie sie da, nie patrzą. Jak zawsze na Wałbrzyskiej przy skręcie w lewo trzeba uważać, ewentualnie przyszpanować :evilgrin: i wcisnąć klakson. Najważniejszy jest jednak pełny spryskiwacz i dobre wycieraczi :whistle:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 12 lut 2009, o 09:28

Dolce far niente ;-)

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 12 lut 2009, o 10:18

Nosz k****, chyba plan generalicji już wdrażają. Na mojej ulubionej trasie Kamienna - Wrocław, w ciągu tygodnia stanęło 6 fotoradarów... zagęszczone na 40 kilometrach z 90-ciu ( w tym 40 km jest autostradą)... :wall:

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 12 lut 2009, o 10:27

LouCyphre, a ja posłuchałem Twoich rad i zaopatrzyłem się w radyjko. 8-) Teraz już żadna trasa i żadni fotografowie mi nie straszni. :evilgrin:
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: I jeszcze słówko do projektu 'fotoradarowego'

Post 12 lut 2009, o 10:32

Arti pisze:LouCyphre, a ja posłuchałem Twoich rad i zaopatrzyłem się w radyjko. 8-) Teraz już żadna trasa i żadni fotografowie mi nie straszni. :evilgrin:

Chyba w końcu też tak zrobię. Bo niedługo to już w ogóle nie będzie się dało jeździć.... :evil:

ODPOWIEDZ