Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 8 lip 2011, o 00:17

No wiesz... Jak jeden potrafi to reszta też powinna dać radę :)

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

@lbert
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KOTLINA Kłodzka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 8 lip 2011, o 15:14

rrosiak pisze: Najpierw dostanie ostrzeżenie, a później wpie... od kolegów Przykład z życia.
Slyszalem o czyms podobnym. Kierowca zeby podlizac sie pracodawcy, wyrobic sobie opinie najlepszego oszczedzal jak mogl,, czasem z wlasnej kieszeni dolal pare litrow. Jak sprawa sie rypla na zakladzie to nie mial wesolo... :giggle:
Life is a Joke !

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 8 lip 2011, o 15:23

@lbert pisze:
rrosiak pisze: Najpierw dostanie ostrzeżenie, a później wpie... od kolegów Przykład z życia.
Slyszalem o czyms podobnym. Kierowca zeby podlizac sie pracodawcy, wyrobic sobie opinie najlepszego oszczedzal jak mogl,, czasem z wlasnej kieszeni dolal pare litrow. Jak sprawa sie rypla na zakladzie to nie mial wesolo... :giggle:
Premia jest całkiem spora i dlatego "młodzi" kombinują, ale z reguły jest tylko jedna dla najlepszego, cała reszta na tym traci. A "oszczędności" mogą mieć wszyscy :-/
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 lip 2011, o 17:00

http://www.polityka.pl/historia/1517566 ... ogami.read
w sumie to jak rzadko tradycje nadal podtrzymujemy
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 15 sie 2011, o 17:07

wielka zaleta remontu katowickiej :-p
Załączniki
katowickawremoncie.jpg

srnk
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WAW
Auto: Forek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 4 lis 2011, o 15:48

Obrazek
:thumb:
fitter happier more productive

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 00:44

Odkopuję ;-)

Przejechaliśmy się wczoraj nową S8 na odcinku Piotrków-Mszczonów i naszła mię taka refleksja. Jaki jest cel budowania przez kilka lat drogi ekspresowej z dopuszczalną 120kmh, skoro tuż po jej otwarciu na wszystkich zakrętach, rozjazdach, wiaduktach i wszelkich innych nie-prostych-odcinkach-drogi stawia się ograniczenie do 100kmh, obowiązujące 24/7 i niezależnie od natężenia ruchu?
Czy naprawdę ryjąc do zera starą drogę i kładąc nową nie dało się wyprofilować zakrętów?
A jeśli nie to po co wydawać kasę na siatki i całą inną infrastrukturę ekspresówkową, zamiast puścić to tak jak było droga szybkiego ruchu 100kmh na całej długości?
Na tym odcinku myślę że 1/3-1/2 długości ma ograniczenie do 100. Why dkn?

Dido
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Z tej samej wsi
Auto: To samo stado
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 03:42

barbie pisze:

Przejechaliśmy się wczoraj nową S8 na odcinku Piotrków-Mszczonów
O Świntuchi nie wpadli na kawę :x

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 06:58

Łe barbie, jak dziecku trzeba tłumaczyć.
O wpływy do bydżetu chodzi i Nasze bezpieczeństwo.
Goopi kierowca, jeżeli nie postawi waaadza znaku, pójdzie dzidą!
;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 16:56

Dido pisze:
barbie pisze:

Przejechaliśmy się wczoraj nową S8 na odcinku Piotrków-Mszczonów
O Świntuchi nie wpadli na kawę :x
Jechaliśmy w okolicach 2 w nocy... a jeszcze nam zostały resztki przyzwoitości ;-) Chociaż patrząc na godzinę Twojego wpisu... :-d

FUX, ja wiem. Ale nie ogarniam tego. Przecież tą starą drogę zaorali niemal do jądra ziemi. To nie jest tylko nowa nawierzchnia na starej drodze, która mogła być źle wyprofilowana, czy mieć za ostre łuki :wall:
Nastawiali na niej ekranów ograniczających widoczność za zakrętami i w efekcie teraz trzeba ograniczać prędkość. I niestety za m.in. moje pieniądze, co naprawdę przestaje mnie bawić :x

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 17:03

FUX pisze: Goopi kierowca, jeżeli nie postawi waaadza znaku, pójdzie dzidą!

Goopi kierowca jak waadza postawi znak to pojedzie o 20km/h wiecej jak waaaadza ograniczyła.
W sumie wychodzi na 1 :mrgreen:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 17:20

barbie pisze:Czy naprawdę ryjąc do zera starą drogę i kładąc nową nie dało się wyprofilować zakrętów?
Najlepsze to, że nie ma na tym odcinku zakrętu którego w miarę normalnych warunkach nie dałoby się spokojnie i bezpiecznie przejechać +- 200 km/h. Więc zakręty nie są złe.


Ale gdzie wtedy hipokryta111 łatałby dziurę w budżecie?

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 17:27

Nie zapominajcie, że "to Polska właśnie".
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 18:30

Ja jestem już zmęczona "Polską właśnie". Nie chcę się godzić na bylejakość. Gdybym ja tak wykonywała swoją pracę jak ludzie odpowiedzialni za tą drogę, dawno nie miałabym z czego zapłacić rachunków. Tym czasem innym wolno... bo większość ludzi jedyne co zrobi to powie że "to Polska" i będzie się dalej dawać dymać. :roll:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 18:40

Droga i miła barbie, sytuacja jest taka, że to Polska właśnie trwa tu od stuleci. Tacy jesteśmy. I cieszmy się, że na autostradach nie ograniczyli jak w wielu miejscach w Austrii do 100 ze względu na CO2. I jedziesz se w okolicach Innsbrucka setką, a móżna by dymać 150...
U nas są inne powody, nam nieznane i zagadkowe. tak jak 100 na autostradzie w kierunku Łodzi.

Aby zmienić tę Polskę właśnie, to trzeba by zmienić wszystko, zaczynając od wychowania przedszkolnego... zobacz, w Stanach jest mniej braków, ale tam to chyba kary by były niezwykłe. Ale też w Stanach na uniwerku się nie ściąga. Prawda? Trochę wstyd. A u nas powód do dumy...

Tu trzeba wszystko odwrócić na lewą stronę. Tylko pytam JAK? Jeśli wszystko i wszystkich.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 18:55

Arno pisze:Tu trzeba wszystko odwrócić na lewą stronę. Tylko pytam JAK? Jeśli wszystko i wszystkich.
Wcale nie uważam, że wszystko i wszystkich i że Polska = NajgorszyKrajNaŚwiecie.
Męczy mnie za to godzenie się z tym, że ktoś wyrzuca moje pieniądze do śmieci. Marnuje je na rzeczy niepotrzebne, a nawet zbędne. I nawet nie o same pieniądze chodzi, tylko o moją pracę. Ja muszę naprawdę sporo się narobić, żeby dostać 1000zł. Tym czasem ktoś źle buduje drogi za ciężkie miliony. Pochodzące m.in. z mojej pracy.
Mnie nauczono, że cudzy czas i pracę należy szanować. Dlatego nie mogę zdzierżyć partactwa i usprawiedliwiania go Polską.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 19:16

Niestety moja droga, bierze się to z historii, naszego charakteru. Z tego jacy jesteśmy.
Jest sporo jednostek takich jak ty, czy ja, które wiedzą, co to etos pracy. Niestety, większość nie wie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 19:18

Arno pisze: Niestety, większość nie wie.

Bo jedyny sposób, to wymienić społeczeństwo, jak kiedyś to trafnie jedna określiła.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 19:44

Arno pisze: I jedziesz se w okolicach Innsbrucka setką, a móżna by dymać 150...
U nas są inne powody, nam nieznane i zagadkowe. tak jak 100 na autostradzie w kierunku Łodzi.
No nie mów, że nie znasz powodu, który jest oczywisty jak to że "to Polska właśnie"?
Lobby orlenowe już zadbało o to, żeby na autostradach zużycie paliwa wzrosło i nabiło kasę jedynemu słusznemu koncernowi - to już jak wprowadzano te zwiększone prędkości jasno powiedziano

A co do partactwa - barbie - znowu wracamy do mojej działki - wszystko zależy od tego kto pisze przetarg - w jednym mieście zrobią drogi tak że kilka lat jest z nimi spokój (np. Wrocław), a w innym po pierwszej zimie od remontu ulice nadają się do ponownego zaorania (Poznań) - i kto za to beknął? nikt, dalej ogłaszają tak samo, nikt nie weryfikuje wykonawców itd... temat rzeka :wall:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 19:51

Od Sycowa do samego Wrocławia S8 nie ma żadnych ograniczeń. Czyli że jednak można.
pozdrawiam
Grzegorz

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 19:53

Arno pisze: tak jak 100 na autostradzie w kierunku Łodzi

Bo to jest cały czas niedokończony i nieoddany oficjalnie odcinek, ciesz się, że go w ogóle nie zamknęli zaraz po EURO2012 :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 20:52

busik pisze:
Arno pisze: I jedziesz se w okolicach Innsbrucka setką, a móżna by dymać 150...
U nas są inne powody, nam nieznane i zagadkowe. tak jak 100 na autostradzie w kierunku Łodzi.
No nie mów, że nie znasz powodu, który jest oczywisty jak to że "to Polska właśnie"?
Lobby orlenowe już zadbało o to, żeby na autostradach zużycie paliwa wzrosło i nabiło kasę jedynemu słusznemu koncernowi - to już jak wprowadzano te zwiększone prędkości jasno powiedziano
Yyyy... ale spalanie rośnie wraz z prędkością, a nie odwrotnie. Zatem redukcja ze 120 do 100kmh zmniejsza spalanie. Czy czegoś nie zrozumiałam?
Grzegorz pisze:Od Sycowa do samego Wrocławia S8 nie ma żadnych ograniczeń. Czyli że jednak można.
Może dlatego, że inny oddział GDDKIA? Albo we Wrocławiu potrafią, albo jeszcze nie wpadli na pomysł jak zarobić :wall:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 20:57

barbie pisze: Przejechaliśmy się wczoraj nową S8 na odcinku Piotrków-Mszczonów i naszła mię taka refleksja. Jaki jest cel budowania przez kilka lat drogi ekspresowej z dopuszczalną 120kmh, skoro tuż po jej otwarciu na wszystkich zakrętach, rozjazdach, wiaduktach i wszelkich innych nie-prostych-odcinkach-drogi stawia się ograniczenie do 100kmh, obowiązujące 24/7 i niezależnie od natężenia ruchu?
Fakt, jest to chore. Ale o ile dobrze kojarzę, to jak jechałem tą drogą jakiś czas temu to były tam 70-tki... :? Dopiero potem pojawiły się 100.

Podobnie jest z piękną dwupasmówką, która zaczyna się 30 km przed Białymstokiem. Oznaczenie drogi ekspresowej i... ograniczenie do 100 km/h na całej długości... Gratis Vectra/Evo X do wyboru...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 21:25

Dla mnie debilizmem jest umieszczenie w szczerym polu ograniczenia prędkości znakami przed rondem do 70 i kawałek dalej do 50.
Qarwa. Jest info o skrzyżowaniu, ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu, migające strzałki, sierżanty, kilkanaście jupiterów świecących w nocy, to inteligentny zrozumie, że trza zwolnić!
Byłem u Makaronów przez D, A, CH w lipcu.
Rozbestwiony polskimi fanaberiami z 50-ką przed zakrętami, całkiem śmiało szedłem tak ze 20-30 szybciej i prędko się zdziwiłem, że o mało mnie drogi nie zabrakło :wall: :o . Wiele zakrętów nie jest poprzedzonych ŻADNYMI ograniczeniami prędkości. Jest zakręt-myśl.
Trzeba zachować proletariacką czujność.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 11 wrz 2013, o 22:31

barbie pisze:
busik pisze:
Arno pisze: I jedziesz se w okolicach Innsbrucka setką, a móżna by dymać 150...
U nas są inne powody, nam nieznane i zagadkowe. tak jak 100 na autostradzie w kierunku Łodzi.
No nie mów, że nie znasz powodu, który jest oczywisty jak to że "to Polska właśnie"?
Lobby orlenowe już zadbało o to, żeby na autostradach zużycie paliwa wzrosło i nabiło kasę jedynemu słusznemu koncernowi - to już jak wprowadzano te zwiększone prędkości jasno powiedziano
Yyyy... ale spalanie rośnie wraz z prędkością, a nie odwrotnie. Zatem redukcja ze 120 do 100kmh zmniejsza spalanie. Czy czegoś nie zrozumiałam?
noooo :-) odniosłem się do zdziwienia Mariusza, że w Austrii jadą 100, jakby można było 150, a u nas podnoszą dopuszczalną prędkość na autostradach do 140 z nieznanych powodów - a powody są znane = lobby orlenowe.
:cofee:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ