Bo to Polska... nie elegancja Francja

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 12:57

vibowit pisze: Pub jako taki jest strasznie polski.
Znam przynajmniej jedno nie-polskie miasto, w którym bez znaczenia, o jakiej porze i do jakiego lokalu się wybierzesz nie uświadczysz dymu z papierosów. I strasznie tego zazdraszczam. :->



Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 13:38

Bardzo dobre podsumowanie adam.str Ogólnie za dużo biadolenia a za mało robienia .
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 13:43

citan pisze:
vibowit pisze: Pub jako taki jest strasznie polski.
Znam przynajmniej jedno nie-polskie miasto, w którym bez znaczenia, o jakiej porze i do jakiego lokalu się wybierzesz nie uświadczysz dymu z papierosów. I strasznie tego zazdraszczam. :->
W stanach nie wolno palic w pubach i badzo mi sie to podoba. Marze o dniu, kiedy tak samo bedzie w Polsce. Wtedy zaczne czesciej bywac. Poki co, jak mam smierdziec jak skunks po powrocie z byle pubu i prac wszystko lacznie z plaszczem bo smierdzi jak stara szmata, to dziekuje bardzo za takie atrakcje.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 13:49

Tasior_Miedziak, no fajnie, tyle, że moim zdaniem to nie leży w gestii odgórnych przepisów.
Jeśli właścicielowi nie przeszkadza, że nie chcą do niego przychodzić ludzie, którym nie podoba się dym z papierosów to jego sprawa. Mniej zarobi. To on decyduje jaka klientela do niego chce chodzić, a jaka nie. Dlaczego o tym mają decydować przepisy? To jest moim zdaniem paranoja.

A wracając do tematu to chciałem jedynie zaznaczyć, że puby nie mają wiele wspólnego z polskimi cechami, podobnie jak palenie w pubach.

citan, ja znam nie jedno europejskie miasto w którym się pali w lokalach, że nie da się wejść.
Znam europejskie państwo, gdzie jeszcze niedawno (nie wiem jak jest teraz) paliło się na hali sportowej podczas meczów np. koszykówki (tak, że niewiele było widać), więc nie mówcie mi, że palenie w różnych miejscach jest polską cechą.
czarne jest piękne...

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 14:34

vibowit pisze: citan, ja znam nie jedno europejskie miasto w którym się pali w lokalach, że nie da się wejść.
Znam europejskie państwo, gdzie jeszcze niedawno (nie wiem jak jest teraz) paliło się na hali sportowej podczas meczów np. koszykówki (tak, że niewiele było widać), więc nie mówcie mi, że palenie w różnych miejscach jest polską cechą.
No to by sie zgadzalo. Wprawdzie nie bylem na zadnym meczu gdzie palono na trybunach, ale pamietam jakim szokiem byla dla mnie wizyta w supermarkecie w Belgii. Normalnie ludzie z papierochami w zebach chodzili. Zadymione bylo tak, ze ciezko sie oddychalo.

Co do wprowadzania urzedowego zakazu palenia w miejscach takich jak restauracje czy miejsca publiczne, to sie z vibowitem nie zgadzam. Palacze sa w wiekszosci tak bezczelni i nachalni w swoim nalogu, ze maja absolutnie gdzies czy komus to przeszkadza czy nie. Oczywiscie sa wyjatki. Tak wiec, zaden wlasciciel restauracji nie zaryzykuje, zeby zabronic palaczom palenia. Tylko odgorny zakaz moze byc efektywny.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 14:44

Tasior_Miedziak pisze: Tylko odgorny zakaz moze byc efektywny.
dyskryminacja :razz:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 14:54

Co prawda sam jestem zajadłym wrogiem papierosów i nie cierpię siedzieć gdziekolwiek w kłębach tego śmierdzącego dymy, ale mnożenie zakazów i nakazów, których i tak jest już cała masa i dotykają niemal wszystkiego co robimy, nie jest najlepszym pomysłem.
Jak od czasu do czasu idę do tej knajpy, to jakoś zawsze przebolewam ten smród.


Natomiast zachwycony jestem, że w całej firmie gdzie pracuję jest ostry zakaz palenia, a palarnie na których jedynie wolno kopcić są tylko na dworze, w pewnej odległości od budynków. :thumb:

Tasior_Miedziak
4 gwiazdki
Lokalizacja: z zaświatów
Auto: Czarny karawan na gnojówkę
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 15:30

jarmaj pisze: Co prawda sam jestem zajadłym wrogiem papierosów i nie cierpię siedzieć gdziekolwiek w kłębach tego śmierdzącego dymy, ale mnożenie zakazów i nakazów, których i tak jest już cała masa i dotykają niemal wszystkiego co robimy, nie jest najlepszym pomysłem.
Nie wylewalbym dziecka razem z kapiela. Ogolnie zasada nadmiernego interwencjonizmu panstwa jest zla i nieefektywna, ale nie zawsze. Sa dziedziny gdzie taki regulacjonizm jest jak najbardziej pozadany i bez niego ciezej sie zyje. Przyklad palenia w miejscach publicznych wedlug mnie nalezy zaliczyc wlasnie do takich sytuacji. Mysle, ze w zadnym kraju gdzie taki zakaz juz obowiazuje, nie byloby szans na to, aby te spoleczenstwa same sie ograniczaly i ludzie przestali palic sami z siebie bo to niezdrowe i szkodzi innym.

Dobrym przykladem potrzeby SILNEGO interwencjonizmu panstwa sa wszelakiego rodzaju sluzby kontrolujace spoleczenstwo, np. policja. Jezeli tylko panstwo jest zbyt slabe w tej dziedzinie aktywnosci, bardzo szybko powstala nisza jest zagospodarowywana przez wszelkiej masci grupy przestepcze.

Mielismy tego doskonaly przyklad, kiedy panstwo polskie w okresie transformacji (po roku 1989) rozluznilo kontrole policji nad spoleczenstwem. Sama transformacja bardzo oslabila przeciez policje. Powstale grupy przestepcze staly sie na tyle grozne, ze trzeba bylo pozniej powolac specjalne komorki do walki z nimi. Mafia pruszkowska czy wolominska nigdy by nie powstaly gdyby nie transformacja ustrojowa. Z negatywnymi aspektami takiego zaniedbania borykamy sie do dzisiaj.

Takze, moim zdaniem kolejne regulacje bedace przejawem interwencjonizmu panstwa w zycie obywateli, nie zawsze musza byc zle. Czasami sa wrecz niezbedne. No i tutaj, jak wszedzie potrzebny jest tez umiar.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 17:03

adam.str, gdzie ty mieszkasz?? :o

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 21:01

papierosy nie są nielegalne. jak każda używka, wymagają ona kultury od użytkującego.

zdecydowanie bardziej wolę siedzieć w smrodzie fajek niż w oparach cudzego alkoholu i rzygowin na przykład. o pijaństwie jednak za dużo tu się nie pisze.

w knajpach bardziej od palaczy irytują mnie niektóre drące się wniebogłosy dzieci, biegające po lokalu jakby ktoś im petardę w zad zatknął a także rozradowane tatusie i mamusie komentujące "oooo puścił bonia" albo "ooo przyszła kupka".

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:28

michal pisze:w knajpach bardziej od palaczy irytują mnie niektóre drące się wniebogłosy dzieci, biegające po lokalu jakby ktoś im petardę w zad zatknął a także rozradowane tatusie i mamusie komentujące "oooo puścił bonia" albo "ooo przyszła kupka".
:thumb:
Ostatnio w przydrożnej knajpie siedziała sobie 4-osobowa rodzinka z jednym dziecięciem-niemowlęciem. Dziecięcię zaczęło się drzeć w niebogłosy, gdy tatuś poszedł do baru sałatkowego, mamusia zaś zajęła się drugim dziecięciem, a drącego się dziecięcia-niemowlęcia zupełnie jakby nie słyszała. Po dłuższej chwili dość głośno (ale bez krzyku) stwierdziłam "no k**wa nie wytrzymam :!: "
I co?
Ludzie z okolicznych stołów spojrzeli na mnie karcącym, oburzonym wzrokiem, że jak ja się zachowuję. Zaś drącego dziecięcia nie zauważał kompletnie nikt, oprócz mnie.
I niestety, dopóki wszyscy się będą godzić na terroryzowanie faktem, że ktoś ma dzieci i nie umie ich uspokoić, to tak dalej będzie :wall:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:30

Czasem trudno jest uspokoić... :cofee:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:32

barbie pisze: I niestety, dopóki wszyscy się będą godzić na terroryzowanie faktem, że ktoś ma dzieci i nie umie ich uspokoić, to tak dalej będzie :wall:

A ZUS kto będzie na nas płacił? ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:36

Bilex, wierzę, ale warto chociaż spróbować, a nie udawać że dziecko się wcale nie wydziera.
Skoro ja mogę brać poprawkę na fakt, że nie każdy ma ochotę być obszczekiwany przez moje psy w miejscach ogólnodostępnych i staram się nie uszczęśliwiać innych na siłę "no bo przecież one są takie słodkie i nie gryzą, najwyżej sobie poszczeka", to wierzę, że rodzice również mogą przyjąć, że nie każdego rozczulają jego dziecięcia i nie każdy ma ochotę słuchać ich wrzasków w restauracji.

Edit: Konto usunięte, te niedrące się dzieci ;-)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:38

barbie pisze: ktoś ma dzieci i nie umie ich uspokoić

Porady wychowawcze ze strony osób nie mających własnych dzieci... np. Pani psycholog w przedszkolu (stara panna, bezdzietna oczywiście) :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:41

rrosiak pisze:
barbie pisze: ktoś ma dzieci i nie umie ich uspokoić

Porady wychowawcze ze strony osób nie mających własnych dzieci... np. Pani psycholog w przedszkolu (stara panna, bezdzietna oczywiście) :mrgreen:
Ja nie udzielam porad wychowawczych, ja po prostu mam alergię na dziecięcy wrzask i mam prawo liczyć na to że cudze dzieci nie będą mi się darły do ucha w knajpie.

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:43

barbie pisze: te niedrące się dzieci ;-)

To ZUS już by nie istniał.
barbie pisze: Bilex, wierzę, ale warto chociaż spróbować
Życzę barbie, powodzenia :evilgrin:
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:43

barbie pisze: Ja nie udzielam porad wychowawczych, ja po prostu mam alergię na dziecięcy wrzask i mam prawo liczyć na to że cudze dzieci nie będą mi się darły do ucha w knajpie.


Spoko, czytając Twojego posta przypomniało mi się tylko co mnie wkurza. Niemniej jednak trudno zakazać rodzicom z małymi dziećmi uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym i raczej nie wypada porównywać dzieci do psów.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:50

barbie, to teraz wiesz co czuli Ci wszyscy ludzie jak mnie zabralas do Ikei i po 3 godzinach dostalem swira :evilgrin: :mrgreen:

hint: ochroniarz przy wyjsciu: aaaaa to ten pan co na wozku jezdzi :mrgreen:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:50

rrosiak pisze:Spoko, czytając Twojego posta przypomniało mi się tylko co mnie wkurza. Niemniej jednak trudno zakazać rodzicom z małymi dziećmi uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym i raczej nie wypada porównywać dzieci do psów.
Ja nie porównuję dzieci do psów tylko moją odpowiedzialność jako właściciela/opiekuna do odpowiedzialności rodzica/opiekuna.
Jedni i drudzy odpowiadają za to co robią ich podopieczni i za to, żeby podopieczni nie byli utrudnieniem życia dla innych.
I nie zakazuję nikomu absolutnie broń boże. Ba, są nawet dzieci, które lubię i które nie wywołują we mnie wścieklicy...
liwit pisze:Życzę barbie, powodzenia :evilgrin:
...na przykład dzieci liwit.

Dla jasności - ja wiem że dzieci muszą, i nie wściekam się dlatego że płaczą. Wściekam się jeśli nikt na to nie reaguje i udaje że wszystko jest super. Dziecko się wydziera, matka odwraca się tyłem, a ojciec odchodzi od stołu. A ja tego muszę słuchać, mimo że nie chcę.

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:55

barbie, nie przejmuj się. Mnie też wkurza jak ktoś nie reaguje. A jak moje się drą to dostaję białej gorączki. Choć czasami też ich nie słyszę, pomimo wrzasku :mrgreen:
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:56

barbie pisze: Ja nie porównuję dzieci do psów tylko moją odpowiedzialność jako właściciela/opiekuna do odpowiedzialności rodzica/opiekuna.

OK
barbie pisze: żeby podopieczni nie byli utrudnieniem życia dla innych
z tym czasami trudno, pomimo szczerych chęci :-/
barbie pisze: Wściekam się jeśli nikt na to nie reaguje i udaje że wszystko jest super. Dziecko się wydziera, matka odwraca się tyłem, a ojciec odchodzi od stołu.

To akurat rozumiem.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 22:58

liwit pisze: Choć czasami też ich nie słyszę, pomimo wrzasku


To fakt, po kilku miesiącach zarwanych nocy człowiek sie uodparnia :mrgreen:

barbie, na Ciebie też przyjdzie czas :evilgrin:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 23:19

remek pisze: hint: ochroniarz przy wyjsciu: aaaaa to ten pan co na wozku jezdzi :mrgreen:
A to barbie Cię w kulkach nie zostawiła? :-d
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 27 sty 2009, o 23:25

mały 5150 pisze: A to barbie Cię w kulkach nie zostawiła? :-d
chciala, ale latanie slideami wozkiem bylo fajniejsze. :mrgreen:
no i koniecznie musialem miec segregator w taki wzorek jak majtki :mrgreen: az pani uciekla :mrgreen:

ODPOWIEDZ