Ściganie na ekranie

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 7 lis 2010, o 09:42



Dolce far niente ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 8 lis 2010, o 01:29

Konto usunięte pisze: O awaryjności Xboxa nie słyszałem, ale mogę się wypowiedzieć jako sporadyczny użytkownik

Zalety:
1. Bezprzewodowe kontrolery
2. Xbox live

:lol:

Play ma bezprzewodowe kontrolery, które są:
-dwa razy lżejsze,
-mają wbudowane akumulatorki, które ładuje się podłączając przez usb do konsoli,
-posiadają więcej analogowych przycisków (takich gdzie można stopniować siłę nacisku) oraz czujniki przechyłu (fajnie się macha głową w Littl Big Planet, albo zrzuca z bohatera potwora w Uncharted machając padem),

Gdzie tu plusy? :roll:

Czy xpudełka ma już wbudowany modem bezprzewodowy, albo mają wbudowany czytnik bluray?
Czy nadal są tak głośne jak sokowirówka?
Czy ten Live, który niby jest plusem nadal jest płatny, bo Playstation network nie?

:whistle:

Znam kilka osób, które zamieniły Xboxa360 na PS3 i są niezmiernie zadowolone z konsoli Sony, a tą od Microsoftu sprzedały, albo wyrzuciły na strych.
Matiz pisze: Co do move to jest to przymusowe dobranie sie przez Sony do cześci rynku jaką zagarneło Wii (branzowo nazywanie jest to "casual" czyli segment ludzi którzy grają przysłowiowo "od świeta" i nie szukaja skomplikowanych, fabularnych i długich tytułów :whistle: )

Nie koniecznie. :-p Jest Havy Rain Move Edition, jest i NBA 2011, w którym można się bawić Movem (jeszcze nie testowałem, bo Mova nie mam).


gregski pisze: w temacie gier: czekac na GT5 jesli chodzi o smiganie autem, a strzelanka jaka?
call of duty ?
Red Dead Redemption, a jeśli chcesz strzelankę w klimatach Indiany Jonsa to Uncharted 2.

Koniecznie zapoznaj się z Littl Big Planet - przefajna gra dla całej rodziny i wbrew pozorom trudna na dalszych poziomach.

Jeśli chodzi o ściganie na ekranie, a oczekujesz dobrej zabawy kosztem realizmu to Need for Speed Hot Pursuit się świetnie zapowiada, a mówię to jako osoba, dla której ta seria skończyła się w roku 1999.

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 8 lis 2010, o 08:08

Witek pisze: Play ma bezprzewodowe kontrolery, które są:
-dwa razy lżejsze,
Subiektywnie - lekkie pady to dla mnie porażka. Jak gram to lubię czuć, że trzymam coś w rękach. Dla mnie najlepszym kontrolerem ever był pad z pierwszego X-boxa (wielka "buła" z rewelacyjnymi spustami), pad z X360 nie jest już tak udany (lżejszy, mniejszy spusty o krótszym i lżejszym skoku). Do gałek w Dual Shocku nie mogę się przekonać po dziś dzień, mimo, że mam z nimi kontakt od zamierzchłych czasów PSX'a.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 8 lis 2010, o 12:47

a u mnie to lezy i nie mialem nawet czasu podlaczyc kamerki od move..
zreszta, musze kupic przedluzacz usb i wymyslec gdzie pod ekranem do rzutnika ja ta kamere przyczepie...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 8 lis 2010, o 21:21

Witek pisze:
:lol:

Play ma bezprzewodowe kontrolery, które są:
-dwa razy lżejsze,
-mają wbudowane akumulatorki, które ładuje się podłączając przez usb do konsoli,
-posiadają więcej analogowych przycisków (takich gdzie można stopniować siłę nacisku) oraz czujniki przechyłu (fajnie się macha głową w Littl Big Planet, albo zrzuca z bohatera potwora w Uncharted machając padem),

Gdzie tu plusy? :roll:

Czy xpudełka ma już wbudowany modem bezprzewodowy, albo mają wbudowany czytnik bluray?
Czy nadal są tak głośne jak sokowirówka?
Czy ten Live, który niby jest plusem nadal jest płatny, bo Playstation network nie?

Witek, zaznaczyłem, że nie jestem graczem i są to zalety z punktu widzenia posiadacza xbox'a, który nawet nie dotykał PS3. Więc to zupełnie możliwe, że te zalety są wadami. Głównym powodem nabycia xboxa było to, że koledzy syna mają xboxy, a więc łatwiej jest wymieniać się grami.

Jedno i drugie jest złodziejem czasu. Zamiast robić coś pożytecznego człowiek siedzi i marnuje godziny... A Ty, dużo grasz? :razz:

Matiz
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Impreza RX '00 A.K.A. KombiHorror
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ściganie na ekranie

Post 8 lis 2010, o 21:41

Witek pisze:Jeśli chodzi o ściganie na ekranie, a oczekujesz dobrej zabawy kosztem realizmu to Need for Speed Hot Pursuit się świetnie zapowiada, a mówię to jako osoba, dla której ta seria skończyła się w roku 1999.
Dla mnie skonczyła sie też dokładnie wtedy (NFS 4:High Stakes na PSX) Tylko że ja nie jestem tak pozytywnie nastawiony do dalszych tworów elektroników :-(
Obrazek

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 00:27

Matiz pisze: NFS 4:High Stakes
A w życiu - NFS skończyło się na Porsche. Koniec. Kropka (kreska).

;)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 01:12

Matiz pisze: Dla mnie skonczyła sie też dokładnie wtedy (NFS 4:High Stakes na PSX) Tylko że ja nie jestem tak pozytywnie nastawiony do dalszych tworów elektroników :-(


Nowego NFSa robią twórcy serii Burnouta, więc niewątpliwie będzie to świetna gra (W Burnout Paradise gra się zaaaacnie, mimo kompletnego braku realizmu). Znacznie bardziej zręcznościowa od Porsche, ale świetna, coś jak połączenie najlepszych cech NFS 1 z NFS 3. Tym lepsza będzie, że wersję PS3 dostanę w prezencie. :mrgreen:
Konto usunięte pisze: Głównym powodem nabycia xboxa było to, że koledzy syna mają xboxy, a więc łatwiej jest wymieniać się grami.
Oby jak najdłużej się nie przepalił. :->
Konto usunięte pisze: A Ty, dużo grasz? :razz:

Nie. Strategii taurowych (największy możliwy pochłaniacz czasu) nie ma na konsole. :mrgreen: U mnie PS3 jest w równym stopniu odtwarzaczem (zwłaszcza bluray) co konsolą do gier (gdybym jeszcze tylko wiedział jak połączyć plik avi i txt w jeden :whistle: ).

Konto usunięte, jak to jest z tą płatnością za Xbox Live? Ile i za co dokładnie się płaci?

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 13:34

jest już wreszcie data Gran Turismo 5 - 30 listopada tego roku w Europie :thumb:

wyciekło już nawet intro:


Link: http://www.youtube.com/watch?v=n0vYu5_3Ut8
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 13:41

eMTi pisze:jest już wreszcie data Gran Turismo 5 - 30 listopada tego roku w Europie :thumb:

wyciekło już nawet intro:


Link: http://www.youtube.com/watch?v=n0vYu5_3Ut8

Ta inspiracja Rokiem Chopinowskim jakoś do mnie nie przemawia. Ciekawe czy osoby posiadające Prologue będą mogły pobrać je taniej.

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 14:08

jakieś takie przegadane to intro...
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 14:37

zwłaszcza, że 7 minut trudno nazwać intrem :lol: Ale biorąc pod uwagę, że trzeba będzie pewnie łoić z 3 lata, żeby uzyskać 100% ukończenia gry, to luz :giggle:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 14:46

eMTi pisze: Ale biorąc pod uwagę, że trzeba będzie pewnie łoić z 3 lata, żeby uzyskać 100% ukończenia gry, to luz :giggle:
tylko żeby się nie okazało, że to takie preludium do GT6 na PS4 :giggle:


ufff jak to dobrze, że nie mam konsoli bo bym pewnie się nie mógł odessać przez dłuższy czas od ekranu :mrgreen:
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 14:56

ja dopiero teraz kupię :lol: szkoda, że moja kierownica z PC nie będzie działać, trza będzie dokupić...
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ściganie na ekranie

Post 9 lis 2010, o 21:06

eMTi, śmiało ci polecam Logitech Driving Force GT cena-jakość rewelacja sam na takim śmigam i do PC i do PS pasuje bez problemowo :thumb:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 10 lis 2010, o 00:23

teraz to mi w sumie bez różnicy, skoro do PC już mam... Bardziej myślałem o G27.... jak już kupować, to na lata... No i G27 ma pedał sprzęgła dźwignię zmiany biegów w układzie H no i wykonana jest z alu... :loving: Ale kosztuje kupę forsy niestety :-/
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ściganie na ekranie

Post 10 lis 2010, o 00:38

G25 też ma trzy pedały i kogel-mogel w układzie H.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 10 lis 2010, o 00:52

wiem, miało być 2x G27 w mojej wypowiedzi, bo przypadkiem wrzuciłem 2x g25, czyli poprzedni model... zaraz zmieniam.. ;-)
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ściganie na ekranie

Post 10 lis 2010, o 00:59

Co więcej, z tego co piszą, to w G27 zabrali sekwencyjny kogel-mogel, więc masz tylko H i łopatki. I tańsza była :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Ściganie na ekranie

Post 10 lis 2010, o 01:45

ale z tego co słyszałem, to zrobili tak, żeby całość była trwalsza i zdecydowanie bardziej precyzyjna. Wg mnie, jak masz łopatki przy kierownicy, to sekwencję na dźwigni można sobie podarować..
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 4 gru 2010, o 19:15

Tekst dla osób, które miały do czynienia z GT4.

Od wczoraj mam GT5 i jak na razie... wolałbym GT4 z nowszą grafiką od GT5 (grafika w GT4 zestarzała się niestety bardziej niż w NFS Porsche!).


Gra wydaje się mniejsza od poprzedniczki. Samochodów niby więcej, ale tylko 100-200 ma kokpity, reszta jest wzięta z GT4, niektóre nawet mają niewiele poprawione tekstury! Wprawdzie można je tuningować, ale nie można im nawet felg zmienić (mimo, że w GT4 nie było z tym problemu).

Jak na razie nie znalazłem wyścigów producentów (nawet w GT 5 Prologue były więc mam nadzieję, że trzeba coś zrobić, aby je odblokować) - były to bardzo fajne wyścigi, w których ścigały się różne auta jednej marki (np. Subaru), a zwycięzca dostawał unikalny samochód (np. Subaru 360).

Z nowości, można przemalować auta (wcześniej się nie dało, jak już się auto kupiło w jednym kolorze to nic więcej nie dało się zrobić), ale jest to tak głupio zrobione, że padłem. Z zakupem/wygraniem każdego auta dostajemy jedną wirtualną puszkę farby w kolorze tego auta, którą możemy wykorzystać do przemalowania innego auta, ale po tym ona znika (za samo przemalowanie i tak musimy dodatkowo płacić) i aby przemalować kolejne trzeba zdobyć kolejną puszkę (kupić kolejny samochód w odpowiednim kolorze). :? :o :?


A teraz najciekawsze - jazda. Jest "model" zniszczeń. Ogranicza się do zmiany tekstury. Bardzo drobnej zmiany tekstury. Nie zauważyłem, aby w jakikolwiek sposób wpływał na prowadzanie, może to się zmieni na dalszych etapach gry. Auta nadal mają problemy z przechyłami (nie odrywają kół od podłoża przy zbyt mocnych zakrętach, ani nie dachują). Ilość benzyny nadal nie wpływa na zachowanie auta. Na szczęście nadal jeździ się przyjemnie i nadal, dopóki nie potrzeba precyzji przy dużych prędkościach (NASCAR) wystarcza pad.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 4 gru 2010, o 20:57

czyli spokojnie mozna kupic polowe tansze gt4 ?

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 4 gru 2010, o 22:53

gregski, nie. GT4 jest na PS2 a GT5 jest na PS3. Grafika w GT4 jest dość... uboga, czasami na tyle, że mały dystans i szczegółowość wyświetlanej trasy przeszkadzają w jeździe (jeśli ktoś jechał w GT4 na Fuji GT 2005 ten wie o co chodzi). Nie ma na konsolę sony lepszych wyścigów, ale realistycznych i trudnych za razem. Aby czerpać z tej gry przyjemność trzeba trochę pocierpieć ucząc się. ;-)

Co ciekawe GT5 jest w całości po polsku, a w niewiele droższej edycji kolekcjonerskiej ma całkiem fajne kompendium wiedzy o tym jak prowadzić auto oraz jak je ustawiać (te wszystkie dziwne kąty w zawieszeniu).

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 4 gru 2010, o 23:09

Witek, słuchasz Martyny?? ;-)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ściganie na ekranie

Post 4 gru 2010, o 23:12

Witek pisze: A teraz najciekawsze - jazda. Jest "model" zniszczeń. Ogranicza się do zmiany tekstury. Bardzo drobnej zmiany tekstury. Nie zauważyłem, aby w jakikolwiek sposób wpływał na prowadzanie, może to się zmieni na dalszych etapach gry. Auta nadal mają problemy z przechyłami (nie odrywają kół od podłoża przy zbyt mocnych zakrętach, ani nie dachują). Ilość benzyny nadal nie wpływa na zachowanie auta.[/b] Na szczęście nadal jeździ się przyjemnie i nadal, dopóki nie potrzeba precyzji przy dużych prędkościach (NASCAR) wystarcza pad.

a w LFS'ie ma to wszystko wpływ na jazdę autem i jest za free (przynajmniej demo)... Choć gra ma wady: ograniczona ilość torów i pojazdów + grafika nie jest powalającą. Ale tzw. "midność" gry jest rewelacyjna...

btw. Czy to oznacza, że gra GT5 rozczarowuje?? Bo oglądając, słuchając zapowiedzi to miała urywać pupę swoją jakością
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

ODPOWIEDZ