Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 13 maja 2022, o 13:18

Grzegorz, spalinówka na ogródek wielkości mieszkania? Moim zdaniem spalinówka jest w tym przypadku zbyt ciężka i kłopotliwa w użytkowaniu ;-)



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 13 maja 2022, o 13:35

Grzegorz pisze:Chlor - ja od ponad 20 lat używam tylko spalinówek (ostatnie 15 Viking marki Stihl). Ale ostatnio skusił mnie duch wszechogarniającego konsumpcjonizmu czy inne licho i kupiłem akumulatorową w Castoramie, marka Erbauer 46 cm szer. cięcia (nic mi nie mówi ta nazwa, pewnie jakiś producent Castoramy).
Syn skosił tym czymś trawnik ok. 800 m2 na 2 razy, ładowanie baterii trwa godzinę. Bardzo cicha i lekka w porównaniu do spalinowej, przyjemnie się kosi. Na razie jestem na tak.
Zobaczymy też jak długo wytrzyma sama obudowa, koła itp. bo na oko widać że jest znacznie bardziej delikatna od Vikinga.
Grzegorz, dzięki. Tak Erbauer to marka Castoramy. Planuje kupić Dedre bo kolega chwalił ich elektronarzedzia. Miałbym wtedy jeden system. Z tego co słyszałem Dedra to kopie poprzednich generacji Makity.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 13 maja 2022, o 13:53

Jak się wprowadzałem te 15 lat temu to kupiłem Boscha Rotak Li z dwiema bateriami, u mnie trawy coś około 500. Jak ja kosiłem to te dwie baterie starczały pod warunkiem że trawa za wysoka nie urosła (znaczy często trzeba było). Żona wolniej chodziła, to musiała robić przerwę techniczną, aż się pierwsza bateria naładuje.
No i po jakiś 6 latach dym poszedł z silnika i powiedziała papa. A droga była jak diabli. Tyle dobrze że baterie wraz z ładowarką sprzedałem na aledrogo. Od 2014 nie jestem eco - mam spalinówke i nie muszę się martwić czy trawa wysoka, sucha itd. Wszystko bierze.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 13 maja 2022, o 14:22

Rozumiem ale liczy się też waga (trzeba będzie chować ten sprzęt do piwnicy) itp. Te kosiarki o których myślę to ok. 5 stówek kosztują. Drugie tyle to koszt baterii plus ładowarki No i te niece 200 metrów opędzi bez problemu. Dodatkowy atut to cichsza praca co ma znaczenie przy koegzystencji sąsiedzkiej
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 14 maja 2022, o 14:09

A powierzchnia w jednym kawałku do koszenia? Jak można położyć ograniczniki to moim zdaniem kosiarka automatyczna to najlepsza choć nie najtańsza opcja. Znam paru zadowolonych uzytkowników, widok idealnego trawnika jak z transmisji na Wembley cieszy oko ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
So What! (16 maja 2022, o 12:41)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Tydzień na działce - poradnik ogrodnika

Post 17 maja 2022, o 19:48

Ja w tym roku kupiłem Parkside samą kosiarkę aku za 350pln. Baterie miałem z innych elektronarzędzi z Lidla. Jestem zadowolony.
Jest ryzyko, musi być wybór.

ODPOWIEDZ