Najgorszy Sort Polaków

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 18 gru 2015, o 22:18

barbie pisze: Bo to rzeczywiście dotyka rzeczywistości, codzienności i jakości naszego życia. Ale między tym a sortem Polaków, Smoleńskiem, awanturą Trybunalną, poseł Pawłowicz itd. jest w moim odczuciu różnica.
No niestety sosób działnia PISu w moim odczuciu zatarł tą różnicę. I dzisiaj "pani Pawłowicz" czy inny wiceminister, poseł itd. coś tam miele bez sensu ozorem, a za chwilę z tego się robi oficjalne stanowisko rządu (może nawet dopiero w fazie pomysłu) ale to już ma wpływ na giełdę, finanse itd.


był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 18 gru 2015, o 22:41

Roz tak jak pisalem - czekam do wtorku na chetnych. A potem zlecam produkcje dla chetnych. Spoko-loko :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 18 gru 2015, o 22:41

lukass, niestety ale masz 100% racji :-|
Jest ryzyko, musi być wybór.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 82 razy
Polubione posty: 6 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 19 gru 2015, o 00:46

Zainteresowanie niewielkie czyli histeria rozhisteryzowana przez histeryków histeryzujących o histerii?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 09:45

Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 10:46

FUX, :thumb:
Jest ryzyko, musi być wybór.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 11:23

ptk22 pisze: Nie każdy nosi moherowy beret i potrafi się bezkrytycznie cieszyć, że PiS da.
ptk22, wzorem premiera Tuska polaryzujesz teraz Polaków na moherowych i nie?
;-)
Taka mała prowokacja w kontekście polaryzowania Polaków przez imć Kaczyńskiego. Tak było, jest i będzie - jedni robią to subtelniej, inni ze wsparciem mediów, a jeszcze inni bez wazeliny. A polaryzujemy się my.

Z chęcią poczytam jeszcze, jaki to ze mnie ciemnogród i najlepiej było by zabrać mi dowód (bo drugi raz nie dam się naprać PO czy innej Nowoczesnej - raz wystarczy).
Chyba, że tak już nie wolno pisać, bo to zamach na demokrację? Ale co się zmieniło?
lukass pisze: No niestety sosób działnia PISu w moim odczuciu zatarł tą różnicę.
Nie uważasz, że to jednak media ją zacierają? Tzn. nie twierdzę, że PiS nie przejmuje władzy w każdy możliwy sposób, brzydko się chwytając. Tylko ciężko mi uwierzyć, że kolejne instytucje padają jego łupem, bo siedzą tam ludzie obiektywni i nieupolitycznieni specjaliści. :mrgreen: To kto tych ludzi wcześniej tam umieścił? Media się tym wtedy tak nie interesowały.
FUX pisze:Obrazek
Przyznam wprost - dawno nie widziałem czegoś tak głupiego, ręce opadają. Wg mnie to jest właśnie podsumowanie tego, co się teraz dzieje. Gdzieś dzwonią, tylko nie wiadomo gdzie, na wszelki wypadek upewnię się, że to ja jestem tym ucieśnionym, aha - trzeba jeszcze określić agresora (Watykan?!). A jak Wam dupy będą marzły w kościele, bo nie będzie za co grzać, to będzie narzekanie, że klecha niedobry, bo nie dba o parafię?

Myślę, że jeszcze ze 2 tygodnie i treści przekazywanych przez zwolenników PO i PiS nie da się rozróżnić bez przypisu. Co już powoli zaczyna być widoczne. I ta obustronna histeria jest chyba najgorsza. Pomijam sprawy ekonomiczne, obietnice wyborcze, itd - nie znam się, nie umiem, zarobiony jestem. Chodzi mi tylko o to, jak się traktujemy, a właściwie jak zaczynamy się traktować.

Zgadzam się w 100% z tym, co napisała barbie. Kiedyś czytałem wątek polityczny z przyjemnością. Teraz boję się tam wchodzić (i to nie tylko przez to, że boję się, co PiS znowu wymyślił :mrgreen:), ale przez to, jak bardzo się wszyscy okopali na swoich stanowiskach. :/ Może odniosłem złe wrażenie?

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 11:57

Ja nie popieram żadnej partii, nikogo nie dzielę, nie popieram też PO.
Po prostu żyję w tym państwie rozmawiam z ludźmi i widzę co się dzieje :wall:
citan pisze: Tylko ciężko mi uwierzyć, że kolejne instytucje padają jego łupem, bo siedzą tam ludzie obiektywni i nieupolitycznieni specjaliści.
Do tej pory na tych ważnych stanowiskach jak np. Wojewódzki Lekarz Weterynarii, osoby musiały być co najmniej od 5 lat bezpartyjne i posiadać odpowiednie kwalifikacje. Teraz na gwałt wprowadzają ustawę, że takich kwalifikacji nie muszą mieć i mogą być partyjne. I Ty uważasz, że dzięki tym zmianą będą tam "nieupolitycznieni specjaliści"?

Np. w naszym województwie pani, która jest WLW jest nieupolitycznioną specjalistką. Nie rozumiem dlaczego mają ją odwołać i wsadzić tam mierną ale wierną gębę :wall:
Jest ryzyko, musi być wybór.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 12:02

ptk22 pisze: Ja nie popieram żadnej partii, nikogo nie dzielę, nie popieram też PO.
ptk22, zupełnie mnie to nie interesuje. Nawet, gdybyś miał w domu ołtarzyk ku czci PO, SLD, czy PiS, to nie musisz się przede mną tłumaczyć.
ptk22 pisze: I Ty uważasz, że dzięki tym zmianą będą tam "nieupolitycznieni specjaliści"?
Nic takiego nie napisałem.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 12:52

citan pisze: A jak Wam dupy będą marzły w kościele, bo nie będzie za co grzać, to będzie narzekanie, że klecha niedobry, bo nie dba o parafię?

W naszym kościele ogrzewania nie było nigdy, bo nie można nazwać 8 pieców kumulacyjnych ogrzewaniem pomieszczenia o kubaturze kilkunastu tyś. m kw.

Klecha zażądał za pogrzeb kwotę przekraczająca 2kpln, więc niech nie liczy na szczodrość z mojej strony w przyszłości.

A o parafie dba na swój sposób. Na narty jeździ, wakacje. Swój chłop.
;-)

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 13:27

citan pisze: Nie uważasz, że to jednak media ją zacierają? Tzn. nie twierdzę, że PiS nie przejmuje władzy w każdy możliwy sposób, brzydko się chwytając. Tylko ciężko mi uwierzyć, że kolejne instytucje padają jego łupem, bo siedzą tam ludzie obiektywni i nieupolitycznieni specjaliści. :mrgreen: To kto tych ludzi wcześniej tam umieścił? Media się tym wtedy tak nie interesowały.
To tak po kolei:

- Ale co media maja zacierać? Ja pisze o faktach - 500zł na dziecko, podatek bankowy, od marketów, i kilka innych pomysłów na zwiększenie obciażeń fiskalnych. To sa fakty i nie bardzo jest z czym dyskutować - rząd/państwo nie ma zadnych "swoich" pieniędzy i żeby coś dać to najpierw musi komuś zabrać. Jak chce wydać 50mld więcej to musi nam te 50 mld + koszty operacyjne najpierw zapierdolić (uzywam takich słów, bo one oddaja charakter tych działań). Trzeba być naprawde naiwnym ze te pieniadze będa zabrane bankom czy korporacjom. One tylko przepłyną przez ich konta. Dziwnym trafem marże od kredytów już poszły do góry. Oczywiście część gawiedzi napisze że oni kredytów nie zamierzaja brać i ich to nie dotyczy ale to gówno prawda - dzis prawie każdy podmiot gospodarczy korzysta z kredytowania w taki czy inny sposób, więć towar, usługę będą musieli sprzedać o ten podatek drożej. Cudów nie ma. I tak jest ze wszystkimi tymi ich pomysłami - gawiedź sie cieczy ze dobrali sie bogaczom do dupy a realnie sami za to płacą.
- Instytucje i ich padanie łupem - masz rację to standard wszystkich władz - ale miał on jakiś umiar - część instytucji była z tego łupienia wyłaczona albo trzeba było naprawdę sie napracować i wcisnąć tam człowieka który sie na tym zna. A teraz w prowadza PIS ustawę że około 1600 dyrektórów różnych państwowych instytucji będzie mógł sobie mianować wg klucza partyjnego - wcześniej trzeba było mieć doswiadzczenie, był konkurs (wiem ze tu sie dawało ustawić, ale jednak totalnego laika nie wcisnałeś) no i kandydat musiał przynaknmiej 5 lat nie należeć do żadnej partii. Przy okazji to dawało zabezpieczenie ze decyzje danego urzędu jak nie były po mysli rządu to dyrektor za 5 minut nie został wywalony z roboty. A obecny pomysł wszystko to znosi i wprost mówi - dyrektor urzędu to przedłużenie władzy rządu. Widać różnicę?
A jeszcze tutaj dodałbym taki ORLEN i nowego prezesa którego wiedza o rynku petro ogranicza sie do tankowania auta i to raczej tego należącego do BORu :-p - czyli głownie czym sie zajmował na stacji to jedzenie hot-dogów
citan pisze: bo drugi raz nie dam się naprać PO czy innej Nowoczesnej - raz wystarczy
Kiedyś głosowałem na PO - nie spełnili pokąłdanych nadziei to fakt.
Teraz głosowałem na Nowoczesną bo maja dobry-realny pomysł na gospodarkę. I póki co dyskutują za pomocą faktów. Czy są idealni - nie, nie są. Ale wolę te ich niedoskonałosci i moze kiedyś niekoniecznie trafne decyzje Petru niż socjalizm w wydaniu PIS.
O śmiesznośći i jednocześnie tragedii działania np Macierewicza to sie nie wypowiadam, bo i nad czym tu dywagować.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 14:20

FUX pisze: Na narty jeździ, wakacje.
Skandal, na Twoim miejscu napisałbym do jego przełożonych. Z tego, co pamiętam - połowa z kolędy idzie do kieszeni księdza, ale kto to słyszał, żeby wydawał to wedle swojego uznania. Naprawdę, szanujmy się.
FUX pisze: W naszym kościele ogrzewania nie było nigdy, bo nie można nazwać 8 pieców kumulacyjnych ogrzewaniem pomieszczenia o kubaturze kilkunastu tyś. m kw.
W dwóch parafiach, do których należałem/należę sytuacja była taka sama. Ogrzewanie już jest, podłogowe - w obu, w jednej - geotermalne i do tego panele słoneczne (nie znam się, wiem tylko jakie elementy są w zestawie), w drugiej - zasilane piecem olejowym (ale tutaj specjalnego wyboru nie było). Zgadnij, która ze składek była decydująca - czy parafię stać, czy nie.

lukass, zgadzam się z tym, co napisałeś. Jedynym wytłumaczeniem dla tych zmian jest to, że wszyscy mają być lojalni partii. Tylko teraz rozmawiamy o konkretnej zmianie, i dobrze. A bardzo często (spójrz na ten obrazek powyżej) pojawiają się zupełnie z czapy hasła dotyczące wszystkiego i niczego - serwowane również przez media.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 14:41

citan pisze: Skandal, na Twoim miejscu napisałbym do jego przełożonych.
Mam to w głębokim poważaniu, na co wydaje kasę. Moich nie wydaje.
Jednakże niech się nie unosi w kwestii datków, że za małe.
Liczy się forma a nie morda, dawać siano.

W sąsiedniej parafii był proboszcz, który grzecznie poprosił, wyartykułował potrzeby razem z rada parafialną, a nie fasadą, i nie było kwestii, na którą by kasy nie dostał.

Ja mam w nosie, na co swoją kasę wydaję. Forma, forma zbierania! I strzyżenia ludzi ze szmalu!
Mnie może na cmentarzu nie chować. Prochy mogą być w morzu rozrzucone. Taka ma wola.


Poprzedni klecha.
Wymiana dachu. Dachówka na bogato, najdroższa, niekoniecznie najlepsza na rynku.
Dofinansowanie z Gminy. Wieża zostawiona następcy.
Wymiana stołu, mównicy jednej, drugiej. Stare się nie rozsypywały.
Podestu przed ołtarzem.
Po co?

Bo ma być i już.

Przykłady można mnożyć.



Po jednych pieniądzach jeden i drugi.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 15:00

U nas od takich rzeczy jest rada parafialna. No i kazdy ma prawo sie odezwac. Godziny pracy kancelarii sa znane. Ale rozumiem, latwiej narzekac. Tez tak mam.

Wracajac do tematu watku. Do wszystkich obroncow demokracji, uciesnionych. Zapomnieliscie dac jeszcze jednego hasla " jestem moherem". Chyba ze cala ta akcja to tylko przejaw hipokryzji, politycznej walki, a nie prawdziwa troska o wszystkich Polakow? To ja do tego pociagu nie wsiadam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 15:08

citan pisze: Zapomnieliscie dac jeszcze jednego hasla " jestem moherem".

Przecież są już takie od dawna, z pewnością od kilku sezonów
http://www.wielkawola.pl/produkt/koszul ... rowy-szara
https://dwiedrogi.cupsell.pl/produkt/59 ... beret.html

"Najgorszy sort" to po prostu rynkowa nowość :-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 15:17

citan pisze: Ale rozumiem, latwiej narzekac.
Wiesz, skoro ksiądz i pracownik innej parafii nie jest w stanie zdawkowo nawet złożyć kondolencji z powodu śmierci Matki, Teściowej, to o czym my dywagujemy? :evil:

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 15:26

Fido_ ale fotki Petru w takiej koszulce nie znalazlem.

FUX, no wlasnie o czym, o tym ze jest kiepskim gospodarzem, bucem bez empatii i lubi sporty zimowe? Ale jak to ma sie do tego obrazka powyzej? Dla mnie on ciagle jest durny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 15:36

citan pisze: A bardzo często (spójrz na ten obrazek powyżej) pojawiają się zupełnie z czapy hasła dotyczące wszystkiego i niczego -
To fakt - ilosc memów jest porażająca i sa traktowane jak prawdy objawione. Ale mam wrażenie ze jednak wiodą w tym prym jedyni słuszni patrioci spod znaku PIS, Niezależnej (od umysłu chyba) itp. Oczywiscie są też ostatnio publikowwane setki tych zwiazanych z Anty-pisem. No wiadomo ze kto mieczem wojuje ten....... ;-)
Wartość merytoryczna tych memów jest często zerowa, ale skoro w sieci jest demot to zaraz to co an nim napisane to już argument w dyskusji :wall:
Najbardziej wkurwia mnie to że dziś PIS i jego zwolennicy mają na wszystko jedną odpowiedź PO zrobiło to źle, tamto czy sramto. Absolutnie żadnego pomysłu na racjonalną politykę. Tylko odwet. No i równanie ze każdy kto ma wiecej niz średnia krajowa to złodziej popierający PO lub "bankstera Petru" (bo za dużo zarabia), mason, żyd, były komuch(względnie resortowe dziecko) no i na pewno był w ZOMO lub WSI. :roll: Jak do tego dołożyć otoczkę pt zamach, miesiecznice, Rydzyk i Macierewicz to niestety ale najłatwiejsza odpowiedź drugiej strony sama z siebie wychodzi "straszeniem PISem". Szkoda tylko że wielu (np PO) na tym tylko pozostaje i także nie oferuje dobrych rozwiazań gospodarczych.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 16:24

citan pisze: Dla mnie on ciagle jest durny.
Dla mnie przekaz jest jasny.

Ksiądz do ołtarza i konfesjonału oraz pośród ludzi.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 17:08

O sprawach materialnych parafii (nie ksiedza) zapominamy i tym samym przestaja istniec?
Mnie sprawialo duza satysfakcje patrzec jak zabytkowy kosciol odzyskuje blask, np. mysl, ze miedziany dach mnie przezyje. Czasami jestem w okolicy i podziwiam jak sie utlenia. ;) Mozesz po prostu nie chciec utrzymywac parafii, Twoje prawo.
Ale na dorabianie takiej taniej filozofii ja sie nie nabiore.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 17:14

FUX pisze:Obrazek
W jakim celu obyatel gorszego sortu wpuszcza agresora, który przyczynił sie do jego gorszej sytuacji, do domu?
Jakiś brak konsekwencji.

No chyba, ze to tak żeby cos napisać. Np, ze sie dawało pincet. ;)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 17:30

citan, ale ja nie neguje potrzeb parafii!
Pisałem o formie pozyskiwania środków oraz arogancji, bucie, braku empatii, bycia blisko ludzi dla ludzi.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 17:39

citan pisze:Fido_ ale fotki Petru w takiej koszulce nie znalazlem. Obrazek
No bo to nie jest koszulka z jego bajki. Ale powiem szczerze, gdyby Jarosław taką założył to by zyskał mnóstwo punktów. Serio

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 18:14

FUX, no wlasnie, ten obrazek je neguje.

Fido, bo w TV slyszalem gornolotne hasla, powolywanie sie na demokracje, walke o wolnosc. Ktos kto budzi sie tylko wtedy gdy jego interesy sa zagrozone, a wczesniejsze stygmatyzowanie czesci spoleczenstwa mu nie przeszkadzalo, kim jest? Ma prawo wypowiadac sie rowniez w moim imieniu (tez cenie wolnosc o demokracje)?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Najgorszy Sort Polaków

Post 20 gru 2015, o 18:46

citan pisze: Fido, bo w TV slyszalem gornolotne hasla, powolywanie sie na demokracje, walke o wolnosc. Ktos kto budzi sie tylko wtedy gdy jego interesy sa zagrozone, a wczesniejsze stygmatyzowanie czesci spoleczenstwa mu nie przeszkadzalo, kim jest? Ma prawo wypowiadac sie rowniez w moim imieniu (tez cenie wolnosc o demokracje)?
Pewnie że masz, nawet powinieneś. IMHO to jest zupełnie normalne że człowiek się buntuje kiedy mu coś zabierają.

ODPOWIEDZ