Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 20 mar 2017, o 23:36

Konto usunięte pisze:Nie wiem ile w tym było prawdy, ale dealer Karchera mi tłumaczył, że marketowe mają wiele części z plastiku. Podczas gdy te z oficjalnej sieci - mają to samo z aluminium.
Tak mówią w każdym markecie z myjkami do dzisiaj .w zeszłym roku to samo słyszałem :-)



BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 20 mar 2017, o 23:37

stach22 pisze:Czy Karcher z Obiego różni się od Karchera od "pana Józka" czymś innym niż cena?
Myślę, że nie. Ten pan Józek we własnym interesie takie poufne info rozpuszcza. Podobnie jak o narzędziach sprowadzanych z zagranicy.
Ryzyko kupna podróbki u Józka też większe jak w obi.

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 20 mar 2017, o 23:51

BiP pisze: Myślę, że nie. Ten pan Józek we własnym interesie takie poufne info rozpuszcza.
Ty myślisz że nie, ale jeżeli pan Józek prowadzi autoryzowany punkt sprzedaży , to wie że tak...

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 00:05

Hmm. Ja kupowałem w Obim parę lat temu. No i jakoś chodzi. Muszę standardową dyszę wymienić ,bo coś na pełnym gazie nie idzie. Chyba się zakamieniła. Za to ta turbo zrywa tynk ze ściany :p
Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że Karcher to Karcher, no chyba że robią niektóre modele tylko na markety. Ciekawe.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 00:06

szamot pisze: Myjka która w standardowej wersji ma oznaczenie AB, często w super promocyjnej cenie ma oznaczenie AB x ;-)
Przy takich figlach w oznaczeniu nie jest to ten sam wyrób.
Laptop przy dodanym, zamienionym "x" na szóstym miejscu oznaczenia różni się kartą, procesorem. Niedawno w lenovo to przerabiałem.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 08:54

Konto usunięte pisze: ale wykop. Jak prawie 8 lat temu kupowałem myjkę, to myjka z marketu miała troszkę inne oznaczenia niż myjka od normalnego dystrybutora Karchera. Nie wiem ile w tym było prawdy, ale dealer Karchera mi tłumaczył, że marketowe mają wiele części z plastiku. Podczas gdy te z oficjalnej sieci - mają to samo z aluminium.

No właśnie. 8 lat to już sporo. Jaki model masz i czy się sprawdził/sprawdza w pracach przydomowych?
pozdrawiam
Grzegorz

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 10:24

Model wyprodukowany 8 lat temu nie będzie tym samym modelem wyprodukowanym w tym roku.
:giggle:

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 22:44

kupić trochę drożej w autoryzowanym na raty, jak się kupi w markecie to i z częściami jest problem ,kupią naście tysięcy sztuk wszystko zejdzie z magazynu i taki produkt znika całkowicie z obiegu, a u pana Józka prawdopodobieństwo że będzie ten sprzęt przez kilka sezonów jest o niebo wyższe.
Ojciec kupił kiedyś glebogryzarkę w markecie i po sezonie padło jakieś dziwne koło pasowe i oczywiście zero części, kolejną wiosną oczywiście tą maszyne zastąpili innym w ofercie i bujaj się :wall:
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 22:50

komor pisze:
ptk22 pisze: Te z Lidla i Biedronki rozsypały się po zimie. Plastik nie wytrzymywał mrozów i cały się kruszył.
Tak z ciekawości – znaczy się w zimie stały na dworze, czy jak?
W garażu gdzie temperatura była taka jak na zewnątrz. Wydmuchanie wody widocznie średnio w nich działało i coś tam pewnie zostawało, skoro na wiosnę przestawały działać. Od kiedy mam B&D póki co nie mam problemu.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 23:32

Grzegorz pisze:
Konto usunięte pisze: ale wykop. Jak prawie 8 lat temu kupowałem myjkę, to myjka z marketu miała troszkę inne oznaczenia niż myjka od normalnego dystrybutora Karchera. Nie wiem ile w tym było prawdy, ale dealer Karchera mi tłumaczył, że marketowe mają wiele części z plastiku. Podczas gdy te z oficjalnej sieci - mają to samo z aluminium.

No właśnie. 8 lat to już sporo. Jaki model masz i czy się sprawdził/sprawdza w pracach przydomowych?
Pierwszy model kupiłem w markecie. Wytrzymał czas gwarancji i padł. Potem kupiłem u dealera i póki co działa bezawaryjnie

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 21 mar 2017, o 23:39

Tak żeście mnie nakręcili,że chyba kupię nowy u "Józka":D
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 00:16

stach22, to wyślij do mnie starego. Po co ma Ci zagracać w garażu :-p
Jest ryzyko, musi być wybór.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 00:32

Ok :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 10:36

ptk22 pisze:stach22, to wyślij do mnie starego. Po co ma Ci zagracać w garażu :-p
stach22 pisze:Ok :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jak widać już wysłał myjkę z iPhone... tylko jak on to kuźwa zrobił Tapatalkiem :o :o

:mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 21:17

ptk22 pisze: Wydmuchanie wody widocznie średnio w nich działało i coś tam pewnie zostawało
na ostatnie zassanie płynu proponuje płyn do spryskiwaczy zimowy, nawet jak zostanie coś wody to wymiesza się z płynem i temp zamarzania będzie napewno niżej niż -10 ;-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 21:39

ptk22 pisze:
komor pisze:
ptk22 pisze: Te z Lidla i Biedronki rozsypały się po zimie. Plastik nie wytrzymywał mrozów i cały się kruszył.
Tak z ciekawości – znaczy się w zimie stały na dworze, czy jak?
W garażu gdzie temperatura była taka jak na zewnątrz. Wydmuchanie wody widocznie średnio w nich działało i coś tam pewnie zostawało, skoro na wiosnę przestawały działać. Od kiedy mam B&D póki co nie mam problemu.
Mi kaerchera rozsadziło (pompę aluminiową miał, mimo że z marketu :mrgreen:) przy -4C. Naprawa = 80% wartości nowej. Za to miałbym dwie używki z allegro. B&D robi bez zarzutu w takich warunkach, a jakoś się specjalnie nad nim nie rozczulam.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 21:45

komin pisze:kupić trochę drożej w autoryzowanym na raty, jak się kupi w markecie to i z częściami jest problem ,kupią naście tysięcy sztuk wszystko zejdzie z magazynu i taki produkt znika całkowicie z obiegu, a u pana Józka prawdopodobieństwo że będzie ten sprzęt przez kilka sezonów jest o niebo wyższe.
Ojciec kupił kiedyś glebogryzarkę w markecie i po sezonie padło jakieś dziwne koło pasowe i oczywiście zero części, kolejną wiosną oczywiście tą maszyne zastąpili innym w ofercie i bujaj się :wall:
Czyli gwarancja w markecie "do bramy, dalej się nie znamy"??? Po sezonie, czyli po roku i odmówili naprawy / wymiany na nową / zwrotu kasy?
Chętnie poznam szczegóły, bo jeśli tak, jak czytam, to noga moja tam by nie stanęła więcej.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 21:47

komin, dobrze, że nie wytrzymały bo dzięki temu kupiłem w miejsce tego badziewia B&D, który jest znacznie wydajniejszy. Na zimę przy ostatnim myciu, odłączam wodę całkiem i zasysam powietrze, tak żeby w środku było sucho. Pulsacyjne włączam i wyłączam myjkę, żeby wszystko wydmuchała. B&D wytrzymał tak 3 zimy i ma się dobrze.

Ciekawe jak będzie chodził ten Karcher, którego stach22, mi przyśle :-) Z oryginalnym Karcherem jest o tyle dobrze, że znacznie łatwiej o części zamienne w przypadku konieczności naprawy.
BiP pisze: Mi kaerchera rozsadziło (pompę aluminiową miał, mimo że z marketu :mrgreen:) przy -4C
BiP a co Ty przy takiej temperaturze nim robiłeś? Naśnieżałeś tor saneczkowy? :-p
Jest ryzyko, musi być wybór.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:02

PTK, ale tylko "jeśli kupię u Józka" :D musisz mnie dalej zachęcać :D
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:08

stach22, zobacz Konto usunięte, kupił i jest zadowolony znacznie bardziej niż z marketowej. Kup sobie taką z podgrzewaniem wody, będziesz miał ciepło w ręce jak będziesz podlewał kwiatki :-)

Nie musisz się spieszyć, ta którą mam teraz jeszcze działa, więc mam czym szorować ciągniki :-p
Jak zacznie coś w niej rzęzić to zacznę podsyłać Ci linki do fajnych modeli ;-)
Jest ryzyko, musi być wybór.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:16

PTK, zobaczymy jak ruszy na wiosnę ;)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:19

stach22, umył w tym roku już traktor więc nie jest źle. Takie jedno mycie to średnio 2 godziny pracy myjki non stop.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:26

Nie wiem jak myjki ciśnieniowe, ale mam doświadczenie z ręczną myjką parową z Lidla. Jakość podła, ale obsługa klienta pierwszorzędna. Mam już trzecią nówkę-sztukę, bo dwie poprzednie padły. Ale wymieniają na nową bez szemrania.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:30

Godlik, nie pomyślałem o wymianie. Ale jak sobie przypomnę jak mało wydajne były, to cieszę się, że już ich nie mam.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Jaka myjka ciśnieniowa / podnośnik

Post 22 mar 2017, o 22:42

Swojego Karszera wymieniłem na punkty z Orlenu, myje jak ta lala już 3 rok auto i elewacje firmy.

ODPOWIEDZ