Telefony, telefony...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 00:41

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
21 lis 2019, o 18:24
Tak czy owak wzięty :D

Ale pro czy bieda wersja? ;-)
I czemu IP11 jest tańszy niż X, skoro nowszy?
Bida Obrazek w dodatku jest promocja w media, na białe 10% rabatObrazek ja i tak chciałem biały. Miałem farta, bo tego dnia mieli dostawę i był tylko jeden biały. Moja 7 jest biała i jakoś się przyzwyczaiłem. W EuroAGD 11 nie ma nawet w magazynach.
Trochę duży, jednak 6,1 cala to duża zmiana, ale już po chwili ekran w 7 wydaje mi się za mały.
Face ID działa rewelacyjnie. Aparat ma fajną funkcję szerokiego kąta. Opcja portretowa wymiata nawet w selfie. Podobno bateria ma działać dużo dłużej. Procesor ponoć w tym momencie najlepszy na rynku, trudno mi to ocenić. Bardzo prosty sposób wczytania poprzednich danych ze starego urządzenia.
Dużo lepszy dźwięk muzyki.
To tak na szybko.
Mam nadzieje że mi długo posłuży jak poprzedni.


:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 08:51

I nie odrzuca Cię ekranik z ramkami i rozdzielczością jak w urządzeniach sprzed 5 lat? Cenowo i funkcjonalnie Xr albo właśnie 11 są na jeszcze akceptowalnym poziomie gdyby nie ten tandety ekran to bym się może nawet skusił.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:04

stach22 pisze:
22 lis 2019, o 00:41
Procesor ponoć w tym momencie najlepszy na rynku, trudno mi to ocenić.
jak może być najlepszy jeśli jest tańszy od X. A tańszy wiadomo gorszy :-p
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:07

Chloru pisze:I nie odrzuca Cię ekranik z ramkami i rozdzielczością jak w urządzeniach sprzed 3 lat? Cenowo i funkcjonalnie Xr albo właśnie 11 są na jeszcze akceptowalnym poziomie gdyby nie ten tandety ekran to bym się może nawet skusił.
Sam spróbuj. Weź do ręki 11 i 11pro z ledowym podświetleniem i ocen czy jest różnica. Ja ich nie dostrzegam, dla mnie są w zasadzie identyczne w odbiorze.
Różnica zapewne może się pojawić w lecie przy bardzo dużym nasłonecznieniu, ale z 7 nigdy nie miałem problemu w takich momentach.
Milimetrowa ramka w niczym mi nie przeszkadza, przynajmniej obraz nie jest załamany jak to jest w przypadku ledowych monitorów.
Trochę też denerwuje mnie natarczywość kolorów przy ledach.
Tak czy owak nie są to problemy, które przeważyłyby nad pozytywkami i dobrej cenie. Przynajmniej dla mnie a jak widać po sprzedaży chyba nie tylko dla mnie. To może być hit rynkowy, jeśli już nie jest.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:09

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
22 lis 2019, o 00:41
Procesor ponoć w tym momencie najlepszy na rynku, trudno mi to ocenić.
jak może być najlepszy jeśli jest tańszy od X. A tańszy wiadomo gorszy :-p

No tak, nie pomyślałem o tym. Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:28

Miałem w ręku i 11 i Xr ekran jest po prostu słaby. Jakieś 300 dpi gdzie 5 lat temu miałem jakieś 500 dpi w amoled. 500 to trochę overkill ale okolice 400 to aktualny, przyzwoity standard.

Screen to body ratio w IP 11 to jakieś 79%, pro ma 84%. Współczesne telefony maja okolice 88-93%. To nie jest ramka co ma milimetr. To jest paskudztwo a do tego wielki notch. No ale może to ma być vintage ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:32

Chloru pisze:Miałem w ręku i 11 i Xr ekran jest po prostu słaby. Jakieś 300 dpi gdzie 5 lat temu miałem jakieś 500 dpi w amoled. 500 to trochę overkill ale okolice 400 to aktualny, przyzwoity standard.

Screen to body ratio w IP 11 to jakieś 79%, pro ma 84%. Współczesne telefony maja okolice 88-93%. To nie jest ramka co ma milimetr. To jest paskudztwo a do tego wielki notch. No ale może to ma być vintage ;)
No cóż, masz swoje priorytety a ja swoje, telefon nie spełnia Twoich oczekiwań, zapewne sięgnąłeś po coś lepszego bez ramek z błyszczącymi ledami z chińskiej stajni Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:47

Tak jakość ekranu jest priorytetem. Ramki bym przebilal ale takiego ziarna na ekranie już nie. Telefon mam chiński i pełen ledow. Parę milionów w ekranie Amoled. Spróbuj kiedyś a nie będziesz chciał żadnego LCD.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 09:54

Chlor, jeśli dostrzegasz ziarno na wyswietlaczu Ip11 ro ja mogę tylko powinszować ponadprzeciętnego wzroku :D
Jest bardzo wiele testów porównawczych 11 i 11pro które jednoznacznie potwierdzają moje spostrzeżenia, że w codziennym użytkowaniu jakość obydwu wyświetlaczy jest porównywalna. Nikt nie wspominał, że widzi ziarno
Moje priorytety zamiast błyszczuncego leda to głównie: iOS, świetny aparat i doskonały procesor.
Nigdy w życiu nie wybrałbym chińskiego badziewia, podobnie mam z oplem i Volvo
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:03

Skoro ktoś nie widzi różnicy między 300 dpi a 450 dpi (iphone pro) to jego opinia wisi mi zwiędłym kalafiorem.

"Natomiast podczas normalnego użytkowania niedociągnięcia nie są zauważalne i obraz prezentuje się naprawdę dobrze… aż do momentu położenia obok iPhone’a XS w celu zobaczenia różnic. Cóż, pozostaje więc tego unikać, aby być zadowolonym z ekranu „Jedenastki”."

Czyli unikaj iphonow XS i robienia z siebie durnia.

No i gdybyś nie widzial to najlepsze ekrany dla Apple robi Samsung. Ale tak to jest jak się łyka emejzingi jak rolnik dotacje. Możesz mieć najlepszy aparat, najlepszy system i najlepszy procesor ale twoim interfejsem z urządzeniem jest ekran. Połóż tego IP 11 koło czegoś z fhd+ albo więcej z amoledem i wtedy się wypowiadaj. Dziś po raz kolejny udowodniłeś, że najlepiej znasz się na pisaniu w tematach o których nie masz pojęcia.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:18

I jeszcze jedna opinia Ty nasz specjalisto od emejzingow.


"The argument of “the human eye cannot distinguish between past 326 PPI” is absurd. This is “The human eye can’t see past 30 FPS” all over again.

If this were the case why would they have 458 PPI on the latest iPhones or even 401 PPI on the iPhone 8 Plus? At this point they should at least aim for the 400 mark because there is a perceivable difference in things such as text sharpness between 326 and 401+"
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:18

No właśnie ty jesteś klasycznym przykładem takiego „papierowego”, testera, który widzi ziarno a jeszcze zapewne potrafi policzyć organoleptycznie ilość wypalonych pixeli Obrazekpowinszować Obrazek

Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:36

I z tego samego tekstu.

"No dobrze, a jak z tą rozdzielczością? Przeciętną jakość 326 ppi widać na czcionkach, gdy smartfon mocno zbliżymy do oczu. Natomiast podczas normalnego użytkowania niedociągnięcia nie są zauważalne i obraz prezentuje się naprawdę dobrze… aż do momentu położenia obok iPhone’a XS w celu zobaczenia różnic. Cóż, pozostaje więc tego unikać, aby być zadowolonym z ekranu „Jedenastki”."

Dodam że to mocno zbluzymy do oczu oznacza oglądanie tego tekstu z odległości 30-50 cm.

Proponuję doczytać tekst którym się podpierasz. Ekran jak na standardy 2019 jest gówniany. To, że jest jednym z lepszych LCD to tak jakbys miał w swoim aucie najlepszy wolnossacy silnik diesla.

Niestety czerń, kąty widzenia, kontrast a w przypadku IP 11 też rozdzielczość zostają daleko w tyle za tym co oferuje rynek.

Co do liczenia tych pikseli to w stosunku do normalnego telefonu z fhd+ brakuje ich około 1 miliona. Nie trzeba liczyć, żeby zauważyć różnice. Tylko co Ty możesz o tym wiedzieć...
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:44

Chlor, wybierasz sobie z tekstu to co ci pasuje, żeby uzasadnić zakup chińszczyzny. Dla mnie się liczy konkluzja- wyświetlacz jest świetny, bezproblemowy w słoneczne dni, z doskonałą paletą barw, najlepszy LCD jaki kiedykolwiek stworzono. Ty w ramach racjonalizacji wątpliwego zakupu wybierasz fragment wątpliwej wartości o kładzeniu obok. Otóż nie będę kładł obok

Swoją drogą chlor, czytujesz lub oglądasz pod kątem? na 100% jest takie schorzenie, tylko teraz nie pamietam jak się nazywa
Czerń trochę mniej czarna, No cóż, będę musiał z tym żyć
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 10:58

Wyświetlacz nie jest świetny ma niska rozdzielczość, gruba ramkę i wygląda słabo w porównaniu z innymi. To, że technika poszła do przodu nie oznacza, że starsze technologie są lepsze niż nowe. LCD nie ma żadnych przewag nad oledami. I tego chińskiego/koreanskiego Leda twój wspaniały emejzing ładuje do najdroższego telefonu.

Tak czytam czasem albo oglądam coś na telefonie leżącym obok.

Co do wyborczego czytania tekstu to mimo wszystko jesteś w tym mistrzem i oczywiście nie odniosłes się do innych cytatów które wkleiłem. Nic dziwnego, skoro przeczą tezie o zajebistosci.

"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:19

Powtarzasz się dalej z formułkami. Dawaj więcej po angielsku, będzie mądrzej.
To i ja się powtórzę, wszyscy niezależnie testujący, których miałem okazje poczytać lub posłuchać są zgodni, w codziennym użytkowaniu wyświetlacz ip11 nie odbiega jakością od oledowych. Różnice są do pominięcia.
Czytasz pod kątem, no ja tego nie potrafię. Ale gdybym nawet potrafił to dałbym radę, bo i wtedy literki i cyfry widać dość wyraźnie , nawet na ip11 ;-)
Aha, i nie jest to jak piszesz telefon z cenowego topu, pomimo, że system operacyjny, jego otoczenie, aparat i w zasadzie cała reszta to ścisły Top.
Jeśli ktoś woli chinszczyznę w tej samej cenie lub drożej w zamian za brak ramki i wyświetlacz oled to jego sprawa i wybór.
W związku z tym ostatnim uważam, że dalsze bicie piany z Tobą nie ma sensu.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:35

stach22 pisze:
22 lis 2019, o 11:19
ip11 nie odbiega jakością od oledowych
Coś Ci wkleję.... podpowiem - początek drugiego akapitu. Tam jest chyba napisane, że "nie dorównuje". To chyba oznacza, że jednak "odbiega jakością". Idź weź dotację dla rolników bo właśnie sam się zaorałeś.

Obrazek
stach22 pisze:
22 lis 2019, o 11:19
Jeśli ktoś woli chinszczyznę w tej samej cenie lub drożej w zamian za brak ramki i wyświetlacz oled to jego sprawa i wybór.
Ha ha ha ... masz jakiś kompleks tej chińszczyzny. Poleć chociaż raz na wakacje do Azji to może Ci się odmieni. I przestań bredzić o cenach - znowu wychodzi, że niewiele wiesz.
stach22 pisze:
22 lis 2019, o 11:19
W związku z tym ostatnim uważam, że dalsze bicie piany z Tobą nie ma sensu.
Wręcz przeciwnie. Fajnie się spinasz a potem orasz raz za razem. Pyszności :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:38

Chlor, chiński telefon lub chińskie Volvo to nie to samo co chińska kuchnia lub tajskie wakacje, musisz to rozróżnić
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:42

stach22 pisze:
22 lis 2019, o 11:19
pomimo, że system operacyjny, jego otoczenie, aparat i w zasadzie cała reszta to ścisły Top.
Żeby was pogodzić. Tu można zobaczyć porównanie ekranów IP11 i LG G8:


a tu można zobaczyć porównanie fotek i kamer LG i IP11 pro:


Ględzenia kolorowych lepiej nie słuchać, a obraz ocenić samemu.
W kategorii stosunek emejzing/cena, dla mnie wygrywa LG.
I nie jest to chińczyk ani produkt made in india.
Zadowolenia z zakupów życzę. ;-)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:44

Jaca, ale czy w ofercie LG dokłada iOS? ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:51

To ja może podsumuję :mrgreen:
stach22, kupiłeś słaby telefon, ale i tak Ci gratulujemy :giggle: Cieszymy się Twoim szczęściem i gratulujemy braku oczekiwań :giggle:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 11:52

So What! pisze:To ja może podsumuję :mrgreen:
stach22, kupiłeś słaby telefon, ale i tak Ci gratulujemy :giggle: Cieszymy się Twoim szczęściem i gratulujemy braku oczekiwań :giggle:
Bez komentarza.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 12:19

A tu nocne fotki z LG G8 Things
Załączniki
Lg noc1.jpg
g8 noc.jpg
20190905_224026_HDR (2).jpg
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 12:20

stach22 pisze:
22 lis 2019, o 11:44
Jaca, ale czy w ofercie LG dokłada iOS?
No nie i dlatego go kupiłem. iOS to zło :-p
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 22 lis 2019, o 12:22

Jaca, fotki super!!
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Jaca68 (22 lis 2019, o 12:38)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ODPOWIEDZ