Telefony, telefony...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 7 lis 2017, o 09:12

stach22 pisze: BTW, Widziałem jak działa face ID, niesamowite. Ani okulary ani totalna ciemność nie przeszkadzają.
rozwiąże to problemy różnych służb z odblokowywaniem telefonów z japkiem ;-)


Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 7 lis 2017, o 10:12

inquiz pisze:
stach22 pisze: BTW, Widziałem jak działa face ID, niesamowite. Ani okulary ani totalna ciemność nie przeszkadzają.
rozwiąże to problemy różnych służb z odblokowywaniem telefonów z japkiem ;-)
How?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 7 lis 2017, o 10:17

inquiz pisze:
stach22 pisze: BTW, Widziałem jak działa face ID, niesamowite. Ani okulary ani totalna ciemność nie przeszkadzają.
rozwiąże to problemy różnych służb z odblokowywaniem telefonów z japkiem ;-)
Uczciwi nie mają się czego obawiać. ;-)
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 7 lis 2017, o 10:45

stach22 pisze: How?
Przystawią Ci telefon do paszczy i sam się odblokuje.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 7 lis 2017, o 12:25

Chloru pisze:
stach22 pisze: How?
Przystawią Ci telefon do paszczy i sam się odblokuje.
W ten sam sposób mogli przystawić palucha, co za zmiana?

Gębę to jeszcze można skrzywić i po ptakach, palucha trza by jednak pochlastać, w moim przypadku aż sześć :lol:
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 8 lis 2017, o 11:54

przymar pisze:
siewcu pisze:Cena jest za telefon z polskiej oficjalnej dystrybucji czy prosto z chin? Patrz tylko na to pierwsze i zorientuj się u kogo taki znajdziesz.
A dlaczego? Ja kupiłem w polskiej firmie ale nie z polskiej dystrybucji (Redmi Note 4) i zapłaciłem 400 PLN mniej. Przy tej różnicy cenowej, przy zachowaniu odpowiedniej czujności i nie kupowaniu u jakiegoś kompletnego Zenka warto zaryzykować. Ja zastanawiałem się nad zwykłym Redmi 4X, bo bałem się poręczności, ale wybrałem Note (lepszy procek, metalowa obudowa, a różnica w cenie niewielka). Noszę go w kieszeni spodni i nie uważam, że jest za duży.
Telefon zakupiony w polskiem sklepie internetowym proline, więc nie u P. Zenka na allegro, poniżej 600 zł, wczoraj dotarł.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, wszystko działa płynnie. Niestety długo się nie "nacieszyłem" gdyż sprywatyzowała mi go córka ;)
pozdrawiam
Grzegorz

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 14 lis 2017, o 19:59

Cena trochę powala ale LG chyba przegoniło szajsunga:
http://mobtech.interia.pl/smartfony/new ... Id,2464857
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 19 lis 2017, o 10:43

Konto usunięte pisze:
Лукашэнка pisze:
Konto usunięte pisze:Лукашэнка, padł Ci wyświetlacz w P2 samoistnie czy stuknąłeś?
upadł na bruk, najgorzej bo rogiem i nie pomogła ani metalowa obudowa ani poliweglanowe plecki. Naklejka folia pomogła tyle, że trzyma to w kupie i gorilla się nie rozsypala.
Niemniej jednak coś zaczęło głupieć i zostawiłem to w serwisie. Niestety koszt kilkakrotnie wyższy niż byłoby u popularniejszej konkurencji.
Patrzę i się zastanawiam. Czy wyświetlacze są takie drogie bo technologia jest droga? Czy też producenci odbijają sobie na częściach zamiennych. Widzę, że do P2 wyświetlacze chodzą w okolicach 600zł. Masakra
Historii ciąg dalszy:
dostałem wiadomość, że niemiecki serwis smartfonów Lenovo odsyła około 20 sztuk P2 (w tym mój), które trafiły do nich z Polski z uszkodzonymi wyświetlaczami, ponieważ od 2 miesięcy nie ma tych części i nie wiadomo kiedy będą.
Czyli sprzęt nienaprawialny. Zastanawiam się czy można byłoby z tym zgłosić się do T-Mobile, by wymienili ten telefon w ramach rękojmi?

Na chińskim rynku cena tych wyświetlaczy dogoniła już prawie cenę nowych telefonów, więc zakup tym kanałem i wymiana we własnym zakresie jest bez ekonomicznego sensu:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 96696.html
https://www.aliexpress.com/promotion/pr ... otion.html

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 19 lis 2017, o 12:06

Lenovo naprawialo nam w ramach gwarancji z ubezpieczenia tak dlugo laptopa, ze zmuszni bylismy kupic nowy.

Nie ma czesci. Ida czesci ale nie doszly. Doszly, ale nie te...
Po dwoch miesiacach sie poddali.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lis 2017, o 15:05

mi facet z federacji konsumentów mówił, że jak reklama to tylko w ramach rękojmi. to jest w pełni regulowane przez prawo, a gwarancja jest dobrowolna i działa tak, jak napisał producent.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 19 lis 2017, o 16:45

siewcu pisze: tylko w ramach rękojmi
W B2B (a pewnie tak było u Remka) rękojmia jest zazwyczaj wyłączona.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 19 lis 2017, o 17:59

siewcu pisze:mi facet z federacji konsumentów mówił, że jak reklama to tylko w ramach rękojmi. to jest w pełni regulowane przez prawo, a gwarancja jest dobrowolna i działa tak, jak napisał producent.
to jak ten facet był tak mądry, to wyjaśnił również, że z rękojmii sprzedawca nie musi wymienić na nowy tylko może oddać kasę - co w przypadku telefonu kupowanego u operatora komórkowego - oznacza zwrot np. 1 zł, a abonament bez telefonu komórkowego dalej do końca umowy 2 letniej opłacać musisz...
Stąd z powoływaniem się na rękojmię zalecam ostrożność

Jeśli tel kupowany był za gotówkę np. w sklepie a nie u operatora, to wtedy jak najbardziej straty nie będzie
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 19 lis 2017, o 18:49

no patrz, to ciekawe, bo ja faktury na telefony z t-mobile miałem na pełną kwotę, 1139 bodaj.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 12:54

Лукашэнка pisze: Historii ciąg dalszy:
dostałem wiadomość, że niemiecki serwis smartfonów Lenovo odsyła około 20 sztuk P2 (w tym mój), które trafiły do nich z Polski z uszkodzonymi wyświetlaczami, ponieważ od 2 miesięcy nie ma tych części i nie wiadomo kiedy będą.
Czyli sprzęt nienaprawialny. Zastanawiam się czy można byłoby z tym zgłosić się do T-Mobile, by wymienili ten telefon w ramach rękojmi?

Na chińskim rynku cena tych wyświetlaczy dogoniła już prawie cenę nowych telefonów, więc zakup tym kanałem i wymiana we własnym zakresie jest bez ekonomicznego sensu:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 96696.html
https://www.aliexpress.com/promotion/pr ... otion.html

Brzmi fatalnie. Taki dobry telefon, a tak schrzanili kwestie części zamiennych.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 13:42

siewcu pisze:no patrz, to ciekawe, bo ja faktury na telefony z t-mobile miałem na pełną kwotę, 1139 bodaj.
tak są wystawiane faktury, jeśli telefon kupujesz na raty - jedna faktura na sumę rat, a same miesięczne kwoty dodawane do faktury za usługi.
W takiej sytuacji dostaniesz oczywiście zwrot tego co na fakturze - 1139 zł
Jeśli natomiast kupiłbyś tel promocyjnie za 1 zł - co jeszcze się jednak zdarza - to zwrócona Ci zostanie ta złotówka, a nie wartość telefonu.
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 14:19

siewcu pisze:no patrz, to ciekawe, bo ja faktury na telefony z t-mobile miałem na pełną kwotę, 1139 bodaj.
Ty ztcp używasz ajfona. Byłbyś szczęśliwy gdybyś dostał za np 6s ~1200 pln zwrotu ;)?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 18:00

rrosiak pisze: W B2B (a pewnie tak było u Remka) rękojmia jest zazwyczaj wyłączona.
dokładnie tak + to przedłużona poprzez ubezpieczenie gwarancja, a więc i odpowiedzialność się rozmywa, a co za tym idzie czas naprawy. Czasami trzeba powiedzieć trudno i tyle.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 18:24

Alan, Alan, Alan!, większość tych przedłużonych gwarancji to kasa wywalona w błoto.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 19:54

busik pisze:
siewcu pisze:no patrz, to ciekawe, bo ja faktury na telefony z t-mobile miałem na pełną kwotę, 1139 bodaj.
tak są wystawiane faktury, jeśli telefon kupujesz na raty - jedna faktura na sumę rat, a same miesięczne kwoty dodawane do faktury za usługi.
W takiej sytuacji dostaniesz oczywiście zwrot tego co na fakturze - 1139 zł
Jeśli natomiast kupiłbyś tel promocyjnie za 1 zł - co jeszcze się jednak zdarza - to zwrócona Ci zostanie ta złotówka, a nie wartość telefonu.
to było p2 kupione na promocji właśnie, zapłaciłem chyba 349 zł a reszta na raty - faktura na kwotę jw. dostałbym zwrot 1139 zł.
Chloru pisze:
siewcu pisze:no patrz, to ciekawe, bo ja faktury na telefony z t-mobile miałem na pełną kwotę, 1139 bodaj.
Ty ztcp używasz ajfona. Byłbyś szczęśliwy gdybyś dostał za np 6s ~1200 pln zwrotu ;)?
dlaczego 1200 zł zwrotu? pracowałem w t-mobile i wiem jak działa, przynajmniej w tej firmie. w kwocie 39,95 zł mam 4,95 zł abonamentu i 35 zł rat. w przypadku droższych telefonów raty są sporo wyższe, abonament już niekoniecznie... no i zgadza się, używam iphone'a ale tamte telefony były wzięte tylko po to, żeby je sprzedać ;)
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 20:02

siewcu pisze: dlaczego 1200 zł zwrotu? pracowałem w t-mobile i wiem jak działa, przynajmniej w tej firmie. w kwocie 39,95 zł mam 4,95 zł abonamentu i 35 zł rat. w przypadku droższych telefonów raty są sporo wyższe, abonament już niekoniecznie... no i zgadza się, używam iphone'a ale tamte telefony były wzięte tylko po to, żeby je sprzedać ;)

No ok - nie każdy ma telefon w t-mobile i taką żyłkę do interesów ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Adi74
3 gwiazdki
Auto: WRX
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 18 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 20:59

Pytanko z innej beczki, jakiego sony polecacie?
Mam koniec umowy za 2 tyg. W orange oferują mi Sony XZ i tu pytanie, brać, czy czekać aż w ofercie pojawi XZ premium (teraz go brak)?
Doradźcie, czy między tymi modelami jest różnica warta oczekiwania...nie wiem ile, tego czekania będzie.

Chcę pozostać w Orange i do Sony się przyzwyczaiłem ;)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 21:01

Tylko owocowy sprzęt.
:mrgreen:
Dostrzeżesz różnicę.
Sony to przeżytek.

Adi74
3 gwiazdki
Auto: WRX
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 18 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 21:20

FUX pisze: Dostrzeżesz różnicę.
Sony to przeżytek.
W temacie aparatu fotograficznego też?
;-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 21:25

Chloru pisze: Alan, Alan, Alan!, większość tych przedłużonych gwarancji to kasa wywalona w błoto.
1 lapek upadł = kasa na nowy
2 lapek padł po gwarancji - płyta = kasa na nowy

bo ja wiem, czy od razu błoto :roll:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 20 lis 2017, o 21:27

Adi74 pisze: W temacie aparatu fotograficznego też?
nie, w dodatkowej torbie na przejściówki.

ODPOWIEDZ