Telefony, telefony...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 18:28

Chodzi o to, że jak się Trumpowi przyśni to ubije i to. Nie zrobił tego jeszcze bo byłby to ogromny cios dla Apple. Uwierz mi, że przeniesienie takiej produkcji do innego kraju to nie jest parę tygodni.


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 18:34

No chyba nie jest na tyle głupi, żeby kopać rodzimą firmę i to w dodatku taką?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 18:36

Wiesz dla mnie to polityczna ustawka. Wszędzie trabia o Huawei. Na razie Xiaomi albo Oneplus nie dostały bana albo nie widziałem nic na ten temat.

Pytanie co dalej...
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 19:11

Myślę zmienić tel, ten H mi pasuje. Koncern Hua zawiadamia że usługi będą aktualizowane ?? Android jest open , więc ? Inne wybranki to Motorole.. Zależy mi na duuużej baterii, wyraźnym ekranie, dobrym procesorze i dobrym GPS i niezłym aparacie. Obecne używane Lenovo to chyba Motorola ? Ekran od 5 do max 6 cali.
Budżet do ok 1600. Flagowca nie potrzebuję. Raczej coś pyło, wodoszczelnego.
Pamietajmy o Wołyniu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 21:48

Adam, Xiaomi ani Oneplus nie zostały oskarżone, jeszcze, o szpiegostwo. To jest ta różnica. Trump stąpa po cienkim lodzie, bo przyczajony tygrys to jednocześnie ukryty smok...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 21 maja 2019, o 23:34

Oskarazyc można każdego ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Telefony, telefony...

Post 22 maja 2019, o 00:06

busik pisze:
21 maja 2019, o 21:48
Adam, Xiaomi ani Oneplus nie zostały oskarżone, jeszcze, o szpiegostwo. To jest ta różnica. Trump stąpa po cienkim lodzie, bo przyczajony tygrys to jednocześnie ukryty smok...
Huawei się liczy bo robi osprzęt, aparaty to mimo wszystko tylko zasłona dymna. 5G w drodze, wywalenie chińczyków z tego procesu to setki miliardów $ które nie trafią do Chin. A raz zbudowanych sieci nie da się przestawić bez ponownego ponoszenia tych kosztów i kolejnych lat inwestycji. Hua technicznie jest ok, w produkcji efektywniejsi, teraz także już porównywalni a czasem lepsi z software.

A backdoory - nie uwierzę że ich nie ma. Tak samo w sprzęcie z Chin jak i z USA. Tylko musimy się zdecydować, komu ułatwić szpiegowanie nas :whistle:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Telefony, telefony...

Post 22 maja 2019, o 10:32

stefanekmac pisze:
21 maja 2019, o 19:11
Myślę zmienić tel, ten H mi pasuje. Koncern Hua zawiadamia że usługi będą aktualizowane ?? Android jest open , więc ? Inne wybranki to Motorole.. Zależy mi na duuużej baterii, wyraźnym ekranie, dobrym procesorze i dobrym GPS i niezłym aparacie. Obecne używane Lenovo to chyba Motorola ? Ekran od 5 do max 6 cali.
Budżet do ok 1600. Flagowca nie potrzebuję. Raczej coś pyło, wodoszczelnego.
Jak coś wybierzesz to napisz, mam podobne kryteria a moja leciwa S5 już mnie zaczyna wkurzać.
Na ten moment to brałbym chyba coś z tego: LG G7 ewentualnie Xiaomi 9SE
Z drugiej strony rok temu kupiłem żonie S7 Edge i naprawdę nie ma się do czego przyczepić w tym modelu.
pozdrawiam
Grzegorz

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Telefony, telefony...

Post 22 maja 2019, o 13:20

Chloru pisze:
21 maja 2019, o 18:28
Chodzi o to, że jak się Trumpowi przyśni to ubije i to. Nie zrobił tego jeszcze bo byłby to ogromny cios dla Apple. Uwierz mi, że przeniesienie takiej produkcji do innego kraju to nie jest parę tygodni.
Foxconn robi deale z Trumpem i tak łatwo go nie uwalą:
https://edition.cnn.com/2019/03/18/tech ... index.html

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Telefony, telefony...

Post 22 maja 2019, o 16:11

"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 00:21

Znajomy niedawno wysłał mi fotki z Singapuru zrobione nowym iphone 11.
Coś nieprawdopodobnego. Zachorowałem na ten telefon.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Zdjecia portretowe są równie genialne, ale z wiadomych przyczyn nie mogę ich zamieścić.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 01:12

Moc automatycznych filtrów....
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 08:58

Ale działa.
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 09:12

Działa działa. I nie tylko Apple umie to zrobić.

Obrazek
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 11:56

FUX pisze:
20 lis 2019, o 08:58
Ale działa.
Działa, tylko że fotograf by Ci powiedział, że tam było coś innego niż widzimy na tych zdjęciach.
Ale tak, efekt jest ładny, dobrze dobrane filtry .

Jobs by był dumny, trzymają klasę.

Chociaż jak popatrzyłem to nierealna głębia ostrości i strasznie podkręcona ostrość szczegółów - to dla podkreślenia rozdzielczości - ma być efekt WOW.

Ludzki mózg tak nie widzi obrazu jak na tych zdjęciach, są za cyfrowe pod każdym względem.

Ale o gustach i tak dalej ... jest ładnie.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 13:38

Paku, zdjecia potrafią być bardzo naturalne w zależności od preferencji. Ale zawsze są niezwykle ostre i doskonale przy złym oświetleniu. Oni tam stosują jakiś system w którym robione jest kilkanaście zdjęć i zestawiane w całość. Efekty są genialne.
ObrazekObrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 13:52

stach22 pisze:
20 lis 2019, o 13:38
Ale zawsze są niezwykle ostre i doskonale przy złym oświetleniu. Oni tam stosują jakiś system w którym robione jest kilkanaście zdjęć i zestawiane w całość.
Inne firmy miały dobrze działający night mode i HDR rok-dwa lata temu. Nie ma się czym jarać ;)

Obrazek

Obrazek
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 13:53

Jest się czym jarać, bo teraz IP jest kompletny. Inne z racji androida mnie nie interesują.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 13:59

stach22 pisze:
20 lis 2019, o 13:53
Jest się czym jarać, bo teraz IP jest kompletny.
Emejzing. Jaranie się tym co inni mieli 2 lata temu i bycie gotowym do przepłacenia za to. Mówiłem już, że religie to zło? :giggle:
stach22 pisze:
20 lis 2019, o 13:53
Inne z racji androida mnie nie interesują.
No tak ... w świętym BMW nie zadziałają. :lol:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Jaca68 (20 lis 2019, o 19:55)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 14:06

Hehe, dobre ciągnie do dobrego :D

IP to ciagle ten sam IOS który nie ściąga syfu z netu, a same urządzenia są solidnie wykonane i służą wiele lat. Później jak ktoś chce można je niezłe sprzedać. Wynalazki typu HW , Sam etc można wyrzucić jeśli wcześniej się nie rozpadnie. Miałem bardzo wiele sam., zakończyłem na 7 zdaje się. Są nienaprawialne, serwis jest denny. Jeszcze mi do dziś zalegają w szufladach.
Mój obecny IP7 ma już 2,5 roku, jest non stop w użyciu, był kompany w morzu, upuszczony wielokrotnie i działa bez zarzutu. Jak kogoś stać na wynalazki chińsko-koreańskie to przecież nikt bogatemu nie zabroni. Ja z pewnością pozostanę przy IP, pomimo, że kolejnym samochodem może nie być BMW ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 14:33

No to punktujemy...

1. Naprawy telefonów - Huawei i Oneplus maja w swojej ofercie serwis na oryginalnych częściach za bardzo rozsądne pieniądze. Pewnie dlatego, że są nienaprawialne. Samsung też chociaż cen nie kojarzę.

2. Udowodnij że Android sam z siebie ściąga syf z netu. Jak na razie to bzdurzysz.

3. Ten iPhone 7 to był kompany w morzu ale na pewno nie kąpany bo ma IP 67. Znowu opowieści z mchu i paproci.

4. Opłacalność - ostatniego Samsunga sprzedałem po prawie 3 latach za 25% ceny zakupu. Oneplus od dwóch lat działa bez zarzutu. Najszybszy telefon jaki miałem chyba. W międzyczasie p20 pro (datowany), p30 pro wymiana z powodów służbowych. Wszystkie 3 telefony maja 128 GB pamięci w standardzie to w iPhone jakiś kolejny tysiak. Ale kto bogatemu zabroni...

Miałem 6s oraz 8. Emejzingu nie było. Tak samo jak dobrej baterii.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 14:40

Pkt. 1 to teoria-bajeczka owszem piękna.
Pkt.2 IOS to obieg ściśle zamknięty, android ściąga syf, to wiedzą nawet dzieci. Wiem, miałem.
Pkt. 3 ostatnio mój ip7 był kąpany w sierpniu w morzu egejskim, pływałem z nim z jachtu na brzeg, telefon był w kieszeni.
Kiedyś nawet na imprezie wrzuciłem go do dzbanka z woda i kazałem podobnym do ciebie niedowiarkom zadzwonić po czym wyjmowałam telefon z dzbanka i odbierałem.

Pasuje ci samsung? Buk z tobą :D
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 14:49

Chlor, wybieraj, jak mało to jeszcze ze dwa wykopię :D

Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 15:12

stach22 pisze:
20 lis 2019, o 14:40
Pkt. 1 to teoria-bajeczka owszem piękna.
Dużo piszesz ale nie masz pojęcia o temacie. Masz pod spodem obrazek ile kosztuje serwis telefonu sprzed paru lat. W nowszych jest tak samo a ceny części są oficjalnie znane i dostępne. To nie jest apple gdzie serwis spuszcza Cię na drzewo a niezależnych serwisantów pozywa do sądu.
stach22 pisze:
20 lis 2019, o 14:40
Pkt.2 IOS to obieg ściśle zamknięty, android ściąga syf, to wiedzą nawet dzieci. Wiem, miałem.


Masz na bakier z logiką troszkę a w dodatku zerowe pojęcie o oprogramowaniu (co już niedawno udowodniłeś). Zacznijmy od logiki - jest z nią tak jak w tym dowcipie co się kończy:

" - Masz akwarium w domu?
- Nie.
- To pedał jesteś."

O software - żaden android sam z siebie syfu nie ściąga. To, że Twój ściągnął świadczy tylko o słabości użytkownika oraz kontroli jakości tego co jest wpuszczane do Play Store. Natomiast brednie, które rozpowszechniasz nie mają żadnego umocowania w rzeczywistości.
stach22 pisze:
20 lis 2019, o 14:40
Pkt. 3 ostatnio mój ip7 był kąpany w sierpniu w morzu egejskim, pływałem z nim z jachtu na brzeg, telefon był w kieszeni.
Przeczytaj co oznacza IP67. Gdybyś nie wiedział to
IP67 to najniższy stopień ochrony, jaki powinien brać pod uwagę użytkownik chcący kupić wodoszczelne urządzenie. Taki zapis oznacza, że obudowa jest całkowicie pyłoszczelna, a podzespołom w żaden sposób nie powinno zagrozić „krótkotrwałe zanurzenie w wodzie”. Pod tym ostatnim określeniem kryje się zanurzenie przez maks. 30 minut na głębokość 1 m (powyżej spodu).
Przed chwilą był kompany. Czyżby woda uszkodziła słownik T9? :->
stach22 pisze:
20 lis 2019, o 14:40
Pasuje ci samsung? Buk z tobą :D
Gdybyś był w stanie czytać ze zrozumieniem, to z poprzedniego postu wywnioskowałbyś, że moje 3 ostatnie telefony to nie były Samsungi. Telefon to dla mnie przedmiot codziennego użytku. Nic więcej. Żaden obiekt kultu. Chyba, że chodzi o kult zdrowego rozsądku i nie wydawanie ~6 kPLN za telefon. Telefon ma działać całą dobę bez ładowarki, zrobić dobre, niekoniecznie najlepsze zdjęcie na wakacjach oraz obsłużyć parę prostych aplikacji (w tym bankowe i płatności). That's it.
Załączniki
Repair2.png
repair.png
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Telefony, telefony...

Post 20 lis 2019, o 15:21

Chlor, ja ci mowie gdzie i kiedy „pływał” mój telefon a ty mi wysyłasz formułki i definicje z instrukcji, No nie da się normalnie rozmawiać z teoretykiem :D
Dla mnie telefon jest źródłem rozrywki, pracy i przepływu informacji, z pewnością nie źródłem kultu, ale skoro tak ci pasuje do wytłumaczenia tego, że ty go nie masz to proszę bardzo: mam w domu ołtarzyk z japka
Tak, zapewne jestem mało rozgarniętym użytkownikiem, w związku z tym użytkuje systemy takie jak iOS, żeby nie sciągał mi syfu z netu bez moich ingerencji.

:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ODPOWIEDZ