Przed zakupem-samopomoc

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Maseł
0 gwiazdek
Auto: Saab 900 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Przed zakupem-samopomoc

Post 5 paź 2016, o 09:03

Witam wszystkich.
Chcę zacząć swoją przygodę z subaru od tego auta:
http://allegro.pl/subaru-outback-2-5-xt ... l#imglayer
Podobno silniki 2,5 xt mało palą i są absolutnie bezobsługowe :) :) :) . Zawsze podchodziłem do motoryzacji bardzo rozsądnie :) :)
Planuję w przyszłym tygodniu podjechać z okolic trójmiasta do Suwałk i obejrzeć to cudo.
Chciałbym żeby ktoś kto się zna na miejscu przejrzał mi auto. Naprawdę nie chce przyprowadzić do domu "wielkiego kłopotu " :).
I tu pytanie do Was.
Może ktoś zna jakiś serwis, mechanika, który mógłby mi w okolicach Suwałk sprawdzić to autko? :)
A może jak w "Kronikach Kryminalnych" jest ktoś kto widział, słyszał , lub zna właściciela, samochód, lub jakąś inną okoliczność która wyklucza ten zakup ? Obiecuję że dane personalne informatora nie zostaną ujawnione ;-)
Z góry dziękuję.



Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Przed zakupem-samopomoc

Post 5 paź 2016, o 09:23

USA = tani zakup = kosztowne kłopoty to jest moja filozofia zakupowa i dlatego USA skreślam w zarodku. Jak mawiała moja Babcia - "tanie mięso jedzą psy". No ale może się Babcia myliła :mrgreen:

Bleys
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback H6 2003, Forester IV 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przed zakupem-samopomoc

Post 5 paź 2016, o 11:08

Bez przesady. Wiadomo, rozbitek, ale jeśli robił go dobry warsztat, to będzie jeździć i 20 lat.
Poproś sprzedającego o VIN i na początek sprawdź na http://www.salvagedb.com/. Poszukaj też fotek przed naprawą, zazwyczaj w google można znaleźć fotki z aukcji. Będzie wiadomo czy w ogóle się za niego brać.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Przed zakupem-samopomoc

Post 5 paź 2016, o 11:50

Bleys pisze:to będzie jeździć i 20 lat
chyba, że w transporcie trafił akurat na dziób statku, a nie na środek :whistle:

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Przed zakupem-samopomoc

Post 5 paź 2016, o 13:33

damaz pisze:
Bleys pisze:to będzie jeździć i 20 lat
chyba, że w transporcie trafił akurat na dziób statku, a nie na środek :whistle:
Chyba, że już zdążył się dogłębnie zapoznać z amerykańską wodą słodką
No coż naiwnych nie sieją - sami się rodzą i coraz więcej ich widać w tematach pomóżcie
. oczywiście są wyjątki ale po odjęciu wyjątków, które jeszcze się nie zdążyły ujawnić bo np. nie znalazły się w trudnych warunkach pozostaje tych prawdziwych wyjątków tak niewiele, że właściwie ich nie ma. :mrgreen:
Powodzenia.

ODPOWIEDZ