Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 26 lis 2016, o 14:40

inquiz pisze: Nie łudźmy się że jesteśmy inni czy w czymś lepsi, może troszkę więcej sprytu bądź kombinacji bo jesteśmy biedniejsi i zaszłości z komuny, ale ogólnie nie odbiegamy.
Owszem odbiegamy. Nie zapominaj, że na bogatym zachodzie ostatnio mieszka sporo mieszkańców byłego wschodu. :) Stąd i wzrost ilości pewnych zjawisk tam.



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 17 gru 2016, o 12:51

Z pewnością wielu tę reklamę sprzed paru lat widziało, ale dla przypomnienia (powstała, kiedy Porsche zapowiedziało powrót do Le Mans)


Link: https://www.youtube.com/watch?v=VPpH-UX4sZ4


Teraz dokręcono ciąg dalszy, na pożegnanie Audi, które w tym roku zdecydowało się wycofać


Link: https://www.youtube.com/watch?v=E4cJCiYvgeo


:-)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 21 gru 2016, o 19:20

Lizanie sie po jajkach, jedna mafia.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 21 gru 2016, o 19:28

Oczywiście, że gdzieś tam wysoko zbiega się to do jednego stołka.

Ale mi tylko chodziło o fajne, nakręcone z pomysłem filmiki. Zresztą przecież o tym jest wątek - o "pomysłach marketingowych" ;-)

PS

Gregski, to nie te święta. Jajka to na Wielkanoc :giggle:

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 22 gru 2016, o 23:22

Mam ostatnio alergie na niemiecki autoindustrie, GPF przeszedl i za chwile dowala kolejne ekozakazy :(


busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 9 sty 2017, o 12:17

ach te merce - inne reklamy gwiazdorów nie kręcą ? :mrgreen:

ciekawe dlaczego Adi wycofał się z emisji tej reklamy

Link: https://www.youtube.com/watch?v=gXfLl3qYy0k
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 9 sty 2017, o 12:25

Konto usunięte, bajer, ale wjeżdżanie tyłem do garażu ( na dodatek połaczonego z domem) jest bez sensu ;-)
chyba stąd to zdziwienie dzieci :giggle:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 9 sty 2017, o 16:58

busik pisze:ciekawe dlaczego Adi wycofał się z emisji tej reklamy

Link: https://www.youtube.com/watch?v=gXfLl3qYy0k
busik, dlatego że to nie jest ich reklama. Zrobił ją jakiś student i chciał zaczepić tym adidasa, ale ten się nie dał.


rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 18 sty 2017, o 18:49

Konto usunięte, ale suchara wyciągnąłeś :evilgrin:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 18 sty 2017, o 19:02

rrosiak, Tomek się za vw rozgląda...
:giggle:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 24 sty 2017, o 16:59

zastanawia mnie tylko, co chcieli zareklamować


Link: https://www.youtube.com/watch?v=FuVT3rK2O3c
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 3 lut 2017, o 12:07

gdyby był ktoś, kto nie wie jeszcze jak działają markety...
Według aktu oskarżenia, który trafił do Sądu Okręgowego we Wrocławiu 31 grudnia 2015 roku, Paweł S. miał przyjąć od kilkudziesięciu dostawców alkoholi i napojów korzyści majątkowe w łącznej wysokości ponad 4 mln zł. W zamian miał traktować ich preferencyjnie i tym samym naruszać zasady uczciwej konkurencji, działając na szkodę pracodawcy. Jak jednak sam przyznawał, nie były to łapówki, ale "podziękowania za owocną współpracę" i "prezenty".

Całą tę kwotę zabezpieczono tuż po jego zatrzymaniu - większość w domu. W kuchennych szafkach, plecaku koło wersalki, szafie czy ukrytym w komodzie sejfie. Kilkaset tysięcy miał przy sobie - w kieszeniach, plecaku czy saszetce.

"Chrystus jest dobry, ale Pan jest jeszcze lepszy" - mieli mówić do niego dostawcy, których "wpuszczał" na półki. W sprawę zamieszane były m. in. takie firmy jak Red Bull, Sobieski czy FoodCare. Ich pracownicy mieli korumpować menedżerów m. in. w Kauflandzie, Realu, Carrefourze i Makro. Mówili, że trzeba dać "bułę". I dawali.

Często w proceder zamieszani byli również tzw. "naganiacze", czyli pośrednicy, którzy kontaktowali Pawła S. (oraz menedżerów z innych sieci handlowych) z dostawcami, chcącymi dostać się na sklepowe półki w nie do końca uczciwy sposób. Za to oczywiście pobierali odpowiednią prowizję. Im prokuratura postawiła zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej.
źródło
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 03:35

tylko co to ma wspólnego z reklamą? ;-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 10:18

No skutecznie towar wprowadzili. :mrgreen:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 18:23

barbie pisze:tylko co to ma wspólnego z reklamą? ;-)
Z reklamą mniej niz z marketingiem. Chodzi o to, że żeby sprzedać, reklama i marketing nic nie daje, jak na półkę w sklepie się nie dostaniesz, a żeby się dostać trzeba jeszcze kasę dołożyć nie mając pewności że na tej półce będziesz, bo a nuż ktoś posmarowal więcej
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 18:32

Od kiedy pamiętam był z tym problem, ze smarowaniem znaczy. Żadna sensacja.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 19:12

Leoncio, jak pamiętam czasy gdy siedziałem w handlu materiałami budowlanymi, a to prawie 20 lat temu, to kupowanie miejsca na półce było normą. Reklama nic nie dawała. Tylko Marta się dziwi ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 20:02

Zazdroszczę, chciałbym się jeszcze dziwić. :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 21:09

busik, ale Ty wiesz czym ja się zajmuję zawodowo? Jeśli wiesz, to chyba nie zrozumiałeś mojego pytania ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 23:48

Pewnie ze wiem (tak myślę że wiem), dlatego mnie zdziwiło to pytanie.
Wiem że to nie reklama, ale bardziej głupi pomysł marketingowy. Dlatego do wątku pasowało

Z drugiej strony, jak już pisałem wcześniej, pokazuje że reklama nic nie da jak się zderzysz z realiami marketu...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 4 lut 2017, o 23:56

A żeby było bardziej w temacie - zestaw reklam z tegorocznego SuperBowl, czyli te co będą pokazane jutro ponad 100mln widzów za oceanem

http://m.sport.pl/sport/56,104952,21332 ... ionow.html
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 5 lut 2017, o 22:44

busik pisze:
barbie pisze:tylko co to ma wspólnego z reklamą? ;-)
Z reklamą mniej niz z marketingiem. Chodzi o to, że żeby sprzedać, reklama i marketing nic nie daje, jak na półkę w sklepie się nie dostaniesz, a żeby się dostać trzeba jeszcze kasę dołożyć nie mając pewności że na tej półce będziesz, bo a nuż ktoś posmarowal więcej
Primo po pierwsze reklama a marketing to dwie różne rzeczy. Primo po drugie oprócz towarów są jeszcze usługi. A to zupełnie inna bajka.
busik pisze:Leoncio, jak pamiętam czasy gdy siedziałem w handlu materiałami budowlanymi, a to prawie 20 lat temu, to kupowanie miejsca na półce było normą. Reklama nic nie dawała. Tylko Marta się dziwi ;-)
Primo po trzecie 20 lat temu to nie było internetu w tym kraju i białe niedźwiedzie chodziły po centrum Warszawy. :mrgreen: I był taki dziwny twór jak dyskietka. Cud techniki 1,44 MB pojemności. Primo po czwarte, o ile umiem korzystać z wujka gugla, to materiały budowlane nie są specjalnie reklamowane w necie nawet po dziś dzień. Bo po co.

A jakbyś na przykład dziś zareklamował studio graficzne, które obsługuje tylko klientów instytucjonalnych? No nie taka prosta sprawa. Nie zapłacisz Google za reklamę per click, bo wybulisz kasę za to, że Ci ludzie naklikają (zaręczam, że naklikają, jak zapłacisz), a klientów instytucjonalnych znajdziesz może z jednego na rok. Nie opłaca się, szkoda kasy. Filmik na YouTube? Można, ale kogo obchodzi widok zespołu ludzi siedzący przy kompach. Ewentualnie można naprodukować tutoriale i szkoleniowki (tylko dla kogo? dla innych grafików czy dla potencjalnych klientów?). Smarowanie? Nie ma czego tu smarować, to nie sklep. Rozwiązanie: strona internetowa generująca treści (trzeba wiedzieć co lubi Google, a to się zmienia, jak w kalejdoskopie i trzeba być na bieżąco) + media społecznościowe (darmowa lub płatna reklama) + marketing szeptany (starożytny bastion, ale bez tego się nie obejdzie, przynajmniej na razie). Do tego uważna obserwacja statystyk Google + statystyk mediów społecznościowych. Co najmniej praca naukowa ;-)

Reasumując moje wymądrzanie się: studio graficzne reklamujesz inaczej niż producenta cegieł, księgowego jednoosobowej działalności gospodarczej inaczej niż magazyn rzeczy typu self storage. Co ma sens w jednym przypadku, nie ma sensu w innym. Metoda A sprawdzi się w przypadku X, a nie sprawdzi się w Y. Do Y trzeba zastosować metodę B.

Nie ma czegoś takiego jak realia marketu... Sorryyyyy...
damazie chodzą parami

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Noc reklamożerców, czyli mądre i głupie pomysły marketingowe

Post 5 lut 2017, o 23:53

Damazia, a gdzie ja pisałem o reklamie w internecie? No proszę ja Ciebie.
Na przełomie wieku internet juz działał - korzystałem na uczelni. Ale to tylko mały wkręt :-)
Mówiłem o realiach handlu w marketach - więc nie ma to nic wspólnego z handlem usługami. W firmach w których pracowałem były oddzielne działy sprzedaży do obsługi marketów. Podczas gdy większość handlowców obsługiwała hurtownie i sklepy, oddzielna grupa miała za zadanie sprzedaż przez supermarkety. Oddzielna polityka rabatowa, płatności, oddzielne cenniki, logistyka, reklamacje, zwroty itd. Ci handlowcy dostawali takie narzędzia, o jakich my do współpracy z hurtowniami kupującymi znacznie więcej, mogliśmy tylko pomarzyć. Wierz mi, znałem i znam tą działkę dość dobrze. Tak jak Ty swoją.
Dam Ci przykład - w Leroy Merlin w silikonach masz na półkach Tytana, nie ma Soudala. W Castoramie za to na odwrót. I tak juz od wielu lat te firmy wzajemnie sie blokują. Jak jeden chce wejść drugi to blokuje - finansowo oczywiście, bo nie inaczej. Domyśl się jak to wygląda w spożywce, gdzie walka jest jeszcze ostrzejsza.

I powiedz mi teraz, co da reklama takiego Tytana w tv, gazetach, w radio, na billboardach - jeśli klient pójdzie do Castoramy? Reklamę w necie celowo pomijam.
O te realia handlu w marketach mi chodziło - możesz mieć upatrzony produkt, ale jeśli jego producent nie zapłaci za miejsce na półce w Kauflandzie, Auchanie, czy innym Tesco, to go tam nie kupisz. Tyle.
Jesli nie wierzysz, to inaczej Cie nie przekonam.
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ