Auto dla baby!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 16:04

Konto usunięte pisze: A jeśli chodzi o ręczny w przycisku, to wszyscy tak teraz robią, niestety
Nie Fido, nie wszyscy. Rozmawiałem o tym z jarmajem - Fiat to po prostu spierdolił koncertowo. Wyobraź sobie, że masz ręczny na guzik ale jednocześnie nie masz hill-holdera. Stoisz na wzniesieniu. Żeby spuscić ręczny musisz trzymać nogę na hamulcu. Żeby ruszyć potrzebujesz jednej nogi na sprzęgle a drugiej na gazie. Ręczny sam się nie zwalnia przy próbie ruszenia tak jak w innych markach. Resztę sobie dopowiedz.

lukass pisze: Zobacz mini countrymana - ma się teraz zmieniąć model i obecny jest w jakiś mega promocjach.
O to to, jak się łapie w budżecie to będzie szpan na dzielni 8-) :thumb: Chociaż nie jestem pewien czy benzyna, automat i awd występują tam razem


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 16:24

Chloru pisze:
Konto usunięte pisze: A jeśli chodzi o ręczny w przycisku, to wszyscy tak teraz robią, niestety
Nie Fido, nie wszyscy. Rozmawiałem o tym z jarmajem - Fiat to po prostu spierdolił koncertowo. Wyobraź sobie, że masz ręczny na guzik ale jednocześnie nie masz hill-holdera. Stoisz na wzniesieniu. Żeby spuscić ręczny musisz trzymać nogę na hamulcu. Żeby ruszyć potrzebujesz jednej nogi na sprzęgle a drugiej na gazie. Ręczny sam się nie zwalnia przy próbie ruszenia tak jak w innych markach. Resztę sobie dopowiedz.
Jeśli do spuszczenia ręcznego potrzebna jest noga na hamulcu i sam się nie zwalnia, to faktycznie jest to fuckup. Połączenie tego rozwiązania ze skrzynią manualną jest bezsensowne.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 16:32

Chloru pisze: Resztę sobie dopowiedz.
Dokładnie tak.
Do tego dodajemy zatrzymanie się na baaardzo stromej wąskiej uliczce (takiej spotykanej w górskich wioskach na południu Europy), tuż przed wjazdem na główną, poprzeczną ulicę. :evil:

Trzeba lewą wciskać sprzęgło, prawą stopę ustawić niemal poziomo (jak do heel&toe - jak w Chlora awatarze) i równocześnie trzymając hamulec dodawać gazu. Potem piętą dodając coraz więcej gazu, drugiem końcem stopy puścić hamulec (w międzyczasie zwolnić przycisk hamulca palcowego) i spróbować nie zrobić za dużego kangura wyskakując na główną drogę. Gdzie wcześniej, mając głowę poniżej jej poziomu, no bo stromo jest, nie dało się nawet sprawdzić, czy coś nie jedzie.

Tak, to zaiste wspaniały samochód :whistle:

Wspominałem już o beznadziejnych fotelach?

;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 19:33

O właśnie jak wsiadłem fo takiego jednego F500 Abarf to fotele które wyglądają bardzo ładnie okazały się plaskimi stołkami pokrytymi ceratą. Nie dane było mi tym jeździć ale rewelacji bym się nie spodziewał.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 19:44

Tak dla informacji Renegate i 500X to bliźniaki są
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 21:12

Jaca68 pisze:Tak dla informacji Renegate i 500X to bliźniaki są
http://forum-subaru.pl/viewtopic.php?p=521439#p521439

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 21:53

o fakt! mazdy ladne, takie kobiece! ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 21:55

Etam kobiece. Mój kumpel z pracy właśnie zamówił '3'.
FUX, szkoda że nie wiedziałem wcześniej, że masz jakieś dojścia... Bo podobno w ogóle nie chcieli zejść z ceny... :-/

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 22:21

gregski, nie cfaniacz. :mrgreen:
Godlik, selawi. ;-)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 23:15

esilon pisze:
gregski pisze: o chyba dotyczy wszystkiego co fiata
Łukaszenka pozytywnie się wypowiadał o Renegade https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-rene ... c6876ab147
Oczywiście, mogę się o tym aucie wypowiedzieć pozytywnie. Przede wszystkim dlatego, że podoba się mojej żonie, która nim jeździ.

No a to, że hamulec postojowy działa podobno dziwnie w połączeniu z manualną skrzynią biegów, jest bez znaczenia. Bo po co komu w takim aucie manualna skrzynia biegów? :giggle:

Podobnie zresztą mogę się wypowiedzieć pozytywnie o Mazdzie CX-5. Choć nie do końca pozytywnie o tej wersji, którą jeżdżę już od 6 tygodni.

Jednak to bez sensu.

Jeśli ma to być auto dla baby, to proponowałbym wziąć pod uwagę jej osobisty gust. Bo wbrew pozorom, kobiece preferencje też się potrafią różnić.

Ja mojej żonie kiedyś (dawno temu) wybrałem i kupiłem samochód, o którym po powrocie do domu dowiedziałem się, że " jest okropny".
No i masz chłopie placek...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla baby!

Post 31 sty 2017, o 23:55

Лукашэнка pisze: Ja mojej żonie kiedyś (dawno temu) wybrałem i kupiłem samochód, o którym po powrocie do domu dowiedziałem się, że " jest okropny".

Przyszedł i właściwie zamknął temat ;-)

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 158 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 00:46

jarmaj pisze:
Chloru pisze: Resztę sobie dopowiedz.
Dokładnie tak.
Do tego dodajemy zatrzymanie się na baaardzo stromej wąskiej uliczce (takiej spotykanej w górskich wioskach na południu Europy), tuż przed wjazdem na główną, poprzeczną ulicę. :evil:

Trzeba lewą wciskać sprzęgło, prawą stopę ustawić niemal poziomo (jak do heel&toe - jak w Chlora awatarze) i równocześnie trzymając hamulec dodawać gazu. Potem piętą dodając coraz więcej gazu, drugiem końcem stopy puścić hamulec (w międzyczasie zwolnić przycisk hamulca palcowego) i spróbować nie zrobić za dużego kangura wyskakując na główną drogę.

;-)
Zawsze mi się wydawało,że wprawny kierowca, zrobi górkę bez używania ręcznego( czy to elektrycznego czy analogowego) przynajmniej, jak tak robiłem 8-)

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 06:35

O Mazdach nie myslalem. Jak spalanie Dyktatorze?

Auto ma byc dla "baby", ktora jezdzila ostatnie 9 lat Foresterem i dalej jest w nim zakochana, szczególnie zima, wiec to nie kwestie wizualne sa najważniejsze.


Przez ulamek sekundy zastanawialem sie na Lexusem NX 300H z 2014/2015 - mozna je kupic z przebiegiem do 20kkm za mniej niz 150k pln. Co moze bym jeszcze przelknal. Zastanawiam sie tylko na kosztami serwisu i częstotliwością.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 08:21

danikl pisze: Zawsze mi się wydawało,że wprawny kierowca, zrobi górkę bez używania ręcznego( czy to elektrycznego czy analogowego) przynajmniej, jak tak robiłem 8-)
Życzę powodzenia na czymś w tym rodzaju :giggle:

Obrazek


O podobnie nachylonej ulicy pisałem wcześniej

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 08:42

j33mbo pisze:O Mazdach nie myslalem. Jak spalanie Dyktatorze?
Ja jeżdżę dieslem. I odradzam. Raz, ze właśnie dużo pali (jak na diesla).
Dwa, że leje olej napędowy do silnikowego, przez co ten ostatni wymaga bardziej częstych wymian niż jest to wymagane przez plan przeglądów.
Trzy, że wnętrze nagrzewa się niemiłosiernie długo.

Ale za to silniki benzynowe są w porządku. Oszczędne i mimo, że wolnossące to jednak subiektywnie dynamiczne.
Rozważania zacząłbym od flagowca, czyli 2.5:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx- ... b4c6b563a2
Choć 2.0 też daje radę:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx- ... 54cb068c06

Oczywiście, jeśli żona przesiada się z Forestera 230KM, to każdy z tych samochodów będzie na początku wydawał jej się mułowaty.

Jeśli chodzi o prowadzenie (układ kierowniczy, zawieszenie) czy inne czynniki wpływające na przyjemność jazdy (jak fotele, ergonomia i estetyka wnętrza, wyposażenie, wyciszenie, itd) to te Mazdy w wielu aspektach biją Forestery, a na pewno w niczym nie ustępują (z wyjątkiem mocy silnika Forka 2.5XT i jazdy w trudniejszym terenie, ale to chyba tu bez większego znaczenia)

CX-3 też jest bardzo ładnym samochodem, tylko już sporo mniejszym.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2017, o 08:52 przez Gootek, łącznie zmieniany 1 raz.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 08:50

j33mbo, hybrydowym lexusem koniecznie jazda próbna bo może się bardzo nie spodobać . Dla mnie skuterowe efekty nieakceptowalne. Wnętrze natomiast luksusowe ww porównaniu do forka

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 10:41

to może taki w gust kobiecy i mocy nie zabraknie:
https://www.otomoto.pl/oferta/land-rove ... 6467eab5ed
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 10:45

esilon, jezdzilem hybrydowa Toyota - sadze ze zona przeżyje

Jaca68, nie sądziłem ze sa w takich cenach... ktos tym jezdzil?

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 11:17

j33mbo pisze: esilon, jezdzilem hybrydowa Toyota - sadze ze zona przeżyje

no to szedłbym w tego NXa jak są możliwości, naprawde ładniusi wewnatrz a i serwis ponoć przyjazny, frontem do klienta

sprawdziłbym jednak organoleptycznie czy RAV nie ma przypadkiem wiecej miejsca w środku niz Lex

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 11:32

Jaca68 pisze:to może taki w gust kobiecy i mocy nie zabraknie:
https://www.otomoto.pl/oferta/land-rove ... 6467eab5ed
No i jaki piękny czerwony.
Z bagatelizowaniem aspektów estetycznych bym nie szedł za daleko. Każda kobieta zwraca na to uwagę, nawet jeśli mówi Wam coś innego drodzy mężowie :razz:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 11:36

j33mbo pisze: Jaca68, nie sądziłem ze sa w takich cenach... ktos tym jezdzil?
no właśnie i to jest najlepsza pomysła chyba, choć ten co Jaca wkleił już jest sprzedany ;-)
https://www.otomoto.pl/oferta/land-rove ... yIJdh.html

biały z US ładniejszy :-)
http://allegro.pl/range-rover-evoque-2- ... 69571.html#
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 12:16

Lex jest najcichszym autem jakim jezdzilem ever. Mieciu sie chowa.
Jakosc wykonania obledna, moj ma 8 lat, 130kkm i jezdzi jak nowy.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 12:16

Konto usunięte pisze: Z bagatelizowaniem aspektów estetycznych bym nie szedł za daleko. Każda kobieta zwraca na to uwagę, nawet jeśli mówi Wam coś innego drodzy mężowie
na tej zasadzie to i Jarmaj zwraca ;-)

Ja mam prosto, Subarbie dożywotnio. Pokazuję co tydzień lexusiki i po łbie tylko dostaję.

Ta, Toyota CHR, oprócz silników bardzo mi się podoba.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 12:19

No to tak jak nowe lexy.. byly fajne v6 i bylo git, teraz jakies wynalazki same ...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Auto dla baby!

Post 1 lut 2017, o 12:20

gregski pisze: Lex jest najcichszym autem jakim jezdzilem ever. Mieciu sie chowa.

wierzę, Mietek jest głośniejszy od BMW ( nie mówie o silniku i wydechu :razz: )
ale nowy IS juz chiba nie jest taki super wyciszony ( o szumy mi chodzi)

ODPOWIEDZ