Lokalne dobroci jadalne

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 5 lut 2008, o 13:49

Piskoor pisze:
Swoją drogą śmieszne jest nazywanie czegoś tradycyjne jadło wg staropolskiej receptury a w składzie glutaminian + fosforany + cos tam.... widać 200 lat temu w polska była ( choc akurat jej nie było ) prężnym ośrodkiem chemii
Chodzi Ci o Tradycyjne Jadło?
Oni są właśnie rekomendowani przez Slowfood... 8-)

A co do samej organizacji Slowfood, to choć idee przez nich głoszone serdecznie popieram, to jest to tak snobistyczny i nadęty twór, że rozpacz bierze. No i jak to często bywa, organizacja założona w zbożnym (jak sądzę) celu, z czasem wyewoluowała w kierunku kasa, kasa, kasa... :-?
Niech żyje certyfikacja! 8-)



Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 14:25

Gal pisze:
Piskoor pisze:
Swoją drogą śmieszne jest nazywanie czegoś tradycyjne jadło wg staropolskiej receptury a w składzie glutaminian + fosforany + cos tam.... widać 200 lat temu w polska była ( choc akurat jej nie było ) prężnym ośrodkiem chemii
Chodzi Ci o Tradycyjne Jadło?
Oni są właśnie rekomendowani przez Slowfood... 8-)

A co do samej organizacji Slowfood, to choć idee przez nich głoszone serdecznie popieram, to jest to tak snobistyczny i nadęty twór, że rozpacz bierze. No i jak to często bywa, organizacja założona w zbożnym (jak sądzę) celu, z czasem wyewoluowała w kierunku kasa, kasa, kasa... :-?
Niech żyje certyfikacja! 8-)

Nieeee chodziło mi o te wszystkie g..... pakowane w folię w supermarketach...
kiełbaski itp....... nawet jest jakaś reklama z Morlin gdzie chwalą się że kiełbasa wędzona w dymie olchowym.... ( skład mięso 80 % ) ... znajomy pracujący kiedyś w Morlinach ( chemik :-) ) powiedział że w życiu by swojemu dziecku parówki stamtąd nie dał :-)

Te z "tradycyjne jadło" są bardzo ok...

Slow Food... ja się zapisałem do włoskiego :-)

To co się ostatnio w Polsce dzieje jest niestety straszne...
W Zakopcu 80 % górali mówi w grudniu że ma owcze oscypki... jaksię spytalem jak to możliwe bo owce daja mleko chyba do września to mi chciał prz........
One cappucino per favore - Danke

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 14:37

Piskoor pisze:W Zakopcu 80 % górali mówi w grudniu że ma owcze oscypki... jaksię spytalem jak to możliwe bo owce daja mleko chyba do września to mi chciał prz........
Pomijając fakt, że zasadniczo, to w Zakopanem nie ma owiec :-)
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 14:40

Ale zagłębie oscypkowe jest :-)
One cappucino per favore - Danke

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 5 lut 2008, o 14:44

Piskoor pisze:
Nieeee chodziło mi o te wszystkie g..... pakowane w folię w supermarketach...
kiełbaski itp....... nawet jest jakaś reklama z Morlin gdzie chwalą się że kiełbasa wędzona w dymie olchowym.... ( skład mięso 80 % )
Jak myślisz, co jest w kiełbasie za PLN 2.80/kg?
(autentyk z Kauflandu w Gdyni :roll: )
Piskoor pisze:
... znajomy pracujący kiedyś w Morlinach ( chemik :-) ) powiedział że w życiu by swojemu dziecku parówki stamtąd nie dał :-)
Pracowałem kiedyś w mleczarni w Gdańsku. Laaaata minęły zanim sięgnąłem po jakikolwiek nabiał...

Piskoor pisze:
To co się ostatnio w Polsce dzieje jest niestety straszne...
W Zakopcu 80 % górali mówi w grudniu że ma owcze oscypki... jaksię spytalem jak to możliwe bo owce daja mleko chyba do września to mi chciał prz........
:mrgreen: 8-)

Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 14:49

W kiełbasie za 2.80 nie wiem....
ale pewnie powinno być wyprodukowane przez Zakłady Wyrobów Papierniczych xxxx

Ostatnio kupuję parówki "ze starej wędzarni" skład mięso 92 % ale tez kosztuję 25 za /kg więc śmiem przypuszczać że mięsa tam w rzeczywistości tez jest więcej niż 50 %

ale widziałem parówki po 4 pln skład mięso 28 %
dobre wędliny mają też w Piotr i Paweł...
i zacne sery...

a z tanich sklepów...
Serio bardzo dobra orginalna holenderska młoda gouda jest w Lidlu po
i też jakiś holenderski coś ala Old Amsterdam...
oba sa bardzo smaczne.
One cappucino per favore - Danke

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Post 5 lut 2008, o 15:02

A mi tam smakuje Big Mac w McD ;-)

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 15:25

Bardzo, wręcz zaskakująco dobrym serem polskim jest ser "Carski". Taki parmezanowaty, twardy, intensywny, suchy. Bardzo polecam.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 5 lut 2008, o 15:33

bo ty, Konto usunięte przeszedłeś na drugą stronę lustra. tobie kiełbasa 100% mięsa zaszkodziłaby... :evilgrin: :evilgrin:

a tak na prawdę, to z tych wszystkich "quality demands" też się wyleczyłem. kiedyś znajomy pracował w zakładach mięsnych (Służewiec), więc wegetarianizm. jak popatrzyłem jak się robi/projektuje silniki lotnicze, to nie chciałem latać. potem były windy, to do dziś czasem staję w rogu. w końcu trafił się znajomy sanitariusz jeżdżący w pogotowiu i miara się przebrała. przestało mnie to wszystko ruszać. "co cię nie zabije to cię wzmocni" :evilgrin: :evilgrin:
w samą porę, zresztą, bo ostatnio kupowaliśmy oscypki prosto z wędzarni na hali (Pieniny). i nawet nie chodzi o to, że musiałem umyć ręce po bacowym uścisku :-P , tylko o to, że jako rodowity mieszczuch myślałem, że owce są BIAŁE. tak zawsze na obrazkach było. i że pachną jak Perła z lanoliną. otóż nie, nie pachną i nie, nie są białe. a doi się je bez zaganiania do myjni. TYMI ręcami.
a oscypek pyszny był (z piwem, ofkors)


edit:
devlin, ten ? a gdzie go kupić można?
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, o 15:51 przez damaz, łącznie zmieniany 1 raz.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 5 lut 2008, o 15:49

Dobra parówka to 30l wody, 70kg miesa wolowego kl.II oraz 30kg tłuszczu wieprzowego tzw. miękkiego.
Receptura z końca lat 80-tych.
Dolce far niente ;-)

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 15:57

damaz pisze:devlin, ten ? a gdzie go kupić można?
Tak, ten. Piotr i Paweł na przykład.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Piskoor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester S-Turbo 2002 / Outback 2.5 2008 Viessmann Edition By Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 16:14

gdzies wyczytałem że dobra parówka nie puchnie podczas gotowania
One cappucino per favore - Danke

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 16:16

Piskoor pisze:gdzies wyczytałem że dobra parówka nie puchnie podczas gotowania
O! to to to...
czarne jest piękne...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 12 lut 2008, o 15:32

Dobre parówki i inne znakomite wędliny oraz niesamowite sery (np. Korycińskie) można kupić na Felińskiego, tuż obok kościoła Kostki w sklepie "Wiejski specjał" - polecam! :-D
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 15:59

Bilex pisze:Dobre parówki i inne znakomite wędliny oraz niesamowite sery (np. Korycińskie) można kupić na Felińskiego, tuż obok kościoła Kostki w sklepie "Wiejski specjał" - polecam! :-D
Hm, blisko - może tam zaraz skoczę, bo nie mogę patrzeć jak Syrenka je jakieśÂ parówki zrobione z psa zmielonego razem z kotem i połową płotu.

Dzięki za namiar! :-)
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Post 12 lut 2008, o 23:35

devlin pisze:Hm, blisko - może tam zaraz skoczę, bo nie mogę patrzeć jak Syrenka je jakieś parówki zrobione z psa zmielonego razem z kotem i połową płotu.
Zazwyczaj to wytwórnia parówek i papieru toaletowego - jedna linia technologiczna wystarcza :evil:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Post 12 lut 2008, o 23:43

inquiz pisze:Zazwyczaj to wytwórnia parówek i papieru toaletowego - jedna linia technologiczna wystarcza :evil:
O, przepraszam! To przetwórnia... wymion ;-) . A podobno najgorsze te drobiowe..., tak mówił mi sąsiad rzeźnik :lol:. Nie ma się co przejmować, jak Cię coś nie zabije, to Cię wzmocni ;-). Ja lubię parówki z Konspol-u :-P (drobiowe :mrgreen: )
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Post 13 lut 2008, o 16:59

Szukajcie kielbaski/parówki rawickie.
Tylko 4 czy 5 firm uzyskało zgode na ich produkcję pod tą nazwą (produkt regionalny). Receptura przedwojenna. Dociarały nawet do Berlina. Przed wojną.
Dolce far niente ;-)

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Lokalne dobroci jadalne

Post 27 lut 2008, o 18:06

Nie do końca lokalnie, ale przepis na pasztet:

http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/1,54047,4956441.html
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Lokalne dobroci jadalne

Post 27 lut 2008, o 19:55

Chłopskie jadło do moich faworytów raczej nie należy. Jak dla mnie ten przepis jest przekombinowany.
Gal sprawdzał mój :oops: , tzn. za KUCHNIĄ POLSKĄ z lat '60 :mrgreen: .

Może być cielęcina, wieprzowina.
0,5 kg karczku, łopatki, nerkówki
0,4 kg wątroby (ja daję połowę z tego)
0,25 kg podgardla lub tłustego boczku
0,06 kg sloniny
0,01 kg grzybów suszonych
0,1 kg włoszczyzny; cebula, marchew, pietruszka
1 bułka 3 jaja
2 liście laurowe, ziele ang., gałka muszk., imbir, sól, pieprz
0,03 tłuszczu do formy

wszystko, prócz wątroby i słoniny, gotować na lekkim ogniu. Posolić w połowie gotowania. Na koniec wrzucić slonine i wątrobę. bułkę zamoczyć w rosole. Wszystko drobno zmielić, utrzec na pulchna masę, formę wyłożyć plastrami sloniny tak, aby zachodziły na siebie. Zakryć szczelnie i piec koło godziny.
SMACZNEGO !!!!!!!!!
Dolce far niente ;-)

Rallymen
2 gwiazdki
Lokalizacja: Małopolska
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re:

Post 27 lut 2008, o 20:01

Doxa pisze:[Ja lubię parówki z Konspol-u :-P (drobiowe :mrgreen: )
Ja i moja rodzina również. Byłem kiedyś świadkiem, jak te parówki degustował OSOBIŚCIE Prezes i właściciel Konspolu wraz z rodziną, więc... my również żyjemy i jesteśmy zdrowi :mrgreen:
Ułęż - i wszystko jasne...

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zarcie

Post 27 lut 2008, o 22:27

damazia pisze:Wawa: warzywa tylko na bazarku przy Hali Marymonckiej - jest tam jedna taka budka, od strony wjazdu do "parkuj i jedź". W soboty dłuuuuga kolejka.

Bazar spod Hali przeniosl sie na Wolumen. Tam warzywa (przy wejsciu od zadniej strony) i mieso (ale konkretna buda, teraz namiarow nie dam).

Pieczywo, to spoldzielnia na Krasinskiego, lub (tam tez wedliny) kolo Merkurego.

g.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Lokalne dobroci jadalne

Post 28 lut 2008, o 03:36

FUX pisze: wszystko, prócz wątroby i słoniny, gotować na lekkim ogniu. Posolić w połowie gotowania. Na koniec wrzucić slonine i wątrobę. bułkę zamoczyć w rosole. Wszystko drobno zmielić, utrzec na pulchna masę, formę wyłożyć plastrami sloniny tak, aby zachodziły na siebie. Zakryć szczelnie i piec koło godziny.
Można na wierzch przed pieczeniem położyć kilka suszonych śliwek...pycha. FUX, normalnie chyba zgłoszę Twój post do moderatora ;-)
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

kocur
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: z dysku twardego
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Lokalne dobroci jadalne

Post 29 lut 2008, o 05:14

FUX pisze: SMACZNEGO !!!!!!!!!
Wlasnie skosztowalem owocu Twojego przepisu ... chyba zgrubne ;-)
Polecam ...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Lokalne dobroci jadalne

Post 29 lut 2008, o 08:32

kocur pisze:
FUX pisze: SMACZNEGO !!!!!!!!!
Wlasnie skosztowalem owocu Twojego przepisu ... chyba zgrubne ;-)
Polecam ...
:thumb: :cofee:
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ